خبری خوب برای فرهنگیان

سلام و درود. پوریا فانی، دبیر آموزش و پرورش هستم، از سایت بخون. سه‌شنبه 10ام اسفند ماه 1400 خبری مبنی بر پرداخت‌های فرهنگیان تا پایان سال انجام می‌شود بیان شد که در این راستا سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با تشریح شرایط مالی این وزارتخانه، گفت:

با همکاری خوب سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور در تلاش هستیم تمامی پرداخت‌های پرسنلی و فرهنگیان تا قبل از پایان سال انجام شود.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سعید عسکری روز سه‌شنبه در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار داشت:

تعامل دو طرفه به عنوان یکی از عوامل تسریع در انجام امور مالی است و اکنون با تلاش های صورت گرفته تمام بودجه تخصیص یافته در سال مالی جاری، را دریافت کردیم هرچند هزینه ها افزایش یافته است اما بودجه سال جاری، از نظر ریالی نسبت به سال گذشته از رشد خوبی برخوردار است.

وی تصریح کرد: ضروری است مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها، بودجه هر ردیف بودجه‌ای را در همان محل، هزینه کنند. با تلاش‌های صورت گرفته بودجه تخصیصی سال ۱۴۰۱ آموزش و پرورش افزایش یافته است البته تعدادی از استان‌ها پیش‌بینی خوبی از درآمدها و هزینه‌ها ارائه دادند که در تدوین بهتر بودجه پیشنهادی موثر بود.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از تلاش برای افزایش پوشش بیمه‌ای خبر داد و تصریح کرد: در سال مالی جاری، با تلاش‌های صورت گرفته اعتبار سنوات ارفاقی ایثارگران و معلمان استثنایی دریافت و به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها پرداخت شده است.

وی ادامه داد: استفاده از نیروهای متخصص در حوزه های مالی امری ضروری است بنابراین مدیران کل، در بکارگیری نیروها در سمت‌های حساس باید بیش از پیش دقت کنند.

عسکری خاطرنشان کرد: با توجه به اتمام سال مالی، اسناد مالی به موقع ارائه شود تا پرداخت‌های پرسنلی قبل از پایان سال انجام شود. به همین منظور ارائه گزارش اعتبارات پرداختی سال جاری و نحوه بستن سال مالی باید با نهایت دقت انجام شود.

وی با تاکید بر عدم تعهد مازاد بر اعتبارات تخصیص یافته، ادامه داد: دریافت و هزینه درآمد اختصاصی در استان‌ها باید با برنامه و براساس قوانین و مقررات باشد. لذا دستورالعمل جامعی بابت نحوه هزینه کرد درآمد اختصاصی به استان‌ها ارسال خواهد شد.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، اذعان کرد: ضروری است مدیران کل با توجه به پایان سال نهایت همکاری و تعامل را با معاونت های برنامه ریزی و توسعه منابع داشته باشند. نظارت کاملی بر ارقام دریافتی و هزینه کرد آن در سطح استان صورت گیرد و به بهترین شکل ممکن و بهترین خروجی ممکن هزینه‌ها انجام شده دارای اثر بخشی باشد.

وی از تلاش دستگاه‌های ذی ربط برای تسویه پرداخت‌های پرسنلی تا پایان سال خبر داد و افزود: بخشنامه نقل و انتقالات و ساماندهی نیروی انسانی در هفته آینده به استان‌ها ارسال خواهد شد.

به گزارش وزارت آموزش و پرورش، گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران با حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در حال برگزاری است.

منبع: ایرنا

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا