دینی یوسفیان پور
اخبار آموزش و پرورشاخبار آموزشی

تکلیف آموزش حضوری در مدارس با افول اومیکرون روشن شد

سلام و درود. پوریا فانی،  دبیر آموزش و پرورش  هستم، از سایت بخون. پنجشنبه 12 اسفند ماه 1400 خبری مبنی بر بازگشایی و تعیین تکلیف مدارس در دوران اومیکرون به میان آمد که در این راستا وزیر آموزش و پرورش گفت:

مدارس باز هستند و دانش‌آموزان باید با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به مدرسه بروند.

یوسف نوری روز پنجشنبه در محل یادمان جهاد شهدای عشایر عرب خوزستان در شهرستان حمیدیه بیان کرد:

تزریق واکسن کرونا در بین دانش آموزان واجد شرایط و معلمان بیش از سایر اقشار جامعه انجام گرفته است و در این بخش از بسیاری از کشورها پیش هستیم.

وی با بیان اینکه مدارس در بیشتر کشورهای جهان باز و فعال هستند بیان کرد:

بارسا

وزرات آموزش و پرورش تابع تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا است و این ستاد نسبت به تغییر رفتار ویروس کرونا اطلاعات بیشتری دارد.

وی گفت: وزارت آموزش و پرورش، سخنگویی برای ارایه اخبار مرتبط با کرونا در نظر گرفته است تا اطلاعات را به مردم و رسانه‌ها اعلام کند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:

خانواده‌ها برای حضور فرزندان خود در مدارس بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی نهایت همکاری را با آموزش و پرورش داشته باشند چرا که دانش‌آموزان در دوران کرونا بسیار از مدرسه و تحصیل دور شدند.

نوری در ادامه با اشاره به دانش آموزان بازمانده از تحصیل گفت: اعتباری برای شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل درنظر گرفته شده است گرچه تعداد بازمانده‌های از تحصیل در دوره ابتدایی زیاد نیست.

دینی یوسفیان پور

وی با بیان اینکه  ۷۵۰ منطقه آموزشی  و ۱۲۰ هزار مدرسه در کشور وجود دارد افزود: می‌توان تمامی دانش آموزان بازمانده از تحصیل را شناسایی کرد و آنها را در سال تحصیلی آینده به صورت حضوری و مجازی آموزش داد.

منبع: خبر آنلاین

امتیاز بدهید!

کمک به دانش آموز

پوریا فانی

سلام پوریا فانی هستم رتبه 1221 کنکور انسانی و در حال حاضر دانشجوی دبیری زبان و ادبیات فارسی و مدرس عربی هستم و اکنون در سایت بخون، امیدوارم بتوانم با کمک دانش و تجربه خودم شما را در این مسیر یاری کنم.
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا