گام به گام فصل اول علوم هفتم | تجربه و تفکر

در این مقاله از سری مقالات آموزشی، این بار به سراغ گام به گام فصل اول علوم هفتم خواهیم رفت که شامل پاسخ تمام فعالیت‌های کتاب درسی به همراه پاسخ‌های تصویری و تشریحی می‌باشد. شاید برای شما هم پیش آمده است که برای یافتن پاسخ فعالیت‌های کتاب درسی، ساعت‌ها از وقت و هزینه خود را صرف کرده باشید! اما باید اتمام این کابوس را به شما خبر دهم! چرا که من و همکارانم در سایت بخون تمام مواد مورد نیاز شما را رایگان فراهم کرده‌ایم.

پس اگر هنوز مقاله آموزش فصل اول علوم هفتم را مطالعه نکرده‌اید، از طریق لینک قرار داده شده، اقدام به مطالعه نمایید. سپس با ذهنی آماده و قلم و کاغذ به دست، به ادامه مطالعه این مقاله بپردازید. همچنین شما عزیزان می‌توانید، با مراجعه به گام به گام علوم هفتم، از طریق لینک قرار داده شده، پاسخ فعالیت‌ها و تمارین سایر دروس مربوط به پایه هفتم را مطالعه کنید. پس برای کسب نمره 20، تا انتها مقاله، همراه ما بمانید ..

جواب فعالیت صفحه 4 | گام به گام علوم هفتم

جواب فعالیت های کتاب علوم هفتم صفحه 4

پاسخ فعالیت صفحه 4:

چیزی که از انجام آزمایش این فعالیت یاد گرفتیم این است که نفت، گوگرد و براده آهن در آب حل نمی‌شوند. ولی در مقابل جوهر نمک، نمک و اتانول به سادگی در آب حل می‌شوند. شما می‌توانید پیش‌بینی خود را قبل از شروع آزمایش در سوال 5 بنویسید.

گفتگو کنید صفحه 4 | علوم هفتم

گفتگو کنید صفحه 4 | علوم هفتم 

پاسخ گفتگو کنید صفحه 4:

 1. احساس وجود مشکل یا مسئله
 2. تعریف کردن یک مسئله
 3. پیشنهاد برای راه حل‌ها
 4. آزمایش کردن فرضیات موجود
 5. نتیجه گیری و جمع بندی

 فعالیت علوم هفتم | صفحه 5

 فعالیت علوم هفتم صفحه 5 

پاسخ فعالیت علوم هفتم صفحه 5:

اینترنت یکی از فناوری‌هایی می‌باشد که در حال حاضر بسیار فراگیر شده و گسترش یافته است. از فواید و مزیت‌های بسیار این فناوری می‌توان به دریافت اطلاعات و اخبار لحظه‌ای از تمام دنیا، استفاده از برنامه‌های درسی و آموزشی و حتی آموزش مجازی در دوران همه گیری کرونا اشاره کرد. علاوه بر تمام این نقاط مثبت، اینترنت دارای مضراتی نیز می‌باشد. وجود اینترنت باعث کم شدن ارتباطات رودررو بین افراد شده است و همچنین افراد زمان زیادی را برای دنبال کردن مطالب بی‌فایده سپری می‌کنند.

جواب اطلاعات جمع آوری کنید علوم هفتم | صفحه 5

جواب اطلاعات جمع آوری کنید علوم هفتم | صفحه 5

پاسخ اطلاعات جمع‌آوری کنید:

یکی از فناوری‌هایی که امروزه بسیار گسترده شده است و از آن استفاده می‌کنند وسایل نقلیه شخصی و عمومی می‌باشد. زیان این ماشین‌ها بر هیچ کس پنهان نیست اما به علت داشتن سودهای زیاد جز لاینفک زندگی شهری شده است. سوخت مصرفی خودروها از دسته سوخت‌های تجدیدناپذیر می‌باشد که با سوختن آن، آلودگی هوایی نیز ایجاد می‌شود. خود این آلودگی نیز، خطر ابتلا به انواع مختلفی از مشکلات و بیماری‌های تنفسی را به دنبال دارد.

سخن پایانی

دوستان و همراهان عزیز، از این که تا این جا مقاله همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم. مطلب امروز ما در این جا به پایان رسید اما این تمام ماجرا نیست! چرا که در مقاله بعدی به سراغ نمونه سوال فصل اول علوم هفتم خواهیم رفت. اما برای مطالعه سایر مقالات آموزشی علوم هفتم، از طریق لینک قرار داده شده اقدام کنید. همچنین برای بهره‌مندی از سایر مقالات مرتبط با پایه هفتم، لینک هفتم را دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین و داغ‌ترین مقالات آموزشی ما، حتمأ در قسمت خبرنامه سایت بخون ثبت نام کنید. همچنین از قسمت ارسال دیدگاه و نظرات، نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را برای ما ارسال کنید و برای بهبود کیفیت مقالات، انتقادات خود را با ما در میان بگذارید. در صورت تمایل و برای دل‌گرمی ما بخونی‌ها، از انتها مقاله، به ما امتیاز دهید.

سوالات متداول 

 • چگونه می‌توانم آموزش فصل اول علوم هفتم را داشته باشم؟
  شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به لینک آموزش فصل اول علوم هفتم، از کامل‌ترین جزوه رایگان آموزشی فصل اول علوم هفتم بهره‌مند شوید.
 • آیا جواب‌های نوشته شده کامل است؟
  تمامی جواب‌ها به صورت دقیق و کامل نوشته شده‌اند و این مطلب یک مرجع جامع برای گام به گام فصل اول علوم هفتم می‌باشد.
 • آیا می‌توانم pdf این مقاله را داشته باشم؟
  بله، سایت بخون برای رفاه حال مخاطبین خود، لینک دانلود pdf مقالات را، در اختیار شما عزیزان قرار داده است. کلیک کنید.
4.5/5 - (2 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا