یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

جواب اندیشه و تحقیق های دینی یازدهم

سلام دوستان عزیز سایت بخون، یاش‌‌گین ولی‌پور هستم و در این مقاله کامل‌ترین جواب اندیشه و تحقیق های دینی یازدهم را کاملا رایگان در اختیارتان گذاشته‌ام. مقاله پاسخ اندیشه و تحقیق دین و زندگی یازدهم مخصوص رشته ریاضی و تجربی همراه با pdf برای دانلود می‌باشد. پس تا انتهای این مقاله که مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی چاپ 1402 می‌باشد، با من همراه باشید و از سایر خدمات سایت بخون بهره‌مند شوید.

جواب اندیشه و تحقیق درس اول صفحه 18 دینی یازدهم

پاسخ اندیشه و تحقیق درس اول صفحه 18 دینی یازدهم
 1.  خیر. چون نیازهای برتر انسان، از سطح زندگی روزمره و نیازهای طبیعی بالاتر هستند و در صورت جواب صحیح به این نیازها انسان سعادتمند می‌شود، بنابراین نمی‌توان سعادت و خوشبختی را رها کرد تا دید چه چیزی رخ می‌دهد.
 2. خیر. به این دلیل که نیازهای برتر برآمده از سرمایه‌هایی مثل انتخاب و تفکر است که خداوند به انسان بخشیده است و انسان هم در صورتی می‌تواند به این نیازها پاسخ بدهد که از این سرمایه‌ها سود برده و در مورد جواب بیندیشد و روش درست را انتخاب کند.
 3. کشف راه درست زندگی، چرا که شاعر معتقد است انسان باید دو عمر داشته باشد، در عمر اول راههای مختلف را تجربه کند و راه درست را انتخاب کندو در عمر دوم به کار ببندد. اما حال که این امكان وجود نداردپس باید با انتخاب برنامه درست از منبعی مطمئن به گونه ای زندگی کند که در پایان عمر آرزو نكند که کاش عمری دوباره می داشت تا از نو انتخاب مسیر می کرد و خطاهایش را جبران می نمود.

دوستان خوبم در این قسمت از مقاله قصد دارم که سایر محتواهای دینی پایه یازدهم را به شما معرفی کنم؛ برای دسترسی به هرکدام می‌توانید لینک‌های زیر استفاده کنید:

جواب اندیشه و تحقیق درس دوم صفحه 32 دینی یازدهم

پاسخ اندیشه و تحقیق درس دوم صفحه 32 دینی یازدهم

خير، به علت محدوديت علم و تفكر بشر لازم بود كه در هر عصر و زمانه اي فرستاده اي از جانب خدا بر مردم نازل شود تا بر اساس فهم و درك انها برنامه زندگي شان را به نحو درست بيان كند تا برنامه هدايت انسان ها دستخوش نقصان و كمبود نشود.

دوستان یازدهم، از همینجا از شما دعوت می کنم از سایر مطالب مرتبط با پایه یازدهم دیدن فرمائید:

جواب اندیشه و تحقیق درس سوم صفحه 43 دینی یازدهم

پاسخ اندیشه و تحقیق درس سوم صفحه 43 دینی یازدهم

1- برای این که به مرور زمان اندیشه های ایشان کامل تر و پخته تر می شود پس در نظریات گذشته ی خود تجدید نظر می کنند – با اینکه بیش از شش هزار آیه در طول ۲۳ سال به تدریج نازل شده و درباره موضوعات متنوع سخن گفته شده نه تنها میان آیات تعارض و ناسازگاری نیست بلکه آیاتش دقیق تر از اعضای یک یدن هماهنگی دارند و هم دیگر را تایید می کنند.
2- الف)اعجاز محتوایی جنبه تاثیر ناپذیری از عقاید دوران جاهلیت
ب)تاثیر ناپذیری از عقاید دوران جاهلیت

جواب اندیشه و تحقیق درس چهارم صفحه 58 دینی یازدهم

پاسخ اندیشه و تحقیق درس چهارم صفحه 58 دینی یازدهم
 1. خمس، زکات ، حقوق و مسئولیت های خانواده و جامعه ، امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با ظلم ، جهاد با دشمنان
 2. نگزینه (ج) ،(ه) ،(و) ، (ز)
 3. زیرا در سآیه ی حکومت اسلامی، فرصت برای اجرای احکام اجتماعی اسلام مانند خمس ، زکات، مبارزه با ظلم ، جهاد با دشمنان و احکام دیگر دین از جمله نماز و روزه و سایر عبادات فراهم می شود.

دوستان عزیزم قبل از مطالعه ادامه مطلب پیشنهاد می‌‌کنم نمونه سوالات زیر را که طبق آخرین تغییرات کتاب درسی است، مشاهده کرده و خود را بی نیاز از هر منبع کمک آموزشی دیگری بکنید:

جواب اندیشه و تحقیق درس هفتم صفحه 94 دینی یازدهم

پاسخ اندیشه و تحقیق درس هفتم صفحه 94 دینی یازدهم

1- منع نوشتن احادیث پس از رحلت پیامبر، نیاز حاکمان و صاحبان قدرت به توجیه موقعیت خود و اقدامات مخالف اسلام
2- مشی ساده حکومت دارای رسول خدا و مشی اشرافی آن حکومت‌ها، عادلانه بودن حکومت رسول خدا و تکیه بر ظلم و جور در حکومت‌های بنی امیه و بنی عباس، عمل دقیق به دستورات و احکام الهی توسط رسول خدا و زیر پا گذاشتن احکام الهی توسط آن حکومت‌ها، گسترش اندیشه‌های اصیل اسلامی توسط رسول خدا و میدان دادن به اندیشه‌های غیر اصیل و تحریف شده در آن حکومت‌ها

جواب اندیشه و تحقیق درس نهم صفحه 120 دینی یازدهم

پاسخ اندیشه و تحقیق درس نهم صفحه 120 دینی یازدهم
 1. از آن بندگان صالح و شایسته خداوند و مستضعفان است که با حضور حضرت مهدی (ع) محقق می شود.
 2. زیرا انتظار امام زمان از روی اشتیاق و مهر و محبت است. در شخص منتظر آثاری دارد: برای جلب رضایت امام تلاش می‌کند، شخص را فعال و با نشاط می‌کند و امید به آینده‌ای زیبا را در او افزایش می‌دهد.
 3. هدف و فلسفه ظهور امام زمان اصلاح جامعه و گسترش عدالت در سراسر جهان است. پس کسانی که می‌خواهند آن حضرت را در رسیدن به این منظور یاری کنند، خود نیز باید صالح باشند. کسی که صالح نیست، نمی‌تواند کارگزار جامعه اسلامی باشد.

جواب اندیشه و تحقیق درس دهم صفحه 133 دینی یازدهم

پاسخ اندیشه و تحقیق درس دهم صفحه 133 دینی یازدهم
 1. مراجعه غیر متخصص و غیر کارشناس به فرد کارشناس و متخصص در احکام دین.
 2. به طور کلی تقلید هر انسانی در چیزی که تخصص و مهارت ندارد. به کسی که در آن ماهر است، مراجعه می‌کند و در اینجا مقصود احکام دینی است. در این صورت اگر شخص فقیه نباشد و به سن بلوغ رسیده باشد لازم است که در دین و دستورات عملی اسلام تقلید شامل اصول اعتقادی (توحید، معاد، نبوت، امامت و عدل) نمی‌شود و در این موارد هر کس باید با دلیلی که در حد خود دارد به یقین برسد.
 3. مرجع تقلید باید عادل باشد، یعنی در مرتبه‌ای از تقوا قرار بگیرد که در پی انجام دادن واجبات و دوری از گناهان است و گناهان کبیره را انجام نمی‌دهد و گناه صغیره را تکرار نمی‌کند. این امر سبب می‌شود که احتمال حکم دادن از روی هوس کم شود. همچنین مرجع تقلید باید زمان شناس و سر وقت باشد.
 4. مردم در ابتدا نمایندگان خبره خود را انتخاب می‌کنند و آن خبرگان نیز از میان فقها آن شخصی را انتخاب می‌کنند که برای رهبری شایسته‌تر است.

دوستان و همراهان عزیز سایت بخون، به پایان مقاله جواب اندیشه و تحقیق دین و زندگی یازدهم رسیدیم. امیدوارم توانسته باشم بهترین‌ پاسخ‌ها را برای سوالاتی که در دینی یازدهم موجود هست، ارائه داده باشم. اما برای اطلاع از تازه‌ترین مقالات منتشر شده سایت بخون، حتما در قسمت خبرنامه سایت ثبت نام کنید و از قسمت ارسال دیدگاه‌های سایت، سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید. در ضمن با کلیک بر روی لینک‌های گذاشته شده این فرصت پیشه رو را از دست ندهید و برای مطالبی که از پایه یازدهم نیازمند هستید می‌توانید به راحتی مشاهده بفرمایید.

3.4/5 - (5 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا