یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

صدور احکام استخدام نیروهای حق‌التدریس

سلام و درود. پوریا فانی، دبیر آموزش و پرورش هستم، از سایت بخون. سه‌شنبه 10ام اسفند ماه 1400 خبری مبنی بر صدور احکام استخدام نیروهای حق‌التدریس مشمول قانون تعیین‌ تکلیف در اسفند ماه بیان شد که در این راستا رییس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش از صدور احکام استخدام نیروهای حق التدریس مشمول قانون تعیین تکلیف از اول اسفند ماه خبر داد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، عباس نجار در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها با اشاره به قانون تعیین تکلیف مشمولان افزود: در سال گذشته ۵۵ هزار نفر طی دو مرحله استخدام شد و با تلاش همکاران و هماهنگی‌هایی که با سازمان‌های ذیربط  صورت گرفت، مجوز استخدام ۳۶ هزار نفر دریافت شد.

وی ادامه داد:

برای تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس مشمول قانون که ابلاغ، گزینش و دوره مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان را دارند، با هماهنگی‌های انجام ‌شده مجوز استخدام برای آنها صادر خواهد شد و از اول اسفند ماه حکم استخدام ها اجرا می شود.

نجار گفت: خوشبختانه این افراد تا پایان بهمن ماه حق التدریس و عیدی خود را دریافت کرده‌اند.

کمبود ۱۶۰ هزار نیروی انسانی در وزارت آموش و پرورش

نجار با اشاره به لزوم ارائه آمار دقیق در وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: معمولا با چالش ارائه آمارهای غیردقیق مواجه بودیم که هدف گذاری کردیم تا این موضوع حل شود و در حال حاضر وضعیت آمار شفاف سازی شده زیرا مبنای انجام هرکاری آمارهای درست و دقیق است.

رییس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری با اشاره به وضعیت نیروی انسانی موجود گفت: هر سال مرکز نیروی انسانی با استان‌ها تفاهم نامه‌هایی دارد تا ساماندهی نیروی انسانی به درستی صورت گیرد. با توجه به اینکه در نیروی انسانی حدود ۱۶۰ هزار نیرو کمبود داریم، در برآوردهای اولیه نیازسنجی شد که حدود سه میلیون و ۷۰ هزار ساعت باید حق التدریس داشته باشیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه پس از انعقاد تفاهم نامه با استان‌ها و بررسی ابعاد مختلف و تلاش در جهت ساماندهی درست بر مبنای شیوه نامه ساماندهی، این ساعات حق التدریس به دو میلیون و ۸۰۰ هزار ساعت کاهش پیدا کرد.

نجار خاطرنشان کرد: پنج هزار معلم قرآنی و نزدیک به ۶۰ هزار نفر مشمول طرح مهرآفرین، در سال ۱۴۰۱ تبدیل وضعیت و استخدام پیمانی خواهند شد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری با اشاره به روند جمعیت دانش‌آموزان اظهار داشت: بررسی وضعیت ۱۰ ساله نشان می‌دهد که در برخی استان‌ها با رشد جمعیت دانش‌آموزی روبرو هستیم که به توجه ویژه نیاز دارند. رشد جمعیت تا سال ۱۴۰۵ صعودی است و پس از آن کاهشی خواهد بود اما این روند برای همه استان‌ها یکسان نیست و متناسب با این جمعیت پیش‌بینی کلاس‌های درس مورد نیاز انجام شده است.

نجار با تاکید به شفاف سازی آمار، بیان کرد: در راستای این هدف کتابچه اطلاعات تحلیلی به استان‌ها ارسال خواهد ‌شد که با بررسی تحلیل‌های موجود درآن می‌توان برنامه‌ریزی برای جمعیت دانش‌آموزی وکلاس‌های درس را داشته باشیم.

منبع: ایرنا

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا