جواب خود ارزیابی تفکر و پژوهش ششم

بخونی‌های دوست داشتنی سلام، با یک مقاله دیگر از سری مقالات مرتبط با کتاب پژوهش و تفکر پایه ششم ابتدایی از سایت بخون با عنوان جواب خودارزیابی تفکر و پژوهش ششم درخدمت شما هستیم. همان‌طور که می‌دانید، کتاب تفکر و پژوهش کلاس ششم، از چهار فصل تشکیل شده است که در پایان هر فصل، یک تمرین تحت عنوان خود ارزیابی قرار دارد که هر دانش آموز موظف است بر اساس آموخته‌های خود، پاسخ دهد. در این مقاله ما در کنار شما خواهیم تا بخش اول هر یک از تمارین را به کمک یکدیگر جواب دهیم. اما بخش دوم، نسبت به هر شخص جواب متفاوتی خواهد داشت. پس برای یافتن بهترین جواب‌ها برای ارزیابی خود، تا انتها مقاله همراه ما بمانید. 

جواب خود ارزیابی صفحه 35 تفکر و پژوهش ششم جواب خود ارزیابی صفحه 35 تفکر و پژوهش ششم 

جواب: در قسمت واژه‌های تصادفی آموختیم که با دسته‌بندی مطالب، مطالعه آن‌ها بسیار راحتتر خواهد شد. 
در درس دیدنی‌های سرزمین من نیز آموختیم که دیدنی‌های ایران چقدر بسیار هستند و ما فقط تعداد کمی از آن‌ها را می‌شناسیم و ایران از زمان‌های بسیار دور، مهد تمدن و فرهنگ بوده است.
در درس نارنجی‌پوش امانتدار آموختیم که امانت‌داری بسیار کار پسندیده‌ای است و هرکس به نوبه خود باید امانت‌دار باشد.
در درس بوی خوش مدینه آموختیم که پدر و مادر در زمان پیری به ما نیاز داشته و ما نباید آن‌ها را تنها بگذاریم.
در درس آقکند به افزایش مهارت خود در تصمیم‌گیری‌های مهم پرداختیم.
در درس ماه بود و روباه، یاد گرفتیم که هر کس براساس عقاید خود، نظرات متفاوتی می‌تواند داشته باشد.
در درس مارگیر و اژدها نیز قدرت گرفتن تصمیمات مهم در سخت‌ترین مراحل زندگی را به دست آوردیم.

جواب خود ارزیابی تفکر و پژوهش ششم صفحه 83

جواب خود ارزیابی تفکر و پژوهش ششم صفحه 83

جواب: در درس‌های گذشته با انواع روش‌های گردآوری اطلاعات، طرح پرسش، رفتارهای پسندیده و ناپسند، نحوه ارائه یافته‌هایمان از طریق اطلاعاتی که جمع‌ آوری کرده بودیم، علت وقوع وقایع و اتفاقات مختلف و این که ما که هستیم و در کجا جهان هستی قرار داریم و وظیفه هر یک از ما چیست، آشنا شدیم.

دوستان عزیز و همراهان گرامی، برای دسترسی آسان به سایر مطالب مرتبط با کتاب تفکر و پژوهش پایه ششم دبستان، از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید. همه مطالب توسط خود من نوشته شده‌اند و برای رفاه حال همه کلاس ششمی‌ها به صورت کاملأ رایگان در اختیارتان قرار دارند.

جواب خود ارزیابی صفحه 103 تفکر و پژوهش ششم

جواب خود ارزیابی صفحه 103 تفکر و پژوهش ششم 

جواب: در درس‌های گذشته و در آخرین فصل از کتاب تفکر و پژوهش پایه ششم دبستان آموختیم که خودشناسی، معنای بسیار وسیعی دارد و فقط شناخت موقعیتی که هم اکنون از آن برخورداریم را شامل نمی‌شود. خودشناسی حقیقی آن است که بدانیم، برای رسیدن به چه هدفی به این دنیا آمده‌ایم و در کجا هستیم و در این جهان چه وظیفه‌ای داریم! خودشناسی در حقیقت از پیدا کردن پاسخ چنین پرسش‌هایی حاصل می‌شود.

همچنین آموختیم برای بیان افکار باید واژه‌ها و جملات را دقیق و روشن به کار برد و هویت هر انسان ثابت نیست و از تولّد تا مرگ در حال تغییر است. اگرچه بخش‌هایی از آن مانند: خانواده، محلّ تولّد و … را نمی‌توان تغییر داد، امّا بخش‌هایی از آن در طول زمان تغییر می‌کند. این تغییر می‌تواند در جهت مثبت (کمال) یا منفی (زوال) باشد. اختیار و اراده افراد در شکل گیری هویت نقش مؤثری دارد.

ایستگاه پایانی

کلاس ششمی‌های عزیز، به پایان مقاله جواب خودارزیابی تفکر و پژوهش ششم رسیدیم. امیدوارم توانسته باشیم بهترین‌ها را برای شما به ارمغان آوریم. اما برای اطلاع از تازه‌ترین مقالات منتشر شده سایت بخون، حتمأ در قسمت خبرنامه سایت ثبت نام کنید و از قسمت ارسال دیدگاه‌های سایت، سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

همچنین در صورت تمایل و رضایت خاطر، جهت ارتقا سطح کیفیت مقالات، با رنگی کردن ستاره‌ها، به ما امتیاز داده و موجب قوت قلب و دل‌گرمی ما بخونی‌ها باشید. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به سایر محتواهای مربوط به خود هم دسترسی داشته باشید:

سوالات متداول

  1. آیا مقاله جواب فعالیت در خانه تفکر و پژوهش ششم، شامل جواب گفت و گو کنیدها نیز می‌باشد؟
    خیر، این مقاله صرفأ شامل جواب خودارزیابی تفکر و پژوهش ششم دبستان می‌باشد، برای مطالعه جواب گفت و گو کنیدها، به لینک قرار داده شده در متن مقاله، مراجعه نمایید.
  2. چگونه می‌توانیم جزوه مقالات شما را تهیه کنیم؟
    شما مخاطبین عزیز سایت بخون می‌توانید با مراجعه به قسمت چاپ و دانلود، PDF مقاله را به صورت کاملأ رایگان دریافت نمایید.
3.8/5 - (26 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
4 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا