بهترین فیلم‌های سینمایی انگیزشی سال کنکور

سلام به همه کنکوری‌های دوست‌داشتنی؛ من شایان مامندی هستم، مشاور و برنامه‌ریز تحصیلی و در این مقاله از سایت بخون کنار شما عزیزان خواهم بود با بررسی بهترین‌ فیلم‌های سینمایی انگیزشی کنکور. شاید عده زیادی با خود بگویند که سال کنکور اصلا نباید فیلم نگاه کرد یا اصلا فرصتی برای انجام این کار نخواهید داشت، اما به عنوان یک مشاور همواره مخالف این موضوع بوده‌ام، یادتان باشد یک کنکوری ربات نیست که از اول صبح تا آخر شب مشغول درس خواندن باشد. به عنوان یک کنکوری به تفریح، استراحت، بیرون رفتن و فیلم دیدن نیاز دارید. اگر بتوانید بین موارد قبلی و درس خواندن تعادل ایجاد کنید، سال کنکور دیگر برایتان سخت نخواهد بود.

درضمن خود من با وجود کسب رتبه برتر در کنکور سراسری، فردی بودم که در مدت سه مااااه کل سریال خاطرات یک خون آشام را مشاهده کردم و خب رتبه‌برتر هم شدم؛ فیلم‌های انگیزشی کنکور خارجی که به شما معرفی خواهم کرد را قبلا خودم مشاهده کردم و اینجا از دو تخصص خودم یعنی مشاوره و اهل فیلم بودن این مطلب را می‌نویسم. تا پایان با من همراه باشید و راستی، اگر خودتان هم فیلم انگیزشی برای کنکور سراغ دارید از بخش نظرات مطرح کنید تا هم من و هم سایر دوستان از آن استفاده کنید.

فیلم انگیزشی فارست گامپ برای سال کنکور

فیلم انگیزشی کنکور انسانی

شاید باور نکنید ولی مهمترین دلیل من برای دیدن این فیلم، بازی تام هنکس در نقش فارست گامپ بود و اگر این بازیگر محبوب نبود احتمالا نمی‌‎توانستم یکی از شاهکارهای سینمای جهان را درک کنم. فارست گامپ یک مرد ساده‌دل است که شروع داستان زندگی خود را از کودکی برای یک خانم که در ایستگاه اتوبوس نشسته است تعریف می‌کند؛ یک پسر دارای معلولیت که همواره مورد تمسخر و اذیت دوستان خود قرار می‌گیرد و چگونه همین موضوع باعث رهایی او از معلولیت شده است، چگونه عاشق دختری هم‌سن خود می‌شود و چه چالش‌هایی را در راه رسیدن به وی طی می‌کند، چگونه به عنوان یک سرباز در جنگ شرکت می‌کند و چگونه صاحب یکی از بزرگترین شرکت‌های صید و فروش میگو شد و … .

باور کنید اگر قصد حرف زدن درباره این فیلم را داشته باشم حداقل یک روز کامل برای توصیف زیبایی‌های آن لازم است. همچنین در این فیلم دیالوگ‌های به شدت ماندگاری توسط تام هنکس به زبان آورده شده است به عنوان مثال این دیالوگ که “آدم احمق کسی است که کار احمقانه انجام دهد” یا دیالوگ ” مامانم همیشه می‌گفت زندگی مثل یه جعبه شکلات می‌مونه. هیچ‌وقت نمی‌فهمی قراره چی ازش گیرت بیاد” رتبه 40 را در بین برترین دیالوگ‌های تاریخ سینمای آمریکا به خود اختصاص داد. اگر این فیلم انگیزشی برای درس خواندن را خواستید مشاهده کنید حتما به موارد زیر دقت کنید:

  • چشمان فارست گامپ حین بازی پینگ پنگ.
  • آرزوی بوبا در جنگ ویتنام و سرنوشت آرزوی آن.
  • زمان سخنرانی فارست گامپ بعد از جنگ ویتنام.
  • هدف فارست گامپ از دویدن.

راستی، باید بدانید که در سایت بخون ما یک منبع کاملا رایگان از انواع محتواهای موردنیاز کنکوری‌ها آماده کرده‌ایم، توصیه می‌کنم از طریق لینک‌های زیر نگاهی به مقالات پر جستجوی داوطلبان کنکور بیندازید که به شدت اطلاعاتی مفیدی دارند:

whiplash یک فیلم انگیزشی برای پشت‌کنکوری‌ها

فیلم انگیزشی برای کنکور

فرض کنید که قرار است یک تست بدهید، مسئول تست دائما شما را رد می‌کند؛ هر بار با یک دلیل جدید شما را مناسب انجام آن کار نمی‌داند! در 99 درصد مواقع اگر چنین اتفاقی رخ بدهد، ممکن است بعد از دو الی سومین شکست بیخیال انجام آن کار شوید. فیلمی که دقیقا این موضوع را نمایش می‌دهد و شدیدا به پشت کنکوری‌هایی که طعم شکست در کنکور را تجربه کرده‌اند توصیه می‌کنم مشاهده کنند، فیلم whiplash است. داستان ویپلش درباره یک نوجوان است که قصد ورود به یک گروه نوازندگی را دارد، اما در مقابل خود یک رهبر بسیار سخت‌گیر را می‌بیند و تمام سعی اون این است که خود و توانایی‌اش را به رهبر تیم نشان دهد، هر بار هم شکست می‌‎خورد.

با نگاه کردن به فیلم ویپلش به عنوان یک فیلم انگیزشی برای کنکور، باید سرسخت بودن را یاد بگیرید که چگونه برای رویا و آرزوی خود بجنگید و تا آن را به دست نیاوردید بیخیال نشوید؛ امیدوارم با مشاهده این فیلم به این موضوع مهم دست پیدا کنید.

فیلم فوق انگیزشی کنکور رستگاری در شاوشنک

فیلم انگیزشی کنکور پزشکی

معرفی می‌کنم، این شما و این فیلم رستگاری در شاوشنک که رتبه اول بین 250 فیلم برتر تاریخ در IMDb را به خود اختصاص داده است. داستان فیلم درباره یک بانک‌دار جوان است که به‌دلیل توتئه‌ای که علیه او انجام شده سهوا به جرم قتل معشوقه خود محکوم و به زندان ایالتی شاوشنک منتقل می‌شود. در آنجا با یک مرد سیاه‌پوست “مورگان فریمن” آشنا شده که در زندان به دلیل محبوبیتی که دارد می‌تواند هر چیزی را فراهم کند. انگیزه گرفتن از این فیلم زمانی اتفاق می‌افتد که متوجه می‌شود بانک‌دار جوان حتی با وجود سال‌های زیاد زندان هنوز هم به شرایط خود به عنوان یک زندانی عادت نکرده و قصد نجات دادن خود را دارد.

در طی فیلم آرزوهایی که دارد را برای دوستش در زندان تعریف می‌کند که قرار است روزی به آنها دست پیدا کند و حتی گاها مورد تمسخر قرار می‌گیرد. بهترین درسی که یک کنکوری از این فیلم می‌تواند بگیرد، استفاده از توانایی‌ها حتی در بدترین شرایط ممکن است که می‌تواند وضعیت را بهتر کند و ناامید نشدن تحت هیچ شرایطی است؛ واقعا این فیلم جزو فیلم‌هایی است که هر کسی قبل از مرگ باید حداقل یک بار آن را مشاهده کند.

فیلم آموزشی انگیزشی کنکور مبارز “warrior”

فیلم انگیزشی کنکور خارجی

فارغ از بحث انگیزشی بودن این فیلم، حداقل به‎‌خاطر تام هاردی هم که شده باید این فیلم معرکه را مشاهده کنید. این فیلم اهمیت هدف را نشان می‌دهد؛ حتی در حالتی که هیچ شانسی برای برد نداشته باشید انگیزه به کمک شما خواهد آمد و غیرممکن را به ممکن تبدیل می‌کند. داستان فیلم مبارز درباره دو برادر است که سال‌ها از هم دور بوده‌اند، هر کدام مشکلات به شدت بزرگی در زندگی خود دارند و بهترین راه‌حل آنها برای رهایی از مشکلات خود، شرکت در یک مسابقه است که تنها با کسب جایزه آن مسابقه می‌توانند از شر مشکلات رها شوند، در این بین چالش‌هایی برادری و حریفانی سر سخت پیش‌روی خود می‌بینند اما هر دوی آنها راهی جز پیروزی ندارند.

در جستجوی خوشبختی جزو بهترین فیلم های انگیزشی کنکور

فیلم سینمایی انگیزشی کنکور

یک فیلم درام و برگرفته از یک داستان واقعی. توضیحات داستان فیلم را در تصویر بالا می‌توانید مشاهده کنید اما اگر دلیل دیدن این فیلم را بپرسید باید بگویم که داستان مردی را روایت می‌کند که در هر حالتی در بدترین شرایط زندگی خود قرار دارد، از لحاظ مالی وضعیت وی در حد جلبک است، همسرش از وی جدا شده و تقریبا بی‌خانمان شده است؛ هم باید برای درست کردن وضعیت تلاش کند و هم یک پدر خوب برای فرزندش باشد. جذاب‌ترین قسمت این فیلم از نظر من دیالوگ زیر است:

“پسرم، هیچ‌وقت به کسی اجازه نده که بهت بگه کاری رو نمی‌تونی انجام بدی، حتی من… اگه آرزویی رو داری باید سعی کنی بهش برسی، اشخاصی که نمی‌تونن خودشون کاری رو انجام بدن، بهت می‌گن تو هم نمی‌تونی؛ اگه چیزی رو می‌خوای براش تلاش کن تا بهش برسی.”

دوستان خوبم به پایان مقاله بهترین فیلم‌های انگیزشی برای سال کنکور رسیدیم و سعی کردم لیستی از فیلم‌های فوق انگیزشی که علاوه بر محتوای خوب، جزو 250 فیلم برتر جهان نیز هستند و امیدوارم درس و انگیزه‌ای که نیاز دارید با دیدن این فیلم‌ها به‌دست بیاورید. در این بخش از شما دعوت می‌کنم برای مشاهده سایر محتواهای آموزشی و رایگان سایت بخون از لینک‌های زیر استفاده کنید:

سوالات متداول

راستی اگر مشاور هستید، یا معلم و یا صاحب موسسه کنکور هستید و برای برند کردن کسب و کار خود به بستر تبلیغاتی نیاز دارید توصیه می‌کنم حتما از صفحه تبلیغ کنکور در سایت بخون دیدن کنید.

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا