بودجه‌بندی ریاضی کنکور | رشته تجربی و ریاضی فیزیک

به پنجمین بخش از مقالات بودجه‌بندی کنکور رسیدیم و امروز بودجه‌بندی ریاضی کنکور را به صورت تخصصی برای رشته‌های تجربی و ریاضی با هم بررسی خواهیم کرد. شاید احساس کنید منظور از بودجه‌بندی ریاضی کنکور تجربی و رشته ریاضی فقط تعداد سوالاتی است که از هر فصل در کنکور می‌آید! اما به شما قول می‌دهم که بعد از خواندن این مقاله به اطلاعاتی دست پیدا خواهید کرد که هیچ وقت فکر نمی‌کردید بودجه‌بندی ریاضی چه‌قدر می‌تواند مهم باشد!! به خصوص در نحوه مطالعه ریاضی و حتی ترتیب مطالعه فصل‌ها که تا چه حد به شما کمک خواهد کرد.

متاسفانه در بررسی که انجام دادم متوجه شدم که در سایت‌های مرتبط اطلاعات کاملا نادرستی درباره تعداد سوالات ریاضی کنکور تجربی و سایر رشته‌ها نوشته شده است؛ به همین دلیل تصمیم گرفتم دست به قلم شوم به کامل‌ترین بودجه‌بندی درس ریاضی در کنکور تجربی و سایر رشته‌ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهم.

من شایان مامندی هستم و این‌جا در سایت بخون قصد دارم شما را با چهره دیگری از درس ریاضی آشنا کنم که خیلی از داوطلبان کنکور از آن بی‌خبر هستند. به یاد داشته باشید هر سال حدود نصف شرکت‌کنندگان در درس ریاضی درصد منفی را کسب می‌کنند و دلیل این امر هم عدم آشنایی با درس ریاضی و خاصیت‌های آن است. پس داوطلب هر کدام از رشته‌های ریاضی فیزیک یا تجربی هستید و قصد دارید معجزه‌ای در یادگیری درس ریاضی خود ایجاد کنید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. بودجه‌بندی ریاضی کنکور دی و تیر 1402 اضافه شد.

بودجه‌بندی ریاضی کنکور تجربی 1402 (دی و تیر)

بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی

در تصویر بالا تعداد سوالات ریاضی کنکور تجربی 1402 بر اساس مبحث را در دو کنکور تیر و دی می‌توانید مشاهده کنید. بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور تجربی در کنکور دی ماه و تیر ماه بین مباحث مختلف تفاوت زیادی نداشته است اما نکته جالب تعداد سوالات هندسه در کنکور تجربی تیر 1402 می‌باشد که تقریبا 2 برابر شده است و طبق تجربه از کنکور‌های گذشته اولین بار است که این تعداد سوال از مبحث هندسه طراحی شده است. هندسه شامل فصل 2 ریاضی یازدهم، فصل 6 دوازدهم و بخشی از فصل 1 ریاضی یازدهم است. تعداد سوالات هر مبحث ریاضی در کنکور تجربی نسبت به‌ سال‌های قبل برای بقیه مباحث حالت استاندارد داشته و تغییر زیادی نسبت به سال‌های قبل به خود ندیده‌اند.

اگر قصد داشته باشیم که بودجه‌بندی سوالات ریاضی کنکور تجربی را بر اساس پایه نیز بیان کنیم می‌توان آمار زیر را ارائه داد:

  • بودجه‌بندی ریاضی دهم تجربی: 7 سوال
  • بودجه‌بندی ریاضی یازدهم تجربی: 15 سوال
  • بودجه‌بندی ریاضی دوازدهم تجربی: 8 سوال

در کنکور دی و تیر رشته تجربی تعداد سوالات ریاضی کنکور تجربی از لحاظ کل سوالات نسبت به سال قبل تغییری نداشت. از لحاظ سطح هم درس ریاضی تقریبا سخت‌ترین درس در رشته تجربی بود و درصد بالاتر بود. درضمن برای دانلود دفترچه سوالات کنکور تجربی توصیه می‌کنم از صفحه دانلود سوالات کنکور اقدام کنید. راستی برای دسترسی به سایر محتواهای مهم سایت توصیه می‌کنم از لینک‌های زیر استفاده کنید:

بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی 1402

بودجه بندی ریاضی کنکور ریاضی

تصویر بالا بودجه بندی ریاضیات کنکور ریاضی در سال 1402 و در دو نوبت تیر و دی را نشان می‌دهد. تعداد سوالات کنکور رشته ریاضی از سال 1402 به 40 سوال کاهش پیدا کرد. بین تعداد سوالات ریاضی کنکور ریاضی در دو کنکور دی و تیر تفاوت آن‌چنانی احساس نمی‌شود و سهم هر کدام از کتاب‌ها و پایه‌ها در تصویر بالا به‌صورت کامل برای شما عزیزان مشخص شده است. در ادامه به بررسی بودجه بندی ریاضی رشته ریاضی برای تک تک دروس خواهیم رفت.

بودجه بندی حسابان کنکور 1402

بودجه بندی حسابان کنکور

تعداد سوالات حسابان در کنکور ریاضی بین 18 الی 19 سوال متغیر است. مباحث ریاضی دهم و حسابان تقریبا مرتبط به هم هستند و به همین دلیل بودجه‌بندی این دو درس را با هم آورده‌ایم. در تصویر بالا تعداد سوالات حسابان در کنکور ریاضی را بر اساس مباحث این درس می‌توانید مشاهده کنید.

بودجه بندی هندسه کنکور 1402

تعداد سوالات هندسه در کنکور ریاضی

بودجه بندی هندسه کنکور ریاضی را در تصویر بالا می‌توانید مشاهده کنید. تعداد سوالات هندسه در کنکور ریاضی 1402 مرحله دی 11 تست و در مرحله دوم یا تیر ماه 12 تست بوده است. تالس و تشابه، دایره و مقاطع مخروطی جزو فصل‌های پر تست هندسه در کنکور رشته ریاضی محسوب می‌شوند.

بودجه‌بندی گسسته و آمار و احتمال در کنکور ریاضی 1402

بودجه بندی گسسته و آمار و احتمال کنکور

اول از همه به سراغ تعداد سوالات گسسته در کنکور برویم. بودجه‌بندی گسسته در کنکور 1402 در هر دو مرحله دی و تیر 5 سوال بوده که حدودا معادل 12/5 درصد از ریاضی کنکور می‌باشد. تعداد سوالات آمار و احتمال در کنکور ریاضی نیز در کنکور دی ماه 6 سوال و در کنکور تیر ماه 5 سوال بوده که معادل حدود 15 درصد از سوالات کنکور رشته ریاضی می‌باشد. در تصویر بالا تعداد سوالات هر فصل آمار و احتمال و ریاضیات گسسته در کنکور را می‌توانید مشاهده کنید.

تعداد سوالات ریاضی در کنکور قبل 1401

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی

– ضریب ریاضی در کنکور تجربی 6 واحد است!  

+ واقعا؟ خب اهمیت ریاضی نصف درس زیست است و یادگیری این درس هم سخت است! پس وقت کم‌تری برای این درس صرف می‌کنم و بیشتر روی زیست وقت می‌گذارم. درصد کم ریاضی با زیست جبران می‌شود…

متاسفانه دیالوگ بالا دیدگاه بیشتر از 70 درصد شرکت‌کنندگان به خصوص در رشته تجربی است و شاید شما هم همین دیدگاه را داشته باشید؛ اما دوست خوبم اگر احساس می‌کنید که تاثیر یک درس در کنکور، فقط براساس ضریب آن تعین می‌شود و شما هم به جمله بالا اعتقاد دارید به شما تبریک می‌گویم!!! زیرا به احتمال زیاد شما هم در دسته اعضایی قرار خواهید گرفت که درس ریاضی را منفی می‌زنید و شاید جالب باشد بدانید که هر سال به صورت میانگین نصف شرکت‌کنندگان تجربی در درس ریاضی درصد منفی را کسب می‌کنند. اهمیت یک درس فقط بر اساس ضریب آن تعین نمی‌شود بلکه درصد شرکت‌کنندگان در کنکور هم برای این درس به شدت تاثیر‌گذار است.

قبل از بررسی بودجه‌بندی درس ریاضی در کنکور تجربی بهتر است که کمی بیشتر با اهمیت و تاثیر ریاضی در کنکور تجربی آشنا شویم، پس به سراغ بررسی تاثیر این درس در کنکور خواهیم رفت و به یک سوال مهم پاسخ خواهیم داد که مطمئنا برای اکثر داوطلبان کنکور پیش می‌آید…

راستی اگر در برنامه‌ریزی با مشکلاتی مواجه هستید یک خبر خوب برای شما عزیزان دارم. در یک مقاله به شدت عالی آموزش عملی و قدم به قدم برنامه‌ریزی رشته تجربی آموزش داده شده و برای دسترسی فقط کافیست از لینک برنامه درسی برای کنکور تجربی رایگان استفاده کنید.

زیست مهم‌تر است یا ریاضی؟ | آیا درصد کم درس ریاضی با درصد بالا در زیست‌شناسی جبران می‌شود؟

در بخش قبلی اشاره کردیم که تاثیر یک درس در کنکور تنها به ضریب آن بستگی ندارد بلکه درصدی که داوطلبان کنکور هم در این درس کسب می‌کنند به شدت مهم است. به عنوان مثال دو کنکور مختلف را در نظر بگیرید. در کنکور اول میانگین درصد شرکت‌کنندگان هم در زیست و هم در ریاضی برابر و به عنوان مثال حدود 20 درصد است؛ در این کنکور با توجه به اینکه انحراف معیاری ایجاد نمی‌شود، تنها عامل موثر در اهمیت این دو درس ضریب آن‌ها است و درسی که ضریب بیشتری دارد، تاثیر بیشتری هم دارد.

حال یک کنکور دیگر را در نظر بگیرید که 100 نفر در آن شرکت کرده‌اند. درصد‌هایی که این صد نفر در درس ریاضی و زیست کسب کرده‌اند به صورت جدول زیر است:

زیست مهم تر است یا ریاضی

خب در بخش درصد‌های منفی وضعیت درس ریاضی 2 برابر بدتر از درس زیست است. در بخش درصد‌های بالای 50 هم باز وضعیت ریاضی 5 برابر بدتر از درس زیست‌شناسی است. همین موضوع باعث می‌شود تا درس ریاضی به خود انجراف معیار بگیرد و بدون توجه به ضریب، تاثیر بیشتری از درس زیست را داشته باشد. آمار بالا یک آمار واقعی از عملکرد داوطلبان رشته تجربی در درس ریاضی است… پس درصد کم ریاضی را با درصد بالای زیست نمی‌توان جبران کرد.

بودجه‌بندی ریاضی کنکور تجربی 1401

تعداد سوالات ریاضی کنکور تجربی1401

mathematics budgenting 1401 experimental field

در تصویر بالا می‌توانید بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور تجربی 1401 را مشاهده کنید. بودجه بندی درس ریاضی کنکور تجربی، نسبت به سال‌های قبل کاملا استاندارد طراحی شده بود و پراکندگی سوالات هم میان فصل‌های ریاضی و هم میان هر پایه تقریبا استاندارد بود. البته طراحی سوالات نسبتا ساده‌تر از سال‌های قبل در درس ریاضی، باعث شد تا افرادی که اقدام به حذف این درس در کنکور کرده بودند شدیدا ضرر کنند. در ادامه به تحلیل ریاضی کنکور تجربی 1401 هم خواهیم پرداخت.

تحلیل بارم بندی ریاضی کنکور تجربی 1401

اولین نکته در تحلیل درس ریاضی، مربوط به تعداد سوالات هر مبحث ریاضی در کنکور تجربی بود که همان‌طور که در بالا هم اشاره شد، تعداد سوالات تقریبا استاندارد بود و نسبت به دو سال اخیر واقعا آسان‌تر طراحی شده بود. البته در کنکور تجربی سوال ابهام دار هم وجود داشت به عنوان مثال در سوال 126 دفترچه، سوال مربوط به شمارش بدون شمردن دارای ابهام بود و ممکن بود داوطلبان زمان زیادی را روی این سوال اختصاص دهند و نتوانند به پاسخ صحیح دست پیدا کنند.

در سوال 130 که مربوط به مقاطع مخروطی از ریاضی دوازدهم بود، یکی از بدیهیات مربوط به این فصل این است که خروج از مرکز بیضی همواره عددی کوچک‌تر از “یک” خواهد بود؛ اما طراح در دو گزینه خلاف این موضوع را آورده بود و به راحتی می‌شد دو گزینه را حذف کرد.

در کل در تحلیل تعداد سوالات هر فصل ریاضی در کنکور تجربی می‌توان گفت که آزمون دارای 13 سوال آسان، 14 سوال متوسط و 3 سوال سخت بود. درصد مناسب برای هر دسته از داوطلبان، براساس توانایی که داشتند را می‌توان به‌صورت زیر اختصاص داد:

  • داوطلب ضعیف: 15 الی 20 درصد.
  • داوطلب متوسط: 50 درصد.
  • داوطلب قوی: 70 الی 80 درصد.

بودجه‌ بندی ریاضی کنکور تجربی 1400

بودجه بندی ریاضی رشته تجربی

تصویر بالا یک آمار از بودجه‌بندی درس ریاضی در کنکور تجربی است که به صورت کامل اهمیت هریک از مباحث را در بارم‌بندی ریاضی کنکور تجربی می‌توانید مشاهده کنید. اما یک نکته بسیار مهم که باید به آن دقت کنید این است که این بودجه‌بندی فقط یک مقدار تقریبی از تعداد سوالات ریاضی کنکور تجربی است و طبق تجربه، ممکن است هر سال تغیر کند. اما نگران نباشید چون تصویر بالا یک میانگین بسیار نزدیک از بودجه‌بندی سوالات ریاضی کنکور تجربی است و می‌توانید از آن استفاده کنید. متاسفانه در چند سال اخیر طراح سوالات کنکور به دلخواه خود تعداد سوالات هر مبحث در درس ریاضی را جابه‌جا کرده است و بابت همین تاکید کردم که بودجه‌بندی بالا ممکن است در کنکور تغیر کند اما مطمئن باشید همین بودجه‌بندی، بسیار نزدیک به سوالات کنکور هر سال خواهد بود.

یک توصیه مهم به داوطلبان کنکور تجربی:

اگر قصد دارید تعدادی از مباحث ریاضی را حذف کنید، به هیچ وجه از روی بودجه‌بندی درس ریاضی در کنکور این کار را انجام ندهید. به عنوان مثال بار‌ها مشاهده کرده‌ام که حتی مشاورین هم دچار این اشتباه می‌شوند و برای کسی که زمان کمی تا کنکور دارد یا با درس ریاضی رابطه خوبی ندارد، مباحث پرتست مانند حد و پیوستگی را معرفی می‌کنند؛ اما غافل از این هستند که برای پاسخ به تست‌های حد و پیوستگی باید داوطلب هم تابع بلد باشد، هم معادله نامعادله، هم مثلثات و …. پس به هیچ وجه دچار این اشتباه نشوید. به زودی و در همین سایت یک مقاله فوق‌العاده درباره مباحث مهم این درس در کنکور در اختیارتان قرار خواهم داد که با خیال راحت می‌توانید روی مباحث آن سرمایه‌گذاری کنید.

خب دوستان خوب تجربی تا اینجا، تعداد سوالات هر مبحث در کنکور تجربی را بررسی کردیم و به پایان بودجه‌بندی ریاضی کنکور تجربی رسیدیم، سوالاتی که در مورد این مقاله یا بحث کنکور دارید حتما از بخش نظرات بپرسید تا سریعا راهنمایی کنم و هم چنین با امتیاز دادن به این نوشته و عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار کنکور و مقالات جدید من می‌توانید مطلع شوید. از این قسمت به بعد مخصوص داوطلبان رشته ریاضی فیزیک است و قرار است بودجه‌بندی ریاضی کنکور رشته ریاضی را بررسی کنیم. درضمن اگر در آزمون‌های آزمایشی درصد و تراز پایینی دارید و یا به دنبال روش تحلیل کردن آزمون هستید حتما از طریق لینکی که قرار داده شده است اقدام کنید و از اطلاعات نابی که در اختیارتان قرار داده‌ام استفاده کنید.

تاثیر ریاضی در کنکور رشته ریاضی 1401

تاثیر ریاضی در رشته ریاضی فیزیک

در تصویر بالا تاثیر درس ریاضی در کنکور ریاضی فیزیک را می‌توانید مشاهده کنید. متاسفانه در رشته ریاضی فیزیک برخلاف اینکه درس ریاضی، درس اصلی در این رشته است، آمار به شدت افتضاحی هم دارد و داوطلبان نمی‌توانند درصد قابل قبولی در این درس کسب کنند که البته حق هم دارند. در سال‌های اخیر تعداد زیادی از داوطلبان رشته تجربی که نتوانستند عملکرد خوبی در رشته خود داشته باشند، بدر کنکور ریاضی فیزیک ثبت نام کرده‌اند و به جای درس ریاضی رشته ریاضی، همان ریاضی تجربی را مطالعه می‌کنند و درصد پایینی کسب می‌کنند. شاید باورش سخت باشد ولی کارنامه‌هایی را مشاهده کرده‌ام که با درصد کم‌تر از 30 در درس ریاضی توانسته‌اند در رشته‌های تاپ دانشگاه‌های معتبر مانند دانشگاه صنعتی شریف هم قبول شوند…

در ادامه یک راز مهم در مورد درس ریاضی رشته ریاضی را به شما خواهم گفت که آیا لازم است در درس ریاضی رشته ریاضی کل مباحث را مطالعه کنیم…

بودجه بندی ریاضی کنکور ریاضی 1401

بودجه بندی ریاضی کنکور ریاضی

در تصویر بالا هم می‌توانید بودجه بندی ریاضیات کنکور ریاضی مربوط به کنکور 1401 را مشاهده کنید. در کنکور 1401 اتفاقات عجیبی برای بودجه‌بندی درس ریاضی افتاد که در ادامه به تحلیل تک تک آنها خواهیم پرداخت و مطمئنا شما هم با شنیدن این اتفاقات در کنکور رشته ریاضی تعجب خواهید کرد. راستی قبل از ادامه قصد دارم شما را به خواندن سایر مطالب مربوط به درس ریاضی دعوت کنم که برای دسترسی به هرکدام می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

تحلیل ریاضی کنکور ریاضی 1401

اولین اتفاق عجیب در کنکور ریاضی 1401 کاهش تعداد کل تعداد سوالات ریاضی کنکور ریاضی بود؛ برای اولین بار به جای 55 تست از درس ریاضی در کنکور ریاضی، 50 تست طراحی شده بود که به نوعی عجیب بود و سر جلسه عده زیادی را شوکه کرده بود. تعداد سوالات هندسه 4 تست کاهش یافته بود، حسابان دو تست اضافه شده، آمار و احتمال یک تست اضافه شده و ریاضیات گسسته هم 4 تست کمتر شده بود. اما نکته جالب سوالات هندسه بود که نسبت به سال‌های قبل استانداردتر طراحی شده بود و در چارچوب کتاب درسی طراحی شده بود. درضمن برای مشاهده سوالات کنکور 1401 هم می‌توانید از لینک‌ دانلود سوالات کنکور استفاده کنید.

بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی 1400

بودجه بندی ریاضی رشته ریاضی

تصویر بالا یک آمار دقیق از بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی است و تعداد سوالاتی که از هر یک از کتاب‌های ریاضی طرح می‌شود و درصدی که هر کدام در بارم‌بندی ریاضی رشته ریاضی نظام جدید دارند را می‌توانید مشاهده کنید. یکی از مشکلات اصلی داوطلبان به خصوص در درس‌های گسسته و هندسه این است که اصلا آموزش خوبی برای این دروس در دسترس نیست. حتی موسسات آموزشی هم به این درس‌ها کم لطفی می‌کنند و متاسفانه معلم‌ها هم به ندرت دست به تدریس دروسی مانند ریاضیات گسسته و هندسه می‌زنند. حال باتوجه به این مشکل باید چه انتظاری از دانش‌آموزان داشت که بتوانند به سوالات این درس در کنکور پاسخ دهند؟ !

اما جمله بالا به این معنی است که نباید روی ریاضیات گسسته و هندسه وقت گذاشت؟

خیر! اکثر دانش‌آموزان در رشته ریاضی از بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی نظام جدید فقط روی حسابان و ریاضی دهم حساب باز می‌کنند و در کنکور 1400 هم سوالات این درس به شدت سنگین بود. اگر قصد دارید به نتیجه مطلوبی در این درس برسید باید هوشمندانه مطالعه کنید و به جای مطالعه کل مباحث ریاضیات گسسته و هندسه فقط مباحث آسان و ارزشمند این دروس را مطالعه کنید. این توصیه را از من به عنوان رتبه 958 رشته ریاضی به یاد داشته باشید.  در ادامه هم به سراغ بررسی تعداد سوالات ریاضی رشته ریاضی برای تک تک مباحث این درس خواهیم رفت.

یک نکته مهم درباره تعداد سوالات ریاضی کنکور 1400

در ادامه تعداد سوالات هر کدام از درس‌ها و مباحث ریاضی کنکور را خواهید دید، اما بودجه‌بندی ریاضی در کنکور 1400 برای رشته ریاضی تغیراتی داشت که با بودجه بندی زیر متفاوت بود و اما بودجه‌بندی قابل قبول برای ما همان بود‌جه یندی موجود در تصاویر زیر است. تعداد سوالات ریاضی در کنکور 1400 رشته ریاضی به صورت مختصر به شکل زیر بود:

  • بودجه‌بندی حسابان کنکور : 23 تست
  • بودجه‌بندی هندسه کنکور: 15 تست
  • بودجه بندی آمار و احتمال کنکور: 7 تست
  • بودجه‌بندی ریاضیات گسسته کنکور: 10 تست

بودجه بندی حسابان کنکور 1400

تعداد سوالات حسابان در کنکور

حسابان کنکور و ریاضی دهم یکی از دروس پرطرفدار مابین دروس ریاضی در رشته ریاضی هستند و اکثر دانش‌آموزان این کتاب‌ها را برای مطالعه انتخاب می‌کنند. تصویر بالا هم مربوط به بودجه‌بندی و تعداد سوالات حسابان در کنکور رشته ریاضی فیزیک است که به صورت کامل آماده شده است. اما شاید شما هم به دنبال تعداد سوالات هر مبحث ریاضی در کنکور تجربی یا ریاضی باشید؛ منظور تعداد سوالات هر فصل ریاضی در کنکور است. باید بدانید که نمی‌توان یک آمار دقیق برای هر فصل در نظر گرفت؛

به عنوان مثال مبحث تابع یا معادله نامعادله و یا مثلثات مباحثی هستند که هم در ریاضی دهم و هم در حسابان یک و دو قرار دارند و سوالات این مباحث به صورت ترکیبی است، لذا برای بودجه‌بندی و تعداد سوالات ریاضی هر مبحث ریاضی رشته ریاضی نمی‌توان به صورت فصل به فصل بودجه‌بندی در نظر گرفت. بارم بندی حسابان کنکور در سال 1401 هم 22 تست بوده و به عبارت دیگر بودجه بندی حسابان کنکور معادل 44 درصد کل سوالات ریاضی بوده است.

تعداد سوالات آمار و احتمال در کنکور ریاضی 1400

بودجه بندی آمار و احتمال کنکور

دومین درس آسان در بین دروس ریاضی رشته ریاضی، درس آمار و احتمال است که در سال یازدهم دانش‌آموزان با آن مواجه خواهند شد. بودجه‌بندی آمار و احتمال کنکور ریاضی هم غیرقابل چشم‌پوشی است و با سرمایه‌گذاری روی این درس می‌توانید به درصد خوبی در درس ریاضی دست پیدا کنید. تعداد سوالات آمار در کنکور ریاضی را هم در تصویر بالا می‌توانید مشاهده کنید، اما بازهم قابل ذکر است که این بودجه‌بندی به صورت میانگین است و در سال‌های آتی ممکن است تغیرات‌ریزی داشته باشد. بودجه بندی آمار و احتمال یازدهم در کنکور 1401 هم 8 تست بوده است.

تعداد سوالات هندسه در کنکور ریاضی

بودجه بندی هندسه کنکور

از اینجا مباحث سخت و کم‌طرفدار رشته ریاضی مورد بررسی قرار داده می‌شود. معمولا بودجه‌بندی هندسه و ریاضیات گسسته کنکور، سوالاتی را به خود اختصاص می‌دهد که داوطلبان رغبت زیادی به مطالعه آن ندارند، اما به یاد داشته باشید اگر هوشمندانه عمل کنید از 18 تست مربوط به بودجه‌بندی هندسه در کنکور ریاضی به راحتی می‌توانید به 9 تست از تعداد سوالات هندسه در رشته ریاضی پاسخ دهید. تصویر فوق هم بودجه‌بندی هندسه رشته ریاضی را به تفکیک فصل به صورت کامل بیان خواهد کرد. درضمن در کنکور 1401 رشته ریاضی، بودجه بندی هندسه کنکور ریاضی 14 تست بود.

بودجه بندی گسسته کنکور 1400

تعداد سوالات گسسته در کنکور

اما آخرین درس در رشته ریاضی که کم‌ترین میزان علاقه‌مندی به مطالعه و همچنین کمترین آمار پاسخ گویی را به خود اختصاص داده است، درس ریاضیات گسسته است. تعداد سوالات ریاضیات گسسته در کنکور از میان سه فصل این کتاب طراحی شده است و باید گفت بودجه‌بندی ریاضیات گسسته در کنکور هم 10 تست است و از این تعداد سوالات ریاضی گسسته در کنکور، با تسلط تقریبا متوسط می‌توان به حدود 3 الی 4 تست پاسخ داد. اما برای رسیدن به درصد بالاتر نیاز به صرف زمان بیشتری خواهید داشت و اصلا هم هوشمندانه نیست.

خب دوستان خوبم به انتها مقاله بودجه‌بندی ریاضیات کنکور رشته ریاضی و تجربی رسیدیم، تمام سعی من بر این بود که به صورت کامل تعداد سوالات هر مبحث ریاضی در کنکور و همچنین تعداد سوالات هر فصل ریاضی در کنکور را به صورت کامل بررسی و در اختیار شما قرار دهم. توصیه می‌کنم برای اطلاع از آخرین اخبار کنکور و آخرین مقالات آموزشی ما در سایت بخون حتما در خبرنامه سایت عضو شوید و با امتیاز دادن باعث خوشحالی ما شوید. از طریق لینک‌های زیر هم می‌توانید به بودجه‌بندی سایر دروس اختصاصی و سایر محتواهای مهم دسترسی داشته باشید:

4.8/5 - (13 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
17 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا