یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

میانگین درصدهای عربی کنکور

میانگین درصدهای عربی کنکور به چه صورت است؟ بالاترین درصد عربی کنکور و پایین‌ترین درصد عربی کنکور چه‌قدر بوده است؟ درصد عربی رتبه‌های برتر کنکور چه‌قدر است؟؟ اگر این سوالات برای شما هم پیش آمده است سایت درستی را برای رسیدن به جواب انتخاب کرده‌اید؛ من شایان مامندی هستم و امروز در بخون، کاملترین بررسی مربوط ه به میانگین درصدهای عربی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی را در اختیارتان قرار خواهم داد و بازه درصدی داوطلبان در درس عربی و درصد عربی رتبه‌های برتر را هم در اختیارتان قرار خواهم داد؛ تا انتها با من باشید و در هر بخشی که دچار سوال شدید سریعا از بخش نظرات بپرسید تا شخصا راهنمایی کنم. در انتهای این مقاله هم لینک دانلود فایل مربوط به تحلیل درصد عربی در کنکور را دانلود کنید.

میانگین درصد عربی در کنکور 1400

ممکن است که برایتان سوال باشد، آماری که در ادامه در اختیارتان قرار خواهیم داد از کجا استخراج شده و آیا معتبر است یا خیر؟ این آمار توسط سازمان سنجش از طریق پیک سنجش ارائه می‌شود پس از بابت دقیق بودن خیالتان راحت باشد که کاملا دقیق است؛ همچنین شما می‌توانید تمامی پیک‌های سنجش را از طریق آرشیو پیک سنجش دانلود و مشاهده کنید. درضمن تحلیل مربوط به سایر دروس عمومی را هم از طریق لینک  می‌توانید مشاهده کنید.

میانگین درصدهای عربی کنکور تجربی 1400

میانگین درصدهای عربی کنکور

اولین قسمت از مقاله امروز، بررسی میانگین درصدهای عربی کنکور تجربی است؛ تعداد کل شرکت‌کنندگان تجربی در کنکور 1400، 485093 نفر بوده‌است؛ تحلیلی که می‌توان درباره میانگین درصد عربی رشته تجربی 1400 ارائه داد به صورت زیر است:

درصدهای منفی: 72515 نفر در درس عربی درصد منفی را کسب کرده‌اند که معادل حدودا 15 درصد کل شرکت‌کنندگان است؛ به این معنی که از هر 100 نفر تقریبا 15 نفر درس عربی را منفی می‌زنند؛ این آمار در کنکور 99 هم 10 درصد بوده‌است و در کنکور کنکور 1400، تعداد افرادی که درصد منفی کسب کرده‌اند افزایش یافته است. (ناگفته نماند که تعداد شرکت‌کنندگان کنکور 99 هم 506729 نفر بوده است.)

درصدهای کمتر از 50: حدودا 89 درصد شرکت کنندگان در درس عربی کنکور 1400 درصد کمتر از 50 را کسب کرده‌اند؛ یعنی از هر 100 نفر، 89 نفر در درس عربی درصد کمتر از 50 را کسب می‌کنند. این آمار در کنکور 99 هم باز حدود 89 درصد بوده است و با این حساب تعداد افرادی که در درس عربی درصد کمتر از 50 کسب کرده‌اند در کنکور 99 و 1400 تقریبا یکسان بوده‌اند.

تراکم درصدها عربی کنکور: بیشترین تراکم درصد در عربی هم در بازه درصدی 1 تا 30 درصد بوده‌است و حدودا 52 درصد شرکت‌کنندگان تجربی درصد بین 1 تا 30 را در عربی کسب می‌کنند.

نکته مهم: حدودا 74 درصد شرکت‌کنندگان تجربی، در درس عربی درصد کمتر از 30 (بین درصد -33 تا 30) را کسب می‌کنند؛ درصورتی که فقط به 8 تست عربی پاسخ صحیح بدهید، جزو 26 درصد اول شرکت‌کنندگان در درس عربی خواهید بود.

میانگین درصد شرکت کنندگان در عربی 1400رشته تجربی: جمع درصد کل شرکت‌کنندگان تقسیم بر تعداد شرکت‌کننده‌ها که همان میانگین کل است، 18/8 درصد بوده‌است؛ این آمار برای کنکور سال‌های قبل هم در رشته تجربی به‌صورت زیر بوده‌است:

 • کنکور 99: 22/6 درصد
 • کنکور 98: 18/5 درصد
 • کنکور 97: 21/7 درصد
 • کنکور 96: 13/6 درصد

تا این قسمت از درصدهای عربی کنکور 1400، مواردی که نیاز داشتید را بررسی کردم؛ مابقی تحلیل‌ها و درصدهای سایر بازه‌ها را هم می‌توانید در تصویر بالا مشاهده کنید. درضمن از طریق لینک‌های زیر هم می‌توانید سایر مطالب مربوط به درس عربی را از همین سایت مطالعه کنید:

میانگین درصدهای عربی کنکور ریاضی 1400

میانگین درصدهای عربی کنکور ریاضی 1400

خب دومین رشته‌ای که به سراغ آن می‌رویم رشته ریاضی فیزیک است که در سال 1400 تعداد کمترین تعداد شرکت‌کنندگان با 126634 نفر را داشت؛ تحلیل درصدهای عربی در کنکور ریاضی 1400 را هم می‌توان به صورت زیر نوشت:

درصدهای صفر و منفی: در کنکور ریاضی 1400 تعداد افرادی که در درس عربی، درصد منفی و صفر را کسب کردند، 21268 نفر معادل حدود 17 درصد از کل شرکت‌کنندگان بوده‌است. یعنی شما درصورتی که فقط به یک سوال عربی پاسخ صحیح می‌دادید، از 17 درصد شرکت‌کنندگان در درس عربی جلوتر می‌افتادید. این آمار در کنکور ریاضی 1400 برای درس عربی حدود 18 درصد از داوطلبان بوده‌است.

درصدهای کمتر از 50: همچنین تعداد افرادی که در کنکور ریاضی 1400 درس عربی را کمتر از 50 درصد زدند هم حدود 94 درصد شرکت‌کنندگان بوده‌است؛ یعنی کافی بود فقط به 13 تست از عربی پاسخ صحیح می‌دادید تا جزو 6 درصد اول شرکت‌کنندگان باشید. این آمار در کنکور 99 رشته ریاضی هم حدودا به همین صورت بوده است.

تراکم درصد‌ها: بیشترین تراکم درصدی هم در بازه بین 1 تا 30 درصد بوده‌است و تقریبا 63 درصد شرکت‌کنندگان رشته ریاضی موفق به کسب درصد 1 تا 30 در درس عربی شده‌اند.

میانگین درصدهای عربی رشته ریاضی: میانگین درصد عربی کل شرکت‌کنندگان هم در رشته ریاضی و کنکور 1400 هم 17/7 درصد بوده‌است که نسبت به کنکور 99 حدودا 0/5 درصد کاهش یافته است؛ برای جلو افتادن از میانگین درصد کل شرکت‌کنندگان رشته ریاضی هم کافی بود که فقط به 5 سوال از عربی پاسخ صحیح داده شود.

دوستان خوب رشته ریاضی، این 4 فسمت که برای شما بررسی شد، مهمترین قسمت‌های مربوط به تحلیل درصدهای عربی کنکور بوده است، برای تحلیل مابقی قسمت‌ها و بازه‌های درصدی هم می‌توانید از تصویر بالا استفاده کنید که تمامی اطلاعات را به‌صورت کامل در اختیارتان قرار داده‌ام.

میانگین درصدهای عربی کنکور انسانی 1400

میانگین درصد عربی در کنکور انسانی 1400

آخرین قسمت از تحلیل درصدهای عربی کنکور هم مربوط به عملکرد داوطلبان رشته انسانی در درس عربی است؛ برای دوستان انسانی هم تحلیل آمارها در درس عربی به‌صورت زیر است:

درصدهای منفی و صفر: تعداد 88684 نفر از داوطلبان رشته انسانی هم در درس عربی درصد منفی کسب کرده‌اند که معادل حدودا 27 درصد کل شرکت‌کنندگان بوده‌است؛ یعنی کسی که در کنکور این سال فقط به 8 تست عربی کنکور پاسخ صحیح می‌داد از 27 درصد کل شرکت‌کنندگان انسانی در درس عربی جلوتر می‌افتاد. آمار درصدهای منفی و صفر در کنکور 99 هم حدود 22 درصد کل شرکت‌کنندگان بوده‌است.

درصدهای کمتر از 50: بدترین آمار مربوط به درصدهای زیر 50 مابین تمامی رشته‌ها، مربوط به رشته انسانی است؛ در کنکور 1400 تعداد افرادی که در رشته انسانی درصد کمتر از 50 را کسب کردند حدود 97 درصد کل شرکت‌کنندگان بودند؛ یعنی کافی بود در کنکور 1400 فقط به 13 سوال عربی کنکور پاسخ صحیح می‌دادید تا جزو 3 درصد اول شرکت‌کنندگان در درس عربی بودید.

بیشترین تراکم درصد: بیشترین تراکم درصد هم همانند سایر رشته‌ها در بازه درصدی 1 تا 30 درصد بوده‌است و حدود 62 درصد کل شرکت‌کنندگان درصد 1 تا 30 را در درس عربی کنکور کسب کرده‌اند.

میانگین درصدهای عربی کنکور انسانی: میانگین درصد کل شرکت کنندگان رشته انسانی در درس عربی هم 11/2 درصد بوده که کمترین میانگین درصد میان سایر رشته‌ها هم محسوب می‌شود؛ میانگین درصدهای عربی در کنکور 99 هم 12/1 درصد بوده‌است. در کنکور 1400 هم کافی بود فقط به 3 سوال از عربی پاسخ صحیح می‌دادید تا از میانگین عربی کل شرکت‌کنندگان جلوتر می‌افتادید.

درصد عربی رتبه‌های برتر کنکور 1400

درصد عربی رتبه های برتر کنکور 1400

یکی از جذاب‌ترین قسمت‌ها در تحلیل درصدهای عربی کنکور هم مربوط به درصد عربی رتبه‌برترهای کنکور است؛ در تصویر فوق هم می‌توانید درصد رتبه‌های برتر در دو سال 99 و 1400 برای تمامی رشته‌ها را مشاهده کنید. دقت کنید که برای شما مهمترین قسمت باید میانگین درصد رتبه‌های برتر باشد، اگر قصد دارید رتبه‌برتر شوید باید به قسمت میانگین نگاه کنید. بیشترین درصد عربی کنکور و کمترین درصد عربی کنکور می‌تواند از درصد سایر دروس تاثیر بگیرد اما میانگین درصد اینگونه نیست.

بررسی وضعیت داوطلبان در پاسخگویی به عربی کنکور چند سال اخیر

رشتهکنکور 97کنکور 98کنکور 99کنکور 1400
تجربی21/7 درصد18/5 درصد22/6 درصد18/8 درصد
ریاضی فیزیک14/1 درصد16/6 درصد18/1 درصد17/7 درصد
علوم انسانی11/6 درصد11 درصد12/1 درصد11/2 درصد

در جدول فوق هم می‌توانید میانگین درصد عربی کنکور تمامی رشته‌ها در 4 سال اخیر را مشاهده کنید؛ ممکن است برایتان سوال باشد که این قسمت چه دیتاهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ با کمک این جدول و تحلیل درصدهای عربی در کنکور می‌توانید به دو نکته مهم برسید:

 • نکته اول: عملکرد داوطلبان در چند سال اخیر به چه‌صورت بوده‌است.
 • نکته دوم: سطح سوالات عربی کنکور در چند سال اخیر چگونه بوده‌است.

این دو دیتایی که از این قسمت به دست می‌آید به‌صورت تقریبی می‌تواند اطلاعات مربوط به سال‌های بعد را هم در اختیارتان قرار دهد. با کمی دقت برروی جدول و نزدیک بودن درصدها در چند سال اخیر متوجه این موضوع خواهید شد و به راحتی می‌توانید مشاهده کنید که چه‌قدر این درصدها به هم نزدیک هستند. طبق وعده قبلی هم پی دی اف مربوط به این تحلیل درصدها را این قسمت در اختیارتان قرار خواهم داد از طریق لینک زیر می‌توانید دانلود کنید.

درضمن اگر برای دروس اختصاصی هم دوست دارید چنین آماری را مشاهده کنید توصیه می‌کنم حتما از لینک‌های زیر استفاده کنید تا آمارهای وحشتناک پاسخ‌گویی به دروس اختصاصی و تاثیری که می‌توانند در کنکور داشته باشند را مشاهده کنید:

دانلود PDF تحلیل درصدهای عربی کنکور

خب دوستان خوبم به انتهای مقاله میانگین درصدهای عربی کنکور رسیدیم؛ امیدوارم از خواندن این مقاله هم لذت برده باشید؛ با امتیاز دادن به این مقاله و نوشتن نظرات خود به شدت باعث دلگرمی ما خواهید شد. راستی از طریق لینک‌های زیر می‌‌توانید به سایر مباحث مرتبط به‌صورت کاملا رایگان دسترسی داشته باشید:

سوالات متداول

 • تحلیل درصدهای عربی کنکور در این مقاله دقیق است؟
  بله. کاملا دقیق است و از طریق اطلاعات سازمان سنجش استخراج شده‌است.
 • چه‌کسی درصدهای عربی کنکور را تحلیل کرده‌است؟
  شایان مامندی مشاور تحصیلی و رتبه‌برتر کنکور.
 • چگونه می‌توانم تحلیل درصدهای عربی کنکور را دانلود کنم؟
  از طریق همین مقاله و درقسمت دانلود، شما می‌توانید پی دی اف درصدهای عربی کنکور را دانلود کنید.
3.7/5 - (3 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا