یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

روش مطالعه ریاضی کنکور | رشته‌ ریاضی و تجربی و انسانی

امروز در سلسله مقالات مربوط به نحوه مطالعه دروس کنکور، به سراغ غول بی‌شاخ و دم کنکور یعنی روش مطالعه ریاضی کنکور خواهیم رفت، درسی که عده زیادی با آن رابطه خوبی ندارند و آمار‌های کنکور هم دلیلی بر اثبات این موضوع است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید هر سال حدود 50 درصد از شرکت‌کنندگان “یعنی نصف داوطلبان” در درس ریاضی درصد منفی کسب می‌کنند؛ یعنی اگر یک لیوان آب را در جلسه کنکور بگذارید از نصف شرکت‌کنندگان وضعیت بهتری خواهد داشت.

شاید با خود بگویید افرادی که ریاضی را منفی می‌زنند سیاهی لشکر هستند ولی باید بدانید هیچ کس به قصد منفی زدن، در جلسه کنکور حاضر نمی‌شود و حتی شاید شما هم ناخودآگاه و غیرعمدی روش اشتباه مطالعه ریاضی را اجرا کنید و در جلسه کنکور درصد منفی را کسب کنید. بررسی مفصل‌تر این قضیه را در ادامۀ روش صحیح مطالعه ریاضی برای کنکور در سایت بخون توضیح خواهیم داد که تخصصی‌تر با درس ریاضی آشنا شوید.

من شایان مامندی هستم، 4 سال در زمینه مشاوره تحصیلی فعالیت داشته‌ام و امروز در یک مقاله جنجالی درمورد روش مطالعه درس ریاضی برای کنکور حقایقی را برای شما فاش خواهم کرد که مطمئنا با دانستن آن‌ها تعجب خواهید کرد و هم‌چنین در ادامه مقاله، روش مطالعه ریاضی برای کنکور به صورت کاملا حرفه‌ای را به شما یاد خواهم داد که در هر سطحی هم باشید می‌توانید یک تغیر شگرف در وضعیت ریاضی کنکور خود ایجاد کنید؛ پس تا انتها این مقاله را مطالعه کنید و در هر بخش که دچار ایهام یا سوال شدید حتما از نظرات با ما درمیان بگذارید.

درضمن در این مقاله روش مطالعه ریاضی کنکور برای تمام رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی بررسی می‌شود اما جزو هرکدام از رشته‌ها هستید محتوای مقاله را از ابتدا تا انتها مطالعه کنید.

بررسی جنجالی آمار درصد‌های ریاضی کنکور

درصدهای ریاضی کنکور

خب اولین بخش مخصوص بررسی درصد‌های ریاضی کنکور است؛ درصد‌هایی که در سال‌های اخیر توسط شرکت‌کنندگان کسب شده است و یک میانگین از این درصد‌ها که توسط سازمان سنجیش ارائه شده است را برای شما عزیزان آماده کرده‌ام و به صورت زیر است:

 • میانگین درصد‌های منفی در درس ریاضی: حدود نصف شرکت‌کنندگان.
 • میانگین درصد‌های بالای 50 در درس ریاضی کنکور: حدود دو درصد کل شرکت‌کنندگان.

از این دو آمار نتیجه‌های جالبی می‌توان گرفت؛ نتیجه اول درباره درصد‌های منفی است. زمانی که شما در جلسه کنکور حاضر می‌شود فقط کافیست به هیچ سوال از درس ریاضی جواب ندهید تا از نصف شرکت‌کنندگان در این درس جلوتر بیفتید. با شنیدن جمله قبل عده زیادی به فکر پاسخ ندادن به سوالات ریاضی می‌افتند، اما دوست عزیزی که چنین طرز فکری دارید، یادتان باشد در چند سال اخیر مشاهده نکرده‌ام که کسی با درصد صفر ریاضی توانسته باشد رتبه لازم برای رشته‌های تاپ را کسب کند، موضوع دوم هم تاثیر ریاضی در کنکور است که حتی از زیست‌شناسی هم ارزش بالاتری دارد.  این موضوع را در ادامه ثابت خواهم کرد پس عجله نکنید.

نتیجه دوم هم درباره درصد‌های بالای 50 است؛ کافیست فقط به 16 سوال از درس ریاضی بدون اشتباه پاسخ دهید تا جزو دو درصد اول شرکت‌کنندگان باشید، این موضوع به شدت وسوسه‌کننده است و محال است کسی که هدف بزرگی دارد حتی اگر در درس ریاضی ضعیف هم باشد، قید ریاضی را بزند.

عجله هم نداشته باشید حتی اگر در درس ریاضی صفر مطلق هم باشید با خواندن روش مطالعه ریاضی کنکور که در ادامه مشاهده خواهید کرد می‌توانید این مشکل را حل کنید؛ اما پله پله باید جلو برویم و اول مقدمات لازم برای روش مطالعه ریاضی کنکور تجربی و رشته ریاضی را یاد بگیرید. در ضمن از طریق لیتک‌های زیر می‌توانید نحوه مطالعه دروس عمومی را هم از همین سایت مطالعه کنید:

در کنکور تجربی ریاضی مهم‌تر است یا زیست‌شناسی؟

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی

قطعا پاسح 99 درصد افرادی که سوال بالا را می‌خوانند این است که درس زیست ضریب 12 دارد و از ریاضی مهم‌تر است. اما آیا در تعین اهمیت یک درس، فقط ضریب اهمیت دارد؟؟؟ جواب قطعا خیر است! در تعین اهمیت ریاضی در کنکور یا سایر دروس، جدا از بحث ضریب، پارامتر‌های دیگری هم اهمیت دارند که مهم‌ترین آن‌ها درصد‌های کسب شده در کنکور است.

درصد‌های کسب شده توسط داوطلبان باعث ایجاد انحراف معیار می‌شود و این انحراف معیار به حدی می‌تواند قوی باشد که اهمیت یک درس عمومی را از یک درس اختصاصی بیشتر کند. البته در مقاله بودجه‌بندی ریاضی کنکور این موضوع را مختصر بررسی کردیم و توصیه می‌کنم از طریق لینک قبل حتما مقاله مربوطه را مطالعه کنید. حال زمان اثبات است که چرا با اطمینان گفتم که اهمیت ریاضی در کنکور از زیست هم بیشتر است؟ به آمار زیر دقت کنید:

 • میانگین درصد‌های منفی در درس زیست‌شناسی: 26 درصد شرکت‌کنندگان به صورت میانگین زیست را منفی می‌زنند.
 • میانگین درصد‌های منفی در درس ریاضی: 50 درصد شرکت‌کنندگان به صورت میانگین ریاضی را منفی می‌زنند.

خب در بخش بالا با مقایسه دو آمار، می‌توان متوجه شد که وضعیت ریاضی در درصد‌های منفی، تقریبا 2 برابر بدتر از زیست‌شناسی است. به زبان ساده هم می‌توان گفت از هر صد نفر شرکت‌کننده در کنکور حدود 26 نفر زیست و حدود 50 نفر ریاضی را منفی می‌زنند. نوبت به آمار دوم می‌رسد:

 • میانگین درصد‌های بیشتر از 50 در درس زیست‌شناسی: 10 درصد شرکت‌کنندگان به صورت میانگین زیست را بالای 50 درصد می‌زنند.
 • میانگین درصد‌های بیشتر از 50 در درس ریاضی: 2 درصد شرکت‌کنندگان به صورت میانگین ریاضی را بالای 50 درصد می‌زنند.

اینجا هم در درصد‌های بالای 50، وضعیت ریاضی 5 برابر بدتر از زیست‌شناسی است. همین وضعیت باعث شده است تا انحراف معیاری که در درس ریاضی ایجاد شده است، اهمیت این درس را از زیست هم بالاتر ببرد. اگر اندکی هوشمندانه فکر کنید، متوجه می‌شوید که ریاضی می‌تواند شمارا خیلی راحت به آرزو‌هایتان برساند؛ پس ریاضی را جدی بگیرید. تا اینجا بررسی مقدمات مربوط به نحوه مطالعه ریاضی برای کنکور تقریبا تمام شد، در بخش بعدی به صورت مفصل درباره ریاضی و مباحث آن توضیحاتی در اختیار شما قرار داده خواهد شد. درضمن، درصورتی که زمان کمی دارید و قصد دارید ریاضی را به‌صورت حذفی مطالعه کنید توصیه می‌کنم حتما مقاله مباحث مهم ریاضی در کنکور را مطالعه کنید.

مباحث ریاضی کنکور نظام جدید

در کنکور نظام جدید، نقل و انتقالاتی میان مباحث ریاضی تجربی و رشته ریاضی صورت گرفت. مفاهیم زیادی مانند تابع زوج و فرد، تقریبا مشتق دوم، هذلولی، انتگرال و … حذف شد و مباحثی مانند بهینه‌سازی از رشته ریاضی وارد رشته تجربی شد. مباحث ریاضی کنکور نظام جدید برای رشته تجربی از سه پایه دهم تا دوازدهم با تعداد 21 فصل تشکیل شده است که به هر پایه 7 فصل تعلق می‌گیرد.

مباحث ریاضی کنکور نظام جدید برای رشته تجربی شامل مباحث اصلی مانند: آمار، احتمال، هندسه، تصاعد، مجموعه‌ها، مثلثات، تابع، معادلات و نامعادلات، تابع، حد، مشتق و کاربرد مشتق می‌باشد. مباحث ریاضی رشته ریاضی فیزیک هم به صورت مختصر از کتاب‌های آمار و احتمال، ریاضیات گسسته، هندسه، ریاضی دهم و حسابان تشکیل شده است. در بررسی نحوه مطالعه ریاضی کنکور به شدت مهم است که این مباحث را بشناسید. قسمت بعدی درباره بزرگترین اشتباه در روش خواندن درس ریاضی برای کنکور است که شاید شما هم ناخواسته درگیر آن باشید…

بزرگ‌ترین اشتباه در مطالعه ریاضی برای کنکور

خواندن ریاضی برای کنکور، با مطالعه سایر درس‌ها بسیار تفاوت دارد. بزرگترین اشتباه در خواندن ریاضی برای کنکور، مطالعه این درس به صورت فصل به فصل است. اگر شما جزو افرادی هستید که خواندن ریاضی را از فصل یک سال دهم شروع کرده‌اید دچار این اشتباه شده‌اید و حتی دلیل اصلی درصد‌های منفی در ریاضی کنکور هم همین موضوع است. ترتیب مطالعه مباحث ریاضی کنکور نظام جدید به شدت مهم است و باید حتما رعایت شود. اما چرا مطالعه ریاضی به صورت فصل به فصل اشتباه است؟ به مثال‌های زیر توجه کنید:

مثلثات: فصل 2 ریاضی دهم، فصل 4 ریاضی یازدهم و فصل 2 ریاضی دوازدهم.

آمار و احتمال: فصل 7 ریاضی دهم، فصل 7 ریاضی یازدهم و فصل 7 ریاضی دوازدهم

تابع: فصل 5 ریاضی دهم، فصل 3 ریاضی یازدهم، فصل 1 ریاضی دوازدهم

مواردی که دربالا اشاره شد، تعدادی از فصل‌های تکراری در سه پایه است. به این سوال پاسخ دهید: اگر به صورت فصل به فصل پیش بروید در فصل 2 ریاضی دهم مثلثات را می‌‎‌خوانید. باید 5 فصل دیگر از ریاضی دهم و 3 فصل از ریاضی یازدهم را بخوانید تا به مجدد به مثلثات برسید. آیا با این سبک ریاضی را مطالعه کنید بهتر یاد می‌گیرید یا اگر بعد از مثلثات دهم، بلافاصله مثلثات یازدهم را مطالعه کنید؟ یکی از دلایل اهمیت ترتیب خواندن فصل‌های ریاضی برای کنکور این مورد بود.

مورد دوم هم درباره اهمیت ترتیب خواندن مباحث ریاضی کنکور برای دستیابی به بهترین روش خواندن ریاضی برای کنکور، ماهیت فصل‌های ریاضی کنکور است. به عنوان مثال همین بحث مثلثات، هم در تابع شما با مثلثات سروکار خواهید داشت، هم در معادلات و نامعادلات، هم در حد؛ برای رفع ابهام حد‌های مثلثاتی باید مشتق مثلثاتی هم بلد باشید. الان که با اهمیت ترتیب خواندن مباحث ریاضی کنکور تجربی نظام جدید آشنا شدید، روش خواندن ریاضی برای کنکور تجربی به صورت فصل به فصل را کنار بگذارید. درضمن از طریق لینک‌های زیر می‌توانید دسترسی کاملا رایگان و فوری به روش مطالعه شگفت انگیز دروس اختصاصی داشته باشید؛ کافیست روی هرکدام که خواستید کلیک کنید:

ترتیب خواندن مباحث ریاضی کنکور نظام جدید

تا اینجا متوجه شدیم که روش خواندن ریاضی کنکور باید به صورت مبحثی باشد، اما اینجا یک سوال جدید هم پیش خواهد آمد! ترتیب خواندن مباحث ریاضی کنکور نظام جدید باید به چه صورت باشد؟ یادتان باشد که فقط مهم این نیست که کل مثلثات یا تابع سه پایه را باهم بخوانید، بلکه ترتیب مطالعه فصل‌های ریاضی هم بسیار مهم است چون مباحث ریاضی کنکور به شدت با هم در ارتباط هستند.

دو سال قبل برای اولین بار در درس ریاضی من مباحث ریاضی کنکور را به دو دسته با نام‌های مباحث مستقل و زنجیروار تقسیم کردم که برای روش صحیح خواندن ریاضی برای کنکور باید حتما با آن‌ها آشنا باشید و در ادامه هر دو مبحث را هم بررسی خواهیم کرد.

مباحث مستقل ریاضی کنکور

مباحث مستقل ریاضی کنکور

این دسته از مباحث ریاضی کنکور هیچ ارتباطی با سایر مباحث ریاضی ندارند. به عنوان مثال نمی‌توان آمار را با تابع ترکیب کرد یا هندسه را با حد ترکیب کرد. رعایت ترتیب در بین مباحث مستقل ریاضی کنکور هیچ اهمیتی ندارد و به دل‌خواه می‌توانید این فصل‌ها را مطالعه کنید. فصل‌های مستقل ریاضی کنکور به صورت زیر می‌باشند:

 • مجموعه، الگو و دنباله
 • آمار
 • شمارش بدون شمردن + احتمال
 • هندسه

همان‌طور که اشاره شد، هیچ اهمیتی ندارد مباحث مستقل را با چه ترتیبی بخوانید، اما ترتیبی که در بالا درنظر گرفته شده است جنبه روانشناسی دارد و به شدت می‌تواند در یادگیری به شما کند.

مباحث زنجیروار ریاضی کنکور

فصل های مرتبط ریاضی کنکور

این مباحث هم همان‌طور که از اسم آن‌ها پیداست، مانند یک زنجیر به هم متصل هستند. مهم‌ترین و دردسرساز‌ترین بخش در نحوه خواندن درس ریاضی برای کنکور مربوط به همین مباحث زنجیروار است. به عنوان مثال در بحش تابع شما در اولین قدم برای حل سوالات باید دامنه تابع را تعین کنید! خب دامنه تابع با حل نامعادله و تعین علامت تعین می‌شود پس باید معادلات و نامعادلات قبل از تابع مطالعه شود. مباحث زنجیروار و ترتیب مطالعه آن‌ها را به صورت زیر می‌توانید مشاهده کنید:

 • مثلثات
 • معادلات و نامعادلات
 • تابع 
 • حد
 • مشتق
 • کاربرد مشتق

درمورد بحث تابع منظور فقط مفهوم تابع و دامنه و برد آن نیست، بلکه هر مبحثی که مربوط به تابع باشد مانند قدر مطلق، حزءصحیح، لگاریتم، ترکیب تابع و … باید در این بخش مطالعه شود و بعد به سراغ مبحث بعدی بروید. یادتان باشد اگر به دنبال حذف تعدادی از مباحثی از ریاضی هستید به شدت مراقب مباحث زنجیروار باشید که می‌توانند دردسر ساز شوند.

چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم؟

نحوه مطالعه ریاضی کنکور

خب دوستان خوبم تا اینجا به صورت کامل هرچیزی که برای مطالعه ریاضی نیاز داشتید را بررسی کردیم. از اینجا به بعد بحث نهایی یعنی چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم را بررسی خواهیم کرد که یک حالت جمع‌بندی دارد. در جواب این سوال که ریاضی را چگونه برای کنکور بخوانیم یاد گرفتیم که درس ریاضی از دو نوع مبحث تشکیل شده است، مباحث زنجیروار ریاضی و مباحث مستقل ریاضی. توصیه‌ای که برای شما عزیزان دارم این است که ابتدا با مباحث زنجیر‌وار شروع کنید و به ترتیبی که در بالا اشاره کردیم آن‌ها را مطالعه کنید. بعد از مطالعه کامل مباحث زنجیروار هم به سراغ مباحث مستقل بیایید و آن‌ها را هم مطالعه کنید.

اما یک قبل از شروع مباحث زنجیروار دو مبحث وجود دارد که نقش پیش نیاز را دارند و حتما باید آن‌ها را بلد باشد. مبحث اول اتحاد‌ها هستند که در متوسطه اول با آن‌ها آشنا شدید و مبحث دوم هم فصل سوم ریاضی دهم یعنی توان‌های گویا و عبارات جبری هستند. پس قبل از شروع مطالعه ریاضی ابتدا مروری بر اتحاد‌ها داشته باشید و بعد از آن فصل سوم ریاضی دهم را مطالعه کنید و در انتها مباحث زنجیروار را شروع کنید.

الان که به جواب پاسخ مربوط به چگونه درس ریاضی را برای کنکور بخوانیم رسیدیم نوبت به برنامه‌ریزی برای ریاضی کنکور می‌رسد که بحث نهایی ما است. در ضمن در کنار این مطلب، شما را دعوت می‌کنم که حتما مقاله مربوط به نحوه تحلیل آزمون آزمایشی که یک مقاله فوق‌العاده برای افزایش درصد و تراز و حتی تحلیل تست است را مطالعه کنید.

چگونه برای ریاضی کنکور برنامه‌ریزی کنیم؟

در برنامه هفتگی خود بسته به ساعت مطالعه، فارغ التحصیل بودن یا دانش‌آموز بودن و حتی شاغل بودن، تعداد جلسات و هم‌چنین زمان هر جلسه می‌تواند متفاوت باشد و به همین دلیل من درمورد تعداد جلسات و ساعت در برنامه‌ریزی صحبت نمی‌کنم؛ اما یک نکته بسیار مهم است و آن‌هم فاصله بین آموزش و حل تست برای ریاضی است. یعنی در یک جلسه نباید هم یک مبحث را آموزش ببینید و هم تست‌های همان مبحث را بزنید. دلیل این موضوع هم این است، زمانی که یک مبحث را مطالعه کرده‌اید، مطالب در حافظه کوتاه مدت شماست و از طرفی آمادگی کامل برای آن دارید و تست زنی حالت تقلب دارد.

بهترین کار این است که میان آموزش و حل تست فاصله بیندازید، یعنی یک جلسه را اختصاص دهید به مطالعه یک مبحث و جلسه بعد را به مرور مطالب جلسه قبل در حد 10 دقیقه و حل تست‌های همان مبحث اختصاص دهید. با این کار مطالب برای شما مرور می‌شود و وارد حافظه میان مدت خواهند شد و از طرفی کیفیت مطالعه افزایش می‌یابد.

چگونه ریاضی را برای آزمون بخوانیم؟

تا اینجا روش مطالعه ریاضی کنکور را یاد گرفتیم، اما یک بحث اساسی که وجود دارد نحوه مطالعه ریاضی برای آزمون است. در اینجا باید داوطلبان را به دو دسته تقسیم کنیم. دسته اول دانش‌آموزانی که پایه دهم یا یازدهم هستند و دسته دوم داوطلبان کنکور.

در مورد دسته اول یعنی دانش‌آموزان دهم و یازدهم با توجه به اینکه فقط مطالب مربوط به پایه خودشان در آزمون می‌آید و جامع نیست، می‌توانند فعلا به صورت فصل به فصل ریاضی را برای آزمون آزمایشی مطالعه کنند.

اما برای داوطلبان کنکور متاسفانه در آزمون‌های آزمایشی اولین مبحث تابع است و اگر قصد دارند با ترتیب آزمون پیش بروند، حتما پیش‌نیاز‌ها را قبل از شروع آزمون‌ها مطالعه کنند تا دچار مشکل نشوند.

چگونه ریاضی بخوانیم برای کنکور رشته ریاضی؟

این بخش مخصوص داوطلبان رشته ریاضی است. ماهیت ریاضی برای داوطلبان رشته ریاضی بیشتر از رشته تجربی است و روش مطالعه ریاضی رشته تجربی با رشته ریاضی هم اندکی متفاوت است. اینجا هم دروس ریاضی رشته ریاضی را تقسیم‌بندی خواهیم کرد.

 • دسته اول: ریاضی دهم + حسابان
 • دسته دوم: آمار و احتمال 
 • دسته سوم: ریاضیات گسسته
 • دسته چهارم: هندسه

دسته‌های بالا ترتیب مطالعه کتاب‌های ریاضی رشته ریاضی است. یعنی برای دانش‌آموزان رشته ریاضی توصیه می‌شود ابتدا مفاهیم ریاضی دهم و حسابان یک و دو را مطالعه کنند، سپس آمار و احتمال و در انتها هم ریاضیات گسسته و هندسه.

در مورد نحوه مطالعه حسابان کنکور و ریاضی دهم توصیه می‌شود با ترتیب زیر پیش بروید:

 1. مرور اتحاد‌ها
 2. توان‌های گویا و عبارات جبری
 3. جبر و معادله
 4. مثلثات
 5. معادلات و نامعادلات
 6. تابع
 7. حد
 8. مشتق
 9. کاربرد مشتق

بعد از اینکه مطالب فوق را کامل یاد گرفتید و تمام شد، می‌توانید آمار و احتمال را شروع کنید که ترتیب و نحوه مطالعه آمار و احتمال هم به صورت فصل به فصل و از فصل اول این کتاب باشد. اما به یک نکته مهم دقت کنید؛ قبل از شروع خواندن آمار و احتمال رشته ریاضی حتما مبحث شمارش بدون شمردن از ریاضی دهم را مطالعه کنید.

آخرین مباحث در رشته ریاضی هم مربوط به روش مطالعه هندسه و روش مطالعه ریاضیات گسسته است. این دو درس از سختی بیشتری نسبت به مطالب قبلی برخوردار هستند پس کامل خواندن یا مبحثی خواندن این دو درس به عهده خودتان. در مورد نحوه مطالعه ریاضیات گسسته ابتدا فصل 2 و 3 را مطالعه کنید و در پایان به سراغ فصل اول بیایید.

در مورد نحوه مطالعه هندسه رشته ریاضی هم می‌توانید ابتدا هندسه دوازدهم را مطالعه کنید و در پایان به سراغ هندسه دهم و یازدهم بروید.

روش مطالعه ریاضی رشته انسانی

روش مطالعه ریاضی رشته انسانی هم از چارچوب قبلی پیروی می‌کند. خوشبختانه در متوسطه دوم و رشته انسانی، درس ریاضی از 10 فصل تشکیل شده است که شامل مباحث زیر است:

 • آمار و احتمال» فصل 3 و 4 ریاضی دهم – فصل 3 ریاضی یازدهم – فصل 1 ریاضی دوازدهم
 • تابع» فصل 2 ریاضی دهم، فصل 2 ریاضی یازدهم
 • معادله درجه دوم» فصل 1 ریاضی دهم
 • الگو و دنباله» فصل 2 و 3 ریاضی دوازدهم
 • استدلال و منطق ریاضیات» فصل 1 ریاضی یازدهم

در مورد ترتیب فصل‌های ریاضی کنکور رشته انسانی توصیه می‌کنم طبق ترتیب زیر پیش بروید تا بتوانید بازدهی بهتری داشته باشید:

 1. آمار و احتمال
 2. الگو و دنباله
 3. استدلال و منطق ریاضیات
 4. معادله درجه دوم
 5. تابع

خب دوستان خوبم به پایان مقاله نحوه مطالعه ریاضی کنکور رسیدیم. در این مقاله سعی کردم نحوه خواندن ریاضی کنکور برای تمامی رشته‌ها را بررسی کنم و امیدوارم مفید بوده باشد. تمامی سوالات خود را از طریق کامنت می‌توانید بپرسید و درضمن با عضویت در خبرنامه سایت از بهترین خدمات آموزشی ما به صورت کاملا رایگان می‌توانید استفاده کنید. با امتیاز دادن به این مقاله هم به شدت باعث دلگرمی ما خواهید شد. راستی برای آموزش روش مطالعه سایر دروس رشته انسانی توصیه می‌کنم از لینک‌های زیر استفاده کنید:

سوالات متداول

 • روش خواندن ریاضی برای کنکور باید چگونه باشد؟
 • در مقاله فوق به صورت مفصل روش خواندن ریاضی برای کنکور بررسی شده است.
 • این مقاله برای نحوه مطالعه ریاضی کنکور برای فردی که پایه ضعیفی دارد مناسب است؟
 • بله! با اجرای روش صحیح مطالعه ریاضی برای کنکور می‌توانید نتیچه خیلی خوبی بگیرید.
 • حذف کردن تعدادی از مباحث ریاضی کار صحیحی است؟
 • بسته به زمانی که تا کنکور دارید و هم‌چنین درصدی که صد دارید کسب کنید، می‌توانید این کار را انجام دهید ولی دقت کنید که مباحث حذف شده، جزو مباحث زنجیروار نباشد.
 • منظور از مباحث زنجیروار ریاضی کنکور چیست؟
 • به مباحث مرتبط ریاضی کنکور نظام جدید که با یک‌دیگر قابلیت ترکیب شدن را دارند، مباحث زنجیروار گفته می‌شود.
4.4/5 - (33 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
97 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا