یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

بودجه بندی علوم اجتماعی کنکور

با سلام خدمت دوستان کنکوری بخون. من پریا حجازی با مقاله‌ای دیگر از سری مقالات جامع و کاربردی همراه شما هستم تا با هم راجع به بودجه‌بندی علوم اجتماعی کنکور حرف بزنیم. یکی از مهم‌ترین کارهایی که داوطلبان باید قبل از برنامه‌ریزی کنکور انجام دهند، مشخص کردن بودجه‌بندی هر درسی است. شاید شما هم جز داوطلبانی باشید که از اهمیت بودجه‌بندی آگاه و مطلع نیستید. مطالعه بودجه‌بندی هر درسی به داوطلبان کمک می‌کند تا شناخت بهتری نسبت به سوالات آن درس داشته باشند.

سوالات علوم اجتماعی در کنکور انسانی نظام جدید

درس علوم اجتماعی در کنکور انسانی ششمین درس در دفترچه تخصصی است. این در در کنکور انسانی 20 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 15 دقیقه است، منابع درس علوم اجتماعی برای مطالعه درس کتاب علوم اجتماعی در پایه دهم، یازدهم و دوازدهم است.

سوالات علوم اجتماعی در کنکور انسانی 

ضریب درس علوم اجتماعی در کنکور سراسری

در مورد ضریب درس علوم اجتماعی می‌توان گفت که درس علوم اجتماعی در کنکور در هر زیر گروه از ضریب جداگانه‌ای برخوردار است که با مطالعه جدول زیر می‌توانید از ضریب‌ها مطلع شوید:

زیرگروهزیرگروه1زیرگروه2زیرگروه3زیرگروه4زیرگروه5
ضریب12133

برای آشنایی با سایر مقاله‌های مرتبط با کنکور توصیه میکنم حتما مقاله‌هایی که برای شما در زیر آورده شده است را مطالعه بفرماببد.

بودجه‌بندی علوم اجتماعی کنکور انسانی به صورت پایه‌ای

بودجه بندی علوم اجتماعی کنکور انسانی

بودجه‌بندی جامعه شناسی دهم

جامعه شناسی پایه دهم جزء درس‌ها و مباحث آسان کنکور است، تعداد سوالات جامعه شناسی دهم هم به‌صورت میانگین 2 سوال در کنکور است. داوطلبانی که به این 2 سوال جواب دهند حدود 10 درصد به جمع نمرات کنکور خود اضافه می‌کنند.

بودجه‌بندی جامعه شناسی یازدهم

تعداد سوالات جامعه شناسی یازدهم هم در کنکور 9 سوال است. داوطلبان باید برای پاسخ به این 9 سوال مطالب درس جامعه شناسی پایه یازدهم را به خوبی مطالعه کنند.اگر داوطلبان به این تعداد سوال از بودجه‌بندی جامعه شناسی پایه یازدهم که معادل 45 درصد از سوالات علوم اجتماعی کنکور است پاسخ داده شود.

بودجه‌بندی جامعه شناسی دوازدهم

اما بودجه‌بندی علوم اجتماعی دوازدهم را هم می‌توان به‌صورت تقریبی همانند پایه یازدهم درنظر گرفت. تعداد سوالات جامعه شناسی پایه دوازدهم هم به‌صورت میانگین 9 تست و معادل 45 درصد از بودجه‌بندی سوالات علوم اجتماعی کنکور است. راستی دوستان خوبم، برای سایر دروس تخصصی رشته انسانی هم می‌توانید به‌صورت کامل بودجه‌بندی مباحث را مشاهده کنید و کافیست از طریق لینک‌های زیر برای دسترسی اقدام کنید:

بودجه‌بندی جامعه‌شناسی کنکور به‌صورت مبحثی

بودجه بندی جامعه شناسی کنکور انسانی

در تصویر بالا هم می‌توانید تعداد سوالات جامعه‌ شناسی کنکور براساس تفکیک مباحث را مشاهده کنید. در این نوع از بودجه‌بندی جامعه شناسی کنکور انسانی کل سوالات به 14 بخش تقسیم شده است و تعداد سوالات هر مبحث از علوم اجتماعی کنکور که به‌صورت میانگین در نظر گرفته شده است را می‌توانید مشاهده کنید.

درضمن دوستان خوبم اگر قصد دارید به تمامی مقالات مربوط به بودجه‌بندی کنکور دسترسی داشته باشید کافیست از طریق جدول روی هرکدام از مباحث که می‌خواهید کلیک کنید تا به محتواهای مربوط دسترسی پیدا کنید.

سخن پایانی

دوستان عزیزم ممنونم از همراهی شما؛ به انتهاء مقاله مربوط به تعداد سوالات علوم اجتماعی در کنکور رسیدیم؛ در انتها شما را دعوت می‌کنم با عضویت در خبرنامه سایت بخون، به صورت رایگان از تمامی امکانات سایت بهره‌مند شوید و با امتیاز دادن و مطرح کردن نظرات خود باعث دلگرمی ما شوید. درضمن از طریق لینک‌های زیر به سایر مباحث مرتبط می‌توانید دسترسی داشته باشید:

سوالات متداول بودجه‌بندی علوم اجتماعی کنکور

  • داوطلبان باید به چند سوال علوم اجتماعی در کنکور پاسخ دهند؟
    داوطلبان در کنکور سراسری باید به 20 سوال علوم اجتماعی در مدت زمان 15 دقیقه پاسخ دهند.
  • آیا می‌توان با توجه به این بودجه‌بندی برخی از بخش‌ها را حذف کرد و مطالعه نکرد؟
    اگر زمان کمی تا کنکور دارید بهتر است بخش‌های ساده و آسان بودجه‌بندی علوم اجتماعی کنکور را حذف کنید.
  • سوالات علوم اجتماعی کنکور بر اساس چه منابعی طراحی می‌شوند؟
    سوالات این درس بر اساس کتاب‌های جامعه شناسی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم طراحی می‌شوند.
4.2/5 - (5 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا