جواب جمع آوری اطلاعات علوم پنجم

سلام به بخونی‌های دوست داشتنی، من شیدا کبیرعبادی هستم امروز نیز با یک مقاله دیگر از سری مقالات آموزشی خودم با عنوان جواب جمع آوری اطلاعات علوم پنجم در خدمت شما خواهم بود. همان‌طور که از اسم این مقاله مشخص است، شما برای پیدا کردن جواب جمع آوری اطلاعات علوم پنجم دبستان به یک منبع نیاز دارید؛ از آن جایی که اکثر منابع ما اینترنتی هستند، شما بسیار خوش شانس هستید که سایت بخون را برای منبع درسی خود انتخاب کردید. چرا که من و سایر همکارانم مطمئن‌ترین مرجع درسی را در اختیارتان خواهیم گذاشت که آپدیت 1400 نیز می‌باشد.

حالا که ما در این مقاله پاسخ جمع آوری اطلاعات علوم پنجم ابتدایی را در اختیار شما قرار می‌دهیم، شاید برخی از شما مایل باشید که جواب تمام تمارین را به صورت فصل به فصل مطالعه و بررسی کنید؛ پیشنهاد من به این دسته از عزیزان این است که سری به قسمت گام به گام علوم پنجم بزنید. احتمالأ برخی از شما از عزیزان نیز نیاز داشته باشید که سایر تمارین کتاب درسی مانند: فعالیت‌ها، کاوشگری‌ها و … را نیز مطالعه کنید که می‌توانید از طریق لینک‌های زیر که در اختیارتان قرار داده شده است، به همه مطالب ما به صورت رایگان دسترسی داشته باشید. 

جواب جمع آوری اطلاعات علوم پنجم صفحه 14

جمع آوری اطلاعات علوم پنجم صفحه 14

جواب: وسایل آهنی در هوا مرطوب سریع‌تر زنگ می‌زنند؛ چرا که این وسایل آهنی در مجاورت هوا مرطوب با اکسیژن هوا ترکیب شده و دچار تغییر شیمیایی می‌شوند؛ در نتیجه این تغییر شیمیایی، فلز آهن زنگ زده و زنگ آهن تولید می‌شود که به آن اکسید آهن نیز گفته می‌شود. 

دوستان عزیز پنجمی، اگر آموزش فصل دوم علوم پنجم شما ناقص بوده یا اصلأ مطالعه نکرده‌اید، می‌توانید آموزش این فصل از کتاب علوم کلاس پنجم را که توسط خود من نوشته شده را به صورت کاملأ رایگان از طریق لینکی که برای شما قرار گرفته، مطالعه کنید و همچنین برای مطالعه فعالیت‌ها و کاوشگری‌های این فصل نیز به گام به گام فصل دو علوم پنجم مراجعه کنید و با مطالعه نمونه سوال فصل دو علوم پنجم، پرونده این فصل را برای همیشه ببندید.

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه 15 علوم پنجم

جمع آوری اطلاعات صفحه 15 علوم پنجم 

دوستان و همراهان پنجمی عزیز، اگر برای علوم پنجم دبستان، به دنبال یک منبع مطمئن، کامل، رایگان و منطبق بر آخرین تغییرات کتاب درسی چاپ 1400 می‌گردید، پیشنهاد می‌کنم لینک قرار داده شده را دنبال کنید تا از مزرعه علوم ما به صورت کاملأ رایگان ما بهره‌مند شوید.

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه 24 علوم پنجم دبستان

جمع آوری اطلاعات صفحه 24 علوم پنجم دبستان

جواب: در ساعت سازی‌ها، فردی که دائمأ با انواع ساعت‌ها سر و کار دارد، به این دلیل که انواع قطعات ساعت ریز هستند و نیازمند دقت بالایی می‌باشند، از عدسی استفاده می‌شود تا اجزا داخلی و قطعات ساعت با وضوح بزرگ‌تری دیده شوند. در طلا فروشی‌ها نیز این افراد از عدسی برای خواندن دقیق شماره موجود روی انواع طلاجات برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن استفاده می‌کنند.

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه 34 علوم پنجم ابتدایی

جمع آوری اطلاعات صفحه 34 علوم پنجم ابتدایی

جواب: یکی از مهم‌ترین کاربردهای فسیل، استفاده از سوخت فسیلی است. سوخت فصیلی، سوختی است که از فسیل‌ها به دست آمده باشد. این سوخت‌های فسیلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • زغال سنگ
 • نفت
 • گاز طبیعی

هر سه این سوخت‌های فسیلی دارای یک ویژگی مشترک هستند که آن ویژگی، قدمت بالا هر یک از آن‌ها می‌باشد. این سوخت‌ها در حدود صدها میلیون سال و حتی پیش از حضور زندگی دایناسورها به وجود آمده‌اند؛ امروزه اغلب دانشمندان بر این باورند که نفت از انباشته شدن بقایا جانوران و گیاهان در کف دریاهای قدیمی به وجود آمده است؛ در واقع، آن‌ها معتقدند این بقایا در زیر لایه‌های رسوبی نفوذ کرده و در اثر گرما، فشار زیاد و تغییرات شیمیایی مختلف، در طی سال‌های طولانی، موجب پدید آمدن نفت شده‌اند.

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه 42 علوم پنجم

جمع آوری اطلاعات صفحه 42 علوم پنجم 

جواب: استخوان‌ها با این که از ساختار قدرتمند و محکمی برخوردار هستند، ممکن بر اثر سوانحی دچار شکستگی شوند؛ اما بعد از شکستن، قابلیت ترمیم دارند؛ چرا که بافت‌های آن زنده هستند. اگر شکستگی عمیق و سخت باشد، پزشک با نزدیک‌تر کردن دو نقطه استخوان شکسته به یکدیگر نزدیک کرده و سپس گچ می‌گیرد تا ثابت بماند و استخوان ترمیم شود.

اگر سر کلاس درس خجالت کشیدید مشکل خود را بیان کنید و از نمره بد ریاضی خود خجالت می‌کشید، دیگر هیچ وقت این حس بد را تجربه نخواهید کرد! به شرط این که سری به قسمت  ریاضی پنجم ابتدایی بزنید و تمام آموزش‌ها، گام به گام‌ها و نمونه سوالاتی را که برایتان تدارک دیده‌ایم را مطالعه کنید. فراموش نکنید، ما پاسخگو همه سوالات شما هستیم.

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه 50 علوم پنجم

جمع آوری اطلاعات صفحه 50 علوم پنجم 

جواب: 

 • هنگام کثیف بودن دست‌ها، دست‌هایمان را با چشم‌ها تماس ندهیم.
 • در استخرهای آلوده شنا نکنیم.
 • هنگام مطالعه، نور مکان مطالعه مناسب و کافی باشد.
 • هنگام تماشا تلویزیون، فاصله مناسب را رعایت کنیم.
 • استفاده از عینک آفتابی در روزهای آفتابی و برفی را فراموش نکنیم.
 • هنگام کار در آزمایشگاه، از ایمنی چشم‌ها مطمئن شویم.
 • به صورت منظم به کنترل بینایی و چشم‌ها بپردازیم.
 • استفاده از مواد غذایی طبیعی به خصوص مواد دارای ویتامین A را فراموش نکنیم.
 • هر یک و نیم ساعت مطالعه، یک ربع الی بیست دقیقه به چشمان خود استراحت دهیم.
 • و …

به هر درسی از دروس کلاس پنجم نیاز داشتید، فرقی نمی‌کند آموزش باشد یا گام به گام، نمونه سوال لازم دارید یا جواب همه تمرینات را یک جا، فقط کافی است با ما در لینک پنجم ابتدایی قدم بزنید.

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه 52 علوم پنجم

جمع آوری اطلاعات صفحه 52 علوم پنجم 

جواب: سمعک وسیله‌ای برای کمک به افزایش قدرت شنوایی افراد کم شنوا می‌باشد که دارای سه قسمت مجزا است: 

 • میکروفن: امواج صوتی را به علائم الکتریکی تبدیل می‌کند.
 • مدار بردارنده: امواج الکتریکی را پردازش و تقویت می‌کند.
 • بلندگو: امواج الکتریکی را بعد از پردازش مجدد تبدیل به امواج صوتی می‌کند و به گوش فرد مورد نظر می‌رساند.

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه 52 علوم پنجم 

جواب: برای مراقبت از گوش‌ها رعایت یک سری نکات ساده می‌تواند موثر باشد، بعنوان مثال: 

 • از هدفون یا هندزفری بیش از یک ساعت و با صدا خیلی بلند استفاده نکنیم.
 • اشیا و اجسام مختلف را در گوش فرو نکنیم.
 • از محیط‌های پر سر وصدا فاصله بگیریم.
 • افرادی که در محیط کاری با سر وصدا زیادی مواجه هستند، حتمأ از گوش بند ایمنی استفاده کنند.
 • از ریختن انواع مواد به صورت سر خود و بدون تجویز پزشک خودداری کنیم.
 • و …

هر نقطه‌ای از ایران زیبا هستید، چه نزدیک و چه دور باشید، شمال تا جنوب، شرق تا غرب، هر کجا هستید، درس خواندن دیگر انحصاری نیست! با بخون همه می‌توانند با سواد شوند. اگر برای آموزش علوم پنجم دنبال منابع گران قیمت هستید، دست نگه دارید! دیگر لازم نیست کاغذ بخرید! لینک آموزش علوم پنجم را دنبال کنید و همه آموزش‌ها را رایگان بیاموزید.

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه 62 علوم پایه پنجم

جمع آوری اطلاعات صفحه 62 علوم پایه پنجم

جواب: برای حفظ سلامت و شادابی پوست رعایت موارد ساده و کاربردی بسیار موثر است. این موارد عبارتند از: 

 • شست و شو مرتب و اصولی پوست دست‌ها و صورت
 • استفاده از کرم‌های ضد آفتاب و کلاه‌های مخصوص آفتاب‌گیر
 • به مدت زیاد و طولانی بدون محافظ زیر نور آفتاب قرار نگیرید.
 • از غذاهای دارای مواد مغذی و ویتامینه طبیعی استفاده کنیم.
 • و …

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه 88 علوم پنجم

جمع آوری اطلاعات صفحه 88 علوم پنجم

جواب: شخم زدن:شخم زدن نامناسب اراضی کشاورزی باعث شسته شدن بیش از حد زمین می‌شود و به دنبال آن بارش‌های سیل آسا به وجود می‌اید.

قطع درختان: گیاهان با ریشه‌های خود، موجب استحکام خاک می‌شوند و با ایجاد چسبندگی در ذات خاک، از فرسایش خاک جلوگیری می‌کنند؛ بنابراین قطع درختان سبب فرسایش بیشتر خاک می‌شود.

چرای دام: چرای بی‌رویه دام‌ها، سبب از بین رفتن پوشش گیاه آن منطقه شده و به دنبال آن، خاک فرسایش می‌یابد.

شب‌های امتحان هیچ کسی را پیدا نمی‌کنیم تا از ما درس بپرسد و ما همیشه نگران امتحان فردا هستیم. اگر شما هم می‌خواهید در درس خواندن خودکفا شوید، همراه ما به قسمت نمونه سوال علوم پنجم دعوت هستید. فراموش نکنید که این یک دعوت کاملأ رایگان است.

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه 94 علوم پنجم دبستان

جمع آوری اطلاعات صفحه 94 علوم پنجم دبستان

جواب: گیاهان شور پسند به گیاهانی گفته می‌شود که در مناطقی با خاک  شور یا با آبیاری با آب شور می‌توانند رشد کنند و همچنین سبب کاهش میزان شوری خاک نیز شوند. با توجه به این موضوع، این گیاهان برای بیابان‌زدایی بسیار مناسب و کارآمد هستند.

ایستگاه پایانی

دوستان و همراهان عزیز و همیشگی سایت بخون، به پایان مقاله جواب جمع آوری اطلاعات علوم پنجم رسیدیم. امیدوارم توانسته باشیم بهترین‌ پاسخ‌ها را از دل جمع آوری اطلاعات علوم پنجم ابتدایی برای شما به ارمغان آوریم. اما برای اطلاع از تازه‌ترین مقالات منتشر شده سایت بخون، حتمأ در قسمت خبرنامه سایت ثبت نام کنید و از قسمت ارسال دیدگاه‌های سایت، سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین در صورت تمایل و رضایت خاطر، جهت ارتقا سطح کیفیت مقالات، با رنگی کردن ستاره‌ها، به ما امتیاز داده و موجب قوت قلب و دل‌گرمی ما بخونی‌ها باشید.

سوالات متداول

 1. آیا مقاله جواب جمع آوری اطلاعات علوم پنجم مباحثی مانند: کاوشگری‌ها، آزمایش کنیدها و فکر کنیدها را نیز در بر می‌گیرد؟ 
  خیر، این مقاله صرفأ شامل جواب جمع آوری اطلاعات می‌باشد، برای مطالعه سایر مباحث نظیر: آزمایش کنیدها، فکر کنیدها و کاوشگری‌ها، از طریق متن مقاله به لینک‌های قرار داده شده مراجعه نمایید.
 2. آیا مقاله جواب جمع آوری اطلاعات علوم پنجم، مطابق آپدیت کتاب‌های 1400 است؟ 
  بله، جواب تک تک جمع آوری اطلاعات‌های علوم پنجم، منطبق بر آخرین تغییرات کتاب درسی 1400 می‌باشد.
 3. چگونه می‌توانیم جزوه مقاله جواب جمع آوری اطلاعات علوم پنجم را تهیه نماییم؟
  شما مخاطبین عزیز، با مراجعه به قسمت چاپ مقاله و دانلود pdf، می‌توانید جزوه این مقاله را در دسترس خود داشته باشید.
3.5/5 - (48 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
15 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا