یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

فرصت مجدد برای جاماندگان از ثبت‌نام کنکور ۱۴۰۳/ جزئیات کنکور برای متقاضیان معلمی

سلام و درود، یاش‌گین ولی‌پور هستم از سایت بخون، در تاریخ ۲۲ آذر ۱۴۰۲، در حالی که فرصت ثبت‌نام در کنکور 1403 به پایان رسیده است، سازمان سنجش مجدداً اعلام کرد: با توجه به درخواست مکرر داوطلبانی که در زمان مقرر (از تاریخ 1402/09/05 لغایت 1402/09/15) موفق به ثبت‌نام نشدند، امکان ثبت‌نام باتأخیر برای این‌دسته از داوطلبان از روز دوشنبه 27 آذر تا روز سه‌شنبه 28 آذر 1402 در سایت سازمان سنجش فراهم است. این آخرین فرصت برای متقاضیانی است که موفق به ثبت‌نام در این آزمون نشده‌اند و بدیهی است بعد از تاریخ فوق هیچ درخواستی برای ثبت‌نام قابل پذیرش نخواهد بود.

همچنین داوطلبان می‌توانند هنگام ثبت‌نام در کنکور، علاقه‌مندی خود را برای شرکت در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم اعلام کنند با این حال باید به این نکته توجه داشته باشند: داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام آزمون سراسری سال 1403 (نوبت اول)، نوع آزمون خود را «فقط متقاضی شرکت در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم هستم» انتخاب می‌کنند، در صورت قبولی و یا عدم قبولی در آزمون پذیرش دانشجو ـ معلم حق انتخاب رشته در رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1403 را نخواهند داشت.

نتیجه نهایی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم در سال 1403 قبل از انتخاب رشته متقاضیان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اعلام خواهد شد و بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم در سال 1403، مهلت چندروزه به این دسته از داوطلبان داده می‌شود که چنانچه از قبولیِ خود در دانشگاه فرهنگیان منصرف شدند، امکان انتخاب رشته در آزمون سراسری سال 1403 را داشته باشند.

یادآوری می‌شود آزمون سراسری سال 1403 (نوبت اول) و آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم در دانشگاه فرهنگیان در روزهای پنجشنبه و جمعه 6 و 7 اردیبهشت 1403 برگزار خواهد شد. آزمون فرهنگیان شامل سه مرحله آزمون کتبی، مصاحبه و گزینش است و سوابق تحصیلی برای تمام گروه‌های آزمایشی به‌شکل قطعی است. داوطلبانی که گروه فرهنگیان را انتخاب می‌کنند علاوه بر دروس اختصاصی شاخه ریاضی، تجربی و انسانی، دفترچه اختصاصی فرهنگیان هم خواهند داشت.

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا