جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی

سلام به همه دانش‌آموزان عزیز و باهوش پایه دوم ابتدایی. همانطور که می‌دانید در کتاب علوم دوم ابتدایی سوالات مختلفی با عناوینی مثل فکر کنید، فعالیت و گفت‌وگو کنید، وجود دارد. واقعیت امر این است که برای کسب نمره بیست در امتحانات مدرسه و رسیدن به موفقیت در درس علوم دوم ابتدایی، پاسخ درست به این سوالات اهمیت بسیار زیادی دارد. من میلاد خالدیان هستم و امروز جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی را به طور کامل و درست در اختیار شما خواهم گذاشت.

شما برای یافتن پاسخ گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی، منابع بسیار زیادی را می‌توانید بیابید. اما نکته مهم این است که آیا منبع مورد مطالعه شما به تمامی سوالات پاسخ درست داده است؟!! اصلا جای نگرانی نیست، چون شما به بهترین منبع برای جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی مراجعه کرده‌اید. ما در سایت بخون و در این مقاله بهترین پاسخ را برای گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی در نظر گرفته‌ایم که بر اساس آخرین تغییرات کتاب درسی می‌باشد. به شما قول می‌دهم با مطالعه این مقاله دیگر نیازی به منابع دیگر نخواهید داشت و هرآنچه که لازم است را برای شما عزیزان آورده‌ایم.

در هر قسمت از این مقاله که دچار ابهام شدید یا جواب گفت‌وگو کنیدها را اشتباه دانستید، خوشحال می‌شویم که در قسمت نظرات با کامنت‌های خود ما را یاری کنید و جواب سوال خود را بیابید. در ضمن از طریق لینک‌های زیر به سایر محتواهای علوم دوم ابتدایی که به صورت کاملا رایگان در سایت بخون قرار دارد، دسترسی خواهید داشت:

جواب گفت‌وگو کنیدهای درس دوم علوم دوم ابتدایی

فصل دو علوم دوم ابتدایی به بیان مطالبی در مورد هوا سالم و آب سالم می‌پردازد. در این فصل با سه سوال گفت‌وگو کنید مواجه خواهیم شد. همان‌طور که قبلا قول دادیم در مقاله جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی تمامی این سوالات را پاسخ خواهیم داد. پس آماده شوید تا با هم به سراغ اولین بخش از گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی برویم.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 17 علوم دوم ابتدایی

گفت و گو کنید صفحه 17 علوم دوم ابتدایی

هرچه تعداد مایشن‌ها بیشتر باشد، هوا آلوده‌تر خواهد شد و ساختمان‌های بلند مانع جا به جایی هوا می‌شود. پس برای داشتن هوایی سالم باید از وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس و مترو استفاده کنیم و کارخانه‌ها را در بیرون از شهرها احداث کنیم.

جواب گفت‌وگو کنید علوم دوم دبستان صفحه 19

گفت و گو کنید صفحه 19 علوم دوم ابتدایی

جاندارانی که در رودخانه زندگی می‌کنند خیلی سریع خواهند مرد و برای جانداران اطراف رودخانه نیز مشکلات زیادی بوجود خواهد آمد و در صورتی که یک رودخانه دیگر پیدا نکنند از تشنگی تلف خواهند شد.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 20 علوم دوم ابتدایی

گفت و گو کنید صفحه 20 علوم دوم ابتدایی

تصویر سمت راست مصرف درست آب را نشان می‌دهد، چون شیر آب را بسته و آب هدر نمی‌رود.

راه‌های مختلفی برای مصرف درست آب وجود دارد، که عبارتند از: برای شستن حیاط و خودرو از آب لوله‌کشی استفاده نکنیم، در موقع حمام کردن آب را همیشه باز نگذاریم، در هنگام روز از آبیاری گیاهان و باغچه خودداری کنیم و …..

جواب گفت‌وگو کنیدهای درس سوم علوم دوم ابتدایی

فصل سه علوم دوم ابتدایی به بیان مطالبی در مورد زمین و خورشید خواهد پرداخت. در این فصل دو گفت‌وگو کنید وجود دارد که به طور کامل به آن پاسخ خواهیم داد.

جواب گفت‌وگو کنید علوم دوم دبستان صفحه 23

گفت و گو کنید صفحه 23 علوم دوم ابتدایی

از گردش زمین به دور خودش یک شبانه روز بوجود می‌آید. وقتی که زمین رو به رو خورشید قرار بگیرد، آن طرفی که رو به خورشید است، روز تشکیل می‌شود و طرفی که پشت به خورشید است، شب را تشکیل می‌دهد. هر شبانه روز 24 ساعت است.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 27 علوم دوم ابتدایی

گفت و گو کنید صفحه 27 علوم دوم ابتدایی

نور خورشید یکی از مهم‌ترین عوامل در غذاسازی گیاهان است. همچنین جانداران بسیاری از فعالیت‌های خود را بر اساس میزان نور، جهت نور و شدت نور انجام می‌دهند. برای مثال جغدها هنگام تاریکی که هیچ اثری از نور نیست به شکار می‌روند.

جواب گفت‌وگو کنید‌های درس چهارم علوم دوم ابتدایی

فصل چهار علوم دوم ابتدایی در مورد گردش زمین و تاثیر آن بر زندگی ما است. همچنین در این فصل با شکل‌گیری باد و اثرات وزش باد نیز آشنا خواهید شد. در این فصل از کتاب علوم دوم ابتدایی، یک گفت‌وگو کنید وجود دارد. ما در جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی به تمامی سوالات ریز و درشت پاسخ خواهیم داد. یک خبر خوب دوستان عزیز پایه دوم با کلیک بر روی لینک جواب درست، نادرست‌های فارسی دوم می‌توانید پاسخ این سوالات را به صورت کاملا رایگان دریافت کنید.

جواب گفت‌وگو کنید علوم دوم دبستان صفحه 31

گفت و گو کنید صفحه 31 علوم دوم ابتدایی

هرچه نور خورشید به صورت مستقیم و راست بتابد، گرمای بیشتری را سکه‌ها دریافت خواهند کرد.

جواب گفت‌وگو کنیدهای درس پنجم علوم دوم ابتدایی

در فصل پنج از کتاب علوم دوم ابتدایی با مبحث صدا آشنا خواهید شد. برای این فصل در کتاب درسی دو سوال گفت‌وگو کنید وجود دارد که در مقاله جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی به طور کامل پاسخ داده می‌شود.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 39 علوم دوم ابتدایی

گفت و گو کنید صفحه 39 علوم دوم ابتدایی

با دیدن نور چراغ روی سقف آمبولانس متوجه نزدیک شدن آن می‌شویم.

عابر نابینا با شنیدن صدای آژیر آمبولانس متوجه آن می‌شود.

رانندگان باید راه را برای عبور آمبولانس باز کرده و مانع رفتن آمبولانس نشوند.

جواب گفت‌وگو کنید علوم دوم ابتدایی صفحه 45

گفت و گو کنید صفحه 45 علوم دوم ابتدایی

صدای آژیر آمبولانس: بردن یک مریض بدحال به بیمارستان

صدای بلندگو مسجد: تعیین زمان نماز

صدای آژیر آتشنشانی: وقوع حوادث ناگوار مثل آتش‌سوزی

جواب گفت‌وگو کنیدهای درس شش علوم دوم ابتدایی

در این فصل از علوم دوم ابتدایی با مفاهیم صدا و نور و مباحثی همچون تشکیل سایه آشنا خواهید شد. در این فصل کتاب دو تمرین گفت‌وگو کنید، طراحی شده است. ما به هر دو تمرین پاسخ کامل و درست خواهیم داد.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 47 علوم دوم ابتدایی

گفت و گو کنید صفحه 47 علوم دوم ابتدایی

استفاده از تابلوهای راهنمایی و رانندگی، چراغ راهنما، حضور تعدا بیشتری از ماموران راهنمایی و رانندگی و استفاده از حرکات نمایشی دست در خیابان‌های شلوغ توصیه می‌شود.

رنگ سبز به معنای اجازه عبور و حرکت، رنگ زرد مفهوم احتیاط دارد و رنگ قرمز یعنی هشدار و ایست کامل.

باید پشت خط عابر صبر کنیم و منتظر شویم تا چراغ عابر پیاده سبز شود و بعد حرکت کنیم.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 50 علوم دوم دبستان

گفت و گو کنید صفحه 50 علوم دوم ابتدایی

وقتی که نور نتواند از جسم عبور کند، پشت جسم سایه تشکیل می‌شود.

مقدار زیادی از نور از شیشه عبور می‌کند، به همین دلیل سایه روشنی از آن دیده می‌شود.

از این فعالیت نتیجه می‌گیریم که نور با برخورد به جسم کدر(جسمی که نور از آن عبور نمی‌کند) در پشت آن تشکیل سایه می‌دهد اما اگر جسم شفافی را مقابل نور قرار دهیم، نور از آن عبور کرده و سایه بسیار ضعیفی از جسم دیده می‌شود.

جواب گفت‌وگو کنیدهای درس هفت علوم دوم ابتدایی

خب دوستان تا اینجا که جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی برای شما سخت نبوده است؟!! در ادامه به چهار گفت‌وگو کنید فصل هفتم پاسخ خواهیم داد. در فصل هفتم از علوم دوم ابتدایی با مفهوم انرژی آشنا می‌شوید.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 55 علوم دوم ابتدایی

گفت و گو کنید صفحه 55 علوم دوم ابتدایی

به طور معمول داخل شهر شلوغ‌تر از جاده یا مسیر روستاها است. در صورتی که جاده اتوبان یا بزرگ‌راه باشد، تعداد وسایل نقلیه زیاد است.

بله

بسیار زیاد

دود خودرو باعث آلودگی هوا می‌شود و زندگی موجودات زنده را به خطر می‌اندازد. همچین دود خودرو بر روی هوش انسان اثر دارد.

جواب گفت‌وگو کنید علوم دوم دبستان صفحه 56

گفت و گو کنید صفحه 56 علوم دوم ابتدایی

استفاده از وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس بسیار بهتر از وسایل تک سرنشین است. چون وسایل نقلیه تک سرنشین باعث افزایش آلودگی هوا و ترافیک در سطح شهرها می‌شوند.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 57 علوم دوم ابتدایی

گفت و گو کنید صفحه 57 علوم دوم ابتدایی

سوخت هر یک از شکل‌ها به ترتیب از چپ به راست عبارت است از: چوب یا زغال – گاز شهری – کپسول گاز مایع – نفت.

خیر، زیرا استفاده از چوب باعث آلودگی هوا می‌شود و منابع چوب موجود در کره زمین به سرعت تمام خواهد شد، همچنین چوب جزو سوخت‌هایی است که بازگرداندن آن به طبیعت سال‌های زیادی طول می‌کشد.

جواب گفت‌وگو کنید علوم دوم دبستان صفحه 61

گفت و گو کنید صفحه 61 علوم دوم ابتدایی

پاسخ قسمت اول را در شکل بالا در جدول مشاهده می‌کنید.

ماشینی که دارای قرقره‌های بزرگ‌تر و بادکنک بزرگ‌تری بود و خمیربازی به خوبی به کنار قرقره‌ها چسبیده بود، زودتر به خط پایان رسید.

جواب گفت‌وگو کنیدهای درس نهم علوم دوم ابتدایی

عنوان این فصل از کتاب علوم دوم ابتدایی، سرگذشت دانه است. در این فصل با روش کاشت دانه و رشد آن آشنا خواهید شد. فصل نهم دو گفت‌وگو کنید دارد که در این مقاله به طور کامل پاسخ داده می‌شود. پس در ادامه نیز با جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی همراه باشید.

گفت‌وگو کنید صفحه 65 علوم دوم ابتدایی

گفت و گو کنید صفحه 65 علوم دوم ابتدایی

بعضی دانه‌ها خوراکی و بعضی غیر خوراکی هستند. دانه‌ها از نظر اندازه، رنگ، وزن و شکل با هم تفاوت دارند. برخی دانه‌ها ریز و برخی درشت هستند. همه دانه‌ها دارای پوسته، گیاهک و اندوخته غذایی هستند و ….

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 68 علوم دوم دبستان

گفت و گو کنید صفحه 68 علوم دوم ابتدایی

بعضی دانه‌ها دارای خار یا قلاب هستند و به پشم و موی حیوانات می‌چسبند و از این طریق به محل‌های مختلف می‌روند و سرانجام بر روی زمین می‌افتند. دانه‌های میوه‌های گوشتی مثل آلو با مدفوع حیوانات در محیط پخش می‌شوند. انسان‌ها نیز با کاشتن دانه‌های برنج و گندم به پراکنده شدن دانه‌ها در محیط‌های محتلف کمک می‌کنند. همچنین انسان با پرتاب هسته سیب یا هلو سبب کاشتن دانه‌های مختلف خواهد شد.

جواب گفت‌وگو کنیدهای درس دهم علوم دوم ابتدایی

در فصل دهم از علوم دوم ابتدایی با آشیانه و اهمیت آن برای جانداران آشنا خواهید شد. در مقاله جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی به دو سوال گفت‌وگو کنید این فصل نیز پاسخ خواهیم داد. پس جای هیچ نگرانی نیست و از مطالعه این مقاله لذت ببرید!!!

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 72 علوم دوم دبستان

گفت و گو کنید صفحه 72 علوم دوم ابتدایی

لانه سبب حفاظت جانوران در مقابل سرما و گرما می‌شود. همچنین در مقابل حیوانات دیگر از آنها محافظت می‌کند و مکان مناسبی برای تخم‌گذاری می‌باشد.

جواب گفت‌وگو کنید علوم دوم دبستان صفحه 73

گفت و گو کنید صفحه 73 علوم دوم ابتدایی

برای جانوران لانه بسازیم و از خراب کردن لانه‌های جانوران خودداری کنیم. محیط زیست را آلوده نکنیم و از آتشسوزی در جنگل‌ها جلوگیری کنیم. درختان را قطع نکنیم و از شکار بی رویه جانوران دست بکشیم.

جواب گفت‌وگو کنیدهای درس یازدهم علوم دوم ابتدایی

فصل یازدهم علوم دوم ابتدایی به طور کلی در زمینه رشد و نمو مطالبی را مطرح می‌کند. در این فصل پنج سوال گفت‌وگو کنید وجود دارد!!! اما لازم نیست نگران نباشید، چون ما در مقاله جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی تمامی این سوالات را پاسخ می‌دهیم.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 77 علوم دوم ابتدایی

 گفت و گو کنید صفحه 77 علوم دوم ابتدایی

8 سال

جنینی(شکم مادر)، نوزادی، خردسالی

نوجوانی، جوانی، میان‌سالی، سالمندی

حرف زدن، خواندن، نوشتن، دویدن و …..

جواب گفت‌وگو کنید علوم دوم ابتدایی صفحه 78

گفت و گو کنید صفحه 78 علوم دوم ابتدایی

3000 گرم(3 گیلوگرم) وزن داشت و قد او 50 سانتی‌متر بود.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 79 علوم دوم دبستان

گفت و گو کنید صفحه 79 علوم دوم ابتدایی

پدر و مادر برای بزرگ شدن ما بسیار تلاش کرده‌اند. سعی می‌کنیم برای قدردانی از ایشان مواظب سلامتی خود باشیم، خوب درس بخوانیم و از آنها بخاطر زحمات‌شان تشکر کنیم.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 80 علوم دوم ابتدایی

گفت و گو کنید صفحه 80 علوم دوم ابتدایی

برای مراقبت از دندان‌ها باید بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنیم، از نخ دندان استفاده کنیم، از شکستن چیزهای سفت با دندان خودداری کنیم و هر شش ماه به دندانپزشک مراجعه کنیم.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 81 علوم دوم ابتدایی

گفت و گو کنید صفحه 81 علوم دوم ابتدایی

خیر، ما برای اینکه رشد خوبی داشته باشیم باید از لبنیاتی مثل ماست، شیر، دوغ و پنیر استفاده کنیم.

جواب گفت‌وگو کنید درس دوازدهم علوم دوم ابتدایی

در این فصل از کتاب علوم دوم ابتدایی به ساختن غذا و انواع مواد خوراکی پرداخته می‌شود. در فصل دوازدهم علوم دوم ابتدایی، دو سوال گفت‌وگو کنید وجود دارد.

جواب گفت‌وگو کنید علوم دوم ابتدایی صفحه 83

گفت و گو کنید صفحه 83 علوم دوم ابتدایی

مثلا برای درست کردن ژله کافی است پودر ژله را در ظرفی بریزیم و سپس در دو نوبت بر روی آن آب سرد و گرم بریزیم و خوب هم بزنیم. سپس آن را درون یخچال بگذاریم تا ژله آماده شود.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 85 علوم دوم ابتدایی

گفت و گو کنید صفحه 85 علوم دوم دبستان

تفاوت: قند از گیاه نیشکر بدست می‌آید و میوه نیست، در حالی که سیب یک میوه است. سیب جای بیشتری نسبت به یک حبه قند می‌گیرد.

شباهت: هر دو خوراکی هستند و ماده هستند.

جواب گفت‌وگو کنیدهای درس سیزدهم علوم دوم ابتدایی

در این فصل از کتاب علوم دوم ابتدایی، دو سوال گفت‌وگو کنید وجود دارد. شما در این فصل با مباحث مهم و کاربردی همچون تفکیک زباله آشنا خواهید شد. ما در مقاله جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی به تمامی این سوالات به بهترین شکل پاسخ می‌دهیم.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 91 علوم دوم دبستان

گفت و گو کنید صفحه 91 علوم دوم ابتدایی

میوه و ظرف‌های یک بار مصرف پلاستیکی و کاغذی اضافه آمده است.

میوه‌ها را برای نگهداری در یخچال می‌گذاریم و ظروف یک بار مصرف را در کمد می‌گذاریم تا در مراسم بعدی از آن‌ها استفاده کنیم.

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 95 علوم دوم ابتدایی

گفت و گو کنید صفحه 95 علوم دوم ابتدایی

مواد پلاستیکیمواد فلزیمواد کاغذیباقی‌مانده غذاها و میوه‌ها
ظروف یک بار مصرف آب معدنی، چاقوهای یک بار مصرف پلاستیکیقوطی‌های فلزی آبمیوه‌هالیوان و بشقاب‌های کاغذیپوست میوه‌ها

سوال 1) از پوست میوه‌ها می‌توان برای تولید کود استفاده کرد. کاغذهای بی‌مصرف را به کارخانه ارسال کنیم تا مجددا به مواد قابل استفاده تولید شود. شیشه‌ها و قوطی‌های پلاستیکی و فلزی را در ظرف‌های جداگانه گذاشت و به کارخانه بازیافت بفرستیم.

سوال 2) تابستان، چون گرما باعث می‌شود مواد دور ریختنی زودتر فاسد شود.

سوال 3) باید زباله‌ها را به سطل‌های بزرگ زباله در خیابان اصلی منتقل کنیم.

جواب گفت‌وگو کنیدهای درس چهاردهم علوم دوم ابتدایی

در آخرین گام از مقاله جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی به فصل چهاردهم این کتاب رسیدیم. در این فصل با روش‌های پخت نان آشنا می‌شوید و به گفت‌وگو کنید این فصل نیز پاسخ خواهیم داد. همچنین از طریق لینک‌های زیر به جواب سایر قسمت‌های علوم دوم ابتدایی دسترسی خواهید داشت:

جواب گفت‌وگو کنید صفحه 102 علوم دوم دبستان

گفت و گو کنید صفحه 102 علوم دوم دبستان

1- نان سنگگ: آرد و نمک و آب را به صورت خمیر درآورده و برای نیم ساعت خوب هم می‌زنند و نیم ساعت می‌گذارند بماند تا عمل تخمیر انجام گیرد. سپس خمیر ترش یا خمیری که از روز قبل مانده(خمیر ورآمده) که به مدت 7 الی 8 ساعت مانده است، به آن اضافه می‌کنیم و نیم ساعت با دست هم خواهیم زد. سپس خمیر را به تغار بزرگ منتقل کرده و به مدت یک الی دو ساعت با توجه به فصل و درجه حرارت به حال خود می‌گذارند تا عمل تخمیر کامل شود. سپس خمیر را به صورت گلوله‌های 500 گرمی درآورده و روی تخته مخصوص آن را مسطح کرده و به شکل نان سنگگ درآورده و در تنور روی ریگ‌های گرم قرار می‌دهند. مدت زمان پخت 4 الی 5 دقیقه و وزن هر نان سنگگ در حدود 400 گرم است. البته در زمان‌های بالا با توجه به دمای هوا تغییراتی پیدا می‌شود.

2- نان تافتون: مواد لازم برای پخت این نان شامل آرد کامل، آرد ستاره و مایه صنعتی یا خمیر ترش و مقداری در حدود 200 گرم شیره خرما در هر 10 کیلوگرم آرد و افزودنی‌های مجاز است. خمیر را پس از همزدن با دست یا همزن به صورت چانه‌های 420 الی 500 گرمی درآورده و ضمن پهن و یکنواخت کردن خمیر توسط وردنه با دنده‌های مخصوص فلزی سوراخ سوراخ نموده و به کمک همان بالشتک به دیوار تنور چسبانده می‌شود.

دوستان عزیز به پایان مقاله جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی رسیدیم. امیداوریم مطالب این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و با دوستان خود این مطلب را به اشتراک بگذارید. شما عزیزان می‌توانید با عضویت در خبرنامه بخون به جدیدترین مطالب سایت به صورت کاملا رایگان دسترسی داشته باشید. همچنین با ثبت نظرات(انتقادات و پیشنهادات) خود باعث پیشرفت ما در نوشتن مقالات شوید. در ضمن با ثبت ستاره‌های رنگی ما را خوشحال و دلگرم کنید. در ضمن از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به سایر مباحث مفید سایت دسترسی داشته باشید:

سوالات متداول جواب فکر کنیدهای علوم دوم ابتدایی

  • آیا در این مقاله به تمامی گفت‌وگو کنیدهای کتاب درسی علوم دوم ابتدایی پاسخ داده شده است؟
  • بله، مقاله جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی به طور کامل سوالات فکر کنید کتاب را پاسخ داده است.
  • آیا فایل pdf مقاله جواب گفت‌وگو کنیدهای علوم دوم ابتدایی نیز در سایت وجود دارد؟
  • بله، در پایان همین متن فایل pdf قابل دانلود است.
5/5 - (1 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
9 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا