بایدها و نبایدهای ساعات پایانی منتهی به کنکور

با سلام و درود خدمت کنکوری‍های پرتلاش؛ یاش‌گین ولی‌پور هستم از سایت بخون. در ساعات پایانی کنکور در خدمت شما هستیم. در این ساعات نزدیک به کنکور بزرگترین مسئولیت‌ها بر دوش خانواده‌ها است که به فرزندان خود روحیه بدهند. اما داوطلبان خود چطور باید از این استرس ساعات پایانی خود بکاهند. با توجه به اینکه برخی کنکوری‌ها مطالعه دقیق داشته اند و به مطالب مسلط هستند اما بعضی‌ها از سرعت عمل لازم برخوردار نیستند. داوطلبان باید دقت کنند که سرعت عمل در کنکور بسیار حائز اهمیت است و باید به سوالات در زمان‌های تعیین شده پاسخ دهند. درضمن بعد از مطالعه این مقاله توصیه می‌کنم مقاله روز کنکور چگونه است را هم از همین سایت مطالعه کنید.

داوطلبین از افکار منفی بپرهیزند / روز قبل از کنکور بهترین فرصت برای استراحت (بروزرسانی 7 تیر 1401)

حسینی ارسنجانی، مشاور آموزشی بیان کرد:

یکی از رمز‌های موفقیت داوطلبین آزمون سراسری آرامش آن‌ها است که می‌تواند رسیدن به هدف را تسریع کند. توصیه می‌شود داوطلبین با تعیین ضرب العجل مطالعاتی در این روز‌های پایانی و مرور مطالب خوانده شده و تمرکز به روی اشکالات و ضعف‌هایی که دارند، کار خود را بهبود بخشند و از افکار منفی دوری کنند.

وی اظهار داشت: داوطلبین می‌توانند از طریق ورزش‌های و سبک تغذیه سالم در این روز‌های پایانی شرایط خود را بهبود بخشند.

حسینی ادامه داد:

با توجه به تخصیص ۳ دفترچه در آزمون سراسری، لازم است داوطلبین زمان‌های ارائه شده در دفترچه‌ها را در نظر گیرند و از تکنیک‌های ساده برای استفاده بهینه از زمان استفاده کنند. مثلا استفاده از علامت ضربدر برای سوال‌هایی که جواب آن را نمی‌دانند یا علامت دایره برای سوالاتی که پاسخ آن را می‌دانند، اما امکان دارد وقت گیر باشد و اواخر امتحان به آن مراجعه کنند.

به گفته این کارشناس آموزشی داوطلبین در جلسه آزمون زمانی که به اهداف خود فکر می‌کنند، ذهن برنده‌ای که دارند عامل موفقیت آن‌ها خواهد بود.

او تاکید کرد:

نباید از تعداد داوطلبان آزمون و سایر قوانین نگران باشند. تقریبا تمامی داوطلبین در فضای مجازی درس خوانده اند و اطلاعات داوطلبین تفاوت چندانی ندارد. داوطلبین آزمون سراسری باید با نشاط کامل در جلسه آزمون شرکت کنند. برای این امر توصیه می‌شود یک روز قبل از آزمون را به استراحت اختصاص دهند. طبق تجربه در سنوات قبل کسانی که روز قبل از آزمون به استراحت می‌پردازند جایگاه بهتری داشته اند.

حسینی به داوطلبان توصیه کرد: رشته خود بپردازند و اگر رشته دوم و سومی هم ثبت نام کرده اند در اولویت کمتری قرار دهند. اولویت اول همان آزمونی باشد که قصد تعیین رشته در آن را دارند.

او بیان کرد:

با توجه به آن که ضرایب هر کدام از دروس متفاوت است؛ بنابراین باید اولویت پاسخ دهی بر اساس همین ضرایب باشد و ترتیب تمرین شده‌ای که باید از قبل انجام شده باشد را در جلسه امتحان در نظر گیرند.

لازم به ذکر است که حسینی اظهار داشت: برای این که داوطلبین استرس و نگرانی نداشته باشند، توصیه می‌شود اول به سوالات ساده‌تر پاسخ دهند و پس از آن به سراغ سوالات سخت‌تر بروند.

منبع: باشگاه‌ خبرنگاران جوان

بایدها و نبایدهای ساعات پایانی منتهی به کنکور در یک شب مانده به کنکور

در این روزها و ساعات پایانی بزرگترین مسئولیت‌ها بر دوش خانواده‌ها است که باید روحیه بچه‌ها را تقویت کنند و محیط امن را برای آنها فراهم کنند تا فرزندانشان در این یک روز باقی مانده تا کنکور بیشتر استراحت کنند و روحیه مناسب داشته باشند.
توصیه می‌شود داوطلبان در این یک روز باقی مانده کتاب و جزوات خود را کنار بگذارند و از زدن هر گونه تست و درس خواندن اجتناب کنند. زیرا تست زدن در این شرایط باعث افزایش بیشتر اضطراب در داوطلبان می‌شود.
بعضی از داوطلبان بر این باورند که مرور کتابهای درسی در ساعات پایانی می‌تواند کمک‌ بزرگی به یادگیری آنها کند اما این باور کاملا باور اشتباه و غلطی است.
در این ساعات باید خواب منظم شود. غذای مناسب مصرف شود ورزش و استراحت کافی داشته باشند و تا استرس‌ها فراموش شود.
بهتر است شناسایی محل برگزاری آزمون را هم در روزهای قبل از کنکور داشته باشند تا استرس آن را در یک ساعت قبل از آزمون به همراه نداشته باشند.
در این روزهای پر استرس آرامش حرف اول را می‌زند و می‌گوید که به خود اعتماد کنید. انتخاب عبارتهای کوتاه، مثبت و تلقین آنها به صورت مکرر در تقویت روحی و برطرف شدن اضطراب بسیار موثر است.
منبع: konkur.in
5/5 - (1 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا