جواب علم و زندگی علوم دوم ابتدایی

سلام به همه دانش‌آموزان عزیز و دوست‌داشتنی پایه دوم ابتدایی. امروز در بخون با جواب علم و زندگی علوم دوم ابتدایی همراه شما عزیزان هستیم. در مقاله قبلی جواب فعالیت‌های علوم دوم ابتدایی را به صورت کامل بررسی کردیم. امروز در آخرین گام از تسلط بر سوالات کتاب درسی علوم دوم ابتدایی به جواب علم و زندگی علوم دوم ابتدایی خواهیم پرداخت. من میلاد خالدیان هستم و پاسخ علم و زندگی علوم دوم ابتدایی را به بهترین شکل برای شما خواهم نوشت.

دانش‌آموزان پایه دوم اغلب از حفظ کردن مطالب طولانی فراری هستند. در درس علوم نیز برای گرفتن بهترین نمره باید پاسخ سوالات موجود در کتاب درسی را بلد باشیم. حال برای حل این مشکل باید چه کاری انجام دهیم؟!! ما در سایت بخون کنار شما هستیم تا بهترین راه‌حل را برای مشکلات شما بیان کنیم. به شما قول می‌دهم که جواب علم و زندگی علوم دوم ابتدایی را به کامل‌ترین شکل و کوتاه‌ترین پاسخ به صورت کاملا رایگان در اختیارتان بگذاریم. با این مقاله دیگر به هیچ منبعی احتیاج نخواهید داشت.

در هر قسمت از این مقاله که دچار ابهام شدید یا جواب علم و زندگی را اشتباه دانستید، خوشحال می‌شویم که در قسمت نظرات با کامنت‌های خود ما را یاری کنید و جواب سوال خود را بیابید.  در ضمن از طریق لینک‌های زیر به سایر محتواهای علوم دوم ابتدایی که به صورت کاملا رایگان در سایت بخون قرار دارد، دسترسی خواهید داشت:

جواب علم و زندگی درس دوم علوم دوم ابتدایی

درس دو علوم دوم ابتدایی به بیان مطالبی در مورد هوا سالم و آب سالم می‌پردازد. در این درس دو سوال علم و زندگی در کتاب درسی طراحی شده است. پس اگر آماده هستید، در اولین گام از مقاله جواب علم و زندگی علوم دوم ابتدایی به سراغ سوالات درس دوم خواهیم رفت.

جواب علم و زندگی صفحه 17 علوم دوم ابتدایی

علم و زندگی علوم دوم ابتدایی صفحه 17

پاسخ: به سلامت گیاهان و جانوران آسیب می‌زند و زندگی آن‌ها را کوتاه‌تر و سخت‌تر می‌کند.

جواب علم و زندگی صفحه 20 علوم دوم ابتدایی

علم و زندگی علوم دوم ابتدایی صفحه 20

پاسخ: انسان‌ها با بستن سد بر روی رودخانه‌ها، آب‌ها را پشت سد جمع می‌کنند. سپس با صافی گل و لای و مواد اضافی آب را می‌گیرند. سپس با مواد ضدعفونی کننده مثل کلر آب را ضدعفونی می‌کنند تا میکروب‌های آن از بین برود. به این کارها تصفیه آب می‌گویند. در نهایت به وسیله لوله، آب را از تصفیه‌خانه به منازل ما منتقل می‌کنند.

جواب علم و زندگی درس هفتم علوم دوم ابتدایی

در فصل هفتم از علوم دوم ابتدایی با مفهوم انرژی آشنا می‌شوید. در این درس یک علم و زندگی در کتاب درسی علوم وجود دارد. در جواب علم و زندگی علوم دوم ابتدایی به تمامی سوالات ریز و درشت کتاب درسی پاسخ خواهیم داد.

جواب علم و زندگی صفحه 59 علوم دوم دبستان

علم و زندگی علوم دوم ابتدایی صفحه 59

پاسخ: در صورتی که برای گرم کردن خانه‌ها از نور و گرمای خورشید استفاده کنیم و برای به حرکت درآوردن قطارها و و هواپیماها از بخار آب یا باتری‌های خورشیدی استفاده کنیم، در این صورت از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌شود. در این صورت علاوه بر کمتر شدن آلودگی هوا، این منابع برای آیندگان نیز ذخیره می‌گردد.

جواب علم و زندگی درس نهم علوم دوم ابتدایی

درس نهم علوم دوم ابتدایی به کاشت دانه و نحوه رشد دانه می‌پردازد. در درس نهم علوم دوم ابتدایی، یک سوال علم و زندگی وجود دارد. در ادامه مقاله جواب علم و زندگی علوم دوم ابتدایی به پاسخ دادن به این سوال خواهیم پرداخت.

جواب علم و زندگی صفحه 66 علوم دوم ابتدایی

علم و زندگی صفحه 66 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: گنجشک، کبوتر، میمون، خرگوش، مرغ، خروس و ….

جواب علم و زندگی درس یازدهم علوم دوم ابتدایی

درس یازدهم علوم دوم ابتدایی به طور کلی در زمینه رشد و نمو مطالبی را مطرح می‌کند. در درس یازدهم یک سوال علم و زندگی در کتاب درسی علوم دوم ابتدایی وجود دارد.

جواب علم و زندگی صفحه 80 علوم دوم دبستان

علم و زندگی علوم دوم دبستان صفحه 80

پاسخ: بعد از هر وعده غذایی مسواک می‌زنم، از نخ دندان استفاده می‌کنم. هر 6 ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه می‌کنم و چیزهای سفت و محکم را با دندان نخواهم شکست.

جواب علم و زندگی درس چهاردهم علوم دوم ابتدایی

در آخرین قدم از مقاله جواب علم و زندگی علوم دوم ابتدایی به سوالات درس چهاردهم خواهیم پرداخت. در این فصل با روش‌های پخت نان آشنا می‌شوید و به سوال علم و زندگی آن پاسخ می‌دهیم. همچنین از طریق لینک‌های زیر به جواب سایر قسمت‌های علوم دوم ابتدایی دسترسی خواهید داشت:

جواب علم و زندگی صفحه 103 علوم دوم ابتدایی

علم و زندگی صفحه 103 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: از زدن جوش شیرین به خمیر خودداری می‌کنند و صبر می‌کنند تا خود خمیر «ور» بیاید. از نان‌های فانتزی که مقدار دور ریز کمتری دارند، استفاده می‌کنند و ….

به پایان مقاله جواب علم و زندگی علوم دوم ابتدایی رسیدیم. از شما عزیزان می‌خواهیم در صورت رضایت از این مقاله، لینک آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در ضمن شما با عضویت در خبرنامه بخون می‌توانید به بهترین مقالات آموزشی برای هر پایه به صورت کاملا رایگان دسترسی داشته باشید. همچنین با ثبت نظرات(انتقادات و پیشنهادات) خود باعث پیشرفت ما در نوشتن مقالات شوید و با ثبت ستاره‌های رنگی ما را خوشحال و دلگرم کنید. در ضمن از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به سایر مباحث مفید سایت دسترسی داشته باشید:

سوالات متداول جواب علم و زندگی علوم دوم ابتدایی

  • آیا در مقاله جواب علم و زندگی علوم دوم ابتدایی به تمامی سوالات پاسخ داده‌اید؟
    بله، در این مقاله پاسخ تمامی سوالات را به طور کامل نوشته‌ایم.
  • آیا فایل pdf مقاله جواب علم و زندگی علوم دوم ابتدایی نیز در سایت وجود دارد؟
    بله، فایل pdf در انتها همین متن قابل دانلود است.
3.2/5 - (5 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا