یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

راه‌اندازی سامانه انتخاب رشته مجازی در سازمان سنجش

با سلام و درود؛ یاش‌گین ولی‌پور هستم از سایت بخون. در تاریخ 11 مرداد ماه 1401، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از راه‌اندازی سامانه انتخاب رشته مجازی برای ارائه مشاوره انتخاب رشته به داوطلبان آزمون سراسری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش ، دکتر عبدالرسول پورعباس با تأکید بر اینکه هرگونه مغایرت در معدل اعلامی به لغو قبولی در آزمون سراسری منجر می‌شود، بیان کرد: داوطلبان باید نسبت به بررسی معدل درج شده در مدارک تحصیلی اقدام و عدد دقیق معدل را هنگام انتخاب رشته اصلاح نمایند البته انتخاب رشته نیز تا پایان زمان مشخص شده قابل ویرایش خواهد بود.

ایشان تاکید کرد هر گونه مغایرت در معدل درج شده باعث محرومیت از کنکور خواهد شد.

معاون وزیر علوم افزود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته روز جمعه ۱۴ مرداد ماه منتشر می‌شود و زمان انتخاب رشته داوطلبان از عصر روز دوشنبه ۱۷ تا روز شنبه ۲۲ مرداد خواهد بود ضمن اینکه سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی نیز روز پنجشنبه ۱۳ مرداد ماه فعال خواهد شد.

دکتر پورعباس افزود:

داوطلبان سعی کنند شخصاً نسبت به ورود اطلاعات رشته‌های مورد نظر اقدام کنند و توصیه می‌شود این اقدام را به فرد دیگر یا متصدیان کافی نت‌ها واگذار نکنند، زیرا مسئولیت انتخاب رشته منحصراً به عهده داوطلبان است و امکان جبران اشتباه انتخاب رشته در آزمون امسال فراهم نیست.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به سؤالات داوطلبان درباره مشاوره انتخاب رشته خاطرنشان کرد: داوطلبان دقت کنند هیچ مشاوره تضمینی در این زمینه وجود ندارد و همه انتخاب رشته‌ها بر اساس احتمال است ، زیرا انتخاب دیگر داوطلبان مشخص نیست. در این زمینه سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش آموزش کشور با هزینه کمتر از ۲۰ هزار تومان طراحی و در اختیار داوطلبان قرار گرفته است. در این سامانه گروه‌های آزمایشی، سهمیه‌ها، درصد و رتبه داوطلب، فهرستی از رشته و دانشگاه‌های دارای پذیرش در نوبت روزانه، شبانه، دولتی، آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس و غیرانتفاعی با آخرین داده‌های سال‌های اخیر، مدنظر قرار گرفته است.

وی افزود: علاوه بر این سامانه، مدارس و مراکز مشاوره آموزش و پرورش و برخی دانشگاه‌ها نیز با کمک سازمان سنجش امکان انجام مشاوره برای داوطلبان را فراهم کرده‌اند که این مشاوره‌ها نیز گران‌قیمت نیستند. بنیاد شهید و امور ایثارگران و کمیته امداد نیز با کمک کارشناسان سازمان سنجش امکان ارائه مشاوره را فراهم کرده‌اند، ولی لازم است بار دیگر تأکید کنیم هیچ مشاوره انتخاب رشته‌ای قائل تضمین نیست.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان تأکید کرد: پاسخگویی سازمان سنجش به داوطلبان به صورت غیر حضوری از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی و تلفنی است و هیچ درخواست و سؤالی در این زمینه بدون پاسخ نخواهد ماند لذا داوطلبان و والدین آن‌ها حتی الامکان از هر گونه مراجعه حضوری به سازمان سنجش خودداری کنند.

2.7/5 - (3 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا