یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

روش جمع‌بندی ریاضی کنکور

دوست خوبم سلام. من شایان مامندی هستم و امروز در سایت بخون با یک مقاله طوفانی، یعنی روش جمع‌بندی ریاضی رتبه‌های برتر کنار شما عزیزان هستم. در سری مقالات قبلی به‌صورت کامل روش جمع‌بندی تمامی دروس عمومی را در همین سایت بررسی کردیم و با توجه به استقبال خوب شما، تصمیم گرفتیم روش جمع‌بندی سایر دروس اختصاصی را هم سریع‌تر آماده کنیم. در این مقاله نکات به شدت مهمی را در اختیارتان قرار خواهم داد که به معنای واقعی می‌توانید تحول شگفت‌انگیزی در درصد ریاضی شما ایجاد کند.

نکات این مقاله را با دقت مطالعه کنید و حتی درصورت نیاز نکته‌برداری هم انجام دهید تا بتوانید بهترین روش جمع‌بندی ریاضی کنکور را تجربه کنید. راستی در بخش‌های مختلف مقاله هم لینک روش جمع‌بندی سایر دروس را در اختیارتان قرار خواهم داد و در هر قسمت هم سوالی برایتان پیش آمد از بخش نظرات مطرح کنید تا شخصا بررسی کنم و راه‌حل مربوطه را در اختیارتان قرار دهم.

بهترین جزوه جمع‌بندی ریاضی کنکور | برای جمع‌بندی ریاضی از چه منبعی استفاده کنیم؟

خب مرحله اول این است که تکلیف منبع را مشخص کنیم؛ برای جمع‌بندی ریاضی، به‌خصوص جمع‌بندی ریاضی یازدهم که مفاهیم گسترده‌ای دارد، اگر خودتان جزوه کاملی دارید، بهترین منبع برای شما همان جزوه است؛ بهترین جزوه جمع‌بندی ریاضی کنکور هم باید دو ویژگی زیر را داشته باشد:

  1.  کامل باشد و تمام مفاهیم را در بر داشته باشد.
  2. حجم کمی داشته باشد؛ حجم زیاد جزوه صرفا زمان جمع‌بندی را افزایش می‌دهد.

اگر چنین جزوه‌ای دارید، قسمت اول ماجرا اوکی شده‌است. اما اگر چنین جزوه‌ای ندارید باید به‌دنبال منبع خوب برای جمع‌بندی باشید. اگر زمان بسیار کمی برای کنکور دارید که پیشنهاد من برای شما کتاب خط ویژه گاج است، اگر هم زمان دارید، پیشنهاد می‌کنم از کتاب جمع‌بندی ریاضی مهروماه استفاده کنید؛ از نظر من هم حجم مناسبی دارد و هم اینکه کامل است و البته هر کتاب دیگری که احساس می‌کنید مناسب است را هم می‌توانید استفاده کنید. راستی توصیه می‌کنم مقاله بودجه‌بندی ریاضی کنکور را هم از همین سایت بخوانید تا با تعداد دقیق سوالات هر بخش آشنا شوید.

از طریق لینک‌های زیر هم می‌توانید به مقالات جمع‌بندی سایر دروس عمومی دسترسی داشته باشید:

جدا کردن فرمول‌ها برای جمع‌بندی فرمول‌های ریاضی کنکور

روش مرور فرمول‌های ریاضی کنکور

در یکی از ساختارهای ریاضی کنکور می‌توان کل مباحث را به دو دسته مفاهیم ریاضی کنکور و فرمول‌ها تقسیم کرد؛ فرمول‌ها برای رسیدن به پاسخ مسائل به کار می‌روند و تعدد این فرمول‌ها در درس ریاضی باعث می‌شود تا داوطلبان زیادی آنها را فراموش کنند و با مشکل مواجه شوند؛ راه‌حلی که می‌توان برای این موضوع ارائه داد این است که زمان مطالعه هر فصل، یا در دوران جمع‌بندی زمانی که جمع‌بندی هر فصل به اتمام رسید، فرمول‌های آن فصل را استخراج کنیم و در یک جزوه یادداشت کنیم.

این جزوه در دوران جمع‌بندی به داد داوطلب خواهد رسید و باتوجه به طبقه‌بندی آنها به‌صورت فصل به فصل هرسری شاید در کمتر از 2 ساعت بتوان کل فرمول‌های ریاضی کنکور را مرور کرد و با انجام مداوم این کار، یکی از چالش‌های مهم در درس ریاضی را حل کنید. پس یکی از واجبات مهم در جمع‌بندی ریاضی کنکور انسانی، تجربی و ریاضی فیزیک، جمع‌بندی فرمول‌های ریاضی با کمک روشی است که توضیح داده شد. راستی اگر زمان کمی هم تا کنکور دارید و قصد دارید ریاضی را مبحثی بخوانید پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله مباحث پرتکرار ریاضی کنکور را مطالعه کنید.

اما یک نکته مهم؛ اگر قصد دارید عملکرد داوطلبان در کنکورهای قبل شامل میانگین درصدها، تعداد افرادی که منفی، صفر یا بالای پنجاه درصد را کسب کرده‌اند و همچنین درصد رتبه‌های برتر و عملکرد آنها را نیز مشاهده کنید کافیست از طریق لینک میانگین درصدهای ریاضی کنکور اقدام کنید.

تعین زمان برای جمع‌بندی ریاضی کنکور تجربی و سایر رشته‌ها

پیشنیازهای ریاضی کنکور

خب تا به اینجا دو مرحله مهم در روش جمع‌بندی ریاضی کنکور تجربی و سایر رشته‌ها را بررسی کردیم؛ مرحله سوم، مربوط به زمان‌بندی برای مرور مباحث ریاضی کنکور است. برای جمع‌بندی ریاضی کنکور و تمامی مباحث این درس توصیه می‌کنم در هفته 3 یا 4 جلسه دو الی دو ساعت و نیم را برای مرور مباحث ریاضی کنکور اختصاص دهید.

اما از همینجا به شما تاکید می‌کنم به هیچ‌وجه جمع‌بندی ریاضی کنکور را از پایه دهم یا فصل به فصل‌ انجام ندهید و حتما ساختار مباحث مستقل و زنجیر وار را از طریق مقاله مربوط به روش مطالعه ریاضی کنکور مطالعه کنید. ترتیب مطالعه پیشنهادی برای مطالعه مباحث ریاضی را در تصویر فوق می‌توانید مشاهده کنید؛ اما قبل از شروع مطالعه مباحث ریاضی حتما فصل 3 ریاضی سال دهم یعنی توان‌های گویا و عبارات جبری را مطالعه کنید.

درضمن برای سایر دروس هم روش جمع‌بندی به‌صورت کامل در همین مقالات فوق‌العاده‌ای آماده شده است؛ برای دسترسی به هرکدام و استفاده از نکات و تکنیک‌های جمع‌بندی هر درس کافیست از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید:

انواع روش مرور ریاضیات کنکور

خب چهارمین مرحله در جمع‌بندی ریاضیات کنکور هم مربوط به آشنایی با انواع روش جمع‌بندی ریاضیات کنکور نظام جدید است. برای مرور کلا دو نوع روش داریم، جمع‌بندی در قالب درسنامه و جمع‌بندی در قالب حل تست؛ جمع‌بندی ریاضیات در قالب درسنامه را که همگی بلد هستیم و به معنای مرور مطالب از روی جزوات و درسنامه است. نوع دیگری از مرور ریاضیات برای کنکور مربوط به جمع‌بندی در قالب حل تست است؛ یعنی در دوران جمع‌بندی هر تستی که حل کردید را در از روی پاسخ نامه تحلیل کنید و هم نکته برداری کنید؛ با اینکار و مرور مطالب داخل پاسخنامه، یکبار دیگر هم مطالب را مرور خواهید کرد.

اگر با روش تحلیل تست و نکته‌یابی از تست‌ها هم آشنایی ندارید، توصیه می‌کنم حتما مقاله مربوط به روش تحلیل آزمون‌های آزمایشی را مطالعه کنید که در 6 مرحله روش تحلیل تست و آزمون را آموزش داده‌ام.

آزمون‌های جامع برای بهترین روش جمع‌بندی ریاضیات کنکور

خب فرض کنید کل مطالب ریاضی کنکور را مطالعه کردید؛ حال نوبت تیر آخر است و در این مرحله قدرت و تسلط خود روی مباحث را به اوج خواهید رساند؛ یک نکته بسیار مهم این است که در دوران جمع‌بندی و مرور مطالب ریاضی، شما ضعف‌های خود در یک سری از مباحث را پیدا خواهید کرد؛ حتما حتما در آنها را در جایی یادداشت کنید و در هر زمان که وقت کردید، مجددا آنها را مطالعه کنید تا ضعف‌هایتان را برطرف کنید. بعد از اتمام جمع‌بندی ریاضیات کنکور تجربی نظام جدید و سایر رشته‌ها باید به سراغ آزمون بروید.

در این مرحله قرار است روی سرعت خود هم کار کنید و با حل آزمون اینکار را انجام خواهید داد؛ سعی کنید هر هفته حدودا دو آزمون جامع ریاضی کنکور را حل کنید که آزمون‌های سراسری نباشند و ترجیحا تالیفی باشند یا مربوط به آزمون‌های آزمایشی جامع باشند؛ در این دوران حتما بعد از اتمام هر آزمون به‌صورت کامل پاسخنامه را تحلیل کنید و تست‌ها را هم زماندار حل کنید. یک الی دو هفته مانده به کنکور هم به سراغ تست‌های سراسری 98 تا 1400 هم داخل و هم خارج برای تمامی دروس بروید و مجددا تاکید می‌کنم تحلیل تست را هم انجام دهید تا هم مطالب را مرور کنید و هم قدرت تست زنی خود را افزایش دهید.

خب دوستان عزیزم به انتهای مقاله روش جمع‌بندی ریاضی کنکور رتبه‌های برتر رسیدیم. امیدوارم از نکات این مقاله هم به خوبی استفاده کنید؛ از طریق لینک‌های زیر هم می‌توانید به سایر مطالب مربوطه دسترسی کاملا رایگان داشته باشید:

سوالات متداول تکنیک‌های جمع‌بندی ریاضی کنکور

  • آیا در این مقاله روش جمع‌بندی ریاضی انسانی برای کنکور هم بررسی شده‌است؟
    بله. محتواهای این مقاله را داوطلبان تمامی رشته‌ها می‌توانند استفاده کنند.
  • آیا روش جمع‌بندی ریاضی رتبه‌های برتر هم توضیح داده شده است؟
    بله. این مقاله توسط شایان مامندی رتبه‌برتر و مشاور کنکور نوشته شده است.
4.1/5 - (7 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا