بررسی کامل دروس کنکور انسانی با جزئیات

دوست خوبم سلام. یکی از سوالاتی که برای دانش‌آموزان از پایه نهم به بعد ایجاد می‌شود، آشنایی با دروس کنکور رشته‌ای است که قصد شرکت در آن را دارند. من شایان مامندی هستم و در این مقاله از بخون، صفر تا صد دروس کنکور انسانی، شامل جدول درس‌های رشته انسانی، ترتیب و شماره هر درس، ضریب هر درس در کنکور انسانی، تعداد سوالات کنکور انسانی برای هر درس، ارزش هر تست و زمان مقرر برای پاسخ به هر تست را به‌صورت کامل در اختیارتان قرار خواهم داد. تا پایان با من همراه باشید و در هر بخش دچار سوالی شدید سریعا از قسمت نظرات مطرح کنید تا شما عزیزان را راهنمایی کنم.

جدول دروس کنکور انسانی

درس‌های کنکور انسانی

در تصویر بالا دروس انسانی در کنکور را می‌توانید مشاهده کنید. در روز کنکور دو دفترچه اختصاصی 1 و 2 در اختیار شما قرار داده خواهد شد. دفترچه اول شامل 4 درس و 80 تست است و مدت زمان پاسخ به تست‌های این دفترچه 85 دقیقه می‌باشد. بعد از اتمام زمان مشخص شده، دفترچه اول را از شما گرفته و دفترچه دوم که شامل 5 درس و 80 تست دیگر است در اختیارتان قرار داده خواهد شد و مدت زمان پاسخ به تست‌های این دفترچه نیز 75 دقیقه می‌باشد؛ یعنی زمان پاسخ به سوالات کنکور انسانی در مجموع 160 دقیقه معادل 2 ساعت و 40 دقیقه می‌باشد. در ادامه به بررسی تک تک دروس کنکوری انسانی و همچنین درصد درس‌های کنکور انسانی خواهیم پرداخت.

قبل از ادامه از شما عزیزان به‌خصوص داوطلبان متوسطه دوم و کنکور دعوت می‌کنم از مطالب مشاوره‌ای سایت بخون که کاملا رایگان در اختیارتان قرار گرفته است با استفاده از لینک‌های زیر دیدن کنید:

ریاضی در کنکور انسانی

تاثیر ریاضی در کنکور انسانی

با باز کردن اولین دفترچه کنکور انسانی، اولین درسی که مشاهده خواهید کرد درس ریاضی است. ضریب ریاضی و آمار کنکور انسانی 6 واحد است و از 20 سوال با ترتیب سوالات 1 تا 20 تشکیل شده است. ارزش هر تست این درس 5 درصد است و زمان مشخص شده برای پاسخ به تست‌های آن 30 دقیقه می‌باشد و به هر سوال 90 ثانیه زمان اختصاص داده شده است.

ادبیات تخصصی کنکور انسانی

تاثیر علوم و فنون ادبی در کنکور انسانی

بعد از درس ریاضی دومین درسی که مشاهده خواهید کرد درس ادبیات تخصصی یا علوم و فنون ادبی کنکور انسانی است که ضریب 8 را به خود اختصاص می‌دهد و از نظر اهمیت ضریبی، مهم‌ترین درس در کنکور انسانی است. تعداد سوالات ادبیات تخصصی انسانی 30 تست است که از سوال 21 شروع و تا سوال 50 ادامه دارد. ارزش هر تست این درس 3/3 درصد می‌باشد. زمان مشخص شده برای پاسخ به سوالات ادبیات 30 دقیقه می‌باشد که سهم هر تست از این زمان 60 ثانیه می‌باشد. در این بخش از شما عزیزان دعوت می‌کنم برای دسترسی به سایر بخش‌های مرتبط با رشته انسانی از لینک‌های زیر استفاده کنید که اطلاعات به شدت مفیدی را در اختیارتان قرار داده ایم.

جامعه‌شناسی کنکور انسانی

تاثیر جامعه‌شناسی در کنکور انسانی

سومین درس دفترچه کنکور، درس جامعه شناسی یا همان علوم اجتماعی است که از 15 تست با ترتیب سوالات 51 تا 65 تشکیل شده است و ضریب آن نیز 5 واحد می‌باشد. ارزش هر تست این درس 6/6 درصد است. در دفترچه اول برای دروس روان‌شناسی و جامعه‌شناسی زمان اختصاصی تعیین نشده و برای هر دو درس 25 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است؛ اگر سهم سوالات دو درس از نظر زمان را یکسان درنظر بگیریم، زمان پاسخ به سوالات جامعه‌شناسی کنکور 12/5 دقیقه خواهد شد که سهم هر سوال آن 50 ثانیه می‌باشد.

روان‌شناسی کنکور انسانی

تاثیر روانشناسی در کنکور انسانی

آخرین درس از دفترچه اول اختصاصی درس روان‌شناسی است. ضریب روان‌شناسی در کنکور انسانی 2 واحد است و از 15 تست با ترتیب سوالات 66 تا 80 تشکیل شده است. ارزش هر تست این درس 6/6 درصد است و زمان پاسخ به تست‌های آن 12/*5 دقیقه می‌باشد. به هر تست روان‌شناسی در کنکور 50 ثانیه زمان می‌رسد. بعد از اتمام زمان مقرر دفترچه اول را از شما خواهند گرفت و دفترچه دوم اختصاصی کنکور را دریافت خواهید کرد.

عربی کنکور انسانی

تاثیر عربی در کنکور انسانی

پنجمین درس کنکور یا اولین درس از دفترچه دوم اختصاصی کنکور انسانی درس عربی است. ضریب عربی در کنکور انسانی 5 واحد است. تعداد سوالات عربی در کنکور انسانی 20 تست با ترتیب 81 تا 100 است و ارزش هر تست آن 5 درصد می‌باشد. زمان مشخص شده برای پاسخ به تست‌های عربی 20 دقیقه است و به هر تست این درس 60 ثانیه زمان می‌رسد. راستی اگر دانش‌آموز پایه نهم هستید و قصد انتخاب رشته دارید توصیه می‌کنم مقالات زیر را از سایت بخون مطالعه کنید:

تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی

تاثیر تاریخ در کنکور انسانی
تاثیر جغرافیا در کنکور انسانی

ششمین و هفتمین درس از دفترچه اختصاصی دوم دروس تاریخ و جغرافیا هستند که ضریب 5 را به خود اختصاص می‌دهند. درس تاریخ دارای 13 تست با ارزش هر تست 7/7 درصد و درس جغرافیا دارای 12 تست با ارزش هر تست 8/3 درصد می‌باشد. زمان تعیین شده در دفترچه برای هر دو درس 20 دقیقه است که به هر کدام 10 دقیقه زمان می‌رسد و برای سوالات تاریخ 46 ثانیه و سوالات جغرافیا 50 ثانیه زمان در نظر گرفته شده است. ترتیب سوالات تاریخ و جغرافیا در کنکور نیز از سوال 100 شروع و تا سوال 125 ادامه دارد.

فلسفه و منطق کنکور انسانی

تاثیر فلسفه و منطق در کنکور انسانی

هشتمین درسی که به آن خواهید رسید درس فلسفه و منطق کنکور انسانی است که دارای ضریب 5 است. تعداد سوالات فلسفه و منطق 20 تست است که ارزش هر تست آن 5 درصد می‌باشد. ترتیب سوالات فلسفه و منطق از سوال 126 شروع شده و تا سوال 145 ادامه دارد. زمانی که برای پاسخ به تست‌های این درس درنظر گرفته شده نیز 20 دقیقه می‌باشد که سهم هر تست از این زمان 60 ثانیه است.

اقتصاد کنکور انسانی

تاثیر اقتصاد در کنکور انسانی

آخرین درس دفترچه کنکور انسانی درس اقتصاد است. اقتصاد یک درس تک پایه است و فقط یک کتاب دارد. از این درس 15 تست در کنکور سراسری طرح می‌شود و ترتیب سوالات آن از 146 تا 160 می‌باشد. ارزش هر تست اقتصاد در کنکور 6/6 درصد می‌باشد و برای پاسخ به تست‌های آن 15 دقیقه زمان دارید که به هر تست 60 ثانیه زمان می‌رسد.

دوستان خوبم به پایان مقاله دروس کنکور انسانی رسیدیم و به معنای واقعی سعی کردم درس‌های انسانی در کنکور را تقدیم شما عزیزان کنم و امیدوارم توانسته باشم ابهامات شما در این زمینه را برطرف کنم. توصیه می‌‍کنم برای دسترسی به سایر بخش‌های سایت که مقالات مفیدی در انتظار شماست حتما از لینک‌های زیر استفاده کنید:

3.7/5 - (3 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
2 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا