جواب خودت را امتحان کن‌های پیام‌های آسمان هشتم

سلام دوستان بخونی، در این مقاله یعنی جواب خودت را امتحان کن‌های پیام‌های آسمان هشتم به طور کامل و بدون نیاز از هر جستجوی دیگری برای یافتن پاسخ خودت را امتحان کن‌های پیام آسمانی هشتم همه سوالات مربوط به خودت را امتحان کن از درس اول تا درس پانزدهم را بررسی و به هر کدام از سوالات پاسخ کامل داده شده و این مقاله یعنی پاسخ خودت را امتحان کن‌های پیام‌های آسمان هشتم در سایت بخون در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است.

جواب خودت را امتحان کن درس 1 پیام آسمان هشتم

فصل اوّل پیام‌های آسمانی سال هشتم در مورد خداشناسی است که درس اول و دوم را شامل می‌شود. شما عزیزان در قسمت زیر جواب 2 سوالی که مربوط به قسمت خودت را امتحان کن فصل اول پیام آسمانی هشتم می‌باشد را می‌توانید مشاهده کنید.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 15 پیام آسمان هشتم

1_ از نظم شگفت انگیز جهان و مخلوقات درون آن، چه نتیجه‌ای می‌توان گرفت؟
2_ با توجه به سخن حضرت علی توضیح دهید که خداوند آنچه در زمین است را با چه هدفی برای انسان خلق کرده است؟

پاسخ: 1_ به این نکته پی می‌بریم که این جهان بی‌نظیر و تمامی مخلوقاتش بی هدف و بیهوده آفریده نشده است و این نظم و هدف دارای آفریدگاری می‌باشد.
2_ خداوند بزرگ همه آن‌ چه  را که در زمین است برای شما آفریده است تا درباره آن‌ها فکر کنید و با استفاده از آن به بهشت راه پیدا کنید و خودتان را از عذاب دوزخ رها کنید.

جواب خودت را امتحان کن درس 2 پیام آسمان هشتم

در این قسمت می‌توانید جواب خودت را امتحان کن درس دوم پیام آسمانی هشتم که در مورد عفو و گذشت است 3 سوال مطرح شده است را در ادامه مطلب مشاهده بفرمایید.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 22 پیام آسمان هشتم

١_ غفّار یعنی چه؟ چرا خداوند با این صفت شناخته می‌شود؟
٢_ گذشت از خطاهای دیگران چه فایده‌ای برای انسان دارد؟
٣_ توضیح دهید با چه شرایطی گذشت از خطاهای دیگران شایسته است.

پاسخ: غفار یعنی بسیار آمرزنده. چون خداوند بلند مرتبه و بزرگوار و مهربان است و نه تنها از همه گناهان و خطاهای کوچک، بلکه از اشتباهات متعدد مخلوقاتش چشم پوشی کرده و آن‌ها را می‌بخشد. کافی است انسان توبه کرده و تصمیم بگیرد که دیگر آن کار زشت و گناه آلود را تکرار نکند، خداوند هم که وعده آمرزش را به همه گناهکاران داده است.

2_ خشنودی خداوند بزرگ را به همراه دارد. احساس آرامش و راحتی وجدان را دارد، انسان هم رنگ صفت الهی را به خود می‌گیرد و مورد توجه خداوند قرار می‌گیرد و انسان را سربلند می‌کند.

3_ زمانی که آن شخص از کاری که کرده است سخت پشیمان و به اشتباه خود پی برده باشد. با گذشتی که ما انجام می‌دهیم و او را می‌بخشیم باعث می‌شود او هم در رفتارش تغییر را به وجود آورد. در این شرایط گذشته شایسته است.

جواب خودت را امتحان کن درس 3 پیام آسمان هشتم

درس سوم کتاب پیام آسمانی هشتم در مورد همه چیز در دست تو است و شما در این درس با 3 سوال مواجه می‌شوید که من پاسخ مربوط به هر سوال را کامل در اختیار شما قرار داده‌ام.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 31 پیام آسمان هشتم

١_ عذاب‌های جهنم را چه کسی به وجود آورده است؟ توضیح دهید.
٢_ وقتی گناهکاران اشتباهات خود را به گردن شیطان می‌اندازند، او چه پاسخی به آن‌ها می‌دهد؟
٣_ آیا نعمت‌ها و پاداش‌های همه بهشتیان مانند یکدیگر است؟ چرا؟

پاسخ: عذاب جهنم را خود جهنمیان برای خود به وجود می‌آورند. این عذاب‌ها همان کارهای زشتی است که دوزخیان از دنیا برای خودشان پیش فرستادند. این عذاب‌ها به صورت عذابی دردناک در می‌آید و به نزد صاحبش بر می‌گردد؛ مثلا وقتی کسی در دنیا همیشه با زبانش و سخنانش دیگران را آزار بدهد، در جهنم در محاصره مار و عقرب‌ها قرار دارد که خودش آن‌ها را به وجود آورده است.

2_ خداوند مهربان به شما وعده‌های راست داد و من وعده دروغ. شما خودتان وعده‌ها راست خدا را کنار گذاشته و وسوسه‌های دروغ من را باور کردید. پس به جای سرزنش کردن من، خود را سرزنش کنید.

3_ خیر یکسان نیستند زیرا نعمت‌های بهشت برای هر کسی، نتیجه اعمال و ایمان آن شخص در دنیا است و در آخرت لطف و بخشش فراوان خداوند نصیب آن‌ها می‌شود. مراقب رفتار و اعمال خود در این دنیا باشیم.

جواب خودت را امتحان کن درس 4 پیام آسمانی هشتم

درس 4 کتاب پیام‌های آسمانی هشتم در مورد پیوند جاودان است. در انتهای درس 3 سوال در قسمت خودت را امتحان کن نوشته شده، و شما می‌توانید پاسخ مربوط به هر سه سوال را در قسمت زیر مشاهده بفرمایید.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 38 پیام آسمان هشتم

١_ چرا خداوند پیامبر اکرم را را اوّلین معلم قرار داد؟
٢_ پیامبر اکرم برای هدایت مردم بعد از خود چه برنامه‌ای طراحی کرده بود؟
3_ حدیث ثقلین را بنویسید.

پاسخ: 1- چون ایشان بهتر از هر انسان دیگری می‌داند که هر آیه از قرآن در چه زمان و به چه علت نازل شده و مفهوم و تفسیر واقعی آن چیست. پیامبر اعظم برای انجام رسالت مهمی که بر عهده داشت، با همه وجود به بیان معارف الهی قرآن و آموزش مردم زمان خودش پرداخت. مردم هر سؤالی که داشتند از پیامبر اکرم می‌پرسیدند و هیچ وقت دچار سرگردانی نمی‌شدند.

2- تربیت معلمان ویژه‌ای برای آینده برای فهم و آموزش معارف عمیق قرآن.

3- ای مردم، من از میان شما می‌روم و دو چیز گران‌بها را در میان شما باقی می‌گذارم. تا وقتی به آن دو پناه ببرید گمراه نخواهید شد؛ یکی کتاب خدا و دیگری عترت و اهل بیتم. این دو هرگز از هم جدا نخواهند شد تا آن هنگام که در کنار چشمه کوثر به من ملحق شوند، پس خوب مراقب باشید که بعد از من با این دو چگونه رفتار می‌کنید.

جواب خودت را امتحان کن درس 5 پیام آسمان هشتم

مبحث درس 5 کتاب پیام آسمانی هشتم در مورد روزی که اسلام کامل شد می‌باشد. در این درس 3 سوال در قسمت خودت را امتحان کن ذکر شده است و شما می‌توانید جواب کامل به هر سوال را در ادامه مطلب ببینید.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 47 پیام آسمان هشتم

1_ پیامبر اکرم، در روز غدیر خم، درباره امیرالمؤمنین چه فرمود و ایشان را به چه مقامی منصوب کرد؟
2_ چرا در روز غدیر خم، کافران و منافقان از نابودی اسلام نا امید شدند؟
3_ چرا بعد از پیامبر خدا تنها امیر مؤمنان شایستهٔ رهبری بر مسلمانان بودند؟

پاسخ: 1- آگاه باشید، هر کسی که من ولی و صاحب اختیار او بوده‌ام هم اکنون علی سرپرست و ولی اوست. خداوندا هرکس ولایت علی را پذیرفت تو نیز او را تحت سرپرستی و ولایت خویش قرار بده. خدایا یاران علی را یاری کن و با دشمنان علی دشمن باش.

2- چون پیامبر، حضرت علی را به جانشینی خود قرار داد.

3- زیرا آنها تصویر می‌کردند چون پیامبر خدا پسری ندارد کسی بعد از او نمی‌تواند رهبری مردم را بر عهده بگیرد و با وفاتش دین اسلام به فراموشی سپرده خواهد شد. اما جانشینی حضرت علی به جای پیامبر در عید غدیر خم تمام آرزوهای پوچ آنان را بر باد داد.

جواب خودت را امتحان کن درس 6 پیام آسمان هشتم

درس 6 پیام آسمانی هشتم در مورد نردبان آسمان توضیح داده است. در انتهای این درس 4 سوال ذکر شده است و شما در قسمت زیر جواب کامل مربوط به هر قسمت را می‌توانید مشاهده بفرمایید.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 57 پیام آسمان هشتم

١_ دلایل اهمیت نماز خواندن در مسجد را بیان کنید.
٢_ اگر کسی بعد از نماز بفهمد که بدن یا لباسش نجس بوده است، آیا واجب است نمازش را دوباره بخواند؟ توضیح دهید.
٣_ کسی که کف پاهایش خیس است، آیا می‌تواند بر روی فرش نجس نماز بخواند؟
٤ _گزینه های درست و نادرست را مشخص کنید.
الف_ استفاده از گردنبند و انگشتر طلا برای مردان حرام است.
ب_ استفاده از گردنبند و انگشتر طلا نماز مردان را باطل می‌کند.
ج_ اگر نجاست ادرار کمتر از یک سکه کوچک باشد می‌توان با آن نماز خواند.

پاسخ: 1- در مساجد همواره ذکر و نام خداوند جاری است و معنویت زیادی در آن هست؛ از این رو، کسی که برای نماز خواندن به مسجد می‌رود نمازش را با توجه بیشتری می‌خواند. انسان در مسجد میهمان خدا می‌شود و چه کسی از خداوند در پذیرایی از میهمان تواناتر می‌باشد؟

2- خیر زیرا بعد از نماز متوجه شده است پس نمازش درست است و واجب نیست نمازش را دوباره بخواند اما برای نمازهای بعدی باید جای نجاست را رفع کند و لباس و بدنش را تطهیر کند.

3- خیر زیرا خیس بودن کف پا باعث سرایت نجاست می‌شود.

4- قسمت الف و ب صحیح است و قسمت ج غلط است.

خودت را امتحان کن درس 7 پیام آسمان هشتم

درس 7 پیام آسمانی هشتم در مورد فرصت طلایی است. در این درس در قسمت خودت راد امتحان کن 4 پرسش ذکر شده است و شما دوستان در قسمت زیر می‌توانید جواب کامل مربوط به هر پرسش را ببینید.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 63 پیام آسمان هشتم

1_ توضیح دهید چگونه روزه گرفتن باعث توجه بیشتر روزه‌دار به فقرا و مستمندان می‌شود.
2_ چهار مورد از مبطلات روزه را نام ببرید.
3_ اگر کسی در ماه مبارک رمضان فراموش کند که روزه است و مبطلات روزه را انجام دهد، روزه‌اش چه حکمی دارد؟
4_ آیا شنا کردن در آب روزه را باطل می‌کند؟ توضیح دهید.

پاسخ: 1- به فرموده امام صادق علیه السلام: ثروتمندان هرگز درد گرسنگی را حس نمی‌کنند؛ زیرا هر چه بخواهند می‌توانند به دست آورند؛ به همین دلیل نسبت به فقیران و گرسنگان دلسوزی نمی کنند. خداوند بلند مرتبه روزه را بر همه واجب کرد تا در این ماه همه مانند هم باشند و ثروتمندان نیز مزه گرسنگی را بچشند و با گرسنگان و فقیران مهربان شوند و به آنان کمک کنند.

2- بنا به سخن حضرت امام صادق (ع) : خوردن، آشامیدن، فروبردن تمام سر در آب، دروغ بستن به خدا و پیامبران و امامان

3- اگر روزه‌دار فراموش کرده باشد و یکی از مبطلات را انجام دهد روزه اش صحیح است.

4- یکی از مبطلات روزه فرو بردن تمام سر در آب است. پس اگر این کار را انجام دهد روزه شخص باطل می‌شود.

خودت را امتحان کن درس 8 پیام آسمان هشتم

خودت را امتحان کن درس هشتم پیام آسمانی هشتم در مورد نشان ارزشمندی است. در انتهای این درس در قسمت خودت را امتحان کن 3 سوال نوشته شده است و شما می‌توانید جواب خودت را امتحان کن پیام‌های آسمانی هشتم را مشاهده کنید.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 72 پیام آسمان هشتم

1_ چه شباهتی میان تابلوهای راهنمایی و رانندگی و قوانین دین وجود دارد؟
2_ مهم‌ترین وظایف هر مرد و زن در برابر نامحرمان چیست؟
3_ دو مورد از آثار و پیامدهای بی توجهی به حجاب را بیان کنید.

پاسخ: 1- تابلوهای راهنمایی و رانندگی به عنوان هشدار دهنده و اطلاع دهنده به افراد از خطرات جاده کاربرد دارند تا رانندگان سفری بی‌خطر داشته باشند و قوانین دین هم در جاده زندگی از سوی خداوند آگاه و دانا علامت و تابلوهایی قرار داده تا انسان سالم به مقصدش برسد. تابلوهای رانندگی به دنبال اذیت و آزار رانندگان نیستند و فقط صلاح راننده را می‌خواهند تا سفری ایمن و بی‌خطر داشته باشد. تابلوهای خداوند نیز برای حفظ سلامتی و آرامش روح و جسمی انسان‌ها و نجات انسان‌ها از خطرات وضع شده است و با توجه به آن‌ها انسان می‌تواند از انحرافات نجات پیدا کند.

2- چشمان خود را از نگاه کردن به نامحرمان نگاه دارد، حفظ حیا در گفتار و رفتار، پوشش مناسب داشته باشند.

3- عدم امنیت و مورد آزار قرار گرفتن توسط مردان هوس باز، کم ارزش شدن زن در جامعه چون زنی که خودش را در پیش همگان عرضه می‌کند ارزش خود را از دست داده و احترامی برای خودش قائل نمی‌شود.

خودت را امتحان کن درس 9 پیام آسمان هشتم

درس نهم کتاب پیام‌های آسمانی هشتم در مورد تدبیر زندگانی است. در این درس در قسمت خودت را امتحان کن 4 پرسش ذکر شده است و شما می‌توانید پاسخ هر سوال را در قسمت زیر ببینید.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 79 پیام آسمان هشتم

1 پنج نمونه از رفتارهای اسراف آمیز را که در جامعه رواج بیشتری دارد بنویسید.
2 مصرف‌گرایی چه زیان های فردی و اجتماعی به دنبال دارد؟
3 توضیح دهید اسراف و مصرف‌زدگی چگونه یک جامعه را به وابستگی می‌کشاند.
4 روش صحیح مصرف از نظر اسلام چیست؟

 1. مصرف زیاد برق و آب
 2. خرید و مصرف بیش از نیاز مواد خوراکی
 3. خرید لباس بیش از حد نیاز انسان
 4. در خرید وسایل منزل چشم و هم چشمی کردن
 5. اسراف کردن بنزین

2_زیان‌های اجتماعی: خرید بیش از حد نیاز کالا، باعث کمیاب شدن آن می‌شود. کمیاب شدن کالا، قیمت آن را افزایش می‌دهد و به این ترتیب با رشد مصرف‌گرایی، کالاها هر روز گران‌تر شده و توانایی خرید مردم کاهش می‌یابد.

زیان‌های فردی: اگر خانواده‌ای دو برابر مقدار نیازش خوراکی خرید کند، یا باید همه آن را تا قبل از اینکه خراب نشده مصرف کند، که نتیجه آن پرخوری، افزایش وزن و بیماری‌ است یا اینکه مقدار اضافی را دور بریزد که این هم اسراف و هدر دادن نعمت‌های الهی است و فقر و محرومیت را به دنبال دارد.

3 باعث وابستگی به کشورهای بیگانه می‌شود، چون چاره‌ای به جز واردات همیشگی کالاها از کشورهای دیگر باقی نخواهد ماند و اگر ملتی به سایر کشورها وابسته شود چاره‌ای جز پذیرش خواسته‌های آن‌ها را نخواهد داشت.

4_ روش میانه روی و تعادل یعنی: نه بیش از اندازه مصرف کنیم که اسراف است و خدا هرگز اسراف کنندگان را دوست ندارد و نه اینکه از آنچه که داریم هم استفاده نکنیم که همان معنی خساست و بخل ورزی است و بهترین روش حفظ تعادل و میانه روی در مصرف است.

خودت را امتحان کن درس 10 پیام آسمان هشتم

درس دهم کتاب پیام‌های آسمانی پایه هشتم در مورد دو سرمایه گرانبها توضیح داده است. در انتهای این درس در قسمت خودت را امتحان کن 4 پرسش نوشته شده است و در ادامه می‌توانید پاسخ کامل و مربوط به  هر سوال را مشاهده کنید.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 86 پیام آسمان هشتم

1_ بین حرکت ابرها و گذشتن زمان چه شباهت هایی وجود دارد؟
2_ آیا نعمت عمر به تنهایی برای خوشبختی ما در دنیا و آخرت کافی است؟ توضیح دهید.
3_ خداوند حکیم چه کسانی را از چهارپایان نیز گمراه‌تر معرفی می‌کند؟ چرا؟
4_ سه مورد از عوامل هدر دادن عمر را بیان کنید.

پاسخ: 1- هر دو با سرعت می‌گذرند و قابل برگشت نیستند و فرصت جبران ندارند.

2- خیر، از آنجایی که مهم‌ترین تفاوت انسان با حیوانات و گیاهان، داشتن قدرت تفکر و اندیشیدن است، پس باید با استفاده از این نعمت ارزشمند خداوندکه به ما داده است به راه های پیشرفت خود در زندگی خوب فکر کنیم و با کمک پیامبران الهی بهترین راه را برای رستگاری خود انتخاب کنیم.

3- توانایی اندیشیدن دارند، ولی از این نعمت خداوند بهره نمی‌گیرند. چشم دارند، ولی از آنچه می‌بینند عبرتی نمی‌گیرند، گوش برای شنیدن دارند، ولی برای شنیدن دستورات خداوند از آن استفاده نمی‌کنند. خداوند این گروه از انسان‌ها را که (دل‌هایشان) کر و لال است، از چهارپایان هم گمراه‌تر دانسته و آن‌ها را بدترین موجودات معرفی می‌کند.

4- تنبلی، بی حالی،  بی توجهی به اولویت ها و معاشرت با افراد بی نظم و …

یک پیشنهاد فوق‌العاده برای دوستان سال هشتمی، اگر به دنبال راحت‌ترین راه برای رسیدن به آموزش‌ها و حل تمرینات مربوط به دروس پایه هشتم هستید از همین جا، با کلیک بر روی لینک‌های گذاشته شده به جواب سوالات خود برسید.

آموزش درس اول عربی هشتم
آموزش فصل اول علوم هشتم
جواب آزمایش کنیدهای علوم هشتم
جواب انس با قرآن در خانه هشتم
جواب تمرینات عربی هشتم
جواب فعالیت‌های نوشتاری فارسی هشتم

خودت را امتحان کن درس 11 پیام آسمان هشتم

آفت‌های زبان مربوط به درس 11 پیام آسمانی هشتم است. در قسمت زیر 3 سوال نوشته شده که مربوط به جواب خودت را امتحان کن پیام‌های آسمانی پایه هشتم می‌باشد.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 94 پیام آسمان هشتم

1_ دو مورد از عواقب دروغ گفتن را بیان کنید.
2_ رواج غیبت در جامعه چه آثار شومی بر روابط مردم با یکدیگر خواهد گذاشت؟
3_ چه راهکارهایی برای درمان عادت زشت ناسزاگویی وجود دارد؟

پاسخ: 1- ایمان را تباه و از بین می‌برد، انسان دروغ‌گو کم حافظه است و حافظه انسان را ضعیف می‌کند، و باعث فقر و تنگ‌دستی می‌شود.

2- باعث جدایی و دشمنی بین افراد می‌شود، همچنین کینه و ناراحتی را در دل افراد جامعه پرورش می‌دهد، بی اعتمادی در جامعه زیاد می‌شود- فرصت جبران اشتباهات از افراد گرفته می شود زیرا اگر فرد خبردار شود که همه از عیب‌های او مطلع شده‌اند و دیگر کسی به او اعتماد ندارد انگیزه‌ای برای او نمی‌ماند تا اشتباهش را ترک و یا جبران کند و به این ترتیب می‌تواند هر گناه دیگری را نیز مرتکب شود و این یعنی نابودی و هلاکت فرد و جامعه.

3- دور شدن از افرادی که فحش می‌دهند و عادت به انجام این کار دارند، فکر کردن به اینکه چه کار زشتی انجام می‌دهند- توجه داشتن به اینکه با فحش دادن چه برکاتی از زندگی آنان حذف می‌کند و در آخر نیز رستگار نمی‌شوند.

خودت را امتحان کن درس 12 پیام آسمان هشتم

درس دوازدهم پیام‌های اسمانی هشتم در مورد ارزش کار می‌باشد. در انتهای این درس در قسمت خودت را امتحان کن 4 سوال پرسیده شده است و شما می‌توانید پاسخ هر سوال را در قسمت زیر به طور کامل مشاهده کنید.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 100 درس 12 پیام آسمانی هشتم

1_ کار کردن چه فوایدی برای فرد و جامعه دارد؟ سه مورد را بیان کنید.
2_ چند کار نام ببرید که درآمد آنها حرام است.
3_ سه شغل حلال نام ببرید که ممکن است درآمد صاحبان آنها حرام شود.
4_ کسب و کار حرام چه آثار بدی بر زندگی انسان دارد؟

پاسخ: 1- از عبادت‌های بزرگ به حساب می‌آید، توانایی برای سخاوتمندی و مشارکت در انجام کارهای خیر بیشتر می‌شود، برطرف کردن مشکلات اجتماعی، از رخ دادن تخلفات اجتماعی مثل مزاحمت‌های خیابانی و غیره جلوگیری می‌کند.

2- دزدی کردن، فساد، خرید و فروش اجناس قاچاق، حق الناس خوری، ربا و …

3- کسی که وسیله بی کیفیت و بی ارزش را در بسته بندی یک وسیله خوب و با کیفیت می‌گذارد و آن را با قیمتی بیشتر از ارزش خود می‌فروشد، به همان مقداری که پول بیشتری را دریافت می‌کند مال او حرام می‌شود.
شخص کارمندی که وظیفه دارد هر روز در محل کار خود به انجام امور اداری بپردازد؛ اگر در ساعت کاری وظایفش را انجام ندهد، پولی را که دریافت می‌کند، حق او نیست و استفاده کردن از آن پول حرام است.
معلمی که در درس دادن به دانش آموزان خود کوتاهی کرده و به آن‌ها درس را طبق قانون آموزش نمی‌دهد.

4- دعاهای انسان مستجاب نمی‌شود، مال حرام  زیاد نمی‌شود و برکتی هم در زندگی نخواهد داشت.

خودت را امتحان کن درس 13 پیام آسمان هشتم

درس سیزدهم کتاب پیام‌های آسمانی هشتم در مورد کلید گنج‌ها است. در این درس 3 سوال مربوط به بخش خودت را امتحان کن است که در ادامه پاسخ هر سوال کامل نوشته شده است.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 108 درس 13 پیام آسمانی هشتم

1_ دعا کردن چه فایده‌ هایی دارد؟ به دو مورد اشاره کنید.
٢_ چهار مورد از آداب دعا را بیان کنید.
٣_ بنابر فرمایش حضرت علی، چرا برخی از دعاها فوری برآورده نمی‌شوند؟

پاسخ: 1- سبب جلب توجه خداوند می‌شود، آرامش روحی، بهره‌مندی از پاداش در روز قیامت.

2- رعایت کردن حق الناس، شروع کردن دعا با ذکر صلوات، برای شروع خواندن دعا ابتدا برای دیگران دعا کنیم، هنگام خواندن قرآن، وقت اذان، باریدن باران و در زمان روبه رو شدن سپاه ایمان و لشکر کفر.

3- تا پاداش درخواست کننده بیشتر و جزای آرزومند کامل‌تر شود زیرا در عوض بهتر از آن را در این جهان با آن جهان به ما می‌دهند.

خودت را امتحان کن درس 14 پیام آسمان هشتم

درس 14 پیام‌های آسمانی پایه هشتم در مورد مسلمانان و وظایف آن‌ها است. در انتهای درس در بخش خودت را امتحان کن 2 پرسش مطرح شده و شما پاسخ مربوط به هر سوال را می‌توانید در قسمت زیر ببینید.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 118 درس 14 پیام آسمانی هشتم
١_ چهار مورد از وظایف یک مسلمان را نسبت به برادران دینی اش بیان کنید.

٢_ مهم‌ترین برنامه دشمنان اسلام برای از بین بردن اتحاد مسلمانان چیست؟ مراحل این برنامه را توضیح دهید.

 • در ابتدا هر چیزی را که برای خودت دوست داری برای او نیز دوست بداری و هر چیزی را که برای خود نمیپسندی برای او نیز نپسندی، مورد دوم آنکه به دنبال خشنود کردنش باشی و او را خشمگین نکنی، مورد سوم اینکه هرگاه نیاز شد با جان و مال و زبان و دستت او را یاری کنی، مورد چهار آنکه آینه و راهنمای زندگی او باش- اگر می‌دانید برادر دینی نیازی دارد قبل از آنکه خودش بگوید تو برای رفع نیازش اقدام کنی- اگر به هر دلیلی بیمار شد بدون هیچ منتی و دلیلی برای ملاقات و سر زدن به او قدم برداری و بشتابی.
 •  یکی از مهم‌ترین برنامه های دشمنان تفرقه انداختن در بین مسلمانان و جنگ در میان آن‌هاست و با استفاده از قدرت رسانه ها و تبلیغاتی که در اختیار دارند به طور پیوسته اختلافات بین اقوام مختلف مسلمانان را بزرگ نمایی کنند. جنگ های داخلی میان مسلمانان به راه می اندازند و به حالت پنهانی و آشکار به پخش اسلحه و مهمات جنگی میان آن‌ها می‌پردازند البته منافع خود را در نظر گرفته و برای ایجاد تفرقه هم دست به هر کاری می‌زنند.

خودت را امتحان کن درس 15 پیام آسمان هشتم

درس 15 پیام آسمانی هشتم در مورد حق‌الناس می‌باشد. در قسمت زیر قرار است به 4 پرسشی که در قسمت صفحه 124 کتاب پیام‌های آسمانی هشتم پاسخ داده و در اختیار شما دوستان عزیز گذاشته‌ام.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 124 درس 15 پیام آسمانی هشتم

١_ کسی که دوست دارد به بهشت الهی راه یابد، باید حقوق چه کسانی را رعایت کند؟
٢_ اگر همه مردم نسبت به حقوق یکدیگر بی توجهی کنند، چه اتفاقی در جامعه خواهد افتاد؟
٣_ سه نمونه از حقوقی را که هم کلاسی‌ها بر شما دارند، بیان کنید.
٤_ سه نمونه از حقوقی را که افراد خانواده (پدر، مادر، برادر، خواهر و…) بر شما دارند، بیان کنید.

پاسخ: 1. حق الله، حق الناس ،حق النفس

2. عدم امنیت، ایجاد هرج و مرج، کوتاهی در انجام کارها، ایجاد محیطی پر از آشوب

3. احترام گذاشتن، خوش رفتاری و خوش اخلاقی، کمک در یادگیری مفاهیم درس

آزار نرساندن، گوش دادن به صحبت های من، حمایت و کمک به من در وقت نیاز و گرفتاری، نیکی کردن، احترام گذاشتن

دوستان و همراهان عزیز سایت بخون، به پایان مقاله جواب خودت را امتحان کن‎‌های پیام‌های آسمانی هشتم رسیدیم. امیدوارم توانسته باشیم بهترین‌ درمان‌ها را برای دردهای بی‌جوابی شما از خوانش درس پیام‌های آسمانی هشتم به کمک یکدیگر به ارمغان آوریم. اما برای اطلاع از تازه‌ترین مقالات منتشر شده سایت بخون، حتمأ در قسمت خبرنامه سایت ثبت نام کنید و از قسمت ارسال دیدگاه‌های سایت، سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

درضمن پاسخ سایر سوالات پیام‌های آسمان هشتم را در بخش گام به گام پیام‌های آسمان هشتم می‌توانید مشاهده کنید.

سوالات متداول خودت را امتحان کن‌های پیام‌های آسمان هشتم

 1. آیا مقاله جواب خودت را امتحان کن پیام‌های آسمانی هشتم شامل جواب سایر سوالات داخل کتاب نیز می‌باشد؟
  خیر، این مقاله فقط به بررسی جواب خودت را امتحان کن‌های پیام‌های آسمانی پایه هشتم پرداخته‌ایم.
 2. آیا مقاله جواب خودت را امتحان کن پیام آسمان هشتم، متناسب با آپدیت کتاب درسی چاپ 1400 نوشته شده است؟
  بله، جواب هر یک از خودت را امتحان کن‌ها، مطابق تغییرات کتاب درسی 1400 می‌باشد.
 3. چگونه می‌توانیم جزوه مقاله جواب خودت را امتحان کن‌های پیام آسمانی هشتم را دریافت کنیم؟
  شما مخاطبین عزیز، با مراجعه به قسمت چاپ مقاله و دانلود pdf، می‌توانید جزوه این مقاله را در دسترس خود داشته باشید.
4.4/5 - (20 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
20 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا