جواب آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی

سلام دوستان عزیز پایه دوم ابتدایی، به سایت بخون خوش آمدید. امروز می‌خواهیم جواب آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی را به طور کامل در اختیار شما قرار دهیم. اگر به کتاب علوم خود نگاهی بیاندازید، با تمریناتی مثل آزمایش کنید، گفت‌وگو کنید، ایستگاه فکر و ….. رو به رو خواهید شد. خب معلمان پرتلاش شما نیز از همین قسمت‌ها سوالات امتحانی برای شما طرح خواهند کرد. پس جواب درست به این سوالات و به خاطر سپردن آن به شما کمک می‌کند تا در امتحانات مدرسه بهترین نمره را بگیرید. من میلاد خالدیان هستم و امروز پاسخ آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی را به طور کامل در اختیارتان خواهم گذاشت.

درس علوم از جمله درس‌های جذاب برای هر دانش‌آموزی در دوران تحصیل است. هنگامی که من دانش‌آموز بودم همیشه در پاسخ به سوالات آزمایش کنید درس علوم مشکل داشتم. به نوعی با شنیدن کلمه آزمایش کنید ترس من را فرا می‌گرفت و حس ناامیدی داشتم. در آن دوران منابع اینترنتی محدود بود و نمی‌توانست پاسخگوی نیاز دانش‌آموز باشد. اما شما لازم نیست اصلا نگران باشید، چون بهترین راه‌حل را برای این مشکل انتخاب کرده‌اید!!! بله ما در سایت بخون بهترین منبع را در اختیارتان می‌گذاریم و به شما قول می‌دهم که با مقاله جواب آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی، به منبع دیگری نیاز نخواهید داشت.

در هر قسمت از این مقاله که دچار ابهام شدید یا جواب آزمایش کنیدها را اشتباه دانستید، خوشحال می‌شویم که در قسمت نظرات با کامنت‌های خود ما را یاری کنید و جواب سوال خود را بیابید. در ضمن از طریق لینک‌های زیر به سایر محتواهای علوم دوم ابتدایی که به صورت کاملا رایگان در سایت بخون قرار دارد، دسترسی خواهید داشت:

جواب آزمایش کنیدهای درس سوم علوم دوم ابتدایی

در اولین گام از مقاله جواب آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی به سراغ آزمایش کنیدهای درس سوم خواهیم رفت. درس سه علوم دوم ابتدایی به بیان مطالبی در مورد زمین و خورشید خواهد پرداخت. در این درس سه سوال آزمایش کنید وجود دارد که به طور کامل به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

جواب آزمایش کنید صفحه 25 علوم دوم دبستان

آزمایش کنید صفحه 25 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: خیر، آب نیز مانند خاک زمین کم کم گرمای خود را از دست می‌دهد و سرد می‌شود.

جواب آزمایش کنید علوم دوم دبستان صفحه 26

آزمایش کنید علوم دوم دبستان صفحه 26

پاسخ: دماسنجی که در آفتاب قرار گرفته است، دمای بیش‌تری را نشان می‌دهد.

نتیجه می‌گیریم که دمای هوا در آفتاب بیش‌تر از سایه است، چون دماسنجی که در آفتاب قرار دارد دمای بیش‌تری را نشان می‌دهد.

جواب آزمایش کنید علوم دوم دبستان صفحه 28

آزمایش کنید صفحه 28 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: دانه‌هایی که پشت پنجره اتاق و داخل پارچه بودند، بهتر رشد کرده‌اند. زیرا گرمای خورشید باعث جوانه زدن این دانه‌ها شده است. ولی دانه‌هایی که داخل پارچه و درون یخچال بودند، خوب رشد نکرده‌اند. زیرا نور خورشید به آن‌ها نرسیده پس جوانه نزده‎اند.

پاسخ آزمایش کنیدهای درس چهارم علوم دوم ابتدایی

در جواب آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی به تمامی سوالات ریز و درشت کتاب درسی پاسخ خواهیم داد. درس چهار علوم دوم ابتدایی در مورد گردش زمین و تاثیر آن بر زندگی ما است. در درس چهارم دو سوال آزمایش کنید در صفحه 31 کتاب درسی وجود دارد که به هر دو پاسخ می‌دهیم. دوستان عزیز پایه دوم می‌توانید با استفاده از لینک جواب حالا تو بگوهای فارسی دوم، یک مقاله بی‌نظیر را به صورت کاملا رایگان مشاهده کنید.

جواب آزمایش کنیدهای صفحه 31 علوم دوم دبستان

آزمایش کنید صفحه 31 علوم دوم ابتدایی 1

پاسخ: سکه‌ای که به صورت راست نور به آن تابانده شده گرم‌تر است. زیرا نور وقتی مستقیم تابیده می‌شود، گرمای بیش‌تری تولید می‌کند.

هر چقدر سکه‌ها به نور چراغ‌ها نزدیک‌تر شوند، گرمای بیش‌تری را دریافت می‌کنند.

آزمایش کنید صفحه 31 علوم دوم ابتدایی2

پاسخ: دماسنجی که نور به صورت مستقیم یا راست به آن تابیده شده است، دمای بالاتری را نشان می‌دهد.

جواب آزمایش کنید درس پنجم علوم دوم ابتدایی

در درس پنج از کتاب علوم دوم ابتدایی با مبحث صدا آشنا خواهید شد. در این درس دو سوال آزمایش کنید در کتاب درسی علوم دوم ابتدایی وجود دارد.

جواب آزمایش کنید صفحه 42 علوم دوم ابتدایی

آزمایش کنید صفحه 42 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: وقتی چیزی در هوا می‌لرزد، صدا تولید می‌شود.

بله، لرزش کش دیده می‌شود.(بدون حرکت هیچ صدایی تولید نمی‌شود.)

جواب فکر کنید صفحه 43 علوم دوم ابتدایی

آزمایش کنید صفحه 43 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: وقتی مدادها از هم دور باشند،صدا نازک‌تر است و وقتی مدادها به هم نزدیک باشند، صدا کلفت‌تر است.

وقتی بطری خالی است، صدا کلفت می‌باشد و وقتی بطری تا نیمه پر از آب کنیم، صدا نازک می‌باشد.

پاسخ آزمایش کنید درس نهم علوم دوم ابتدایی

عنوان این درس از کتاب علوم دوم ابتدایی، سرگذشت دانه است. در این درس با روش کاشت دانه و رشد آن آشنا خواهید شد. در درس نهم علوم دوم ابتدایی دو سوال آزمایش کنید بیان شده است. هر دو سوال را در جواب آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی پاسخ می‌دهیم.

جواب آزمایش کنید صفحه 66 علوم دوم ابتدایی

آزمایش کنید صفحه 66 علوم دوم ابتدایی1

پاسخ: رشد گیاهک به نوع دانه و شرایط نگه‌داری بستگی دارد. دانه عدس بین 2 تا 3 روز و دانه لوبیا یا نخود بین 4 تا 7 روز طول می‌کشد.

آزمایش کنید صفحه 66 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: جواب این سوال بر عهده خودتان است و در واقع فعالیتی است که باید آن را انجام دهید.

جواب آزمایش کنید درس دوازدهم علوم دوم ابتدایی

در این درس از کتاب علوم دوم ابتدایی به ساختن غذا و انواع مواد خوراکی پرداخته می‌شود. در درس دوازدهم علوم دوم ابتدایی دو سوال آزمایش کنید طراحی شده است.

جواب آزمایش کنید صفحه 86 علوم دوم ابتدایی

آزمایش کنید صفحه 86 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: خیر، شکل بادام در لیوان و بشقاب تغییری نکرد.

خیر، آجیل‌ها شکل قبلی خود را حفظ کرده‌اند.

جواب آزمایش کنید صفحه 87 علوم دوم ابتدایی

آزمایش کنید صفحه 87 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: شربت به شکل ظرف در می‌آید.

چند مایع دیگر: آب، بنزین، نفت و …..

جواب آزمایش کنید درس سیزدهم علوم دوم ابتدایی

در ایستگاه آخر مقاله جواب آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی به بررسی سوالات درس سیزدهم می‌پردازیم. در درس سیزدهم دو سوال آزمایش کنید وجود دارد. شما در این فصل با مباحث مهم و کاربردی همچون تفکیک زباله آشنا خواهید شد. همچنین از طریق لینک‌های زیر به جواب سایر قسمت‌های علوم دوم ابتدایی دسترسی خواهید داشت:

جواب آزمایش کنید علوم دوم دبستان صفحه 92

آزمایش کنید صفحه 92 علوم دوم دبستان

پاسخ: نخودچی‌های درون ظرف مرطوب بعد از یک هفته تغییر رنگ می‌دهند و بوی بدی می‌گیرند. اگر جای آن‌ها گرم و تاریک باشد، کپک هم می‌زنند.

نتیجه‌گیری: بعد از یک هفته در لیوانی که در آن 10 قطره آب اضافه کرده‌ایم را باز می‌کنیم، نخودچی‌ها نرم شده‌اند و با اشاره دست له خواهند شد. در حالی که نخودچی‌های لیوان خشک هیچ تغییری نکرده است.

جواب آزمایش کنید علوم دوم دبستان صفحه 94

آزمایش کنید صفحه 94 علوم دوم ابتدایی

پاسخ: نتیجه می‌گیریم که دستمالی که با آب گرم و شوینده شسته شده بود، زودتر و راحت‌تر تمیز شد.

به پایان مقاله جواب آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی رسیدیم. شما عزیزان می‌توانید با عضویت در خبرنامه بخون به بهترین مقالات آموزشی به صورت کاملا رایگان دسترسی داشته باشید. در ضمن در صورت رضایت از مقاله جواب آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام در قسمت نظرات این موضوع را بپرسید و ما به شما پاسخ خواهیم داد. همچنین با ثبت انتقادات یا پیشنهادات خود به هرچه بهتر نوشتن مقالات ما را کمک کنید. با رنگی کردن ستاره‌ها در پایان مقاله به ما قوت قلب و انگیزه بیش‌تری برای نوشتن بدهید. در ضمن از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به سایر مباحث مفید سایت دسترسی داشته باشید:

سوالات متداول جواب آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی

  • آیا جواب آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی را به طور کامل در این مقاله نوشته‌اید؟
  • بله، پاسخ تمامی آزمایش کنیدهای علوم دوم ابتدایی را برای شما آورده‌ایم.
  • آیا فایل pdf این مقاله نیز در سایت وجود دارد؟
  • بله، در انتهای همین متن فایل pdf وجود دارد.
4.3/5 - (23 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
5 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا