جواب پرسش‌های کار و فناوری نهم

سلام به بخونی‌های دوست داشتنی، امروز نیز با یکی دیگر از سری مقالات آموزشی سایت بخون با مقاله‌ای تحت عنوان جواب پرسش‌های کار و فناوری نهم در خدمت شما هستیم. من ناصر گاگمی هستم و امروز تک تک جواب پرسش‌های کار و فناوری نهم را از فصل اول تا فصل آخر در اختیار شما همراهان عزیز قرار خواهم داد. در ضمن در انتهای مقاله لینک سایر جواب سوالات مربوط به این درس را هم می‌توانید مشاهده و به‌صورت رایگان استفاده کنید.

جواب پرسش صفحه 28 کار و فناوری سال نهم

پاسخ پرسش صفحه 28 کار و فناوری سال نهم

جواب: اگر فردی دستان یا هر یک از اجزای بدن خود را درگیر این مکانیزم‌ها کند، چون با نیروی زیادی مواجه می‌شود آسیب بسیاری ممکن است به دستان یا سایر اعضای بدن او وارد شود و حتی در مواردی باعث قطع عضو یا مرگ شود و حتی در مواردی اگر لباس به آن متصل گردد باعث کشیدن اعضای بدن می‌شود، پس به هیچ عنوان نباید به سازوکارهای حرکتی از هر نوع که باشند دست زد.

نهمی‌های عزیز، پایه تحصیلی شما بسیار حساس می‌باشد، زیرا امتحانات شما نهایی می‌باشد و لازم است که سال بعدی انتخاب رشته انجام دهید. شما با مطالعه مقاله‌ی جواب فعالیت‌های علوم نهم می‌توانید بخش زیادی از کتاب علوم نهم خود را به خوبی یاد بگیرید.

جواب پرسش صفحه 34 کار و فناوری نهم

جواب پرسش صفحه 34 کار و فناوری نهم

جواب: جرثقیل بر اساس نوع کاری که انجام می‌دهد به 2 نوع عمده تقسیم می‌شود:

 • الف: جرثقیل صنعتی
 • ب: جرثقیل ساختمانی

از جرثقیل صنعتی در کلیه اعمال صنعتی بنادر، کارخانه‌ها، شهرها و … استفاده می‌شود، ولی جرثقیل ساختمانی فقط در ساخت و ساز و انجام عملیات ساختمانی کاربرد دارد.

جواب پرسش صفحه 35 کار و فناوری پایه نهم

جواب پرسش صفحه 35 کار و فناوری پایه نهم

جواب: سازوکار حرکتی استفاده شده در پروژه‌ی ساخت حلزون عبارت است از سازوکار حرکت بادامک که در وسایلی همچون چرخ خیاطی، حرکت سوپاپ‌های خودرو، اسباب بازی و … نیز به‌کار می‌رود.

جواب پرسش کار و فناوری نهم صفحه 44

جواب پرسش کار و فناوری نهم صفحه 44

جواب: موتورهای معروف بازی سازی عبارتند از

 • Infinty 3D Pro
 • Game Maker
 • UDK
 • Hero Engine
 • Madness Engine

نهمی‌های عزیز بخون، جواب خودت را امتحان کن پیام‌های آسمان نهم، برای شما نصف راه امتحان پیام های آسمانی را به نوعی آسفالت خواهد کرد و می‌توانید آمادگی بیشتری برای امتحان خود داشته باشید.

جواب پرسش صفحه 54 کار و فناوری پایه نهم

جواب پرسش صفحه 54 کار و فناوری پایه نهم

جواب: انرژی‌های تجدیدپذیر را اصطلاحا انرژی‌های نو می‌گویند. مانند: انرژی‌های خورشید، باد، زمین گرمایی، امواج، هیدروژنی و … از این دسته هستند.

ویدیو پاسخ پرسش صفحه 54 کاروفناوری نهم

دوستان عزیز شما می‌توانید پاسخ پرسش صفحه 54 را در ویدیو بالا نیز مشاهده کنید. این ویدیو پاسخ سوال می‌باشد که از شبکه آموزش این پاسخ پخش شده است.

جواب پرسش صفحه 60 کار و فناوری نهم

جواب پرسش صفحه 60 کار و فناوری نهم

ویدیو پاسخ پرسش صفحه 60 کار و فناوری نهم

این ویدیو جواب پرسش صفحه 60 از کاروفناوری سال نهم می‌باشد که در شبکه آموزش صداوسیما پخش شده است. شما می‌توانید آنرا مشاهده کنید و برای همکلاسی‌های خود توضیح دهید.

جواب: هدف از ایجاد این سیستم این است که اگر هریک از سیم‌های فاز و یا سیم نول به هر طریقی به بدنه دستگاه اتصال یابد و مدار الکتریکی مورد نظر دچار نشتی جریان شود، این نشتی جریان توسط سیم ارت به زمین منتقل شده و از برق گرفتگی و یا در مواردی اتصال دستگاه جلوگیری می‌شود.

جواب پرسش صفحه 62 کار و فناوری نهم

جواب پرسش صفحه 62 کار و فناوری نهم

جواب: لامپ‌های کم مصرف نسبت به لامپ‌های پرمصرف قدیمی گزینه‌های بهتری برای روشنایی منزل هستند چون باعث صرفه جویی و کم شدن هزینه خانواده می‌شود. اما امروزه این لامپ‌ها به هیچ عنوان گزینه‌ی ایده‌آل و فیکس برای روشنایی منازل نیست. لامپ‌های LED جایگزین خوبی برای آنها هستند، چون تنوع رنگ بیشتری دارند و قابلیت هوشمند سازی بهترنی دارند.

جواب پرسش صفحه 70 کار و فناوری پایه نهم

جواب پرسش صفحه 70 کار و فناوری پایه نهم

جواب: ممکن است اتصالات پشت شیر زنگ زده یا فرسوده باشند که برای مهار و محکم نگه‌داشتن آنها از دو آچار برای باز و بسته کردن استفادع می‌نماییم یا ممکن است اتصالان گردان دیگری پشت شیر باشد. می‌توان از دو آچار، فرانسه و آچار لوله گیر استفاده کرد.

یک سورپرایز عالی برای شما کلاس نهمی‌های عزیز داریم، مقاله‌ی جامعی که پاسخ تمامی تمرین‌های عربی نهم را در خود جای داده است. شما با کلیک برو روی لینک تمرینات عربی نهم با جواب می‌توانید پاسخ تمامی تمرینات عربی نهم را در اختیار داشته باشید.

جواب پرسش صفحه 71 کار و فناوری نهم

جواب پرسش صفحه 71 کار و فناوری نهم

جواب: زیرا هنگام باز بودن شیرآب مغزی به بیرون پیچیده و طول مغزی زیاد است، پس اگر کلگی شیر را روی آن قرار داده و با آچار بپیچیم، چون طول زیاد می‌شود، بر اثر پیچاندن واشر به انتهای شیر برخورد کرده و باعث خرابی آن می‌شود. پس هنگام بستن کلگی برای اینکه این اتفاق نیفتد، باید پیچ شیر را به‌صورت بسته قرار دهیم.
جنس واشر معمولا از پاستیک نرم و محکم است تا به خوبی شیر را آب‌بندی کند و عمر طولانی نیز داشته باشد.

جواب پرسش صفحه 75 کار و فناوری نهم

جواب پرسش صفحه 75 کار و فناوری نهم

جواب: فلاش تانک یا مخزن شستشو دستگاهی است که به منظور شستشوی کاسه‌ی توالت به کار می‌رود. و دارای حجم‌های متفاوتی است. مانند 6 و 12 و 18 لیتری اما امروره حجم ایت فلاش تانک‌ها حدودا 6 لیتر است.

جواب پرسش کار و فناوری نهم صفحه 85

جواب پرسش کار و فناوری نهم صفحه 85 

جواب: دیوارهای 10 سانتی‌متری را دیوارهای جداکننده و تقسیم می‌نامند و در برابر فشار تاب مقاومت ندارند و دیوارهای 20 سانتی‌متری را دیوار نیمه  باربر و دیوارهای 30 سانتی‌متری و بیشتر را دیوار باربر می‌نامند.

کلاس نهمی‌های عزیز، اگر برای پاسخ دادن به فکر کنیدهای کتاب فرهنگ و هنر خود وقت کافی ندارید، ما برای شما در مقاله‌ی جواب فکر کنیدهای فرهنگ و هنر نهم پاسخ تمامی فکر کنیدهای فرهنگ و هنر نهم را بصورت رایگان قرار داده‌ایم.

جواب پرسش صفحه 103 کار و فناوری پایه نهم

جواب پرسش صفحه 103 کار و فناوری پایه نهم

جواب: همانطور که از نام این چراغ پیداست هنگام به‌وجود آمدن عیب و یا اختلالی در کار قسمتی از خودرو این چراغ روشن می‌شود و به راننده هشدار و پیامی مبنی بر عدم کارکرد صحیح قسمتی از خودرو را می‌دهد، پس لازم است هنگام روشن شدن این چراغ‌ها در صورت امکان راننده باید ماشین را متوقف و عیب‌یابی را انجام دهد یا در اولین فرصت خودرو را به تعمیرگاه مجاز هدایت کند.

جواب پرسش صفحه 129 کار و فناوری نهم

جواب پرسش صفحه 129 کار و فناوری نهم

جواب: دامنه‌ی استفاده از دست سازه‌ای حکاکی شده با مس می‌توان بسیار زیاد باشد که آن‌هم به علت مقاومت زیاد مس به زنگ زدگی و خوردنگی و زیبایی آن است. پس با توجه به هدف ساخت می‌توان در موراد زیر از دستکوب‌ها و پلاک‌های مسی استفاده کرد.

 • پلاک درب منازل
 • تابلو راهنما در ادارات
 • تابلو درج سمت
 • تابلو سر درب اتاق ادارات
 • ظروف مختلف
 • ورقه‌ها

جواب پرسش صفحه 140 کار و فناوری نهم

جواب پرسش صفحه 140 کار و فناوری نهم

جواب: ویژگی‌ها و توانایی‌های هر فرد نسبت به یک شغل خاص، شخصیت تحصیلی-حرفه‌ای است. در انتخاب شغل باید حرفه‌ی مورد نظر متانسب با توامندی‌های هر فرد باشد، در غیر این صورت اگر فرد نتواند آن کار را انجام دهد، دلزدگی به‌وجود می‌آید.

مقاله‌ی دیگری که برای پایه نهم در سایت بخون در نظر گرفته‌ایم، مقاله‌ی جواب فعالیت قرآن نهم می‌باشد. شما با مطالعه این مقاله می‌توانید پاسخ همگی فعالیت‌های قرآن نهم را بصورت یکجا در اختیار داشته باشید.

جواب پرسش صفحه 141 کار و فناوری نهم

جواب پرسش صفحه 141 کار و فناوری نهم

جواب: داشتن علاقه به یک مفهوم یا حرفه، رغبت تحصیلی-حرفه‌ای است. در انتخاب یک شغل باید علاقه‌مندی‌ها در نظر گرفته شود. زیرا ما نیمی از روز را در لباس شغلمان زندگی می‌کنیم و چنانچه به شغل خود علاقه نداشته باشیم، دلسردی به‌وجود می‌آید.

جواب پرسش صفحه 143 کار و فناوری نهم

جواب پرسش صفحه 143 کار و فناوری نهم

جواب پرسش 1: استعداد به معنی یادگیری شغل و پیشرفت در آن شغل است. انسان به هر کاری که مشغول می‌شود به پیشرفت نیار دارد و پیشرفت زمانی حاصل می‌شود که فرد بتواند کار مهمی انجام دهد و داشتن استعداد نیز می‌تواند عامل یادگیری بیشتر و انجام کارهای مهم شود.

جواب پرسش 2: داشتن اهمیت شغل برای فرد همان ارزش است. هر فرد به هر شغلی که می‌پردازد، باید برای شغل خود ارزش قائل شود تا ضمن احساس راحتی خود پیشرفت نیز داشته باشد.

دوستان همیشگی سایت بخون، به پایان مقاله جواب هم‌اندیشی کنیدهای هویت اجتماعی دوازدهم رسیدیم. امیدوارم توانسته باشیم همه پاسخ ها به درستی در اخیار شما عزیزان قرار دهیم اما برای اطلاع از تازه‌ترین مقالات منتشر شده سایت بخون، حتمأ در قسمت خبرنامه سایت ثبت نام کنید و از قسمت ارسال دیدگاه‌های سایت، سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید. هم‌چنین از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به سایر جواب‌های کار و فناوری نهم دسترسی داشته باشید:

سوالات متداول جواب پرسش‌های کار و فناوری نهم

 • آیا مقاله جواب پرسش‌های کار و فناوری نهم، منطبق بر تغییرات کتاب درسی 1400 است؟
  بله، همه جواب های مطرح شده در این مقاله، منطبق بر آخرین تغییرات کتاب درسی است.
 • چگونه می‌توانیم جزوه مقاله پاسخ پرسش‌های کار و فناوری نهم را تهیه نماییم؟

  شما مخاطبین عزیز، با مراجعه به قسمت چاپ مقاله و دانلود pdf، می‌توانید جزوه این مقاله را در دسترس خود داشته باشید.
امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا