آموزش فصل سه علوم سوم | مواد اطراف ما 1

امروز در سایت بخون در مورد آموزش فصل سه علوم سوم که در مورد مواد اطراف ما است برای شما دانش‌آموزان عزیز کامل‌ترین آموزش فصل 3 علوم سوم ابتدایی را در اختیارتان گذاشته‌ام. اگر به تصویر مربوط به درس 3 علوم سوم نگاه کنید چند نفر دانش‌آموز را می‌بینید که هر کدام مشغول به انجام یک کاری هستند. در فصل مواد اطراف ما در علوم سوم دبستان ما با حالت‌های مختلف ماده یعنی جامد، مایع و گاز و هم‌چنین تغیر حالت مواد آشنا خواهیم شد که در سایر فصل‌های علوم سوم هم بسیار کاربرد دارند و امروز قرار است مفصل درمورد ماده صحبت کنیم.

تمامی مفاهیم این فصل را به صورت خلاصه و با زبان ساده در مقاله مربوط به آموزش درس سوم علوم سوم ابتدایی در اختیار شما قرار خواهم داد و با 5 دقیقه وقت گذاشتن برای خواندن این مقاله به ساده‌ترین شکل ممکن فصل مواد اطراف ما در علوم سوم دبستان را به راحتی یاد خواهید گرفت. در ضمن حتما قبل از خواندن این مقاله آموزش فصل دوم علوم سوم دبستان را مطالعه کنید. برای مشاهده سایر آموزش‌ها هم می‌توانید از بخش آموزش علوم سوم دبستان اقدام کنید.

آموزش فصل سوم علوم سوم ابتدایی | مواد اطراف ما

اگر به تصویر صفحه 19 کتاب درسی خود نگاه کنید، 4 دانش‌آموز را می‌بینید که دو تا از آن‌ها مشغول ساختن حباب هستند، یک لیوان آب کف در دست خود دارند و مشغول به ساخت حباب می‌باشند، یکی دیگر از بچه‌ها بادکنک در دست دارد وآ‌ن‌ها را به هوا برده است، یکی دیگر از دانش‌آموزان هم در حال فوت کردن شمع است و در این بین معلم بر کار همه آن‌ها نظارت می‌کند.

اگر به جزئیات دیگر عکس توجه کنید انواع لیوان و پارچ با سایزهای مختلف موجود است و در داخل پارچ‌ها مواد رنگی وجود دارد که در ادامه مقاله در مورد این مواد برای شما توضیح می‌دهم که به آن چه چیزی می‌گویند.

به اطراف خود اگر نگاه کنیم، وسایل زیاد و مختلفی را می‌بینیم. این وسایل مثل صندلی، کپسول آتشنشانی، کمد لباس همه این وسایل ماده هستند. پس ما در اینجا تعریف ماده را یاد می‌گیریم.

آموزش فصل سوم علوم سوم ابتدایی | مواد اطراف ما

جواب فعالیت صفحه 20 علوم سوم | حباب بسازید

جواب فعالیت صفحه 20 علوم سوم | حباب بسازید

آموزش فصل سوم علوم سوم ابتدایی|گاز چیست؟

آموزش فصل سوم علوم سوم ابتدایی|گاز چیست؟

جواب گفت‌وگو صفحه 24 علوم سوم | استفاده‌های گوناگون از گازها در زندگی

جواب گفت‌وگو صفحه 24 علوم سوم ابتدایی صفحه 23

دوستان عزیز شما می‌توانید جواب سایر قسمت‌های موجود در کتاب علوم سوم ابتدایی خود را با کلیک بر روی لینک‌های گذاشته شده زیر ببینید.

جواب علم و زندگی علوم سوم دبستان
جواب آزمایش های علوم سوم ابتدایی
جواب فعالیت های علوم سوم ابتدایی

آموزش فصل سوم علوم سوم|مواد همیشه به یک حالت باقی نمی‌مانند

همه ما هر روز در اطراف خودمان، مواد گوناگونی را به حالت‌های جامد، مایع و گاز می‌بینیم. در عکس زیر آب را در حالت‌های مختلف را نشان می‌دهد.

جواب آزمایش 1 صفحه 25 علوم سوم ابتدایی

جواب آزمایش 1 صفحه 25 علوم سوم ابتدایی

جواب گفت و گو کنیدهای علوم سوم ابتدایی
جواب مقایسه‌های علوم سوم

جواب گفت وگو صفحه 26 علوم سوم ابتدایی

قبل از خواندن ادامه این مطلب یک پیشنهاد فوق‌العاده برای دوستان سوم و سایر دانش‌آموزانی که این مقاله را می‌خوانند در نظر گرفتیم. اگر تا کنون منابعی را به صورت رایگان پیدا نکردید که مطالب مربوط به سال سوم، چهارم و پنجم ابتدایی را آموزش دهند، از همین جا و تنها با یک کلیک می‌توانید درس مورد نظر را که مربوط به پایه سوم یا چهارم و یا پنجم باشد را ببینید.

آموزش فصل اول ریاضی سوم ابتدایی
آموزش فصل اول ریاضی چهارم
آموزش فصل اول علوم چهارم
چهارم ابتدایی
پنجم ابتدایی

خلاصه درس سه علوم سوم دبستان | مواد اطراف ما

خلاصه درس سه علوم سوم دبستان | مواد اطراف ما

با توجه به مطالبی که در این آموزش درس سه علوم سوم یاد گرفتید، می‌توانید حالت‌های مختلف مواد را در زندگی روزمره تعیین کنید. آموزش درس مواد اطراف ما که مربوط به درس سوم علوم سوم ابتدایی است، اینجا به پایان رسید. امیدوارم مفید واقع شود. اگر هر سوالی داشتید می‌توانید در قسمت  کامنت برای من بنویسید، در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهم داد. برای اطلاع از آخرین اتفاقاتی که در بحث آموزشی رخ می‌دهد حتما در خبرنامه سایت بخون عضو شوید و هم‌چنین برای تسلط کامل برروی این فصل نمونه سوالات رایگانی که برای شما در نظر گرفته ایم از بخش نمونه سوال علوم سوم حل کنید و کل مطالب آموزشی مربوط به سوم ابتدایی را هم از طریق لینک قبلی می‌توانید مشاهده کنید.

دانلود PDF آموزش درس سوم علوم سوم ابتدایی

سوالات متداول

  • آیا جواب فعالیت‌ها در این آموزش نوشته شده است؟
    بله، جواب مربوط به هر فعالیت مورد بررسی قرار گرفته است.
  • چطور می‌توان همه تغییر حالت‌های ماده را یک‌جا یاد گرفت؟
    به داخل مقاله مراجعه کنید در قسمت خلاصه مطالب همه تغییرات مواد نوشته شده است.
  • آیا توضیح مربوط به هر حالت‌های ماده نوشته شده است؟
    بله، و علاوه بر توضیح مثال هم برای آن حالت ارائه شده است.
3/5 - (1 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا