یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

استفاده روزانه ۱۱ میلیون کاربر از اپلیکیشن شاد

سلام و درود. پوریا فانی، دبیر آموزش و پرورش هستم از سایت بخون. روز 23ام بهمن ماه 1400 سخنگوی اپلیکیشن شاد از استفاده روزانه 11 میلیون کاربر از این اپلیکیشن خبر داد و اعلام کرد:

در حال حاضر شاد بیش از ۲۰ میلیون کاربر دارد و به‌طور میانگین روزانه ۱۱ میلیون کاربر از شبکه شاد استفاده می کنند.

به نقل از شبکه خبری ایسنا، حسین صادقی با بیان اینکه در حال حاضر شاد در کنار «آموزش‌های حضوری» و به منظور تکمیل آموزش‌ها در مدارس،‌ به عنوان بستری امن و مطمئن، مورد استفاده قرار می‌گیرد اظهار کرد:

نظام تعلیم و تربیت کشور همواره در تلاش است تا ضمن فراهم کردن امکان دسترسی به فرصت های برابر آموزشی برای همه دانش آموزان، کیفیت آموزش را نیز ارتقاء دهد.

شبکه شاد به چه منظور بنیان نهاده شد؟

وی افزود: شبکه شاد نیز در راستای تحقق این هدف مهم در اوایل شیوع کرونا، راه‌اندازی شد و آموزش و پرورش توانست امر آموزش دانش آموزان را طی ۲ سال گذشته در کنار آموزش‌های حضوری و به صورت ترکیبی از این طریق راهبری کند.

همچنین سخنگوی اپلیکیشن شاد با بیان اینکه امسال نیز همانند سال گذشته، همچنان تعرفه اینترنت مصرفی شبکه شاد برای معلمان و دانش آموزان، رایگان است گفت: البته برای استفاده از دو سرویس «شادبین» و «رمزینه‌خوان» تعرفه عادی اینترنت محاسبه می‌شود.

امنیت اطلاعات کاربران در شبکه آموزشی شاد

صادقی صیانت از اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران در فضایی امن را از مزیت‌های مهم شبکه شاد دانست و به مخاطبان این شبکه توصیه أکید کرد که جهت جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده توجه داشته باشند که هر پیامی جهت دریافت «کد تأیید»، تقلبی و برای دسترسی به حساب کاربر و سوء استفاده از آن است و هیچ‌کس به هیچ عنوان حتی با عنوان پشتیبان شاد اجازه دریافت کد تأیید شما جهت ورود به اکانت شاد را ندارد. کد تأیید، شخصی و صرفاً متعلق به شماست و هرگونه پیام برای دریافت آن قطعاً برای کلاهبرداری و سوء استفاده است. وی ادامه داد:

در حال حاضر شاد بیش از ۲۰ میلیون کاربر دارد و به‌طور میانگین روزانه ۱۱ میلیون کاربر از شبکه شاد استفاده می کنند. بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز در حدود ۱۲۸ هزار مدرسه، مشغول دریافت آموزش مجازی از طریق شبکه شاد هستند.

سخنگوی اپلیکیشن شاد در پاسخ به پرسشی مبنی بر آخرین آمار استفاده روزانه از شبکه شاد با توجه به غیرحضوری شدن مجدد کلاس های درس در برخی استان‌ها اظهار کرد: در ماه‌های گذشته به‌طور میانگین ۱.۵ میلیون نفر به‌صورت همزمان در شاد حضور داشتند که با شیوع مجدد کرونا و غیرحضوری شدن مدارس در مناطق مختلف، این آمار در اوایل هفته گذشته به دو میلیون و ۷۵۰ هزار نفر در ثانیه افزایش یافت. شاد پیش‌ از این رکورد ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار کاربر همزمان را در آبان ۱۴۰۰ تجربه کرده بود.

صادقی افزود: تاکنون بیش از ۴۸ میلیارد پیام و ۱۸ میلیارد فایل در شبکه شاد مبادله شده است.

منبع: ایسنا

5/5 - (1 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا