جواب پرسش‌های کاروفناوری هفتم

سلام بخونی‌های دوست داشتنی، با یک مقاله دیگر با عنوان جواب پرسش‌های کاروفناوری هفتم در خدمت شما عزیزان هستیم. کتاب درسی کار و فناوری در پایه هفتم به صورت پودمانی تهیه و تدوین شده است که هر پودمان، علاوه‌بر مهارت‌های عمومی زندگی، معرف یک گروه شغلی دنیا کار نیز می‌باشد. سپس در انتها هر پودمان تعدادی تمرین با عنوان پرسش قرار داده شده است. من شیدا کبیرعبادی هستم و امروز نیز در سایت بخون همراه شما خواهم بود تا به کمک یکدیگر با استفاده از آموخته‌های خود از درس کار و فناوری، جواب تمام پرسش‌های کتاب درسی کار و فناوری کلاس هفتم را بررسی کنیم. پس تا انتها مطلب، همراه من بمانید ..

جواب پرسش صفحه 6 کار و فناوری هفتم

جواب پرسش صفحه 6 کار و فناوری هفتم

جواب: ابتدا سه بار با ظرف سه لیتری، ظرف 10 لیتری را پر می‌کنیم که در این صورت، 9 لیتر آب خواهیم داشت. سپس با ظرف سه لیتری کل ظرفیت طرف 10 لیتری را پر می‌کنیم؛ اکنون باقی مانده ظرف 3 لیتری، 2 لیتر آب است؛ پس 2 لیتر آب موجود در ظرف 3 لیتری را در ظرف 10 لیتری می‌ریزیم؛ سپس اگر دو بار دیگر این روش را ادامه دهیم، در نهایت 8 لیتر آب ما آماده خواهد بود.

جواب پرسش صفحه 12 کار و فناوری هفتم

جواب پرسش صفحه 12 کار و فناوری هفتم

جواب: 

  1. بله، کار گروهی نیازمند هماهنگی همگانی است.
  2. بله، باید در گروه گروهی به زمان‌بندی پایبند بود.
  3. بله، در کار گروهی، عمل‌کرد هر فرد زنجیروار وابسته به یکدیگر است.
  4. با هم‌فکری، مشورت و استفاده از تجربیات آدم‌های خبره می‌توان به اهداف مشترک دست یافت.

جواب پرسش صفحه 18 کار و فناوری هفتم

جواب پرسش صفحه 18 کار و فناوری هفتم

جواب: زندگی از حالت عادی خود خارج خواهد شد؛ بعنوان مثال امکان استفاده از کارت‌های بانکی، کارت مترو، اتوبوس از کار خواهند افتاد، فعالیت‌ بانک‌ها متوقف خواهد شد، برنامه‌های صدا و سیما متلاشی خواهند شد و … بنابراین در کل می‌توانیم بگوییم همه فعالیت‌های بشری و شغل‌هایی که بر پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند، یا از بین می‌روند و یا باید به صورت حضوری و دستی انجام گیرند.

جواب پرسش صفحه 24 کار و فناوری هفتم

جواب پرسش صفحه 24 کار و فناوری هفتم

جواب: پاسخ این پرسش بنا به سلیقه و علایق دانش آموزان متفاوت است؛ اما بعنوان مثال من استان گلستان را برای سفر بیشتر ترجیح می‌دهم.

جواب پرسش صفحه 44 کار و فناوری هفتم

جواب پرسش صفحه 44 کار و فناوری هفتم

جواب: پاسخ این پرسش بنا به سلیقه و علایق دانش آموزان متفاوت است؛ اما بعنوان مثال من به شغل داروسازی علاقه زیادی دارم، چرا که می‌توانم با پیدا کردن دارو مناسب هر بیماری، مریضی‌ها را درمان کرده و به سلامت جامعه کمک کنم.

دوستان کلاس هفتمی مطمئنأ شما نیز جزو افرادی هستید که با مطالعه کتاب درسی با تمارین مختلفی رو به رو خواهید شد؛ یکی از تمرینات مهم کتاب کاروفناوری کلاس هفتم، پرسش‌ها می‌باشند که در این مقاله به کمک یکدیگر جواب می‌دهیم. اما یک سری تمرین دیگر با عنوان بررسی نیز وجود دارند که شما نیاز دارید به یک منبع کامل مراجعه کنید.

برای پیدا کردن یک منبع کامل در منابع اینترنتی معمولأ ملزم به پرداخت هزینه هستید؛ اما امروز من برای شما مژده بسیار خوبی خواهم داد. شما می‌توانید با مراجعه به لینک جواب بررسی کاروفناوری هفتم که توسط خود من نوشته شده است، جواب این تمارین را به صورت کاملأ رایگان دریافت کنید.

جواب پرسش صفحه 60 کار و فناوری هفتم

جواب پرسش صفحه 60 کار و فناوری هفتم

جواب: قطعا مواد اولیه و نحوه ساخت یکی از مهم‌ترین عوامل کیفیت می‌باشد، اما موارد دیگری بعنوان ویژگی‌های مناسب شمرده می‌شوند که عبارتند از: مقاومت در برار خم شدگی، ویژگی‌های دیداری مثل شفافیت، درخشندگی، ماتی، رنگ و زدگی‌ها، ضخامت و مقاومت و … می‌باشد.

جواب پرسش صفحه 80 کار و فناوری هفتم

جواب پرسش صفحه 80 کار و فناوری هفتم

جواب: چنانچه عرض قطعات کار یکی بزرگ یا یکی کوچک‌تر از حدی که باید باشد، دربیاید، قطعات به خوبی داخل یکدیگر قرار نمی‌گیرند و یا به اصطلاح درست چفت نمی‌شوند.

جواب پرسش صفحه 90 کار و فناوری هفتم

جواب پرسش صفحه 90 کار و فناوری هفتم

جواب: نوآوری و خلاقیت‌های مختلف بستری برای ایجاد آسایش و راحتی در زندگی انسان‌ها می‌باشند.

جواب پرسش صفحه 112 کار و فناوری هفتم

جواب پرسش صفحه 112 کار و فناوری هفتم

ایستگاه پایانی

دوستان و همراهان عزیز و همیشگی سایت بخون، به پایان مقاله جواب پرسش‌های کاروفناوری هفتم رسیدیم. امیدوارم توانسته باشیم بهترین‌ و کامل‌ترین جواب‌ها را برای هریک از پرسش‌های کتاب پایه هفتم، به کمک یکدیگر به ارمغان آوریم. اما برای اطلاع از تازه‌ترین مقالات منتشر شده سایت بخون، حتمأ در قسمت خبرنامه سایت ثبت نام کنید و از قسمت ارسال دیدگاه‌های سایت، سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

همچنین در صورت تمایل و رضایت خاطر، جهت ارتقا سطح کیفیت مقالات، با رنگی کردن ستاره‌ها، به ما امتیاز داده و موجب قوت قلب و دل‌گرمی ما بخونی‌ها باشید. برای دسترسی آسان و سریع به سایر مطالب و مقالات ما، لینک‌های زیر را دنبال کنید.

سوالات متداول

  1. آیا مقاله جواب جواب پرسش‌های کاروفناوری هفتم، شامل جواب بررسی‌ها نیز می‌باشد؟
    خیر، این مقاله صرفأ شامل جواب پرسش‌های کاروفناوری کلاس هفتم می‌باشد، برای مطالعه جواب بررسی‌ها، به لینک قرار داده شده در متن مقاله، مراجعه نمایید.
  2. چگونه می‌توانیم جزوه مقالات شما را تهیه کنیم؟
    شما مخاطبین عزیز سایت بخون می‌توانید با مراجعه به قسمت چاپ و دانلود، PDF مقاله را به صورت کاملأ رایگان دریافت نمایید.

 

3.8/5 - (5 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا