سلام دوستان عزیز سالار احمدی هستم از سایت بخون، امروز تاریخ ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ وزیر آموزش پرورش از جمع آوری مدارس کانکسی خبر داد.

وزیر آموزش و پرورش درگردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها گفت: با اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان از بودجه سال آینده و با همراهی خیرین نیک اندیش کلیه مدارس کانکسی جمع‌آوری می‌شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها که در اردوگاه شهید باهنر در حال برگزاری است، با تبریک فرا رسیدن عید بزرگ مبعث، اظهار کرد: مدارس کانکسی با توجه به شرایط یک دوره زمانی و با توجه به ضرورت توسعه عدالت آموزشی در مناطق محروم راه‌اندازی شدند.

وی افزود:، اما امروز تلاش دولت مردمی بر آن است تا شرایط یکسان آموزشی در سراسر کشور حتی در دورترین و صعب‌العبورترین مناطق ایجاد کند.

عضو کابینه دولت سیزدهم ضمن تاکید بر وظیفه مهم آموزگاران در اجرای سند تحول بنیادین، ادامه داد: آموزگاران نقش اساسی در اجرای این سند مهم را دارند و لازم است که برای اجرای سند تمامی عناصر تربیتی از بسته‌های توانمندسازی که توسط مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی طراحی شده، استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سند تحول بنیادین ایجاد تحول در مفاهیم را در پی دارد، گفت: در سند راهبردی-عملیاتی وزارت آموزش و پرورش اهداف کلانی برنامه‌ریزی شده و با تمام توان اجرا خواهد شد.

وی در ادامه از احداث و نوسازی سرویس‌های بهداشتی مدارس خبر داد و افزود: اعتبار احداث و نوسازی ۱۰ هزار سرویس بهداشتی تا شروع سال تحصیلی آینده تأمین شده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تأمین نیروی انسانی متخصص برای آموزش و پرورش گفت: برای ۲۰ سال آینده برنامه‌ریزی لازم برای تأمین نیروی انسانی در نظر گرفته شده است.

منبع:میزان

امتیاز بدهید!