یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

دانش آموزان محروم از مهر ماه سال آینده تحت پوشش تغذیه رایگان قرار خواهند گرفت

سلام دوستان عزیز سالار احمدی هستم از سایت بخون، امروز تاریخ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰، صادق ستاری فرد درگردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها از پوشش تغذیه رایگان دانش آموزان محروم از مهر ماه سال آینده خبر داد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: بعد ازماه مبارک رمضان تغذیه رایگان را در یکی از استان‌ها به عنوان پایلوت برای دانش آموزان خواهیم داشت تا برای مهرماه سال تحصیلی آینده از محل هدفمندی یارانه‌ها اعتباری پیش بینی کنیم و با کمک ستاد اجرایی فرمان امام و خیرین نیک اندیش، درصدی از دانش آموزان محروم را که توان تامین وعده غذایی را ندارند، پوشش دهیم.

صادق ستاری فرد درگردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها با اشاره به تربیت تمام ساحتی، اظهارکرد: تربیت تمام ساحتی سه الزام کلیدی دارد؛ اگر به دنبال تربیت تمام ساحتی برای دانش آموزان هستیم باید معلم تمام ساحتی باشد و در فرایند جذب نیروی انسانی، تعلیم و پرورش نیروی انسانی موضوع تمام ساحتی بودن معلمان مدنظر باشد.

وی افزود: معلم فقط انتقال دهنده علوم نیست بلکه کارکرد اصلی وی انتقال و نهادینه کردن ارزش‌های فرهنگی اجتماعی و ملی و مذهبی است که باید در دانش آموزان نهادینه شود.

ستاری فرد خاطر نشان کرد: الزام بعدی تربیت تمام ساحتی محتواست که شامل برنامه، کتاب و بسته آموزشی است.

وی تاکید کرد: برنامه بسیار مهم‌تر است چرا که در سند تحول بنیادین نیز رویکرد براین است که برنامه محوری باید برکتاب محوری غلبه کند.

ستاری فرد با اشاره به الزام سوم تربیت تمام ساحتی، عنوان کرد: ضلع سوم تربیت تمام ساحتی زیرساخت تمام ساحتی است چرا که اگر فضای مدرسه به عنوان کانون تربیتی محله، مناسب تربیت تمام ساحتی نباشد، تربیت تمام ساحتی فقط در حد شعار می‌ماند.

وی ادامه داد: مبتنی بر همین دغدغه، ایجاد فضای ورزشی درون مدرسه‌ای و بهینه‌سازی به عنوان فضای ورزشی مناسب، در نظر گرفته شده و این طرح را در پیش گرفتیم و خوشبختانه در غالب بودجه سال آینده به سمت بهینه سازی فضا‌های ورزشی حرکت شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ماسک زدن دانش آموزان، تهویه کلاس‌های درس و فاصله‌گذاری اجتماعی حتما رعایت شود، اضافه کرد: دانش آموزان در هنرستان‌ها، پایه دوازدهم و پایه اول و دوم دوره ابتدایی و برخی دروس خاص که امکان کمتری برای آموزش مجازی دارند، در اولویت آموزش حضوری هستند.

معاون تربیت بدنی و سلامت تصریح کرد: با توجه به قانون شورا‌های آموزش و پرورش به استان‌ها اجازه داده شده تا نسبت به اصلاح تقویم آموزشی مدارس جرح و تعدیل انجام بگیرد و افت تحصیلی به وجود آمده برطرف شود.

منبع: خبرگزاری میزان
امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا