گرفتن نمره بالا تو امتحانات نهایی، هدف اصلی هر دانش‌آموزی هست، ولی فقط دانش‌آموزانی که نکات و تکنیک‌های سوالات امتحانی رو بلد بودند نمره بالا گرفتند و به هدفشون رسیدند. طبق گفته‌ی خود این دانش‌آموزان؛ در یک دوره‌ی کوتاه و فقط در یک شب، همه این نکات و تکنیک‌ها رو یاد گرفته بودند. برای دریافت این نکات مخصوص شب امتحان، تو هم میتوانی همین الان مشاوره رایگان بگیری.

جواب اندیشه و تحقیق های دینی یازدهم

سلام دوستان عزیز سایت بخون، بی‌نظیر عزیزی هستم و در این مقاله کامل‌ترین جواب اندیشه و تحقیق‌های دینی یازدهم تجربی را کاملا رایگان در اختیارتان گذاشته‌ام. تا انتهای این مقاله با من همراه باشید و از سایر خدمات سایت بخون بهره‌مند شوید.

جواب اندیشه و تحقیق درس اول دینی یازدهم تجربی

حل اندیشه و تحقیق دینی یازدهم تجربی درس اول صفحه 18

پاسخ اندیشه و تحقیق صفحه 18 دینی یازدهم تجربی:

 1.  خیر. چون نیازهای برتر انسان، از سطح زندگی روزمره و نیازهای طبیعی بالاتر هستند و در صورت جواب صحیح به این نیازها انسان سعادتمند می‌شود، بنابراین نمی‌توان سعادت و خوشبختی را رها کرد تا دید چه چیزی رخ می‌دهد.
 2. خیر. به این دلیل که نیازهای برتر برآمده از سرمایه‌هایی مثل انتخاب و تفکر است که خداوند به انسان بخشیده است و انسان هم در صورتی می‌تواند به این نیازها پاسخ بددهد که از این سرمایه‌ها سود برده و در مورد جواب بیندیشد و روش درست را انتخاب کند.
 3. روش هدایت خداوند؛ زیرا خداوند بزرگ با عقل و وحی جواب سوالات اساسی انسان را داده است و این انسان است که با انتخاب کردن برنامه‌ای به غیر برنامه خداوند زیان خواهد دید.
 4. با کشف کردن راه درست زندگی؛ با توجه به اینکه فرصت زندگی برای انسان فقط یک بار است و تکرار نخواهد شد، باید راهی را برای زندگی انتخاب کند که  از آن مطمئن باشد و این سرمایه خدادادی را از دست ندهد.

جواب اندیشه و تحقیق درس دوم دینی یازدهم تجربی

پاسخ اندیشه و تحقیق صفحه 35 دینی یازدهم

پاسخ و اندیشه صفحه 32 دینی یازدهم تجربی درس دوم:
در این صورت به دلیل عدم آگاهی مردم از جهت بلوغ فکری و عدم فهم دین، دین رها شده و متروک می‌گردید و زمینه‌های انحراف در آن پدید می‌آمد و تعلیمات دین هیچ وقت به طرز صحیح به نسل بعد انتقال پیدا نمی‌کرد و آن‌ها از داشتن دین صحیح و شناخت خداوند و زندگی سالم محروم می‌ماندند.

جواب اندیشه و تحقیق درس سوم دینی یازدهم تجربی صفحه 44

پاسخ اندیشه و تحقیق درس سوم دینی یازدهم تجربی صفحه 44

1- چون اندیشه دانشمندان از دو ویژگی قرآن که اعجاز لفظی و اعجاز محتوایی است برخوردار نیستند. همچنین به مرور زمان اندیشه ایشان کامل‌تر می‌شود و در نظریات گذشته خود تجدید نظر می‌کنند و اشتباهاتشان را تصحیح می‌کنند. با اینکه بیشت از شش هزار آیه قرآن در طول 23 سال به تدریج نازل شده و در مرود موضوعات متنوع سخن گفته شده نه تنها بین آیات آن، ناسازگاری نیست بلکه آیاتش دقیق‌تر ار اعضای بدن با همدیگر هماهنگی دارند.

2- تاثیر ناپذیری از عقاید دوران جاهلیت و اعجاز عددی قرآن
تاثیر ناپذیری از عقاید دوران جاهلیت

جواب اندیشه و تحقیق درس چهار دینی یازدهم صفحه 58

جواب اندیشه و تحقیق فصل چهارم دینی یازدهم تجربی صفحه 58

 1. زکات، خمس، امر به معروف، نهی از منکر، حقوق و مسئولیت‌های خانواده و جامعه، مبارزه با ظلم و جهاد
 2. نفی سلطه بیگانگان، توانمندی نظامی و ایجاد رعب در دل دشمنان، کمک به مسلمانان گرفتار در نقاط مختلف جهان
 3. زیرا با تامین امنیت و … شرایط بهتری برای انجام دادن عبادات فردی و اجتماعی فراهم و نقش تعیین کننده دارد.

توجه: قبل از مطالعه ادامه مطلب پیشنهاد می‌‌کنم مطالب زیر را که طبق آخرین تغییرات کتاب درسی است را مشاهده کرده و خود را بی نیاز از هر منبع کمک آموزشی دیگری بکنید.

جواب تدبرهای دینی یازدهم
جواب فعالیت های فیزیک یازدهم
جواب تمرین های فیزیک یازدهم

جواب اندیشه و تحقیق صفحه 94 دینی یازدهم تجربی درس هفتم

پاسخ اندیشه و تحقیق دینی یازدهم تجربی صفحه 94

1- منع نوشتن احادیث پس از رحلت پیامبر، نیاز حاکمان و صاحبان قدرت به توجیه موقعیت خود و اقدامات مخالف اسلام

2- مشی ساده حکومت دارای رسول خدا و مشی اشرافی آن حکومت‌ها، عادلانه بودن حکومت رسول خدا و تکیه بر ظلم و جور در حکومت‌های بنی امیه و بنی عباس، عمل دقیق به دستورات و احکام الهی توسط رسول خدا و زیر پا گذاشتن احکام الهی توسط آن حکومت‌ها، گسترش اندیشه‌های اصیل اسلامی توسط رسول خدا و میدان دادن به اندیشه‌های غیر اصیل و تحریف شده در آن حکومت‌ها

دوستانی که تا اینجای مقاله با من همراه بودن، برای قدردانی از شما یک پاسخ تکمیل کنید دینی یازدهم، جواب تدبرهای دینی یازدهم را به صورت کاملا رایگان در اختیارتان گذاشته و تنها با یک کلیک می‌توانید به این مطالب دسترسی پیدا کنید.

پاسخ اندیشه و تحقیق درس نهم دینی یازدهم تجربی صفحه 120

پاسخ اندیشه و تحقیق دینی یازدهم تجربی صفحه 120 درس نهم

 1. حکومت جهانی به مومنان صالح می‌رسد و مستضعفان وارث زمین خواهند شد.
 2. زیرا انتظار امام زمان از روی اشتیاق و مهر و محبت است. در شخص منتظر آثاری دارد: برای جلب رضایت امام تلاش می‌کند، شخص را فعال و با نشاط می‌کند و امید به آینده‌ای زیبا را در او افزایش می‌دهد.
 3. هدف و فلسفه ظهور امام زمان اصلاح جامعه و گسترش عدالت در سراسر جهان است. پس کسانی که می‌خواهند آن حضرت را در رسیدن به این منظور یاری کنند، خود نیز باید صالح باشند. کسی که صالح نیست، نمی‌تواند کارگزار جامعه اسلامی باشد.

جواب اندیشه و تحقیق صفحه 133 درس 10 دینی یازدهم تجربی

جواب اندیشه و تحقیق دینی یازدهم تجربی درس دهم صفحه 133

 1. مراجعه غیر متخصص و غیر کارشناس به فرد کارشناس و متخصص در احکام دین.
 2. به طور کلی تقلید هر انسانی در چیزی که تخصص و مهارت ندارد. به کسی که در آن ماهر است، مراجعه می‌کند و در اینجا مقصود احکام دینی است. در این صورت اگر شخص فقیه نباشد و به سن بلوغ رسیده باشد لازم است که در دین و دستورات عملی اسلام تقلید شامل اصول اعتقادی (توحید، معاد، نبوت، امامت و عدل) نمی‌شود و در این موارد هر کس باید با دلیلی که در حد خود دارد به یقین برسد.
 3. مرجع تقلید باید عادل باشد، یعنی در مرتبه‌ای از تقوا قرار بگیرد که در پی انجام دادن واجبات و دوری از گناهان است و گناهان کبیره را انجام نمی‌دهد و گناه صغیره را تکرار نمی‌کند. این امر سبب می‌شود که احتمال حکم دادن از روی هوس کم شود. همچنین مرجع تقلید باید زمان شناس و سر وقت باشد.
 4. مردم در ابتدا نمایندگان خبره خود را انتخاب می‌کنند و آن خبرگان نیز از میان فقها آن شخصی را انتخاب می‌کنند که برای رهبری شایسته‌تر است.

دوستان و همراهان عزیز سایت بخون، به پایان مقاله جواب اندیشه و تحقیق دین و زندگی یازدهم رسیدیم. امیدوارم توانسته باشم بهترین‌ پاسخ‌ها را برای سوالاتی که در دینی یازدهم موجود هست، ارائه داده باشم. اما برای اطلاع از تازه‌ترین مقالات منتشر شده سایت بخون، حتما در قسمت خبرنامه سایت ثبت نام کنید و از قسمت ارسال دیدگاه‌های سایت، سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

در ضمن با کلیک بر روی لینک‌های گذاشته شده این فرصت پیشه رو را از دست ندهید و برای مطالبی که از پایه یازدهم نیازمند هستید می‌توانید به راحتی مشاهده بفرمایید.

ترجمه عربی یازدهم انسانی
معنی درس های عربی یازدهم تجربی
جواب پرسش های فیزیک یازدهم
جواب درک و دریافت فارسی یازدهم 
جواب تمرین های عربی یازدهم
جواب فعالیت های انسان و محیط زیست یازدهم

سوالات متداول جواب اندیشه و تحقیق دین و زندگی یازدهم

 1. آیا مقاله پاسخ اندیشه و تحقیق دینی یازدهم تجربی برای رشته ریاضی و انسانی هم قابل استفاده است؟
  بله، شما می‌توانید از مقاله جواب اندیشه و تحقیق دینی یازدهم تجربی برای رشته ریاضی و پاسخ به برخی از سوالات دینی یازدهم انسانی استفاده بفرمایید.
 2. آیا مقاله جواب اندیشه و تحقیق دینی پایه یازدهم، متناسب با آپدیت کتاب درسی چاپ 1400 نوشته شده است؟
  بله، جواب هر یک از اندیشه و تحقیق‌های دینی یازدهم، مطابق تغییرات کتاب درسی 1400 می‌باشد.
 3. چگونه می‌توانیم جزوه مقاله پاسخ اندیشه و تحقیق دین و زندگی پایه یازدهم را دریافت کنیم؟
  شما مخاطبین عزیز، با مراجعه به قسمت چاپ مقاله و دانلود pdf، می‌توانید جزوه این مقاله را در دسترس خود داشته باشید.
3.7/5 - (4 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:

درباره نویسنده

عضویت
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا