تحلیل تدریس شیمی پارسا فراهانی

دوست خوبم سلام؛ امروز در سایت بخون قصد داریم که صادقانه‌ترین تحلیل تدریس شیمی پارسا فراهانی را تقدیم حضور شما عزیزان کنیم؛ معمولا پیام‌های زیادی از سمت داوطلبان برای انتخاب مدرس یا منبع دریافت می‌کنم و هیچ‌گاه به‌صورت مستقیم هیچ شخص یا منبع خاصی را معرفی نمی‌کنم، زیرا اعتقاد دارم که بحث منبع کاملا سلیقه‌ای است، اما این موضوع درباره درس شیمی برای من متفاوت است و تنها استادی که به‌صورت مستقیم و با خیال راحت می‌توانم به یک داوطلب کنکوری معرفی کنم بدون شک استاد پارسا فراهانی مدرس شیمی کنکور است.

توجه کنید: این مقاله به هیچ وجه تبلیغی نیست، به‌صورت کاملا صادقانه قرار است تدریس شیمی فراهانی را با هم بررسی کنیم و توصیه می‌کنم اگر سابقه استفاده از تدریس استاد فراهانی را دارید نظر صادقانه خود را از طریق کامنت‌ در پایان همین صفحه مطرح کنید تا سایر دوستان نیز از آن استفاده کنند.

بیوگرافی دکتر پارسا فراهانی

بیوگرافی پارسا فراهانی

دکتر پارسا فراهانی فارغ‌التحصیل رشته دکتری داروسازی از دانشگاه تهران هستند. بیوگرافی پارسا فراهانی به نوبه خود جالب است، بر اساس اطلاعات موجود در پیج اینستاگرام این استاد، ایشان در سن 18 سالگی ترک در رشته ریاضی فیزیک تحصیل کرده و برای دریافت معافیت سربازی و همچنین ادامه فوتبال، در دانشگاه پیام نور تهران غرب ثبت‌نام کرده‌اند. سه سال بعد در 17 آبان 93 تصمیم به شرکت مجدد در کنکور می‌گیرند، ابتدا تغییر دیپلم به رشته تجربی داده و با شرکت در کنکور 94 موفق به کسب رتبه 200 کنکور سراسری رشته تجربی شده‌اند.

یکی از سوالات پر تکرار درباره این استاد این است که “پارسا فراهانی اهل کجاست؟” متاسفانه اطلاعات دقیق درباره محل تولد وی در دسترس نیست اما در حال حاضر ساکن تهران هستند.

تدریس پارسا فراهانی چگونه است؟

تدریس پارسا فراهانی چگونه است

اگر از دید سنتی نگاه کنیم خب قاعدتا تجربه پارسا فراهانی شاید کمتر از اساتید دیگر باشد، اما بحث اینجاست که سن مهم‌تر است یا سبک تدریس؟ شخصا اگر قرار باشد به دوران کنکور بازگردم، قطعا انتخاب من اساتید جوان خواهند بود، زیرا سن کم مزیت “بروز بودن” را دارد و پارسا فراهانی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اولین نکته در سبک تدریس این استاد، شور و ذوق و انرژی است، البته باید گفت این مشخصات به‌صورت متعادل در سبک تدریس وی وجود دارد، یعنی نه بیش از حد زیاد است که فضای تدریس بهم بخورد نه آنقدر کم است که تدریس کسل کننده باشد. مزیت دوم “شناخت دغدغه داوطلب” توسط پارسا فراهانی است و همین مزیت باعث شده تا یادگیری مفاهیم سخت و دشوار برای داوطلب با تدریس این استاد بسیار آسان شود.

اما مهمترین مزیت که با مشاهده چندین ساعت از تدریس این استاد متوجه شدم، این است که روش‌های تدریس وی کاملا کاربردی هستند؛ یعنی به این صورت نیست که تکنیکی که آموزش می‌دهند فقط برای یک‌سری سوال قابل استفاده باشد، بعد از اتمام هر جلسه از تدریس، تکالیف زیادی از منابع آموزشی مشخص می‌کنند و داوطلب با حل تکالیف با روش تدریس شیمی فراهانی به این نکته پی خواهد برد که روش‌ها کاملا کاربردی و قابل استفاده هستند. جالب است بدانید که خود این استاد، بعد از ارائه تکلیف تمامی سوالات را با روش آموزش داده حل خواهد کرد.

مزیت سوم که این استاد را از بقیه جدا می‌‍کند، “قدرت طراحی سوال” است. فراموش نکنیم که پارسا فراهانی طراح سوالات آزمون‌های آزمایشی نیز می‌باشند و حتی در سال‌های قبل جزوه این استاد تطابق بالایی با سوالات کنکور داشته است.

مزیت چهارم، ارتباط مستقیم این استاد با دانش‌آموزان است. معمولا این مورد را بسیار کم مشاهده می‌کنیم که یک استاد شخصا جواب تمامی پیام‌ها را بدهد اما داستان درباره پارسا فراهانی متفاوت است و شخصا به سوالات دانش‌آموزان پاسخ می‌دهد.

دوستان خوبم، در این بخش قصد دارم از شما عزیزان دعوت کنم تا مقالات مربوط به درس شیمی را از سایت بخون مطالعه کنید، مقالاتی با محتوایی کاملا متفاوت و کاربردی، برای دسترسی کافیست از لینک‌های زیر استفاده کنید:

پارسا فراهانی در کدام موسسه است؟

شیمی فراهانی خوبه؟

دکتر پارسا فراهانی به‌صورت محدود با موسسه کلاسینو همکاری می‌کند و تدریس شیمی دهم و یازدهم پارسا فراهانی در این موسسه انجام می‌شود. اما موضوع اصلی اینجاست که تدریس دوره شیمی کنکور فراهانی و همچنین پایه‌های دهم و یازدهم این استاد خارج از موسسات کنکوری انجام می‌شود و به سادگی می‌توانید از آنها استفاده کنید. در ادامه به بررسی دوره شیمی پارسا فراهانی خواهیم پرداخت.

دوره‌های شیمی استاد پارسا فراهانی

دوره نکته و تست “کل به جزء”

آخرین دوره‌ای که در سال 1402 توسط پارسا فراهانی ارائه شده است دوره نکته و تست کل به جزء می‌باشد. این دوره یک دوره جمع‌بندی به‌صورت نکته و تست است که در 12 هفته برگزار می‌شود. این دوره هفته آخر دی شروع و هفته آخر فروردین به پایان خواهد رسید. تعداد جلسات دوره نکته و تست دو جلسه در هفته است و یکی از جلسات 4 ساعت و جلسه دوم 3 ساعت است. تمامی مطالب شیمی کنکور در این دوره از صفر آموزش داده خواهد شد. در جدول زیر طرح درس نکته و تست پارسا فراهانی را می‌توانید مشاهده کنید:

هفته موضوع تدریسهفتهموضوع تدریس
اوللوویس، استوکیومتریهفتمکووالانسی، فلزی، صابون، تعادل
دومآرایش، جدول، یون، روند، واکنش نویسیهشتماسید و باز
سومترکیبات یونی و مولکولی، ایزوتوپ، نماد اتمی، مفاهیم دهمنهملوشاتلیه، الکتروشیمی
چهارممحلولدهمالکتروشیمی
پنجمشیمی آلییازدهمترمودینامیک
ششمشیمی آلیدوازدهمسینتیک، انرژی فعالسازی

دوره جامع شیمی کنکور پارسا فراهانی

شیمی پارسا فراهانی

یکی از کامل‌ترین دوره‌های شیمی کنکور که هر سال از اواخر تیر شروع شده و تا اواخر بهمن ادامه دارد؛ در این دوره صفر تا صد مطالب کتاب‌های شیمی دهم تا دوازدهم کامل آموزش داده خواهد شد، زمان برگزاری این دوره، دو جلسه 3 ساعته در هفته می‌باشد. مهمترین ویژگی‌های دوره شیمی کنکور پارسا فراهانی را در ادامه به‌صورت لیست می‌توانید مشاهده کنید:

  • آموزش کامل مفاهیم، مسائل و حفظیات شیمی
  • حل ویدیویی 4500 تست توسط استاد
  • ارائه تکلیف و آزمون هفتگی برای مخاطبین دوره
  • آموزش مطابق با برنامه آزمون‌های قلمچی
  • تحلیل هفتگی آزمون‌های قلمچی

قبل از بررسی نمونه تدریس‌ شیمی پارسا فراهانی از شما عزیزان دعوت می‌کنم تا مقالات مهم مشاوره کنکور که کاملا رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ای را از طریق لینک‌های زیر مطالعه کنید:

نمونه تدریس همایش نکته و تست پارسا فراهانی

در ویدیو بالامی‌توانید نمونه تدریس نکته و تست پارسا فراهانی که شامل توضیحات اولیه مربوط به دوره و همچنین بخش اول تدریس است را مشاهده کنید.

نمونه تدریس دوره جامع شیمی کنکور پارسا فراهانی

در ویدیو فوق نیز می‌توانید تدریس کامل جلسه اول دوره سالیانه شیمی پارسا فراهانی را مشاهده و استفاده کنید.

شیمی پارسا فراهانی خوبه؟

در ابتدای مقاله نیز اشاره کردم که بدون هیچ تبلیغ و ارتباطی، تنها مدرسی که بدون فکر کردن برای درس شیمی به داوطلبان می‌توانم معرفی کنم پارسا فراهانی است. در متن مقاله دلایل خود برای این موضوع را کامل توضیح دادم، اما برای اطمینان بیشتر از انتخاب خود حتما نمونه تدریس‌های فوق را مشاهده کنید تا خودتان متوجه کیفیت تدریس این استاد شوید.

دوستان خوبم به پایان بررسی و تحلیل کیفیت تدریس شیمی فراهانی رسیدیم، امیدوارم از خواندن این مطالعه لذت برده باشید و در صورتی که ابهام یا سوالی دارید توصیه می‌کنم از طریق نظرات مطرح کنید تا سریعا پاسخ دهیم. برای دسترسی به سایر مقالات مرتبط می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
2 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا