صفر تا صد تحلیل تدریس شیمی رضا بابایی

دوست خوبم سلام. در حال خواندن اولین سری از مقالات تخصصی تحلیل منابع کنکور از سایت بخون هستید. در این مقاله قصد داریم به‌صورت موشکافانه تدریس شیمی استاد بابایی که در موسسه تام‌لند حضور دارند را بررسی کنیم. اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که هدف از این مقاله تبلیغ نیست؛ کاملا آشکار به بررسی سبک تدریس خواهیم پرداخت و امیدوارم اگر برای استفاده از تدریس شیمی استاد رضا بابایی دچار تردید هستید با خواندن این مقاله تا انتها، بدون آزمون و خطا بتوانید تصمیم اصولی خود را بگیرید.

در ضمن اگر شما نیز فردی هستید که از تدریس شیمی استاد بابایی استفاده کرده‌اید، خوشحال می‌شویم نظر صادقانه خود را درباره آن از طریق کامنت مطرح کنید تا بقیه دوستان نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

در ضمن در کنار این مقاله توصیه می‌کنم سایر مقالات مربوط موسسه تام‌لند را از طریق لینک‌های زیر مطالعه کنید:

بیوگرافی استاد رضا بابایی مدرس شیمی

بیوگرافی دکتر رضا بابایی شیمی

استاد رضا بابایی فارغ‌التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه تهران است و بر مبنای اطلاعات موجود در کنکور سراسری سال 75 موفق به کسب رتبه 11 در کنکور سراسری شده‌اند و سابقه‌ای حدودا 27 ساله در زمینه تدریس شیمی دبیرستان و کنکور دارند. از جمله سوابق تدریس این استاد نیز می‌توان به تدریس در مدارس فرزانگان 1 و 2 تهران و همچنین مدارس نگرش اشاره کرد. در حال حاضر نیز دکتر رضا بابایی جزو اساتید موسسه تام‌لند هستند و صد البته جزو اساتید محبوب درس شیمی این موسسه… .

پکیج‌ شیمی دکتر بابایی

دانلود رایگان شیمی بابایی

دکتر بابایی پکیج خصوصی یا جدا از موسسه تام‌لند ندارند و داوطلبان سراسر کشور، می‌توانند از طریق کلاس‌های آنلاین و آفلاین موسسه تام‌لند به تدریس استاد بابایی برای شیمی دسترسی داشته باشند. شاید در جمله قبل یک ابهام ذهن شما را درگیر کند و آن هم استفاده از دو عبارت “آفلاین و آنلاین” باشد.

در واقع داوطلبانی که از تدریس شیمی دکتر بابایی در تام‌لند استفاده می‌کنند یک برنامه زمانی برای آنها مشخص شده است که می‌توانند در کلاس‌ها به‌صورت آنلاین از طریق سایت تام‌لند شرکت کنند؛ اما اینجا ممکن است مشکلاتی مانند قطعی اینترنت یا مشکلات زمانی برای داوطلب ایجاد شود و برای حل این موضوع، فیلم کلاس‌های آنلاین، به‌صورت ضبط شده در داخل پنل کاربری داوطلب قرار داده می‌شود و در هر بازه زمانی که نیاز داشته باشید می‌توانید از تدریس‌ها به‌صورت آفلاین استفاده کنید.

تدریس دکتر بابایی مدرس شیمی تام‌لند هم به 4 دسته به‌صورت زیر تقسیم می‌شود که در ادامه به بررسی تمامی جزئیات از تعداد جلسات، زمان هر جلسه، استراحت میان جلسات، شیوه تدریس در هر دوره و … خواهیم پرداخت.

 • کلاس شیمی جامع (سالیانه) کنکور تام‌لند دکتر بابایی
 • کلاس شیمی ری‌استارت تام‌لند دکتر بابایی
 • کلاس شیمی نیترو تام‌لند دکتر بابایی
 • همایش جمع‌بندی شیمی توربو تام‌لند دکتر بابایی

هر کدام از دوره‌های فوق، ساختار متفاوتی دارند و بر اساس وضعیت داوطلب و زمان باقی‌مانده تا کنکور می‌توانید هر کدام را انتخاب کنید.

قبل از ادامه مطلب قصد دارم به شما عزیزان محتواهای رایگان و پر مخاطب سایت بخون که مرتبط با درس شیمی است را معرفی کنم؛ بر اساس نیاز خود می‌توانید از طریق لینک‌های زیر به آنها دسترسی داشته باشید:

شیمی سالیانه تام‌لند دکتر بابایی

دوره شیمی سالیانه تام‌لند استاد بابایی از 1 مرداد ماه شروع و تا بهمن ادامه دارد. در این دوره صفر تا صد مطالب سه پایه همراه با حل تست به صورت کامل ارائه می‌شود و این دوره مناسب داوطلبان فارغ‌التحصیل یا افرادی است که پایه یازدهم را تمام کرده و بلافاصله برای کنکور آماده می‌شوند. برنامه زمانی کلاس‌های آنلاین سالیانه شیمی بابایی هر هفته در دو جلسه به‌صورت زیر برگزار می‌شوند:

 • یکشنبه‌ها: 15:30 تا 18:45
 • چهارشنبه‌ها: 19:30 تا 22:45

یعنی با شرکت در این دوره آموزشی هر هفته 2 جلسه 3 ساعت و 15 دقیقه‌ای کلاس خواهید داشت؛ اما نیازی به نگرانی بابت شرکت در کلاس‌های آنلاین نیست، زیرا می‌توانید در هر بازه زمانی که مایل بودید از کلاس‌های ضبط شده آفلاین در پنل کاربری خود در سایت تام‌لند استفاده کنید.

طرح درس کلاس شیمی سالیانه تام‌لند با تدریس دکتر بابایی

در فایل PDF فوق که طرح درس شیمی سالیانه استاد بابایی است، می‌توانید تعداد جلسات شیمی بابایی، عنوان جلسات و زمان برگزاری هر جلسه را مشاهده کنید؛ همچنین سبک پیش‌روی و تناسب بین پایه‌های دهم تا دوازدهم را نیز می‌توانید به سادگی بررسی کنید.

شیمی ری‌استارت تام‌لند دکتر بابایی

شیمی ری استارت بابایی تاملند

دوره شیمی ری‌استارت استاد رضا بابایی در تام‌لند مناسب داوطلبان پایه دوازدهم و داوطلبان فارغ‌التحصیل است که خود را برای کنکور پیش‌رو آماده می‌کنند. این دوره هر سال از مهرماه آغاز می‌شود (برای کنکور اخیر شروع کلاس ری‌استارت شیمی دکتر بابایی از 16 مهرماه بوده است) و تقریبا تا اواخر بهمن ادامه دارد.

برنامه زمانی کلاس‌های ری‌استارت شیمی تام‌لند با تدریس استاد بابایی هر هفته دو جلسه به‌صورت زیر می‌باشد:

 • یکشنبه‌ها: 15:30 تا 18:45
 • چهارشنبه‌ها: 19:30 تا 22:45

کلاس‌ها در دو پارت 3 ساعت و 15 دقیقه‌ای در هفته برگزار می‌شوند که ممکن است با دیدن این زمان کمی شوکه شوید؛ اما در میان کلاس‌ها زمان استراحت داده می‌شود و از طرفی اگر شرکت در کلاس آنلاین برای شما مقدور نیست می‌توانید فیلم‌های ضبط شده را مشاهده کنید.

تفاوت دوره سالیانه شیمی بابایی با دوره ری‌استارت چیست؟

هر دو دوره از نظر محتوای تدریس یکسان هستند و صفر تا صد مباحث تدریس می‌شود، البته کنار هر جلسه تعدادی تکلیف توسط مدرس مشخص می‌شود و همچنین به آزمون‌های هفتگی و رفع اشکال نیز دسترسی دارید. تفاوت اول در زمان شروع کلاس‌ها می‌باشد، کلاس سالیانه شیمی بابایی از 1 مرداد شروع می‌شود و کلاس ری‌استارت از 16 مهرماه.

در دوره ری‌استارت شیمی تام‌لند، قبل از شروع حدود 7 جلسه به‌صورت آفلاین در اختیار داوطلبانی که ثبت‌نام کنند قرار داده می‌شود و بعد از آن سایر کلاس‌ها به‌صورت موازی با دوره سالیانه خواهد بود. زمان برگزاری کلاس‌های شیمی ری‌استارت و سالیانه نیز هر هفته دو جلسه در روزهای یکشنبه و چهارشنبه می‌باشد.

این دو دوره مناسب داوطلبان کنکور یعنی پایه دوازدهم و فارغ‌التحصیلان هستند و برای سایر داوطلبان در پایه دهم و یازدهم توصیه نمی‌شود.

دوستان خوبم همانطور که می‌دانید سایت بخون یک مرجع برای تولید محتواهای رایگان کنکور می‌باشد؛ در این بخش قصد دارم مطالب مهم مشاوره کنکور که کاملا رایگان منتشر کرده‌ایم را در دو قسمت تقدیم حضور شما کنم؛ قسمت اول محتواها را از طریق لینک‌های زیر می‌توانید مشاهده کنید:

دوره شیمی نیترو تام‌لند بابایی

شیمی بابایی تاملند

دوره شیمی نیترو تام‌لند بابایی یک دوره جمع‌بندی محسوب می‌شود که از اوایل فروردین شروع می‌شود و تا اواخر اردیبهشت ادامه دارد. در این دوره دیگر خبری از تدریس صفر تا صد کل مطالب نیست و بر اساس طبقه‌بندی مباحث شیمی، ممکن است بعضی از مطالب حذف شوند و تمرکز اصلی روی مباحث پر اهمیت باشد. همچنین حجم سوالات و آزمون‌ها نسبت به دو دوره قبلی کمتر است. دوره شیمی نیترو تام‌لند بر اساس اطلاعیه خود این موسسه مناسب دو دسته از داوطلبان می‌باشد:

 • داوطلبانی که وضعیت نامطلوبی در شیمی دارند و به دنبال کسب درصد خوب در زمان کم هستند.
 • داوطلبانی که کلیه مطالب را مطالعه کرده و صرفا به دنبال جمع‌بندی سریع می‎‌باشند.

دوره شیمی توربو تام‌لند استاد بابایی

شیمی توربو تام‌لند بابایی یک دوره تقریبا دو هفته‌ای می‌باشد که و در آن به جمع‌بندی سریع نکات مهم شیمی + حل تست‌های پر تکرار و احتمالی شیمی کنکور پرداخته می‌شود و همچنین آزمون‌های کنکور سراسری بررسی و تحلیل خواهند شد. با توجه به اینکه این دوره فشرده می‌باشد به شما توصیه می‌کنم اگر در درس شیمی بسیار ضعیف هستید از آن استفاده نکنید و فقط در صورتی که پیش‌زمینه خوبی در این درس دارید برای شرکت در آن اقدام کنید. در واقع دوره شیمی توربو تام‌لند همان همایش جمع‌بندی شیمی کنکور بابایی است که از حدودا از 29 خرداد شروع می‌شود و تا 13 تیر ادامه دارد.

داوطلبانی که می‌توانند نتیجه خوبی از شرکت در این دوره کسب کنند، افرادی هستند که یا کل مطالب شیمی را کاملا مطالعه کرده و به دنبال جمع‌بندی سریع هستند (می‌توانند داوطلبانی باشند که از دوره‌های سالیانه یا ری‌استارت استاد رضا بابایی نیز استفاده کرده‌باشند) و یا داوطلبانی که این درس را دست و پا شکسته خوانده‌اند اما صفر صفر نیستند و زمانی که حرف از استوکیومتری یا آرایش الکترونی یا عدد اکسایش و … شد تعجب نمی‌کنند که این عبارت چیست و از کجا آمده است.

در حال حاضر دوره‌های شیمی استاد رضا بابایی فقط برای داوطلبان کنکور ارائه می‌شود و پکیج یا دوره مرتبط برای دانش‌آموزان دهم و یازدهم از سمت موسسه تام‌لند ارائه نشده.

کدام دوره شیمی استاد بابایی بهتر است؟

شیمی استاد بابایی

4 دوره فوق همگی از ویژگی‌های خوبی برخوردار هستند اما کاربرد هر کدام از آنها برای یک دسته از داوطلبان می‌باشد؛ اگر قصد داشته باشیم یک جمع‌بندی درباره هر 4 دوره و مخاطبین آنها ارائه دهیم، به‌ نتیجه‌گیری زیر خواهیم رسید.

دوره‌های سالیانه و ری‌استارت شیمی بابایی هر دو تقریبا یکی هستند و فقط زمان شروع آنها متفاوت است. در این دو دوره کل مباحث به‌صورت صفر تا صد بررسی و ارائه خواهد شد و در هر جلسه تکالیف در اختیار داوطلبان قرار داده می‌شود و آزمون‌های هفتگی نیز از طریق پنل تام‌لند برگزار خواهد شد.

دوره‌های توربو و نیترو دو دوره جمع‌بندی فشرده شیمی هستند که بیشتر حالت نکته تست دارند و تمرکز اصلی روی جمع‌بندی تست محور است. دوره نیترو یک دوره دو ماهه است که استاد بابایی به بررسی مطالب مهم شیمی کنکور و حل تست مربوط به آنها پرداخته است. دوره توربو نیز یک دوره دو هفته‌ای است که صرفا جمع‌بندی فشرده را در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای استفاده از هر دو دوره دقت کنید که از نظر من نیاز به یک پیش‌زمینه از مباحث شیمی کنکور دارید زیرا به اندازه دوره‌های سالیانه و ری‌استارت مطالب به‌صورت عمقی از صفر تا صد بررسی نخواهند شد. البته این موضوع یعنی داشتن پیش‌زمینه در دوره نیترو قابل تا حدود زیادی قابل چشم‌پوشی است.

با توجه به توضیحات فوق، بر اساس وضعیت درسی خود و صد البته زمانی که تا کنکور در اختیار دارید می‌توانید از میان دوره‌های فوق یکی را انتخاب کنید.

قیمت شیمی بابایی تام‌لند

قیمت شیمی تام‌لند با تدریس استاد بابایی ثابت نیست و در هر بازه زمانی بر اساس تخفیفات ارائه شده از سوی این موسسه تغییر می‌کند؛ نکته بعدی هم منطقه منطقه محل سکونت داوطلب است که در قیمت خرید شیمی استاد بابایی تاثیر گذار است. در قیمت شیمی تام‌لند برای کنکور 1403 در حالت کلی مبلغ 2/900/000 تومان است که بر اساس تخفیفات حل حاضر به‌صورت زیر می‌باشد:

 • منطقه 1: 2/900/000
 • منطقه 2: 2/760/000
 • منطقه 3: 2/610/000

بر اساس قیمت پکیج شیمی استاد بابایی در سایت تاملند می‌توان نتیجه گرفت که قیمت این پکیج برای منطقه دو دارای 5 درصد و برای منطقه 3 نیز 9 درصد تخفیف دارد.

روش تدریس شیمی بابایی در موسسه تام‌لند چگونه است؟

کلاس شیمی دکتر بابایی

اولین نکته در تدریس شیمی بابایی این است که بر اساس ترتیب کتاب درسی از پایه دهم و فصل اول شروع به تدریس نمی‌کند و در دوره‌های سالیانه و ری‌استارت شروع تدریس شیمی از فصل 1 دوازدهم است. در اولین جلسه تدریس نیز به این سوال که تکلیف پیش‌نیازهای پایه چه می‌شود، خود استاد پاسخ داده‌اند که تمامی پیش‌نیازها در هنگام تدریس آموزش داده خواهد شد و فرض را بر این گرفته‌اند که داوطلبی که در کلاس‌های سالیانه و ری‌استارت شرکت می‌کنند صفر مطلق هستند.

اما خب در دوره‌های نیترو و توربو با توجه به کمبود زمان شاید نتوان با این عمق مطالب را از صفر مطلق آموزش داد. در ادامه باز قرار نیست ابتدا پایه دوازدهم تمام شود و سپس به سراغ بقیه پایه‌ها بروید و قاعده ثابتی ندارد، ممکن است چند جلسه مربوط به پایه دوازدهم باشد و سپس سایر پایه‌ها.

در کنار هر جلسه جزوه خام در اختیار داوطلب قرار داده می‌شود که باید حین تدریس استاد پر شود؛ توجه کنید که طبق توضیحات دکتر بابایی برای درک بیشتر مفاهیم و تسلط بهتر صرفا جزوه خام ارائه خواهد شد که پر کردن و تکمیل آن به عهده داوطلب می‌باشد.

در کنار تدریس، مخاطبین شیمی استاد بابایی از پشتیبانی رفع اشکال بهره‌مند هستند که هر روز به جز تعطیلات رسمی حدود 3 ساعت را به بررسی سوالات مخاطبین و پاسخ به آنها اختصاص می‌دهند همچنین سوالاتی که در کلاس‌های آنلاین با پخش زنده پرسیده شود توسط خود استاد پاسخ داده خواهد شد.

در کنار تدریس برای تثبیت و تسلط بهتر، هر چند جلسه یک‌بار یا در انتهای یک مبحث، آزمون آنلاین برگزار خواهد شد که سوالات آن می‌تواند تالیفی یا سوالات کنکور باشد. نکته جالب این است که هر آزمون از شیمی استاد بابایی دارای جایزه است. همچنین در پایان جلسات آموزشی تعدادی تکلیف برای مخاطبین در پنل مشخص خواهد شد که برای تسلط کامل روی مبحث و همچنین تمرین کردن، باید حل شوند.

از نظر شخصی من یکی از نقاط قوت تدریس دکتر بابایی استفاده از مثال‌های عینی است که داوطلب توانایی درک آن را دارد و با کمک این مثال‌ها فهم مطالب آسان‌تر خواهد شد. در ابتدای هر مبحث و قبل از شروع فصل این تکنیک استفاده می‌شود که می‌توانیم آن را تکنیک کل به جزء بنامیم.

یعنی یک تدریس از یک کلمه یا یک عبارت اصلی مثلا شوینده شروع خواهد شد و رفته رفته بسط پیدا خواهد کرد و مطالب به‌صورت درختی همراه با توضیحات کامل بررسی خواهند شد. همزمان مطالبی که از سایر پایه‌ها به آن نیاز دارید مانند قطبی یا ناقطبی بودن، ترکیبات یونی، کوالانسی و … و همچنین مطالبی مانند آرایش الکترونی نیز توضیح داده می‌شود.

هنگام حل تست نیز در بعضی از تست‌ها از مخاطبین درخواست می‌شود تا ابتدا خودشان سوال را حل کنند و سپس استاد به حل سوال خواهد پرداخت. همچنین بعضی از داوطلبان مستقیما در کلاس آنلاین صدا زده می‌شوند و امکان مکالمه زنده با استاد برای پرسیدن سوالات خود یا پاسخ به سوالات استاد بابایی را خواهند داشت.

در هر جلسه نیز برای جلوگیری از خستگی مخاطب، یک الی دو زمان استراحت حدودا 15 دقیقه‌ای تعیین می‌شود که تدریس طولانی و خسته کننده نباشد.

خب دوستان خوبم امیدوارم تا اینجا خسته نشده باشید، در این قسمت بخش دوم مطالب مشاوره‌ای پر بازدید سایت بخون را به شما معرفی می‌کنم، برای دسترسی به هرکدام کافیست روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

نمونه تدریس شیمی دکتر بابایی

در ویدیو بالا نیز می‌توانید جلسه اول تدریس دکتر بابایی برای شیمی را مشاهده کنید و لحن تدریس و نوع کلاس‌های شیمی را بررسی کنید و متوجه شوید که ارتباط شما با این استاد به چه صورت است.

نمونه جزوه شیمی دکتر بابایی

در تصویر بالا می‌توانید جزوه شیمی بابایی را نیز مشاهده کنید که به‌صورت رندوم چندین صفحه از بخش‌های آموزش و حل تست را در اختیارتان قرار داده‌ایم. همچنین دانلود PDF جزوه شیمی بابایی را نیز از طریق دکمه زیر می‌توانید انجام دهید و برای شما 3 نمونه از جزوات استاد بابایی را قرار داده‌ایم.

شیمی بابایی خوبه؟

دکتر بابایی دبیر شیمی

سوال بالا بارها در موتورهای جستجو توسط داوطلبان کنکور سرچ می‌شود. اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم که قاعدتا دکتر بابایی یکی از اساتید خوب کشور محسوب می‌شوند که سبک و سیاق خاص خود را در تدریس شیمی کنکور دارد. اگر برای استفاده از تدریس این استاد شک دارید فقط یک راه کاملا تضمینی برای برطرف کردن شک شما وجود دارد؛

توصیه من این است که در یکی از جلسات این استاد که توسط تام‌لند رایگان منتشر شده است و یک جلسه کامل است شرکت کنید تا با سبک تدریس شیمی توسط استاد بابایی، نحوه آموزش، نحوه حل تست، بیان استاد و … کاملا آشنا شوید و سپس بتوانید نتیجه‌گیری کنید که آیا با این سبک از تدریس ارتباط برقرار می‌کنید یا نه.

روش فوق بهترین و کامل‌ترین روش برای انتخاب منبع است و بدون آزمون و خطا می‌توانید بهترین تصمیم‌گیری را انجام دهید. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و بتوانید بهترین تصمیم‌گیری در انتخاب شیمی دکتر بابایی به عنوان منبع خود را داشته باشید. اگر قبلا از تدریس این استاد استفاده کرده‌اید حتما نظر خود را به‌صورت صادقانه از طریق کامنت‌ها مطرح کنید تا راهنمای سایر دوستان نیز باشد. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به سایر مقالات تحلیل منابع و همچنین بخش‌های مهم سایت دسترسی داشته باشید:

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا