یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

کنکور چیست؟

دوست خوبم سلام. من شایان مامندی هستم و امروز در قالب یک مقاله طوفانی از سایت بخون به صورت کامل به معرفی کنکور خواهیم پرداخت. قبل از نوشتن این مقاله باورش هم برایم سخت بوده که کسی با کنکور آشنایی نداشته باشد و نداند کنکور چیست؟ اما با اندکی تحقیق متوجه حجم بالای جستجوی عبارات مرتبط با معنی کنکور شدم و این نشان می‌دهد افراد زیادی چندان با کنکور آشنا نیستند. امروز و در این مقاله تمامی مواردی که در رابطه با کنکور باید بدانید را در اختیارتان قرار خواهم داد و با مطالعه این مقاله به پاسخ سوالاتتان خواهید رسید؛ درضمن در هر بخشی که دچار سوال یا ابهامی شدید حتما از بخش نظرات با ما مطرح کنید تا سریعا پاسخ دهیم.

کنکور چیست؟

کنکور

همانطور که برای ورود به متوسطه اول و متوسطه دوم و قبولی در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی، باید در آزمون این مدارس شرکت کنید، برای ورود به دانشگاه‌های کشور هم باید در یک آزمون ورودی با نام کنکور شرکت کنید و درصورت قبولی و کسب تراز و درصد قابل قبول، وارد دانشگاه شوید. البته در همینجا به یک نکته اشاره کنیم که برای ورود به بعضی از دانشگاه‌ها نیازی به کنکور نیست و می‌توانید بدون کنکور هم در بعضی از دانشگاه‌های کشور تحصیل کنید. در سال‌های اخیر هم رشته‌های براساس سوابق تحصیلی کم کم ظهور کرده‌اند و باتوجه به معدل کتبی که در امتحانات نهایی کسب کرده‌اید می‌توانید در دانشگاه‌های سراسری کشور تحصیل کنید.

خب تا به اینجا متوجه شدیم که کنکور چیست؛ اما شاید برایتان سوال باشد که چه زمانی باید در کنکور ثبت نام کنید؛ شما هر زمانی که بخواهید می‌توانید در کنکور ثبت نام و شرکت کنید حتی اگر پایه دهم باشید؛ اما بدون داشتن مدرک دیپلم و قبول شدن در امتحانات نهایی دوازدهم نمی‌توانید وارد دانشگاه شوید. پس اگر جمع بندی کنیم شما هر زمان که بخواهید می‌توانید به صورت آزمایشی در کنکور شرکت کنید اما شرط اصلی برای ورود به دانشگاه داشتن مدرک دیپلم و قبولی در امتحانات نهایی دوازدهم است. حتی افرادی که ده‌ها سال از کنکور دور بوده‌اند هم می‌توانند مجدد در کنکور ثبت نام کنند و بازهم شرایط قبل در این رابطه صدق می‌کند و باید دارای مدرک دیپلم باشند تا بتوانند از طریق این آزمون وارد دانشگاه‌ شوند.

ما کنکورهای متعددی داخل کشور داریم و تقریبا برای تمامی رشته‌ها برکزار می‌شود. معروفترین کنکور مربوط به رشته‌های نظری در دبیرستان است. اما راستی اگر هنوز وارد متوسطه دوم نشده‌اید و قصد دارید اطلاعات کاملی هم درباره آن کسب کنید توصیه می‌کنم مقاله مربوط به انتخاب رشته نهم که اطلاعات جامعی دارد را هم از دست ندهید. معروفترین کنکور هرسال مربوط به کنکور تجربی است که بیشترین تعداد شرکت کننده را دارد و در ادامه هم بررسی می‌کنم. در مورد سایر کنکورها هم می‌توان به کنکور ریاضی، کنکور انسانی، کنکور زبان، کنکور هنر و کنکور فنی حرفه‌ای اشاره کرد.

کنکور چگونه برگزار می‌شود؟

نکته اصلی درباره روش برگزاری کنکور این است که سوالات تستی و دارای 4 گزینه هستند. دیگر قرار نیست عین امتحانات مدرسه به صورت تشریحی به سوالات پاسخ دهید. در مورد شرایط محیطی برگزاری کنکور هم، هر سال در دو بازه زمانی مشخص که توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود، مراکزی (اکثرا دانشگاه‌ها) در هر شهر، تحت عنوان حوزه بزگزاری کنکور تعین می‌شود. حال با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان کنکور حوزه‌های امتحانی از یک حوزه تا چند حوزه می‌تواند متغیر باشد. شما هنگام ثبت‌نام کنکور مشخص خواهید کرد که در کدام شهر، در آزمون کنکور خود شرکت خواهید کرد.

تا سال 1401، کنکور یک‌بار در سال و در تیر ماه برگزار می‌شد، اما از کنکور 1402 کنکور دو بار در سال برگزار می‌شود، بار اول در ماه دی یا اردیبهشت و بار دوم در تیر ماه. در نهایت در هر کدام از مرحله‌های اول یا دوم که داوطلب درصدهای بهتری کسب کرده باشد، ملاک اصلی برای تعیین نتیجه وی خواهد بود.
شایان مامندیشایان مامندی

بعد از تعین این موارد و ثبت‌نام در کنکور سراسری، در بازه زمانی مقرر در حوزه امتحانی خود حضور پیدا خواهید کرد و در جلسه آزمون شرکت می‌کنید. در اینجا دو سوال مهم برایتان ممکن است پیش بیاید. اولین سوال درباره این است که چه کسی سوالات کنکور را طراحی می‌کند؛ در پاسخ باید گفت که سوالات کنکور توسط سازمان سنجش طراحی شده و از بانک سوالات این سازمان که توسط افراد متعددی طراحی شده انتخاب می‌شوند؛ سوال بعدی درباره نحوه تصحیح سوالات کنکور است که به چه صورت است؟ در پاسخ این سوال هم باید گفت که سازمان سنجش دارای سیستم تصحیح پاسخ‌برگ‌های کنکور است که سوالات کنکور را تصحیح می‌کنند و نیروی انسانی در تصحیح سوالات دخیل نیست.

اما اینجا باز یک نکته مهم دیگر هم وجود دارد؛ ممکن است برایتان سوال شود که آیا سوالات کنکور لو می‌رود یا می‌توان سوالات کنکور را خریداری کرد؟ باتوجه به حجم زیاد پاسخ این سوال توصیه می‌کنم که حتما مقاله مربوط به لو رفتن سوالات کنکور را از همین سایت مطالعه کنید تا به پاسخ برسید. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به سایر محتواهای مهم سایت بخون دسترسی داشته باشید:

تاریخ برگزاری کنکور

تاریخ برگزاری کنکور هر سال در یک بازه زمانی در تیر ماه برگزار می‌شود. معمولا زمان برگزاری کنکور هر سال بین بازه 7 تیر تا 15 تیر ماه در سال‌های مختلف متفاوت است. اما کنکور سراسری 99 یکی از استثنائات در تاریخ برگزاری کنکور بود. با توجه به شیوع ویروس کرونا، کنکور سراسری 99 با تاخیر یک ماه و نیم از زمان اصلی برگزار شد. در جدول زیر می‌توانید زمان برگزاری کنکورهای چند سال اخیر را براساس تفکیک رشته‌ها مشاهده کنید؛ درضمن اگر فردی هستید که بعد از چندسال دوری از تحصیل قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارید، حتما درباره تاثیر معدل در کنکور اطلاع دارید، اگر معدل پایینی دارید و به دنبال راه‌حلی برای آن هستید توصیه می‌کنم مقاله ترمیم معدل را از همین سایت مطالعه کنید.

تاریخ کنکوررشته هنررشته ریاضیرشته انسانیرشته تجربیرشته زبان
کنکور 1400چهارشنبه - 9 تیرپنجشنبه - 10 تیرپنجشنبه - 10 تیرجمعه - 11 تیرشنبه - 12 تیر
کنکور 97پنجشنبه - 7 تیرپنجشنبه - 7 تیرپنجشنبه - 7 تیر جمعه - 8 تیرجمعه - 8 تیر
کنکور 96پنجشنبه - 15 تیر پنجشنبه - 15 تیرپنجشنبه - 15 تیر جمعه - 16 تیر جمعه 16 تیر
کنکور 99چهارشنبه - 29 مردادپنجشنبه - 30 مردادپنجشنبه - 30 مرداد جمعه - 31 مردادشنبه - 1 شهریور
کنکور 98پنجشنبه - 13 تیرپنجشنبه - 13 تیرپنجشنبه - 13 تیر جمعه - 14 تیرجمعه - 14 تیر
کنکور 1401چهارشنبه - 8 تیرپنجشنبه - 9 تیرپنجشنبه - 9 تیرجمعه - 10 تیرشنبه - 11 تیر
کنکور مرحله اول 1402جمعه- 30 دی 1401جمعه- 30 دی 1401جمعه- 30 دی 1401پنجشنبه - 29 دی 1401پنجشنبه - 29 دی 1401
کنکور مرحله دوم 1402چهارشنبه - 14 تیر 1402چهارشنبه - 14 تیر 1402چهارشنبه - 14 تیر 1402پنجشنبه - 15 تیر 1402پنجشنبه - 15 تیر 1402

لازم به ذکر است که زمان شروع کنکور طبق جدول فوق،  برای رشته‌های ریاضی، علوم انسانی و تجربی معمولا صبح‌ها و برای رشته‌های زبان و هنر معمولا عصر برگزار می‌شود؛ اما به‌دلیل وجود ویروس کرونا و تفکیک داوطلبان در سال‌های 99 و 1400، کنکور زبان و هنر هم در بازه زمانی صبح برگزار شده‌ است.

کنکور چند ساعت است؟

یکی از مشکلات مربوط به کنکور، زمان پاسخگویی محدود است؛ در امتحانات تشریحی و مدرسه برای هر سوال، بسته به نوع سوال و حجم آن زمانی حدود 10 دقیقه الی نیم ساعت در نظر گرفته می‌شود اما در کنکور زمان هر تست مشخص است و خارج از حجم آن سوال یا درجه سختی آن درنظر گرفته شده است. به عنوان مثال در درس زیست‌شناسی، زمان درنظر گرفته شده برای هر تست 60 ثانیه است. در مورد سایر دروس هم باز به همین صورت است. در جدول زیر به‌صورت کامل تعین شده است که هر کنکور هر رشته چند ساعت است.

رشتهدفترچه اول اختصاصیدفترچه دوم اختصاصیدفترچه سوم اختصاصیزمان کل
رشته تجربی45 دقیقه75 دقیقه60 دقیقه180 دقیقه
رشته انسانی85 دقیقه75 دقیقهندارد160 دقیقه
رشته ریاضی70 دقیقه 75 دقیقهندارد145 دقیقه
رشته زبان105 دقیقهندارد ندارد 105 دقیقه
رشته هنر115 دقیقهنداردندارد115 دقیقه

همانطور که در جدول فوق مشاهده می‌کنید می‌توان به سوالات زیر پاسخ براساس ساعت هم پاسخ داد:

  • کنکور تجربی چند ساعت است؟ 3 ساعت.
  • کنکور ریاضی چند ساعت است؟  2 ساعت و 25 دقیقه.
  • کنکور انسانی چند ساعت است؟ 2 ساعت و 40 دقیقه.
  • کنکور زبان چند ساعت است؟ 1 ساعت و 45 دقیقه
  • کنکور هنر چند ساعت است؟ 1 ساعت و 55 دقیقه.

نکته مهم: از سال 1402 که کنکور دو مرحله‌ای شد، مهمترین تغییر کنکور حذف دروس عمومی بود و بعد از آن تقسیم دروس اختصاصی به چند دفترچه؛ این موضوع باعث کاهش زمان کنکور شد و زمان‌های فوق بر اساس تغییرات کنکور از سال 1402 به بعد مشخص شده است.

کنکور چند سوال دارد؟

زمان درنظر گرفته شده برای هر درس را در جدول قسمت قبل مشاهده کردیم اما اینجا نوبت به تعداد سوالات کنکور می‌رسد. در سری مقالات مربوط به بودجه‌بندی کنکور به‌صورت کامل تمامی دروس بررسی شده است؛ اما در این قسمت به صورت کلی تعداد سوالات هر رشته در کنکور را بررسی خواهیم کرد؛ درضمن تعداد سوالات دروس عمومی در تمامی رشته‌ها 100 سوال است و همان‌گونه که بررسی کردیم مدت زمان پاسخگویی به سوالات عمومی در تمامی رشته‌ها 75 دقیقه معادل 1 ساعت و 15 دقیقه است. در ادامه می‌توانید تعداد سوالات کنکور برای هر رشته را هم مشاهده کنید.

  • کنکور تجربی چند سوال دارد؟ 155 سوال.
  • کنکور ریاضی چند سوال دارد؟ 105 سوال.
  • کنکور انسانی چند سوال دارد؟ 160 سوال.
  • کنکور زبان چند سوال دارد؟ 70 سوال.
  • کنکور هنر چند سوال دارد؟ 100 سوال.

کنکور شامل چه درس‌هایی است؟

قبلا دروس کنکور به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم می‌شد؛ اما همانطور که در قسمت بالا نیز اشاره شد، از کنکور 1402 دروس عمومی از کنکور حذف شدند. اما توجه کنید حذف شدن این دروس در کنکور به معنای بی‌اهمیتی آنها نیست بلکه از این به بعد تاثیر دروس عمومی از طریق امتحانات نهایی خواهد بود و در آنجا تاثیر خود را در کنکور نشان می‌دهند.

کنکور تجربی چه درس‌هایی دارد؟

کنکور تجربی از چه درس هایی است

کلا دروس کنکور تجربی از 5 درس تشکیل شده است و شامل 3 دفترچه اختصاصی است. دروس اختصاصی به ترتیب شامل زیست‌شناسی، فیزیک، شیمی ، ریاضی و زمین‌شناسی است. دروس اختصاصی رشته تجربی را در تصویر فوق‌ هم می‌توانید مشاهده کنید. در ضمن در رشته تجربی، از لحاظ ضریب، درس زیست‌شناسی بالاترین ضریب را دارد. برای آشنایی کامل با این رشته توصیه می‌کنم حتما مقاله معرفی رشته تجربی را مطالعه کنید.

کنکور ریاضی چه درس‌هایی دارد؟

کنکور ریاضی از چه درس هایی است؟

اما به سراغ رشته ریاضی و دروس رشته ریاضی در کنکور برویم. رشته‌های ریاضی و تجربی از لحاظ محتوایی به شدت به همدیگر نزدیک هستند و درمیان دروس اختصاصی هم درس شیمی در دو رشته مشترک و درس فیزیک هم دارای محتوای حدود 80 درصد مشترک بین دو رشته است. در درس ریاضی هم حدودا 30 درصد مباحث مابین دو رشته مشترک است و در واقع ریاضی رشته تجربی تماما در رشته ریاضی فیزیک وجود دارد. دروس کنکور رشته ریاضی هم 3 درس است و شامل دروس ریاضی، فیزیک و شیمی است. برای آشنایی کامل با رشته ریاضی هم توصیه می‌کنم حتما مقاله مربوط به معرفی رشته ریاضی را مطالعه کنید.

کنکور انسانی  چه درس‌هایی دارد؟

کنکور انسانی از چه درس هایی است؟

تعداد دروس کنکور انسانی از سایر رشته‌ها بیشتر است و داوطلبان رشته انسانی در جلسه کنکور با 9 درس اختصاصی سر و کار دارند. دروس اختصاصی کنکور انسانی را هم در قالب تصویر بالا می‎‌توانید مشاهده کنید. درضمن معرفی کامل این رشته را در مقاله معرفی رشته انسانی هم از همین سایت می‌توانید مطالعه کنید.

کنکور زبان چه درس‌هایی دارد؟

اما به سراغ کنکور زبان برویم. در قسمت قبل گفتیم که کنکور انسانی بیشترین تعداد دروس را دارد و در اینجا هم کنکور زبان کمترین تعداد دروس را به خود اختصاص داده است و تنها درس اختصاصی کنکور زبان، درس زبان انگلیسی اختصاصی است که 70 سوال دارد.

کنکور هنر چه درس‌هایی دارد؟

کنکور هنر از چه درس هایی است؟

آخرین رشته‌ای که قرار است از نظر تعداد دروس بررسی کنیم، کنکور هنر است. در کنکور هنر هم تعداد کل دروس، 3 درس تخصصی دارد که اطلاعات کامل آنها را می‌توانید در تصویر فوق مشاهده کنید.

ضرایب دروس کنکور

در این قسمت اول باید بدانیم داستان ضریب دروس کنکور چیست؟ کارنامه مدرسه خود را درنظر بگیرید و به این سوال پاسخ دهید؛ یک نمره در ریاضی معدل شما را بیشتر افزایش می‌دهد یا یک نمره از قرآن؟ قاعدتا درس ریاضی. در کنکور هم این ماجرا برقرار است و هر درس تاثیر بیشتری روی رتبه کنکور شما نسبت به یک درس دیگر دارد. یکی از مولفه‌های تعین کننده اهمیت هر درس، ضرایب دروس کنکور است. در ادامه به بررسی کامل ضرایب دروس کنکور در هر رشته خواهیم پرداخت و توصیه می‌کنم برای اطلاعات کامل‌تر مقاله ضرایب دروس کنکور را نیز از همین سایت بخوانید.

البته در بخش بالا نیز اشاره شد که با تغییرات جدید کنکور، دروس عمومی تاثیر خود را از طریق امتحانات نهایی لحاظ می‌کنند، برای مشاهده میزان تاثیر هر درس نیز توصیه می‌کنم مقاله ضرایب دروس امتحان نهایی را از همین سایت مطالعه کنید.

ضرایب دروس کنکور تجربی

درسضریب
زیست‌شناسی12
شیمی9
فیزیک7
ریاضی7
زمین‌شناسی1

ضرایب دروس کنکور ریاضی فیزیک

درسضریب
ریاضی12 واحد
فیزیک9 واحد
شیمی7 واحد

ضرایب دروس کنکور انسانی

درسضریب
زبان و ادبیات فارسی12 واحد
ریاضی6 واحد
عربی5 واحد
تاریخ و جغرافیا5 واحد
تاریخ و جغرافیا5 واحد
تاریخ و جغرافیا5 واحد
تاریخ و جغرافیا5 واحد
جامعه‌شناسی5 واحد
فلسفه و منطق5 واحد
اقتصاد2 واحد
روان‌شناسی2 واحد
جامعه‌شناسی5 واحد

ضرایب دروس کنکور هنر

درسزیرگروه 1زیرگروه 2زیرگروه 3زیرگروه 4زیرگروه 5
درک عمومی هنر43333
درک عمومی ریاضی و فیزیک13111
ترسیم فنی12211
خلاقیت تصویری و تجسمی44221
خلاقیت نمایشی11141
خلاقیت موسیقی11114
خواص مواد11111

ضرایب دروس کنکور زبان

تنها درس کنکور زبان، زبان تخصصی است که این درس در کنکور ضریب 1 واحد را به خود اختصاص می‌دهد.

تعداد شرکت کنندگان کنکور

سالرشته تجربیرشته انسانیرشته ریاضیرشته هنررشته زبان
کنکور 97642228 نفر204936 نفر144437 نفر78815 نفر145531 نفر
کنکور 98637094 نفر282151 نفر164278 نفر103665 نفر165533 نفر
کنکور 99594259 نفر355580 نفر155250 نفر113732 نفر174412 نفر
کنکور 1400554860 نفر370112 نفر142062 نفر125121 نفر175776 نفر
کنکور 1401574751 نفر412525 نفر145615 نفر161378 نفر194951 نفر
کنکور دی ماه 1401450577 نفر309219 نفر120095 نفر39055 نفر58514 نفر
کنکور تیر 1402485035 نفر343551 نفر136851 نفر61702 نفر92297 نفر

در جدول بالا تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری به تفکیک رشته از سال 97 را می‌توانید مشاهده کنید. در این بخش هم از شما عزیزان دعوت می‌کنم برای دسترسی به سایر مقالات از لینک‌های زیر استفاده کنید که اطلاعات به شدت مفیدی در اختیارتان قرار داده ایم:

تفاوت کنکور پیوسته و ناپیوسته

شاید اسم کنکور پیوسته و کنکور ناپیوسته را شنیده باشید و برایتان سوال باشد که کنکور پیوسته چیست و یا کنکور ناپیوسته چیست؟ البته این بحث بیشتر به انتخاب رشته مربوط است و اینجا به‌صورت خلاصه بررسی می‌کنیم. آزمون‌های کنکور مربوط به دانشگاه را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد؛ کنکور کارشناسی یا همان آزمون لیسانس، کنکور ارشد یا همان آزمون فوق لیسانس و کنکور دکتری. آزمونی که ما در این مقاله یعنی کنکور چیست، بررسی کردیم همان آزمون کارشناسی یا آزمون لیسانس است. تعدادی از رشته‌ها پیوسته هستند؛ یعنی با قبولی در کنکور مستقیم داوطلب تا دریافت مدرک لیسانس تحصیل می‌کند؛ اما تعدادی از رشته‌ها ناپیوسنه هستند یعنی با انتخاب آنها داوطلب ابتدا تا دریافت مدرک فوق دیپلم باید تحصیل کند و سپس برای دریافت لیسانس مجدد کنکور شرکت کند.

کنکور نظام جدید از چه سالی شروع شد؟

بیشتر از ده سال است که نظام آموزشی تغیراتی را به خود دیده است. در ابتدا تحصیل از ابتدایی تا سال آخر به این صورت بود که دانش‌آموز در ابتدایی تا پایه پنجم، مقطع راهنمایی تا پایه سوم راهنمایی و مقطع دبیرستان تا پایه چهارم دبیرستان تحصیل می‌کرد. اما با آمدن نظام 3-3-6 داستان اندکی متفاوت شد. دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی تا پایه ششم تحصیل می‌کردند، مقطع متوسطه اول با پایه‌های هفتم، هشتم و نهم جایگزین اول، دوم و سوم راهنمایی شد و مقطع دبیرستان هم شامل پایه‌های دهم و یازدهم و دوازدهم شد. اولین کنکور نظام جدید از سال 1398 برگزار شد و جالب است بدانید به‌خاطر توجه به داوطلبان نظام قدیم، کنکور 98 دو کنکور نظام جدید و نظام قدیم برگزار شد.

آیا می‌توان در کنکور سایر رشته‌ها هم شرکت کرد؟

شاید برایتان سوال باشد که آیا کسی که در رشته انسانی تحصیل کرده است می‌تواند در کنکور ریاضی شرکت کند؟ یا شرکت در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی امکان پذیر است یا خیر؟ در پاسخ این سوال می‌توان گفت که بله؛ داوطلب در مقطع دبیرستان یا متوسطه دوم در هر رشته تحصیلی که دیپلم گرفته باشد، بدون هیچ مشکلی در هنگام ثبت‌نام کنکور می‌تواند در کنکور رشته دیگری ثبت نام کند. پس اگر به هردلیلی در دبیرستان، انتخاب رشته اشتباهی داشته‌اید نگران نباشید زیرا با این روش قابل حل است.

آیا کنکور سخت است؟

سوالی که بارها و بارها و بارها از من پرسیده شده است. اول بیایید رقابت را بررسی کنیم؛ موفقیت شما در کنکور ارتباط مستقیم با رقیبانتان دارد. فرض کنید ده نفر در کنکور شرکت کرده‌اند. شما به هیچ سوالی از هیچ درسی پاسخ نمی‌دهید. اما رقیب‌های شما در تمامی درس‌ها درصد منفی کسب می‌کنند و سوالات را اشتباه حل می‌کنند. در این حالت شما نفر اول خواهید بود؛ با این مثال مفهوم رقابت به‌صورت کامل برایتان جا می‌افتد. اما هر زمان احساس کردید که کنکور سخت است، به این فکر کنید که افراد زیادی در کنکور موفق می‌شوند؛ این افراد نه امداد غیبی دارند، نه سلول خاکستری مغزشان از شما بیشتر است و فقط در مسیر صحیح تلاش می‌کنند.

اما اینجا ممکن است سوال دیگری مطرح شود و آن هم سختی کنکور از لحاظ سوالات باشد. یعنی سوالات کنکور سخت است یا آسان؟ در پاسخ به این سوال هم باید گفت که بازهم سختی یا آسانی سوالات کنکور هیچ تاثیری روی شما نخواهد داشت؛ اگر سوالات کنکور آسان باشد، برای همه آسان است و اگر سخت باشد برای همه سخت خواهد بود. زمانی که سوالات آسان باشند خب همه می‌توانند درصد بالایی کسب کنند و زمانی که سخت باشد درصد همگان پایین خواهد بود و به این صورت یک تعادل کلی وجود خواهد داشت.

دوستان عزیزم به انتهای مقاله کنکور چیست، رسیدیم. در این مقاله تمام سعیم این بود که به ساده‌ترین زبان ممکن تمامی مفاهیم را بررسی کنیم و یکبار برای همیشه از شر این سوال راحت شوید. درضمن اگر نیازمند اطلاعات بیشتری هستید، بخش کامنت‌ها دست بوس شماست و می‌توانید سوالاتتان را مطرح کنید تا سریعا پاسخ دهیم. در ادامه لینک‌هایی برای شما قرار خواهیم داد که به‌شدت می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهد و درضمن با عضویت در خبرنامه سایت بخون، از تمامی اطلاعات سایت و خدمات ما به‌صورت کاملا رایگان می‌توانید استفاده کنید.

راستی، اگر سوال مشاوره‌ای دارید هیچ نیازی به هزینه کردن نیست؛ ما در سایت به پاسخ این امکان را فراهم کرده‌ایم که به‌صورت رایگان تمامی سوالات خود را مطرح کنید و همکارانم در این بخش در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی سوالت شما خواهند بود. کافیست وارد سایت به پاسخ شوید.

4.2/5 - (26 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
33 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا