کامپیوتر و حسابداری پرمتقاضی‌ترین رشته‌های هنرستان

با سلام و درود. یاش‌گین ولی‌پور هستم از سایت بخون. در تاریخ 22 آذرماه 1402 محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: کامپیوتر و حسابداری پرمتقاضی‌ترین رشته‌های هنرستان است که در حال کاهش ظرفیت آنها هستیم و امسال بیش از ۱۰۰ رشته محل حسابداری را کاهش دادیم.

محمدمهدی کاظمی درباره متقاضیان ورود به هنرستان‌ها اظهارداشت: تقاضای اجتماعی برای آموزش مهارتی وجود دارد زیرا اکنون افراد متوجه شدند که فرصت‌های شغلی با مهارت به‌وجود می‌آید.

وی افزود: ظرفیت یک‌ساله و یک‌باره ایجاد نمی‌شود و نمی‌توانیم ظرفیت را یکباره افزایش دهیم. هدفگذاری شده است که تا پایان برنامه هفتم به صورت متناسب با نیازها در سال‌های اول با رشد کمتر و در سال‌های بعدی با رشد بیشتری ظرفیت را افزایش دهیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: توسعه رشته‌ها متناسب با نیاز بازار کار در نظر گرفته می‌شود؛ به عنوان مثال، امسال در هرمزگان متناسب با بوم و زیست بوم استان، رشته‌های مبتنی بر دریا و حوزه پتروشیمی و پالایشگاهی ایجاد شد. در همه استان‌ها آمایش منطقه را باید مد نظر قرار داد. در برخی از استان‌ها باید رشته‌های کشاورزی توسعه یابد.

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا