یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

لو رفتن سوالات کنکور

در سال‌های اخیر لو رفتن سوالات کنکور یکی از موضوعات پر بحث در داخل کشور شده و از طرفی عده‌ای به دنبال حقایق پشت پرده خرید سوالات کنکور هستند؛ اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که برایتان سوال شده که آیا فروش سوالات کنکور واقعیت دارد و یا با یک کانال فروش سوال کنکور مواجه شده‌اید، این مطلب از سایت بخون به‌صورت کامل شما را درباره وضعیت کانال خرید سوال کنکور و مافیای فروش سوالات کنکور آگاه می‌سازد. پس تا انتها با من همراه باشید و درصورتی که تجربه‌ای در باره این موضوع دارید حتما برای شفاف سازی، از بخش نظرات مطرح کنید.

صفر تا صد ماجرای لو رفتن سؤالات کنکور امسال! (بروزرسانی در 12 تیرماه 1401)

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ کنکور 1401 در شرایطی به نقطه پایان رسید که با حاشیه‌های بسیاری به‌ویژه در ماجرای لو رفتن سؤالات گروه‌های آزمایشی همراه بود. از همان نخستین روز برگزاری کنکور 1401 یعنی رقابت داوطلبان گروه آزمایشی هنر، سؤالات در کانال‌های تلگرامی منتشر شد و حتی رئیس سازمان سنجش با اعتراف ضمنی، ضعیف‌تر بودن کنترل‌ها در روز برگزاری این آزمون را پذیرفت و بیان کرد: ساعت 12.30، عکس از یک صفحه دفترچه منتشر شد!

اما در روزهای بعد به‌ویژه در روز آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی، انتشار سؤالات در گروه‌های تلگرامی ابعاد گسترده‌تری یافت. انتشار سؤالات گروه ریاضی ساعت 9 صبح و سؤالات گروه تجربی حوالی 10 صبح، حواشی جدی‌تر کنکور 1401 بود از سوی دیگر سازمان سنجش در اقدامی عجیب قبل از پایان آزمون گروه تجربی دفترچه سؤالات عمومی و اختصاصی شماره دو را در سایت خود بارگذاری کرد.

عبدالرسول پورعباس؛ رئیس سازمان سنجش با پذیرش انتشار سؤالات گروه آزمایشی علوم ریاضی و تجربی در فضای مجازی بیان کرد:

«روز برگزاری آزمون گروه علوم ریاضی به‌کمک دستگاه‌های آشکارساز 70 مورد تخلف در سر جلسه امتحان پیدا کردیم همچنین بیش از 450 داوطلب متخلف در آزمون گروه علوم تجربی که ابزار الکترونیک به‌همراه داشتند شناسایی شدند و برای آنها پرونده تشکیل شده است.»

حواشی کنکور 1401 و انتشار گسترده سؤالات، دو شائبه را پیش می‌کشد؛ نخست، سؤالات کنکور قبل از برگزاری آزمون در اختیار عده‌ای از افراد بوده است که حتی اقدام به فروش آن کردند.

دوم؛ عده‌ای از افراد با بردن گوشی به جلسه آزمون موفق به گرفتن عکس از سؤالات و انتشار آن در فضای مجازی شدند.

تمام این اتفاقات در شرایطی رخ داده است که سازمان سنجش مدت‌ها قبل از برگزاری کنکور 1401، از قطع اینترنت حوزه‌های برگزاری آزمون و کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای ارائه دستگاهی به‌منظور کشف هرگونه ابزار الکترونیک در حوزه‌های آزمون خبر داد.

بنابراین باید مشخص شود؛ آیا با وجود چنین تمهیداتی داوطلبان باز هم گوشی به داخل جلسه برده‌اند یا اینکه مراقبان حوزه‌های برگزاری کنکور اجازه استفاده از تلفن همراه را داشتند؟ پلیس فتا و نهادهای نظارتی برای پیشگیری از چنین رویه‌ای که موجب بی‌اعتبار کردن کنکور و بر هم زدن آرامش روانی داوطلبان می‌شود، چه وظایفی را به‌عهده داشته‌اند و چه اقداماتی را انجام دادند؟

در این میان کانال‌هایی در تلگرام ادعا داشتند، سؤالات را قبل از جلسه کنکور به‌قیمت 550 میلیون تومان ارائه می‌کنند.

سردار کیومرث عزیزی؛ فرمانده انتظامی شرق استان تهران به دستگیری فروشندگان سؤالات کنکور اشاره کرده و گفته است: با توجه به برگزاری کنکور سال 1401 و رصد و پایش فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتای استان و شهرستان پاکدشت، فردی که سؤالات کنکور سراسری را با مدارک جعلی در شبکه اجتماعی می‌فروخت شناسایی شد. با بررسی‌های انجام‌شده توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد این شخص، شماره کارتی را جهت فروش سؤالات به خریداران ارائه می‌کرد که طی استعلامات انجام‌شده صاحب کارت شناسایی و دستگیر شد.

به‌گفته او؛

با بررسی صورت‌حساب متهم و فیلم دوربین معابر و واحدهای صنفی که متهمان برای پولشویی به آن مراجعه کرده بودند، همدست دیگر متهم و سردسته باند تیم پولشویی کلاهبرداری که فردی 17ساله بود شناسایی و در حالی که در یکی از ترمینال‌های خروجی استان تهران قصد فرار داشت دستگیر شد و به‌دنبال آن سردسته و سایر اعضای باند که 3 نفر بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

تلاش کردیم برای بررسی حواشی کنکور 1401 و انتشار گسترده سؤالات در گروه‌های مجازی با رئیس سازمان سنجش گفت‌وگویی داشته باشیم اما او اعلام کرد که در جلسات حضور دارد و نمی‌تواند پاسخگوی سؤالات باشد.

انتشار سؤالات نمی‌تواند توسط داوطلبان باشد!

در همین رابطه هامون سبطی از فعالان حوزه کنکور اظهار داشت: امسال در گروه ریاضی و تجربی بیشترین مشکلات را داشتیم و با توجه به  تعداد داوطلبان گروه علوم تجربی، هر مشکلی می‌تواند چندین برابر رشته‌های دیگر تبعات داشته باشد.

به‌گفته او، سؤالات گروه علوم تجربی حوالی ساعت ده صبح با کیفیت مطلوب در گروه‌های تلگرامی منتشر شد و این نمی‌تواند توسط داوطلبان باشد چون در آن زمان هنوز به دفترچه شماره 3 دسترسی نداشتند.

سبطی در پاسخ به این پرسش که آیا انتشار سؤالات زمانی که داوطلبان در جلسه آزمون هستند را می‌توان به‌معنای تقلب یا لو رفتن سؤالات کنکور تلقی کرد؛ متذکر شد:

این موضوع مصداق لو رفتن سؤالات قبل از جلسه آزمون نیست اما هم‌اکنون شاهد هستیم برخی افراد در جلسه کنکور با بیرون از جلسه ارتباط برقرار می‌کنند هرچند امسال تدابیری برای این معضل اندیشیده شد اما نتوانست به‌طور کامل شرایط را کنترل کند و باز هم مشکلاتی گزارش شد.

معضل جاسوس‌افزارها

او ادامه داد: وقتی سؤالات ساعت 10 صبح در فضای مجازی منتشر می‌شود می‌تواند این شائبه را مطرح کند که احتمالاً افراد قبلتر به سؤالات دسترسی داشتند همچنین گروه‌های کلیدزنی که منتظر سؤالات هستند به‌صورت منسجم شروع می‌کنند به کلید زدن با توجه به اینکه در گروه علوم تجربی، دو ساعت تا پایان آزمون فرصت وجود داشت بنابراین می‌توانستند پاسخ دفترچه اختصاصی را به افرادی که توسط جاسوس‌افزارها با محیط بیرون ارتباط داشتند، ارائه دهند.

پلیس فتا باید ابعاد ماجرا را مشخص کند

سبطی متذکر شد: این موضوعی نیست که در کنکور امسال اتفاق افتاده باشد و سال گذشته هم شاهد آن بودیم اما امسال دفترچه‌های گروه علوم تجربی به‌صورت کامل منتشر شد همچنین اطلاعاتی را به پلیس فتا ارائه کردیم تا عمق زمان و گستردگی ماجرا بررسی شود، پس از آن می‌توان گفت که موضوع خاصی نبوده است مانند آنچه سال گذشته اتفاق افتاد یا اینکه شرایط کنکور 1401 متفاوت بود و باید اقدام دیگری انجام شود.

وی یادآور شد: باید بررسی شود ادعای افرادی که می‌گویند به سؤالات دسترسی دارند، صحت دارد یا خیر چرا که پول‌های کلانی در این میان جابه‌جا می‌شود؛ اطلاعات کسب‌شده را به پلیس فتا ارائه کردیم و آنها باید ابعاد ماجرا را مشخص کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

آیا فروش سوالات کنکور حقیقت دارد؟

ممکن است کنکوری یا والدین دانش‌آموز کنکوری باشید و ماجرای لو رفتن سوالات کنکور را شنیده باشید؛ جالب است بدانید که حدودا از سال 83 به بعد، موضوع فروش سوال کنکور به‌شدت رواج پیدا کرده است و بازار داغی هم دارد. قیمت سوالات کنکور هم موضوع جالبی است و فروشندگان سوالات کنکور از مشتریان خود درخواست مبالغ از 10 میلیون تومان تا بیشتر از 100 میلیون تومان و حتی مبالغی حدود 1 میلیارد هم داشته‌اند.

البته در میان فروشندگان سوالات کنکور، افراد با ایمانی هم وجود دارند که به‌صورت قسطی امکان خرید سوال کنکور را فراهم کرده‌اند!!!! اما با قاطعیت به شما خواهم گفت که خرید و فروش سوالات کنکور سراسری شایعه‌ای بیش نیست… . طبق ادعای سازمان سنجش، سیستم امنیتی سوالات کنکور به‌شدت پیشرفته و قوی است و امکان لو رفتن سوالات کنکور وجود ندارد و تا کنون هم این اتفاق رخ نداده است.

فروش سوالات کنکور به‌صورت تضمینی!!

خرید سوالات کنکور

در بازار خرید و فروش سوالات کنکور، ماجراهای جالبی وجود دارد که یکی از آنها تضمین فروشندگان سوالات کنکور برای اطمینان دادن به مشتری است؛ تعدادی از این تضمین‌ها را باهم بررسی کنیم:

  • در سازمان سنجش یک رابط داریم که به‌صورت تضمینی سوالات کنکور را در اختیارمان قرار می‌دهد.
  • طراح سوالات کنکور یکی از فامیل‌های ما است.
  • در صورتی که سوالاتی که دریافت می‌کنید همان سوالات نباشد، ما هزینه را عودت می‌دهیم.
  • ظرفیت ما محدود است و تا فلان روز دیگر سوالات کنکور را نخواهیم فروخت.

تمامی این موارد ترفندهایی هستند که فروشندگان سوالات کنکور در کانال خرید سوالات کنکور مطرح می‌کنند و جالب است بدانید که هر سال عده زیادی ذر دام این کلاهبرداران می‌افتند. اما یکبار برای همیشه این موضوع را منطقی بررسی کنیم؛ درصورتی که برای خرید سوالات کنکور وسوسه شدید و فرد فروشنده هم به شما تضمین‌های عجیبی داد که رد کردن آن غیر ممکن است، باید بدانید که درصورت انجام این مورد خود شما هم دچار جرم شده اید و مجرم محسوب خواهید شد.

درضمن حتی اگر برای خرید سوالات کنکور اقدام کنید و بعدا معلوم شود که کلاهبرداری بوده است، هزینه‌ای که به فروشندگان تضمینی سوالات کنکور پرداخت کرده‌اید به هیچ وجه عودت داده نخواهد شد و نمی‌توانید هیچ اقدامی کنید.

نمونه‌هایی از کلاهبرداری مربوط به خرید سوال کنکور

فروش سوالات کنکور

در تصویر فوق هم دلسوزی یکی از فروشندگان تضمینی سوالات کنکور را مشاهده می‌کنید که حدودی هم صحیح است؛ دقت کنید که بازار رمز ارزها به هیچ وجه قابل ردیابی نیست و درصورت استفاده از این نوع پرداخت، باید با پول پرداختی خداحافظی کنید. در آخر توصیه اکید ما به شما این است که به هیچ وجه گول چنین افرادی را نخورید و اعتماد نکنید؛ اولا با توجه به سیستم امنیتی سنجش، خرید و فروش سوالات کنکور امکان پذیر نیست و ثانیا با اینکار کل آینده تحصیلی یک نفر به خطر خواهد افتاد.

ممنونم که تا اینجا با ما همراه بودید. در آخر از شما دعوت می‌کنم که حتما مطالب زیر را برای اطلاعات آموزشی کامل‌تر از سایت ما مطالعه کنید و از روش‌های آموزشی مفید بهره‌مند شوید:

سوالات متداول لو رفتن سوالات کنکور

آیا سوالات کنکور لو می‌رود؟
داخل سایت به‌صورت کامل این موضوع بررسی شده است.

هزینه خرید سوالات کنکور چه‌قدر است؟
کلاهبردارانی که این عمل را انجام می‌دهند مبالغی بین 10 میلیون الی 1 میلیارد را درخواست می‌کنند.

3.5/5 - (4 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا