یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

نحوه اعتراض به نتایج کنکور

کمتر از 24 ساعت از اعلام نتایج کنکور سراسری گذشته است؛ وارد سنجش خواهید شد و بعد از مشاهده نتایج ممکن است شوکه شوید!!! خب نیازی به نگرانی نیست زیرا احتمال اشتباه در نتایج انتخاب رشته وجود دارد. در این مرحله فقط کافیست آرامش خود را حفظ کنید و اقدام به ثبت درخواست خود کنید. من شایان مامندی هستم و امروز در سایت بخون، آ»وزش قدم به قدم ثبت نحوه اعتراض به نتایج کنکور را در اختیار شما عزیزان قرار خواهم داد. با من همراه باشید و در هر بخش دچار سوالی شدید از قسمت نظرات مطرح کنید تا راهنمایی کنم.

نحوه اعتراض به نتایج انتخاب رشته

در این اولین مرحله وارد باید وارد بخش “سامانه پاسخگویی سازمان سنجش” شوید که لینک آن را برایتان قرار داده‌ایم. در صورت عدم دسترسی مستقیم می‌توانید ابتدا وارد سایت سازمان سنجش شوید و همانند تصویر زیر عمل کنید تا دستی وارد سیستم پاسخگویی شوید:

نحوه اعتراض به نتایج انتخاب رشته
  1. از قسمت بالای سایت گزینه “پاسخگویی اینترنتی” را انتخاب کنید.
  2. گزینه “ورود به سیستم پاسخگویی” را انتخاب کنید.
  3. در صورتی که قبلا ثبت‌نام کرده‌اید گزینه “ورود به سامانه” و در غیر این‌صورت گزینه “عضویت در سامانه” را انتخاب کرده و با وارد کردن مشخصات خود ثبت نام را انجام دهید
اعتراض به نتیجه نهایی کنکور

بعد از ورود به سامانه محیطی مشابه تصاویر فوق را مشاهده خواهید کرد. در اولین مرحله از منوی سمت راست گزینه “ثبت درخواست جدید” را انتخاب کنید. سپس در پنجره باز شده بخش آزمون را روی “سراسری” قرار داده و سال برگزاری کنکور را انتخاب کنید و گزینه جستجو را بزنید.

از جدول نمایش داده شده گزینه “تقاضای بررسی مجدد نتیجه قبولی” را انتخاب کرده و سپس مشخصات خود به‌صورت زیر را وارد کنید:

  • نام و نام خانوادگی
  • کد ملی
  • شماره داوطلبی
  • شماره پرونده

بعد از طی کردن مراحل فوق به سادگی از طریق پنجره باز شده می‌توانید درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتیجه نهایی کنکور را ثبت کرده و برای سازمان سنجش ارسال کنید تا بررسی شود و در صورت ارائه دلایل کافی به درخواست شما پاسخ داده خواهد شد. امیدوارم با کمک این مطلب روش اعتراض به نتیجه انتخاب رشته را یاد گرفته باشید، برای دسترسی به سایر مطالب می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

3/5 - (2 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
2 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا