یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

دانش‌آموزان مدال‎‌آور المپیاد جهانی می‌توانند در رشته مورد علاقه خود وارد دانشگاه شوند

با سلام و درود؛ یاش‌گین ولی‌پور هستم از سایت بخون. در تاریخ 28 ام تیرماه 1401، وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: دانش‌آموزانی که در المپیادهای جهانی رتبه کسب می‌کنند، می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه تحصیل کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ یوسف نوری با اشاره به این که دانش آموزان ایرانی در روزهای گذشته در المپیادهای جهانی درخشیده‌اند و عنوان نخست را در المپیاد جهانی زیست‌شناسی کسب کرده‌اند که این اتفاق پس از 23 سال افتاده است، اظهار کرد: باید برای دانش‌آموزان مناطق دورافتاده و مرزی کشور برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانند در این مسابقات شرکت و عناوین ملی و بین‌المللی کسب کنند. در مسابقات جهانی امسال نیز سه نفر از دانش‌آموزان شرکت‌کننده از شهرستان‌ها هستند.

وی افزود:

نگاه دولت، نگاه عدالت محوری است و بر همین اساس آموزش و پرورش با هماهنگی صدا و سیما برای دانش‌آموزان کل کشور، برنامه‌هایی برای آماده‌سازی دانش‌آموزان به منظور شرکت در المپیادهای ملی از شبکه امید پخش می‌کند تا دانش‌آموزان تمام کشور بتوانند از این امکان برای افزایش ظرفیت‌های علمی خود استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت‌هایی که برای ارتقای علمی دانش‌آموزان برای شرکت در المپیادهای علمی شده است، اظهار کرد: باشگاه دانش‌پژوهان جوان مدت زیادی تعطیل شده بود که اخیراً در شورای عالی انقلاب فرهنگی، اساسنامه آن به تصویب رسید و این باشگاه به عنوان مکانی که منتخبین کشوری المپیادها در آن جمع شده و برای المپیادهای جهانی آماده می‌شوند، تبدیل خواهد شد.

وی در مورد امتیازاتی که دانش‌آموزان صاحب رتبه در المپیادهای جهانی و کشوری خواهند داشت، خاطر نشان کرد: افرادی که در المپیادهای جهانی رتبه کسب می‌کنند، می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه تحصیل کنند و آنهایی که در المپیادهای کشوری رتبه کسب کنند، می‌توانند در صورت کسب 85 تا 90 درصد نمره آخرین فرد قبول شده در آن شهر رشته قبول شوند.

شایان ذکر است، دانش‌آموزان ایرانی در المپیاد جهانی زیست‌شناسی رتبه نخست دنیا را کسب کردند و در المپیاد ریاضی توانستند در رتبه هشتم جهانی قرار گیرند که نسبت به سال گذشته 21 رتبه رشد داشتند و در المپیاد جهانی فیزیک دو مدال نقره و سه برنز کسب کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

5/5 - (1 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا