جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی

سلام به همه دوست‌های عزیز پایه دوم ابتدایی. امروز در سایت بخون می‌خواهیم جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی را به طور کامل و دقیق بررسی کنیم. در کتاب علوم دوم ابتدایی سوالات متعددی از جمله آزمایش کنید، گفت‌وگو کنید، کار در کلاس، ایستگاه فکر و …. وجود دارد. واقعیت این است که پاسخ به این سوالات باعث می‌شود بهترین نمره را در درس علوم دوم ابتدایی کسب کنید. من میلاد خالدیان هستم و امروز پاسخ ابستگاه فکر علوم دوم ابتدایی را به طور کامل در اختیارتان خواهم گذاشت.

گاهی اوقات دانش‌آموزان پایه دوم ابتدایی برای به خاطر سپردن جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی به مشکل می‌خورند. شاید والدین با این جمله از طرف فرزند خود مواجه شده‌اند: «جوابش خیلی طولانی و سخته، نمیتونم حفظش کنم!!!». خب برای حل این مشکل بهترین راه‌حل را به شما خواهیم داد. شما در سایت بخون جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی را به طور کامل و با زبانی ساده خواهید یافت. پس از شما می‌خواهم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و از آن لذت ببرید!!!

در هر قسمت از این مقاله که دچار ابهام شدید یا جواب ایستگاه فکر را اشتباه دانستید، خوشحال می‌شویم که در قسمت نظرات با کامنت‌های خود ما را یاری کنید و جواب سوال خود را بیابید.  در ضمن از طریق لینک‌های زیر به سایر محتواهای علوم دوم ابتدایی که به صورت کاملا رایگان در سایت بخون قرار دارد، دسترسی خواهید داشت:

جواب ایستگاه فکر درس اول علوم دوم ابتدایی

درس اول علوم دوم ابتدایی با یک گردش ساده در پارک شروع می‌شود. عنوان درس اول، زنگ علوم می‌باشد و یک ایستگاه فکر در این فصل وجود دارد. ما در مقاله جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی به تمامی این سوالات پاسخ جامع و کامل خواهیم داد.

جواب ایستگاه فکر صفحه 15 علوم دوم ابتدایی

ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی صفحه 15

پاسخ: سمیه، چون تمام مشاهدات و یادداشت‌های خود را می‌تواند به درستی بیان کند ولی مینا فقط می‌تواند مطالبی را که در ذهن دارد، بیان کند و احتمالا بعضی از چیزها را فراموش کرده است.

پاسخ ایستگاه فکر درس دوم علوم دوم ابتدایی

درس دو علوم دوم ابتدایی به بیان مطالبی در مورد هوا سالم و آب سالم می‌پردازد. در این درس یک سوال ایستگاه فکر وجود دارد. پس آماده شوید تا در ادامه جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی به حل این سوال بپردازیم.

جواب ایستگاه فکر علوم دوم دبستان صفحه 18

ایستگاه فکر صفحه 18 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: انتظار داشتیم از ورود فاضلاب به داخل رودخانه جلوگیری کنند و زباله‌های خود را به درون رودها نریزند و از محیط زیست حفاظت کنند.

جواب ایستگاه فکر درس سوم علوم دوم ابتدایی

فصل سه علوم دوم ابتدایی به بیان مطالبی در مورد زمین و خورشید خواهد پرداخت. در مقاله جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی به هر دو سوال درس سوم پاسخ خواهیم داد.

جواب ایستگاه فکر صفحه 25 علوم دوم دبستان

ایستگاه فکر صفحه 25 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: خیر، زمین به آرامی گرم می‌شود.

خیر، گرم و سرد شدن زمین به آرامی صورت می‌گیرد.

جواب ایستگاه فکر علوم دوم دبستان صفحه 28

ایستگاه فکر صفحه 28 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: 1- یک جعبه کفش

2- جعبه کفش را طوری رو گلدان قرار دهند که قسمتی از برگ‌های گیاه درون گلدان داخل جعبه باشد و نور خورشید به آن‌ها نرسد. چند روز به جعبه و پوشش برگ‌ها دست نزنید. پس از چند روز با برداشتن جعبه خواهید دید، بعضی از برگ‌ها سبز و بعضی زرد و پژمرده شده‌اند. برگ‌های داخل جعبه به دلیل نرسیدن نور به آن‌ها زرد و پژمرده شده‌اند.

3- یک کاغذ تیره به دور برخی از برگ‌ها پیچیدم تا مانع رسیدن نور به برگ‌ها شوم و بعد از چند روز مشاهده کردم که به دلیل نرسیدن نور این برگ‌ها زرد و پژمرده شده‌اند.

پاسخ ایستگاه فکر درس ششم علوم دوم ابتدایی

در این درس از علوم دوم ابتدایی با مفاهیم صدا و نور و مباحثی همچون تشکیل سایه آشنا خواهید شد. یک ایستگاه فکر کنید در درس ششم علوم دوم ابتدایی وجود دارد. لازم نیست نگران چیزی باشید، ما در مقاله جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی به تمامی سوالات ریز و درشت کتاب درسی پاسخ خواهیم داد. راستی دوست خوبم جواب ببین و بگوهای هدیه‌های آسمانی دوم را می‌توانید با استفاده از لینک قبلی به صورت رایگان مشاهده کنید.

جواب ایستگاه فکر علوم دوم دبستان صفحه 50

ایستگاه فکر صفحه 50 علوم دوم دبستان

پاسخ: بله، اگر با یک آینه قدی نور خورشید را به سمت سایه برگردانیم، سایه کاملا محو می‌شود. در ضمن هنگامی که خورشید در یک روز آفتابی در وسط آسمان است، سایه‌ای که از ما روی زمین می‌افتد، کوچک‌ترین مقدار ممکن است.

جواب ایستگاه فکر درس هفتم علوم دوم ابتدایی

تا اینجا که از مقاله جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی رضایت داشته‌اید؟!! در فصل هفتم از علوم دوم ابتدایی با مفهوم انرژی آشنا می‌شوید. در این درس دو سوال ایستگاه فکر وجود دارد.

جواب ایستگاه فکر علوم دوم دبستان صفحه 58

ایستگاه فکر علوم دوم دبستان صفحه 58

پاسخ: باید برای جا به جا کردن وسایل از حیوانات باری استفاده کنیم و برای تردد در بین شهرها به سراغ دوچرخه و درشکه برویم. محل‌های زندگی خود را باید با نور خورشید و به کمک برق گرم نگه داریم که نور خورشید همیشه در دسترس نیست و برق نیز هزینه بالایی دارد.

خیر، زیرا برخی سوخت‌ها مانند نفت سال‌های طولانی برای جایگزین شدن وقت می‌خواهد و با مصرف بی‌رویه نسل آینده از این سوخت‌ها محروم خواهند شد. باید از نور خورشید، باد و آب روان به جای سوخت استفاده کنیم و فقط به مصرف زیاد سوخت نپردازیم.

جواب ایستگاه فکر صفحه 61 علوم دوم ابتدایی

ایستگاه فکر صفحه 61 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: آلوده نشدن هوا و کم خرج بودن از جمله فواید آن است. ولی نیروی باد همیشه در دسترس نیست.

اگر به مصرف بی‌رویه سوخت ادامه دهیم، ممکن است این اتفاق بیفتد.

پاسخ ایستگاه فکر درس نهم علوم دوم ابتدایی

در درس نهم علوم دوم یک سوال ایستگاه فکر طراحی شده است. عنوان این درس از کتاب علوم دوم ابتدایی، سرگذشت دانه است. در این درس با روش کاشت دانه و رشد آن آشنا خواهید شد

جواب ایستگاه فکر علوم دوم دبستان صفحه 68

ایستگاه فکر علوم دوم دبستان صفحه 68

پاسخ: دانه‌های درخت کاج، زبان گنجشک، افرا و گل قاصدک به دلیل سبک بودن به راحتی به وسیله باد جا‌به‌جا می‌شوند. در ضمن به برخی از آن‌ها مثل دانه درخت افرا بخش بال مانندی چسبیده شده است و برخی مثل قاصدک چیزی شبیه پر دارند.

جواب ایستگاه فکر درس دوازدهم علوم دوم ابتدایی

در ادامه مطالب مقاله جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی به سوالات درس دوازدهم رسیدیم. در این درس از کتاب علوم دوم ابتدایی به ساختن غذا و انواع مواد خوراکی پرداخته می‌شود. در این درس دو ایستگاه فکر در کتاب درسی وجود دارد.

جواب ایستگاه فکر صفحه 85 علوم دوم ابتدایی

ایستگاه فکر صفحه 85 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: کله قند بزرگ‌تر جای بیش‌تری می‌گیرد.

جواب ایستگاه فکر صفحه 86 علوم دوم دبستان

ایستگاه فکر صفحه 86 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: بله، چون در هر ظرفی ریخته شوند شکل اصلی خود را از دست نمی‌دهند و شکل معینی دارند.

بله، کنجد و شکر نیز جامد هستند.

پاسخ ایستگاه فکر درس سیزدهم علوم دوم ابتدایی

دانش‌آموزان عزیز در این درس با مباحث مهم و کاربردی همچون تفکیک زباله آشنا خواهید شد. درس سیزدهم علوم دوم ابتدایی یک ایستگاه فکر دارد. همانطور که به شما قول دادیم در جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی حتی یک سوال را از دست نخواهیم داد!!!

جواب ایستگاه فکر دوم دبستان صفحه 95

ایستگاه فکر صفحه 95 علوم دوم دبستان

پاسخ: زباله‌ها را سر ساعت در بیرون از منزل قرار دهیم. زباله‌های تر و خشک را از یکدیگر جدا کنیم و در سطل‌های مخصوص به خود بیاندازیم.

جواب ایستگاه فکر درس چهاردهم علوم دوم ابتدایی

در آخرین گام از مقاله جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی به حل سوالات درس چهاردهم می‌پردازیم. در این درس یک ایستگاه فکر در کتاب درسی مطرح شده است. در این درس با روش‌های پخت نان آشنا می‌شوید. همچنین از طریق لینک‌های زیر به جواب سایر قسمت‌های علوم دوم ابتدایی دسترسی خواهید داشت:

جواب ایستگاه فکر صفحه 100 علوم دوم ابتدایی

ایستگاه فکر صفحه 100 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: در زمان قدیم آسیاب‌ها به صورت آبی، بادی، سنگی و دستی بودند. یعنی به کمک جریان آب یا باد کار می‌کردند. با گذشت زمان و افزایش جمعیت، آسیاب‌ها به صورت مکانیکی درآمدند و به وسیله نیروی برق کار می‌کنند که از نظر زمانی به صرفه است.

به پایان مقاله جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی رسیدیم. دانش‌آموزان عزیز می‌توانید با عضویت در خبرنامه بخون هر روز بهترین مقالات آموزشی را به صورت کاملا رایگان دریافت کنید. همچنین در صورت رضایت از مقاله جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.همچنین با ثبت نظرات(انتقادات و پیشنهادات) خود باعث پیشرفت ما در نوشتن مقالات شوید و با ثبت ستاره‌های رنگی آسمان مقاله ما را ستاره باران کنید. در ضمن از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به سایر مباحث مفید سایت دسترسی داشته باشید:

سوالات متداول جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی

  • آیا در این مقاله به تمامی ایستگاه فکرهای علوم دوم ابتدایی پاسخ داده‌اید؟
    بله، جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی کامل و جامع می‌باشد.
  • آیا فایل pdf مقاله جواب ایستگاه فکر علوم دوم ابتدایی نیز در سایت بخون وجود دارد؟
    بله، در پایان همین متن فایل pdf قابل دانلود است.
4.1/5 - (8 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
3 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا