آغاز توزیع کارت کنکور 1401

با سلام؛ یاش‌گین ولی‌پور هستم از سایت بخون. در تاریخ 4 تیر ماه 1401 تهران-ایرنا- اعلام کرد که فرآیند توزیع و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری ۱۴۰۱ از عصرامروز (شنبه چهارم تیرماه) در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور www.sanjesh.org آغاز می‌شود.

براساس اعلام علیرضا کریمیان مشاور رییس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه ای متقاضیان از سامانه ثبت احوال، امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه ای وجود ندارد لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱، ۲، ۳، ۴ و ۱۳ کارت شرکت در آزمون داوطلبان وجود داشت، ضروری است درخواست کتبی خود را به همراه تصویر شناسنامه یا کارت ملی حداکثر تا تاریخ ۱۲ تیرماه از طریق آدرس https://darkhast.sanjesh.org به سایت این سازمان ارسال کنند.

علیرضا کریمیان افزود:

داوطلبان توجه داشته باشند که فرصت را از دست ندهند چرا که در صورت مغایرت در برخی از اطلاعات ثبت نامی مانند فاقد عکس، اشتباه عکس یا معلولیت لازم است به باجه های رفع نقص مطابق با شهر محل سکونت خود و جداول مندرج در “اطلاعیه اعلام زمان برگزاری، نحوه‌ دریافت کارت‌ و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری‌ ” در روزهای سه شنبه هفتم تیرماه لغایت روز جمعه دهم تیرماه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲ و ۱۴ الی ۱۸ به نماینده این سازمان مستقر در باجه مراجعه کرده و اطلاعات خود را ویرایش کنند.

داوطلبانی که علاوه بر ثبت نام در آزمون یکی از گروه های‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی، علوم‌ تجربی‌ و علوم‌ انسانی، در گروه‌ های آزمایشی هنر و زبان های‌ خارجی‌ نیز  ثبت نام کرده اند، برای آنها سه‌ کارت‌ شرکت در آزمون (یک‌ کارت‌ مربوط‌ به‌ گروه‌ آزمایشی‌ اصلی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی یا علوم‌ تجربی‌ و یا علوم‌ انسانی‌ و ۲ کارت‌ دیگر به‌ ترتیب‌ برای‌ گروه‌ هنر و زبان های‌ خارجی) صادر شده‌ است.

لازم به ذکر ایت که سازمان سنجش آموزش کشور به داوطلبان توصیه کرده است بعد از دریافت کارت با توجه به آدرس مندرج روی کارت ورود به جلسه آزمون حوزه امتحانی خود را در روزهای باقیمانده تا آزمون شناسایی کنند تا بدون نگرانی در جلسه آزمون حضور یابند.

همانند سنوات گذشته، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی با ۵۷۴ هزار و ۷۵۱ نفر، ۳۸.۶ درصد داوطلبان را به خود اختصاص داده اند و بعد از آن، گروه های علوم انسانی، زبان های خارجی، هنر و ریاضی قرار دارند.

همچنین بررسی آمارهای سازمان سنجش نشان می دهد بیشترین تعداد زنان در گروه آزمایشی زبان های خارجی حضور دارند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی.

5/5 - (1 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا