یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

بودجه‌ بندی اقتصاد کنکور

دوست خوبم سلام؛ من شایان مامندی هستم و در این مقاله از سایت بخون کنار شما هستم با بررسی دقیق بودجه‌بندی اقتصاد کنکور انسانی. در سال 99 کتاب اقتصاد رشته انسانی مجددا تحریر شد و تغییرات زیادی به‌خود دید؛ به اصطلاحی کتاب چاپ 99 با کتاب قبل از 99 حدود 20 درصد تشابه دارد و اگر داوطلب پشت کنکوری هستید و قصد مطالعه این درس را دارید حواستان به منبع مطالعاتی خود باشد. تعداد سوالات اقتصاد در کنکور انسانی همانند قبل 15 سوال است از نظر تعداد کل سوالات تغییری نداشته است. در ادامه به بررسی کامل بودجه‌بندی اقتصاد کنکور ۱۴۰۲ انسانی خواهیم پرداخت. با من همراه باشید و در هر بخش دچار سوالی شدید سریعا از قسمت نظرات مطرح کنید.

سرفصل‌های اقتصاد در کنکور انسانی

در مقاله روش مطالعه اقتصاد برای کنکور، به‌صورت کامل به بررسی مباحث اقتصاد کنکور پرداختیم و از لینک قبل به‌صورت رایگان می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. در این بخش به‌صورت مختصر مباحث اقتصاد انسانی را بررسی خواهیم کرد. کتاب اقتصاد را در پایه دهم مطالعه خواهید کرد که از 4 فصل و در مجموع 14 درس تشکیل شده است. در این کتاب بیشتر مفاهیمی مانند کسب‌وکار، مالیات، سود و زیان، تورم، بودجه‌بندی و … آموزش داده خواهد شد. اما درس اقتصاد یک ساختار دیگر نیز دارد که از روی سبک طراحی سوالات می‌توانید آن‌را به‌صورت زیر تعیین کنیم:

  • مفاهیم و حفظیات اقتصاد کنکور
  • مسائل اقتصاد کنکور

سوالات این درس در کنکور به دو سبک مسئله محور یا مفهوم محور طراحی می‌شوند. سوالات مفهوم محور بیشتر حالت متنی و استنباطی دارند و حل آنها سخت نیست؛ سوالات مسئله محور نیز مانند مسائل ریاضی پیچیده نیستند و برای پاسخ به آنها فقط کافیست چهار عمل اصلی ریاضی را بلد باشید. راستی برای آموزش نحوه مطالعه دروس تخصصی رشته انسانی توصیه می‌کنم از لینک‌های زیر استفاده کنید:

تعداد سوالات مسائل و مفاهیم اقتصاد در کنکور

تعداد سوالات اقتصاد در کنکور انسانی

در تصویر بالا، تعداد سوالات هر کدام از مباحث اقتصاد در 4 کنکور اخیر را می‌توانید مشاهده کنید. به‌صورت میانگین حدود 60 درصد سوالات از بخش مفاهیم و حدود 40 درصد سوالات از بخش مسائل طراحی می‌شوند. اما دقت کنید که تعداد سوالات هر مبحث از اقتصاد در مرحله دی ماه 1401 با سال‌های قبل اندکی تفاوت دارد. دلیل این تفاوت حذفیات اعلام شده از سوی سازمان سنجش برای این درس و همچنین لحاظ شدن تغییرات کتاب درسی در کنکور بود. به احتمال زیاد در سال‌های بعد نیز آمار 4060 برای مسائل و مفاهیم برقرار باشد. در این بخش از شما عزیزان دعوت می‌کنم سایر مقالات بودجه‌بندی دروس انسانی را از طریق لینک‌های زیر مطالعه کنید:

تعداد سوالات اقتصاد در کنکور انسانی 1402

بارم بندی اقتصاد کنکور

اما بخش آخر مربوط به تعداد سوالات هر درس اقتصاد در کنکور سراسری است. در تصویر بالا بودجه‌بندی اقتصاد کنکور 1402 را می‌توانید مشاهده کنید. البته بودجه‌بندی اقتصاد کنکور 1403  می‌تواند کمی متفاوت باشد و دلیل آن حذفیات کنکور 1402 است. در کنکور 1402 مباحث مربوط به دروس 12 تا 14 جزو حذفیات اعلام شده از سوی سازمان سنجش بود و از آنها سوالی در کنکور طراحی نشده بود. بر اساس این بودجه‌بندی درس‌های زیر از لحاظ تعداد سوال، به‌ترتیب جزو دروس پر تست در کنکور سراسری 1402 محسوب می‌شدند:

  • درس 9
  • دروس 1، 6 و 11

دوستان عزیزم به پایان مقاله بودجه‌بندی درس اقتصاد در کنکور انسانی رسیدیم و امیدوارم اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کرده باشید. درصورتی که در هر بخش ابهام یا سوالی دارید توصیه می‌کنم همین الان از بخش نظرات مطرح کنید. از شما عزیزان دعوت می‌کنم برای دسترسی به سایر مطالب مهم سایت بخون در زمینه کنکور و مشاوره حتما از لینک‌های زیر استفاده کنید که اطلاعات ناب و فوق‌العاده‌ای در انتظار شما عزیزان هستند.

4.2/5 - (5 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
4 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا