یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

دوران کرونا افت پنهان در یادگیری داشتیم!

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت بخون، در روز ۱۰ ام اسفند ماه سال ۱۴۰۰، معاون اموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ارزشیابی موثر در فضای مجازی را چالش بزرگی دانست و گفت:

در دوران کرونا افت پنهان در یادگیری داشتیم و شکاف بین فرصت‌های یادگیری آشکارتر شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، رضوان حکیم‌زاده روز سه‌شنبه در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها افزود: تا قبل از کرونا، دانش‌آموزان در کلاس درس و مدرسه آموزش می دیدند اما با آموزش مجازی برخی از دانش آموزان به خاطر عدم دسترسی به موبایل و یا تبلت و رایانه محروم شدند.

معاون آموزش ابتدایی با اشاره به راهکارهای افت یادگیری، اظهار داشت: تغییر در روند کاری مدرسه، تغییر در تقویم سالانه مدارس، آموزش و توانمندسازی معلمان و استفاده ازمشارکت و همراهی خیرین از جمله راهکارهایی است که در نظام های آموزشی نوین به کارگرفته شده است. وی با اشاره به تغییرات اجتناب ناپذیر در دوران پساکرونا، ادامه داد:

یادگیری می‌تواند در هر مکانی انجام بگیرد و آموزش فناوری برای معلمان در اولویت خواهد بود. از دیگر تغییرات اجتناب ناپذیر اجتماعی شدن در بسترهای آنلاین، تغییر در روش های یادگیری و تغییر در نقش معلمان و خانواده ها خواهد بود.

حکیم زاده بابیان اینکه خلاقیت معلمان در استفاده از محتواهای آموزشی متنوع در آموزش مجازی بروز پیدا کرد،‌ افزود: دوران کرونا تهدیدها و فرصت هایی را به همراه داشته که از جمله فرصت های آن ارتقای مهارت فناوری معلمان و تهیه و تدوین منابع متنوع یادگیری در بستر فناوری است.

وی با اشاره به چالش های آموزش مجازی و راهکارهای جبران افت یادگیری در دوره ابتدایی، افزود: با آموزش مجازی دیوار انحصار در تولید محتوای آموزشی شکسته شد و خلاقیت معلمان در استفاده از محتواهای آموزشی متنوع بروز و ظهور پیدا کرد.

معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه خانواده ها مشارکت های بسیار خوبی داشتند، گفت:

تعطیلی مدارس باعث شد تا ارزش های کار معلمان و مدارس آشکار شود و نشان دهد این باور که فناوری می‌تواند جای معلم و مدرسه را بگیرد، بسیار اشتباه است.

وی با اشاره به پژوهش های بین المللی و نقش های جهانی آموزش حضوری و غیرحضوری، اظهار داشت: با شیوع کرونا و استفاده از آموزش مجازی، معلمان در مواجهه با آموزش مجازی چهار گروه؛ معلم معتقد به آموزش مجازی، معلم دارای نگرش مثبت به آموزش اما همراه با نگرانی، معلمان بی تفاوت و معلمان آماده و خوش بین به یادگیری در فضای مجازی هستند.

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا