یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

واگذاری رایگان ۷۰۰ مدرسه توسط بنیاد مستضعفان به آموزش و پرورش

سلام دوستان عزیز سالار احمدی هستم از سایت بخون، امروز تاریخ ۷ اسفند ۱۴۰۰ در بیانه‌ای رییس بنیاد مستضعفان از واگذری ۷۰۰ مدرسه توسط این ببنیاد خبر داد.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به احداث ۲ هزار کلاس درس توسط بنیاد مستضعفان، از واگذاری رایگان ۷۰۰ مدرسه تحت تملک بنیاد به وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

فتاح با اشاره به این تفاهم نامه و واگذاری رایگان املاک صدها مدرسه به وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تا امروز ۱۰۰۰ مدرسه که مالکیت آنها در اختیار بنیاد مستضعفان بود، تعیین تکلیف شده و بر همین اساس ۷۰۰ مورد از این مدراس در قالب ۲۲۵ هکتار به صورت رایگان واگذار می‌شود و تا امروز اسناد واگذاری ۴۱۹ ملک از این املاک به مساحت ۱۳۰ هکتار نهایی شده که ارزشی بالغ بر ۱,۵۰۰ میلیارد تومان دارد و انشاالله وضعیت سایر مدارس موضوع تفاهم نیز طی یک سال آینده تعیین تکلیف می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: علاوه بر واگذاری رایگان این مدارس، بیش از ۶۳۲ کلاس درس در قالب ۲۱۰ مدرسه توسط بنیاد مستضعفان در مناطق محروم احداث و مقاوم سازی شده است و همچنین تا امروز بنیاد مستضعفان برای تجهیز ۶۴۰ مدرسه در کشور اقدام کرده و هم اکنون نیز عملیات تجهیز ۱۲۰ مدرسه در حال اجرا است.

به گفته فتاح علاوه بر احداث ۶۳۲ کلاس درس، هم اکنون ۸۰۰ کلاس درس نیز توسط بنیاد مستضعفان در حال احداث است که ان‌شاءالله تا سال آینده تحویل می‌شود و انشاالله به زودی عملیات احداث ۶۰۰ کلاس درس دیگر نیز آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در طول شیوع کرونا نیز هزینه تأمین ۴۸ هزار تبلت را برای دانش آموزان محروم کشور عهده دار شده است، افزود: علاوه بر این، ما در سال جاری نیز ۳۵ میلیارد تومان برای تأمین البسه و کفش برای دانش آموزان محروم به کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت کردیم.

 با توجه به تاکید وزیر آموزش و پرورش مبنی بر توجه ویژه به مناطق مرزی کشور، مقرر شد تا واگذاری‌ها و همچنین احداث و تجهیز مدارس در این تفاهم نامه با اولویت مناطق هدف محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان و مناطق مرزی کشور انجام شود.

در خصوص تأمین فضای آموزشی برای طرح ملی مسکن نیز خاطرنشان کرد: ما اعلام کرده‌ایم که علاوه بر مشارکت خود در طرح ملی مسکن با واگذاری ۹۰۰ هکتار زمین رایگان، آماده هستیم تا املاکی که مناسب تغییر کاربری به فضای آموزشی برای این طرح است را نیز در اختیار وزارت آموزش و پرورش و دولت قرار دهیم.

منبع:خبرگزاری موج

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا