یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

میانگین درصدهای زبان کنکور

دوست خوبم سلام. امروز در بخون با شما عزیزان هستم تا به بررسی درصدهای آخرین درس عمومی در کنکور یعنی میانگین درصدهای زبان کنکور بپردازیم. درس زبان نسبت به سایر دروس یک آمار متمایز و جالب را به خود اختصاص داده که در ادامه با بررسی کامل میانگین درصدهای زبان انگلیسی کنکور برای تمامی رشته‌ها متوجه خواهیم شد. تا انتهای مقاله با من همراه باشید و به خصوص به قسمت درصد زبان رتبه‌های برتر توجه ویژه داشته باشید. در هر بخش هم دچار سوالی شدید سریعا از بخش نظرات مطرح کنید تا شخصا راهنمایی کنم.

میانگین درصد زبان در کنکور تجربی 1400

میانگین درصدهای زبان در کنکور تجربی 1400

خب اولین قسمت در مقاله ما بررسی میانگین درصدهای زبان انگلیسی کنکور تجربی 1400 است. در تصویر فوق تحلیل کامل از جمله تعدادی افرادی که هر درصد را کسب کرده‌اند، میانگین درصد آنها و میانگین تعداد نفرات نسبت به کل را مشاهده می‌کنید و یک آمار هم که بسیار مهم است در رابطه با درصدهای زبان کنکور به صورت زیر است:

درصدهای صفر و منفی: همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردم، درس زبان نسبت به سایر دروس آمار جالب‌تری دارد. در سال 1400 تعداد درصدهای منفی و صفر زبان در کنکور تجربی 214751 نفر معادل حدود 44 درصد کل شرکت‌کنندگان بوده‌است؛ یعنی از هر 100 نفر در کنکور 1400 رشته تجربی، 44 نفر درصد صفر و منفی در زبان کسب کرده‌اند و شما در صورتی که در همین سال فقط به یک سوال زبان پاسخ صحیح می‌دادید از 44 درصد رقیبان در درس زبان جلوتر می‌افتادید. این آمار در کنکور 99 هم برای حدود 46 درصد کل داوطلبان صدق می‌کرد. جالب است بدانید درس زبان نسبت به سایر دروس عمومی بیشترین تعداد منفی و صفر را هر سال به خود اختصاص می‌دهد.

درصدهای کمتر از 50: اما تعداد افرادی که در کنکور 1400 رشته تجربی، درصد کمتر از 50 را کسب کردند هم 431898 نفر معادل 89 درصد کل شرکت‌کننده‌ها بوده است؛ به این معنی اگر در همین سال در کنکور می‌کردید و تنها به 13 سوال زبان پاسخ صحیح می‌دادید جزو 11 درصد اول شرکت‌کنندگان در این درس بودید. این آمار برای کنکور 99 هم حدود 93 درصد کل شرکت‌کنندگان بوده است.

بیشترین تراکم درصد: بیشترین تراکم درصدها در درس زبان انگلیسی هم بین درصد 1 تا 30 بوده است و از این حیث با سایر دروس این رشته هم خوانی دارد. با این تفاوت که در سایر دروس عمومی رشته تجربی در کنکور 1400، بیشتر از نصف شرکت‌کنندگان درصد بین 1 تا 30 را کسب کرده‌اند اما در درس زبان تنها 35 درصد داوطلبان توانسته‌اند به این درصد دست پیدا کنند. در این بین بازهم اگر فقط به سوالات واژگان زبان که شامل 8 تست است پاسخ صحیح می‌دادید از حدود 80 درصد شرکت‌کنندگان جلوتر بودید.

میانگین درصد: از لحاظ میانگین درصد در درس زبان هم داوطلبان رشته تجربی کمی آبرو داری کرده‌اند و میانگین درصد زبان کنکور 1400 رشته تجربی 14/1 درصد بوده‌است و نسبت به میانگین درصد دروس عربی و دینی بیشتر است. این میانگین درصد در کنکور 98 برای درس زبان هم 11/4 درصد بوده است. در کل وضعیت پاسخ‌‌گویی به درس زبان نسبت به سال قبل پیشرفت داشته است.

درصدهای 100: متوجه شدیم که بیشترین تعداد درصدهای منفی در بین دروس عمومی در کنکور تجربی 1400 مربوط به درس زبان است؛ جالب است بدانید بیشترین تعداد درصد 100 در بین تمامی دروس عمومی و تخصصی بازهم مربوط به درس زبان است که داوطلبان این رشته با 1127 درصد 100 در کنکور 1400 توانسته اند پرچم دار این درصد باشند.

دوستان عزیزم تحلیل درصدهای کنکور تجربی 1400 برای درس زبان در این قسمت به انتها می‌رسد، در ادامه مقاله، درصد زبان رتبه‎‌های برتر کنکور تجربی 1400 را هم می‌توانید مشاهده کنید. درضمن از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به تحلیل درصد سایر دروس عمومی دسترسی کامل داشته باشید:

میانگین درصدهای زبان در کنکور رشته ریاضی 1400

میانگین درصدهای زبان کنکور 1400 رشته ریاضی

اما برویم به سراغ میانگین درصدهای زبان انگلیسی کنکور 1400 رشته ریاضی، درس زبان در رشته ریاضی هم با سایر گروه‌های آزمایشی تفاوت‌هایی داشت که یکی از این تفاوت‌ها در درصدهای منفی است و دیگری در درصدهای 100 زبان کنکور که به صورت زیر قابل تحلیل است:

درصدهای صفر و منفی: در کنکور ریاضی 1400 تعداد افرادی که در درس زبان درصد منفی و صفر را کسب کردند 62394 نفر معادل بیشتر از 49 درصد کل شرکت‌کنندگان این رشته می‌باشد و این یک خبر خوب است؛ زیرا درضورتی که درهمین سال در رشته ریاضی کنکور می‌دادید کافی بود تنها به یک سوال از درس زبان پاسخ صحیح بدهید تا از حدود نصف شرکت‌کنندگان در این درس جلوتر بیفتید. همچنین زبان در کنکور 1400 رشته ریاضی جایگاه اول را از نظر تعداد درصدهای منفی و صفر نسبت به سایر دروس عمومی به خود اختصاص داده است.

درصدهای کمتر از 50: باز یک خبر خوب دیگر برای شما دارم؛ در کنکور 1400 رشته ریاضی، تعداد افرادی که در درس زبان درصد کمتر از 50 را کسب کرده‌اند 112235 نفر بوده‌اند که معادل حدود 88 درصد کل شرکت‌کنندگان رشته است؛ با این تفسیر کافی بود یک نفر فقط به 13 سوال از زبان پاسخ دهد و اما پاسخ بدون اشتباه تا بتواند جزو 12 درصد اول شرکت‌کنندگان رشته ریاضی در درس زبان باشد.

بیشترین تراکم درصد: اما درس زبان در رشته ریاضی از یک نظر دیگر هم جنجال برانگیز بود؛ در سایر دروس عمومی این رشته بیشترین تراکم درصد مربوط به درصد 1 تا 30 بود اما در درس زبان، بیشترین تراکم درصد مربوط به درصد صفر است و حدود 33 درصد شرکت‌کنندگان اصلا به سوالات زبان در رشته ریاضی فیزیک پاسخ نمی‌دهند و همین موضوع دومین مورد جالب در درس زبان است.

درصد 100: سومین مورد جالب در رشته ریاضی مربوط به تعداد درصدهای 100 زبان در کنکور رشته ریاضی است؛ جالب است بدانید که درس زبان بیشترین تعداد درصد 100 را میان تمامی دروس به خود اختصاص داده است و معمولا هر سال هم همین اتفاق رخ می‌دهد.

میانگین درصد: آخرین نکته جالبی که از درصد زبان انگلیسی در کنکور رشته ریاضی 1400 می‌توان استخراج کرد، میانگین درصد این درس است که بعد از درس ادبیات، کمترین میانگین درصد دروس عمومی در رشته ریاضی مربوط به درس زبان است. میانگین درصد زبان در کنکور 1400 رشته ریاضی هم 14/3 درصد بوده که نسبت به کنکور ریاضی 99 که میانگین درصد زبان در آن 11/2 درصد بوده، پیشرفت حدودا سه درصدی داشته است.

خب دوستان عزیز ریاضی، در این قسمت تحلیل درصدهای مهم زبان هم برای شما به انتها رسید اما صبر کنید، در ادامه به بررسی درصد زبان رتبه های برتر کنکور رشته ریاضی هم خواهیم پرداخت که شاید با دیدن آن واقعا شوکه شوید و درصدی را قرار است ببینید که انتظار آن را ندارید.

میانگین درصدهای زبان در کنکور انسانی 1400

میانگین درصدهای زبان انگلیسی کنکور انسانی 1400

اما آخرین گروه آزمایشی که به بررسی درصدهای زبان در آن خواهیم پرداخت رشته علوم انسانی است؛ تا به اینجا رشته انسانی برای تمامی دروس عمومی نسبت به سایر رشته‌ها وضعیت نامطلوب‌تری داشته است؛ میانگین درصدهای زبان انگلیسی در کنکور انسانی 1400 هم در نوع خود یک شاهکار محسوب می‌شود که در ادامه دلیل آن را متوجه خواهیم شد.

درصدهای منفی و صفر: در کنکور انسانی 1400 تعداد افرادی که درصد صفر و منفی را کسب کرده‌اند 223558 نفر بوده که معادل 67 درصد کل شرکت‌کننده‌ها بوده است؛ این آمار باعث تعجب خود من هم شد اما باتوجه به اینکه آمار بالا از طریق خود سازمان سنجش ارائه شده است، کاملا معتبر است. با این تفاسیر کافی بود در کنکور 1400 فقط و فقط یک نفر در رشته انسانی تنها به یک سوال پاسخ صحیح بدهد و از 67 درصد کل شرکت‌کنندگان این رشته در درس جلوتر می‌افتاد.

درصدهای کمتر از 50: با یک نگاه اجمالی به تصویر فوق مشاهده می‌کنید که درصد بالای 50 در درس زبان یک گنج بین داوطلبان این رشته محسوب می‌شد؛ در سال 1400 تعداد کل افرادی که در زبان رشته انسانی درصد کمتر از 50 را کسب کردند، 325382 نفر معادل حدود 98 درصد کل شرکت‌کنندگان این رشته بوده است. یعنی کسی که فقط به 13 سوال از زبان رشته انسانی پاسخ صحیح می‌داد جزو 2 درصد اول شرکت‌کنندگان این رشته بود.

بیشترین تراکم درصد: در میان سایر دروس عمومی رشته انسانی، بیشترین تراکم درصد بین درصدهای 1 تا 30 بوده‌است؛ اما در درس زبان داستان کاملا متفاوت است و بیشترین تراکم درصد برای افرادی بوده است که زبان را صفر زده‌اند و حدود 52 درصد کل شرکت‌کنندگان اصلا به هیچ سوالی از زبان پاسخ نداده‌اند.

درصدهای 100: همانطور که بیشترین درصدهای منفی میان دروس عمومی در رشته انسانی مربوط به درس زبان بوده است، بیشترین تعداد درصد 100 هم در میان دروس عمومی مربوط به زبان بوده است و در حالت کلی هم بعد از دروس اقتصاد، روانشناسی و عربی تخصصی، بالاترین تعداد درصد صد میان داوطلبان رشته انسانی مربوط به درس زبان انگلیسی بوده است.

میانگین درصد: میانگین درصد زبان در کنکور انسانی 1400 هم 4/4 درصد بوده و از نظر ارزش عددی، کمترین میانگین درصد میان دروس عمومی مربوط به زبان بوده است و در حالت کلی هم بعد از دروس ریاضی و فلسفه و منطق، کمترین میانگین درصد برای درس زبان بوده است.

خب دوستان عزیزم در اینجا تحلیل درصد زبان انگلیسی در کنکور انسانی 1400 هم به پایان رسید، اما شما هم صبر کنید در بخش بعدی به سراغ درصد زبان انگلیسی رتبه‌های برتر کنکور انسانی 1400 و 1399 خواهیم پرداخت که با مشاهده آن متوجه خواهید شد برای رسیدن به رتبه زیر 200 باید چه درصدی در درس زبان کسب کنید. راستی از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به سایر محتواهای مربوط به زبان کنکور دسترسی رایگان داشته باشید:

درصد زبان رتبه‌های برتر کنکور 1400

درصد زبان انگلیسی رتبه های برتر کنکور

و رسیدیم به بخش جذاب درصد زبان رتبه‌های برتر کنکور که در تصویر فوق می‌توانید کمترین درصد زبان کنکور، میانگین درصد و بیشترین درصد زبان کنکور 1400 برای رتبه‌های زیر 1000 رشته‌های ریاضی و تجربی و رتبه‌های 200 رشته انسانی را مشاهده کنید. نکته جالب در این اینفوگرافی مربوط به کمترین درصد زبان کنکور رشته ریاضی در کنکور 1400 است که توانسته با درصد منفی در درس زبان هم به رتبه زیر 1000 دست پیدا کند. برای شما مهمترین قسمت باید میانگین درصد زبان رتبه‌های برتر باشد و با کمک آن و میانگین درصد سایر دروس می‌توانید یک آمار تقریبی برای رسیدن به درصد زیر 1000 در سال‌های بعد را هم داشته باشید. از طریق لینک زیر هم می‌توانید درصدهای کنکور 1400 را به‌صورت pdf دانلود کنید.

درضمن اگر برای دروس اختصاصی هم دوست دارید چنین آماری را مشاهده کنید توصیه می‌کنم حتما از لینک‌های زیر استفاده کنید تا آمارهای وحشتناک پاسخ‌گویی به دروس اختصاصی و تاثیری که می‌توانند در کنکور داشته باشند را مشاهده کنید:

دانلود PDF درصدهای زبان کنکور 1400

خب دوستان عزیزم به انتهای مقاله تحلیل درصد زبان کنکور رشته انسانی، تجربی و ریاضی رسیدیم؛ امیدوارم از خواندن این مقاله هم لذت برده باشید؛ در انتها سوالات خود را می‌توانید از بخش نظرات مطرح کنید تا شخصا راهنمایی کنم؛ درضمن از طریق لینک‌های زیر هم می‌توانید به سایر محتواهای مربوط به مشاوره دسترسی داشته باشید که سرشار از نکات آموزشی است و در مسیر کنکور می‌تواند به شما کمک کند:

سوالات متداول درصد زبان رتبه‌های برتر در کنکور

  • در این مقاله چه مطالبی بررسی شده است؟
    تحلیل کامل درصدهای زبان انگلیسی کنکور برای کل داوطلبان در تمامی گروه‌های آزمایشی و درصد زبان انگلیسی رتبه‌های برتر کنکور.
  • آیا درصد زبان کنکور موجود در این مقاله آپدیت است؟
    بله؛ در این مقاله آخرین تحلیل مربوط به درصد زبان کنکور ارئه شده است.
امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
2 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا