یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

بازنگری ضوابط سهمیه برگزیدگان المپیادها در کنکور

با سلام و درود؛ یاش‌گین ولی‌پور هستم از بخون. در تاریخ 10 شهریورماه 1401، به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، برخی کاربران سامانه فارس من با ثبت درخواست خود در این سامانه خواستار افزایش سهمیه برگزیدگان المپیادهای کشوری در کنکور سراسری شدند و برخی کاربران نیز با ثبت پویش دیگری اختصاص سهمیه به مدال‌آوران المپیاد سلول‌های بنیادی را مطالبه کردند.

سردبیر پویش فارس من در این باره به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفته است: در حال حاضر ۱۴ رشته‌ المپیادی مشمول سهمیه کنکور هستند ولی المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که یک المپیاد نوپاست هنوز مشمول سهمیه کنکور نشده است.

وی با بیان اینکه بنیان گذار المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور ایران است، افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرده بود اگر پنج دوره از این المپیاد بگذرد، برگزیدگان آن هم شامل سهمیه کنکور می‌شوند؛ امسال هفتمین دوره برگزاری المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی است اما متاسفانه هنوز سهمیه کنکور آن محقق نشده است.

بازنگری و به روزرسانی سهمیه برگزیدگان المپیادها در کنکور

سعیدرضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در این باره گفته است: در حال پیگیری و بررسی المپیادهای قدیم و جدید هستیم تا ضوابط و شاخص‌های آن پس از بررسی، بازنگری شود.

وی با اشاره به لزوم به روز رسانی سهمیه المپیادهای علمی گفته است:

باید ارتباط رشته‌های المپیادها با رشته‌های دانشگاهی را هم بررسی کنیم تا حمایت‌های اثرگذاری از برگزیدگان المپیادها صورت گیرد.

به گزارش فارس، مسأله المپیادهای دانش آموزی و سهمیه برگزیدگان این المپیادها در کنکور سراسری در جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور بررسی شده و قرار است پس از نهایی شدن بررسی‌ها، نتایج آن به اطلاع مردم برسد.

منبع: فارس

1/5 - (1 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا