یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

بودجه‌بندی ریاضی کنکور انسانی

دوست خوبم سلام؛ من شایان مامندی هستم مشاور و برنامه‌ریز تحصیلی و در این مقاله از سایت بخون کنار شما خواهم بود با بررسی دقیق بودجه‌بندی ریاضی رشته انسانی. در ابتدا به بررسی ساختار و تاثیر این درس در رشته انسانی خواهیم پرداخت و سپس به‌سراغ بررسی دقیق تعداد سوالات ریاضی انسانی به‌صورت پایه به پایه و تعداد سوالات هر فصل ریاضی در کنکور انسانی خواهیم پرداخت. با من همراه باشید و در هر بخش دچار سوال یا ابهامی شدید سریعا از بخش نظرات مطرح کنید. در پایان می‌توانید فایل PDF بودجه‌بندی ریاضی و آمار انسانی را دانلود کنید.

تاثیر ریاضی در کنکور انسانی

تاثیر ریاضی در کنکور انسانی

در تصویر بالا اهمیت ریاضی در رشته انسانی را می‌توانید مشاهده کنید. در کنکور 1402 تقریبا تمامی دروس دست‌خوشی تغییراتی شدند و بابت همین در تصویر بالا نیز تاثیر ریاضی انسانی را در دو بازه زمانی قبل و بعد از کنکور 1402 بررسی کرده‌ایم. اولین مورد ضریب ریاضی در کنکور انسانی است که بعد از درس ادبیات تخصصی رشته انسانی، بالاترین ضریب را به‌خود اختصاص داده و مقدار آن 6 واحد می‌باشد. تعداد سوالات ریاضی انسانی 20 عدد می‌باشد و ترتیب آنها (از کنکور 1402) از سوال 1 شروع می‌شود و تا سوال 20 ادامه دارد، درواقع اولین درس کنکور انسانی درس ریاضی می‌باشد.

مدت زمان پاسخ به سوالات ریاضی در کنکور انسانی نسبت به قبل 15 ثانیه افزایش یافته و برای پاسخ به هر سوال این درس 90 ثانیه زمان دارید. دوستان عزیزم بخش اول مربوط به بررسی ساختار این درس به پایان رسید در ادامه به‌سراغ بودجه‌بندی ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم انسانی خواهیم رفت. در این بخش از شما دعوت می‌کنم تا مقالات مربوط به روش مطالعه صحیح و اصولی دروس رشته انسانی را از لینک‌های زیر مطالعه کنید:

بودجه‌بندی ریاضی و آمار انسانی بر اساس پایه

بودجه‌بندی ریاضی و آمار کنکور انسانی

در تصویر بالا تعداد سوالات ریاضی و آمار انسانی به تفکیک پایه را می‌توانید مشاهده کنید. یکی از موارد قابل توجه، عدم ثابت بودن تعداد سوالات در هر سال است که می‌تواند بسته به سلیقه طراح تغییر کند. بر اساس این تحلیل می‌توان گفت که تعداد سوالات ریاضی و آمار دهم انسانی هر سال بیشتر از سایر پایه‌ها می‌باشد. اگر یک میانگین از تعداد سوالات هر پایه را در نظر بگیریم، سهم سوالات را به‌صورت زیر می‌توان نوشت:

  • بودجه‌بندی ریاضی دهم انسانی: 9 تست
  • بودجه‌بندی ریاضی یازدهم انسانی: 5 تست
  • بودجه‌بندی ریاضی دوازدهم انسانی: 6 تست

ریاضی و آمار دهم، نسبت به سایر پایه‌ها دارای حجم و تعداد تست بیشتری است؛ البته دقت کنید اگر قصد مطالعه ریاضی به‌صورت حذفی را دارید، بعضی از فصول مانند تابع و آمار و احتمال در هر سه پایه تکرار می‌شوند و به شدت مهم است که با رعایت پیش‌نیاز فصل‌های این درس را حذف کنید. در این قسمت از شما عزیزان دعوت می‌کنم از طریق لینک‌های زیر به سایر مقالات بودجه‌بندی دروس انسانی در کنکور دسترسی داشته باشید:

تعداد سوالات هر فصل ریاضی در کنکور انسانی

تعداد سوالات هر فصل ریاضی در کنکور انسانی

در این قسمت به سراغ بودجه‌بندی سوالات ریاضی و آمار انسانی بر اساس فصل خواهیم رفت که در تصویر بالا سهم هر فصل در سه کنکور اخیر کاملا مشخص شده است. بر اساس همین تصویر می‌توان فصل‌های پر تست هر پایه را به‌صورت زیر مشخص کرد:

  • دهم: فصل اول و دوم
  • یازدهم: فصل دوم

اما در پایه دوازدهم تعداد تست‌های فصل متغیر است و نمی‌توان فصل خاصی را مشخص کرد، مثلا در کنکور دی ماه 1401 فصل سوم، در کنکور1400 فصل اول تست‌های زیادی داشته‌اند و در کنکور تیر 1401 تمامی فصل هم‌سطح بوده‌اند. دوستان خوبم به پایان مقاله بودجه‌بندی ریاضی رشته انسانی رسیدیم و امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده‌باشید. در صورتی که در هر بخش سوال یا ابهامی دارید همین الان از طریق نظرات مطرح کنید و توصیه می‌کنم با استفاده از لینک‌های زیر به مقالات با ارزش و رایگان سایت بخون دسترسی داشته باشید:

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا