یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

نمونه برنامه‌‌ریزی کنکور

دوستم خوبم سلام؛ من شایان مامندی هستم و امروز در سایت بخون کنار شما عزیزانم خواهم بود با مقاله نمونه برنامه‌ریزی کنکور؛ اول از همه برای انواع منابع آموزشی اعم از کتاب کمک درسی، فیلم آموزشی و جزوه کلاس چندین نمونه برنامه‌ریزی درسی را بررسی خواهیم کرد و در پایان نیز فایل PDF جدول برنامه‌ریزی کنکور را کاملا رایگان در اختیار شما عزیزانم قرار خواهم داد تا دانلود و استفاده کنید. تا پایان با من همراه باشید و در هر بخش دچار سوال یا ابهامی شدید از قسمت نظرات مطرح کنید تا سریعا پاسخ دهم.

نمونه برنامه‌ریزی کنکور تجربی

در این بخش قرار است 4 نمونه برنامه کنکور تجربی که شخصا توسط خودم تدوین شده است را بررسی کنیم و در کنار آن به بررسی نکات مهم هر برنامه نیز بپردازیم؛ قبل از ادامه از شما عزیزان دعوت می‌کنم برنامه‌ریزی کنکور تجربی را نیز از طریق لینکی که قرار داده شده مطالعه کنید تا روش اصولی تدوین برنامه کنکور را یاد بگیرید.

نمونه برنامه ریزی درسی

اولین نمونه برنامه‌ریزی درسی کنکور تجربی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید برای داوطلبی است که حدود 5 سال از کنکور فاصله داشته است و منابع مورد استفاده وی فیلم آموزشی یکی از موسسات است؛ با توجه به وضعیت داوطلب، شروع ساعت مطالعه با حدود 4 ساعت بوده و در طول یک هفته به 5/5 ساعت افزایش پیدا کرده است. نکته مهم این برنامه مربوط به زمان مشاهده فیلم است که با توجه به سطح داوطلب، حدود 2 برابر زمان فیلم، زمان برای مشاهده و خلاصه برداری در نظر گرفته شده است.

نمونه برنامه کنکور تجربی

دومین نمونه برنامه ریزی مربوط به یک داوطلب پایه دوازدهم تجربی است؛ منابع داوطلب کتاب‌های کمک درسی هستند؛ نکته ای که در این بخش اهمیت دارد، فاصله بین مطالعه و حل تست است که اگر دقت کنید در اکثر پارت‌های برنامه بین آموزش مبحث و حل تست‌های همان مبحث یک فاصله ایجاد شده است. در طول یک هفته نیز ساعت مطالعه حدود 80 دقیقه افزایش یافته است.

یک نمونه برنامه ریزی درسی

تصویر بالا نمونه برنامه‌ریزی برای پشت کنکوری رشته تجربی است که منبع مورد استفاده وی فیلم‌های آموزشی می‌‎باشند. همانند داوطلب قبلی، حدودا دو برابر زمان آموزش برای هر جلسه زمان در نظر گرفته شده است. اما یک نکته مهم که عده زیادی به آن توجه نمی‌کنند، جلساتی یا مباحثی است است که داوطلب قبل از ارتباط با مشاور مشاهده کرده یا روی آنها مسلط است و بابت همین موضوع است که در درس‌های فیزیک شیمی در هفته اول مرور جلسات 1 و 2 قرار داده شده است.

نمونه برنامه ریزی کنکور انسانی

این بخش مربوط به داوطلبان رشته انسانی است و قرار است که دو نمونه برنامه‌ریزی برای داوطلبان رشته انسانی را بررسی کنیم؛ قبل از مشاهده برنامه‌ها و ادامه، از شما دعوت می‌کنم حتما مقاله مربوط به آموزش برنامه‌ریزی برای کنکور انسانی را از همین سایت مطالعه کنید که روش برنامه‌ریزی را کاملا رایگان به شما عزیزان آموزش داده‌ام.

نمونه برنامه ریزی کنکور انسانی

تصویر بالا یک نمونه برنامه‌ریزی رشته انسانی برای داوطلب پایه دوازدهم است که از کتاب‌های کمک درسی استفاده می‌کند؛ نکته اول این است که دو درس اقتصاد و روانشناسی در هفته‌های اول جایگاهی ندارند و بهتر است زمانی که یکی از دروس فوق به پایان رسید، این دو درس را وارد برنامه کنید. نکته دوم ساعت مطالعه است که اگر دقت کنید از 5 ساعت شروع شده است و به‌صورت تصاعدی در یک هفته 1 ساعت افزایش یافته است.

جدول برنامه‌ریزی درسی رشته انسانی

تصویر بالا نیز یک نمونه برنامه‌ریزی برای پشت کنکور رشته انسانی است که از فیلم‌های آموزشی برای کنکور استفاده می‌کند؛ البته برنامه فوق تلفیقی از فیلم آموزشی و کتاب کمک درسی است و اگر دقت کنید بعد از اتمام هر مبحث از هر درس، تست‌های مرتبط با آن و مرور مطالب با ایجاد فاصله قرار داده شده است.

نمونه برنامه‌ریزی کنکور ریاضی

نمونه برنامه ریزی درسی برای رشته ریاضی

تصویر فوق هم یک نمونه برنامه‌ریزی درسی کنکور برای رشته ریاضی و یک داوطلب پایه دوازدهم است که از کتاب‌های کمک درسی استفاده می‌کند. اگر شما هم دوست دارید یاد بگیرید چگونه چنین برنامه‌هایی تدوین کنید فقط کافیست از لینک سایت برنامه ریزی درسی رایگان استفاده کنید و در کمتر از 10 دقیقه برنامه خود را تدوین کنید.

دوستان خوبم به پایان مقاله نمونه برنامه‌ریزی درسی کنکور رسیدیم و امیدوارم مطالعه این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد؛ برای دسترسی به سایر بخش‌های سایت توصیه می‌کنم از لینک‌های زیر استفاده کنید و همچنین PDF برنامه‌های فوق با کیفیت بالا را می‌توانید از طریق دکمه زیر دانلود کنید:

4.5/5 - (2 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
2 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا