یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

الزام اعلام علاقه‌مندی داوطلبان رشته‌های هنر و علوم ورزشی در کنکور

با سلام، یاش‌گین ولی‌پور هستم از سایت سایت بخون . در تاریخ 5 ام تیر ماه سال 1401 خبرنگار مهر گفت: داوطلبان گروه آزمایشی هنر در ۱۲ رشته­ و داوطلبان رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت‌بدنی برای شرکت در آزمون عملی باید همزمان با دریافت کارت کنکور ۱۴۰۱، علاقمندی خود را برای آزمون عملی اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر:

آزمون گروه آزمایشی هنر صبح چهارشنبه ۸ تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی و علوم ریاضی و فنی صبح پنجشنبه ۹ تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه ۱۰ تیر و آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی صبح شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ برگزار می شود.

بنابر این گزارش، داوطلبان گروه آزمایشی هنر در ۱۲ رشته و داوطلبان رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی باید با مراجعه به لینک https://register2.sanjesh.org/CsSarBorsiye140104# برای شرکت در آزمون عملی همزمان با دریافت کارت کنکور ۱۴۰۱، علاقمندی خود را برای آزمون عملی اعلام کنند.

داوطلبان علاقه‌مند به رشته‌ هنر:

داوطلبان گروه آزمایشی هنر در صورت علاقه‌مندی به ۱۲ رشته اعلامی به منظور شرکت در آزمون عملی باید نسبت به انتخاب حداکثر دو مجموعه از رشته‌های تحصیلی و منحصراً به صورت اینترنتی از امروز یکشنبه ۵ تیرماه همزمان با پرینت کارت تا روز شنبه ۱۱ تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

بر اساس اخبار منتشر شده، پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی مورد نظر در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ به صورت متمرکز و با شرایط خاص صورت می‌پذیرد، و داوطلبانی که اقدام به انتخاب ۱ مجموعه از مجموعه رشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی هنر برای شرکت در آزمون عملی می‌کنند باید مبلغ ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال (معادل ۲۲۵ هزار تومان) بابت هزینه آزمون عملی به صورت اینترنتی به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، در روزهای ۵ تا ۱۱ تیر در سایت سازمان سنجش پرداخت کنند.

همچنین، داوطلبان در صورتی که داوطلب و علاقه مند به شرکت در آزمون عملی ۲ مجموعه از مجموعه های گروه آزمایشی هنر هستند باید مبلغ ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (معادل ۴۵۰ هزار تومان) به صورت اینترنتی پرداخت کنند. توجه داشته باشید که عدم پرداخت هزینه آزمون رشته های تحصیلی عملی در تاریخ تعیین شده، به منزله عدم امکان پذیرش آنان در این رشته‌ها خواهد بود.

داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده اقدام کرده و ثانیاً در جلسه آزمون گروه آزمایشی هنر که در روز چهارشنبه ۸ تیرماه ۱۴۰۱ برگزار می شود، حاضر باشند.

لازم به ذکر است که رشته های هنری دارای آزمون عملی در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ شامل: «نقاشی، ارتباط تصویری، طراحی پارچه، طراحی لباس و آموزش هنر»، «طراحی صنعتی»، «ادبیات نمایشی»، «مجسمه‌سازی»، «موسیقی ایرانی»، «موسیقی جهانی»، «کتابت و نگارگری»، «آهنگسازی»، «بازیگری»، «طراحی صحنه»، «نمایش عروسکی» و «عکاسی» است.

قابل توجه داوطلبان علاقه‌مند به رشته‌های علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی:

داوطلبان هریک از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در صورت علاقه مندی به رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی باید نسبت به انتخاب مورد مربوط منحصراً به صورت اینترنتی همزمان با پرینت کارت از روز یکشنبه ۵ تیر تا شنبه ۱۱ تیر از طریق سایت سازمان سنجش افدام کنند. با توجه به اینکه پذیرش دانشجو در این رشته در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ به صورت متمرکز با شرایط خاص صورت می پذیرد، داوطلبانی که نسبت به انتخاب مورد مربوط اقدام کرده اند باید مبلغ یک میلیون و ۵۰ هزار ریال (معادل ۱۰۵ هزار تومان) به صورت اینترنتی به وسیله کارتهای بانکی عضو شتاب پرداخت کنند.

داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده اقدام کرده و ثانیاً در جلسه آزمون یکی از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم تجربی که در روزهای پنجشنبه و جمعه ۹ و ۱۰ تیرماه برگزار می شود، حاضر باشند.

داوطلبان لازم است برای اطلاع از جزئیات برگزاری آزمون عملی، زمان پرینت کارت ورود به جلسه و آدرس محل برگزاری آزمون رشته‌های اعلام شده، به اطلاعیه‌ سازمان سنجش در روز چهارشنبه ۲۲ تیرماه ۱۴۰۱ مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر.

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا