یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

۱۲۵ رشته جدید در دانشگاه جامع علمی و کاربردی ایجاد شد

با سلام؛ یاش‌گین ولی‌پور هستم از سایت بخون. در تاریخ 30 ام تیرماه 1401، قائم مقام رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور از افزایش ۱۲۵ رشته جدید در این دانشگاه در سال تحصیلی جاری برای رفع نیاز فعلی جامعه خبر داد. اصغر کشتکار روز پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی افزود: سال گذشته بیش از ۵۲ درصد از داوطلبان ورود به دانشگاه ها که امکان انتخاب رشته داشتند انتخاب رشته نکرده اند چون این رشته ها جوابگوی آینده شغلی آنها نبوده است.

 معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: ظرفیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی به گونه ای است که می تواند از طریق ارایه آموزش های عالی شغل محور، برای ایجاد اشتغال مولد در کشور و کمک به رفع معضل بیکاری، در زیست بوم اشتغال کشور نقش آفرینی کند.

وی افزود:

دانشگاه جامع علمی کاربردی بنا دارد در چهارچوب برنامه تحولی نیازآفرینی و با مشارکت متولیان حوزه های شغلی و با مطالعه و پردازش اطلاعات بازارکار، نیازهای آموزشی را به صورت مستمر شناسایی و تولید برنامه های درسی جدید به ویژه با تاکید بر مشاغل نوظهور و مشاغل آینده را به صورت جدی دنبال کند.

قائم مقام رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور همچنین بیان کرد: نظر به اهمیت جایگاه و نقش صنعت فناوری اطلاعات و رایانه و کاربرد این صنعت در اکثریت حوزه های شغلی و ضرورت توجه جدی به مشاغل نوظهور و اشتغال زا، ۲۱ عنوان برنامه درسی جدید در سطح تکنسینی این‌حوزه شغلی تصویب شده است.

کشتکار از ایجاد ۱۴ عنوان رشته جدید مشمول مشاغل حوزه حقوق در این دانشگاه خبر داد و افزود: باتوجه تنوع و تکثر مشاغل آینده در حوزه ورزش و تربیت بدنی نیز رشته های جدیدی تصویب شده است.

در این مراسم با قدردانی از خدمات فرزان قالیچی ، اصغر عابدزاده به عنوان رئیس جدید دانشگاه جامع علمی و کاربردی آذربایجان شرقی معرفی شد.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا