یک خبر ویژه برای کنکوری‌ها!

40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

قانون مجلس در خصوص جذب ۱۶ هزار معلم حق التدریسی روی زمین مانده است

سلام و درود. پوریا فانی، دبیر آموزش و پرورش هستم، از سایت بخون. جمعه 6ام اسفند ماه 1400 گزارشی مبنی بر معلق ماندن قانون جذب 16 هزار معلم حق التدریس در مجلس به میان آمد که در این راستا نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با انتقاد شدید نسبت به اجرایی نشدن مصوبه مجلس در زمینه جذب نیروهای حق التدریسی، گفت:

به دلیل ظرفیت پایین دانشگاه فرهنگیان، این معلمان در چندین مرحله در دانشگاه فرهنگیان دوره دیدند ولی کار جذب آن‌ها در مرحله سوم متوقف شده و ۱۶ هزار معلم حق التدریس که از سرمایه‌های این کشور هستند بلاتکلیف شده و هر روز در برابر مجلس و سایر نهادها مجبور به برگزاری تجمع هستند.

سید محمد مولوی

سید محمد مولوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تجمعات صورت گرفته از سوی معلمان حق اتدریسی که طبق قانون باید در آموزش و پرورش جذب شوند، یادآور شد:

تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس به رسمی دارای قانون است. این قانون را مجلس وضع و شورای نگهبان ابلاغ کرد، مرحله اول این استخدام با گذراندن دوره‌های پودمانی در دانشگاه فرهنگیان بود که کار استخدام و تدریس آنها به طور کامل انجام شد.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: به دلیل کمبود ظرفیت دانشگاه فرهنگیان این معلمان در چند مرحله در دانشگاه فرهنگیان پذیرش شدند و مرحله دوم نیز پس از مرحله نخست انجام شد. اما در حال حاضر گروهی که در مرحله سوم باید تعیین تکلیف می‌شدند، هنوز وضعیت مشخصی ندارند و با وجود گذشت ۴ ماه از اتمام دوره هنوز بلاتکلیف هستند.

مولوی با بیان اینکه این افراد نزدیک به ۱۶ هزار نفر هستند، وزارت آموزش و پرورش نیاز مبرم به این نیروها دارد و این افراد بر اساس قانون مصوب مجلس، دوره‌هایشان را هم دیده‌اند و باید جذب شوند.

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: به دلیل پر شدن ظرفیت دانشگاه فرهنگیان طی دوره آموزشی آنها مقداری به تعویق افتاد ولی هم اکنون این ۱۶ هزار نفر آموزش دیده‌اند و می‌توانند در مدارس مشغول به تدریس شوند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تأکید بر اینکه باید استخدام این افراد سریعا تعیین تکلیف شود، گفت: اینکه این معلمان بیایند جلوی مجلس برای رسیدن به حقشان بنشینند و آواره باشند اصلا قابل توجیه نیست، این افراد سرمایه کشور هستند.

وی افزود: باید سریعا احکام استخدامی آنها صادر شود و کد پرسنلی بگیرند و مشغول به کار شوند. این اقدام سازمان برنامه و بودجه عدم تمکین به قانون است. این عدم تمکین ترک فعل محسوب می‌شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: هشدار می‌دهم اگر این افراد تعیین تکلیف نشوند از ماده ۲۳۴ قانون مجلس استفاده می‌کنیم و پرونده دستگاه متخلف را به قوه قضائیه ارسال می‌کنیم.  لازم به ذکر است در مرحله چهارم نیز  ۴ هزار نفر باید به استخدام آموزش و پرورش درآیند.

5/5 - (1 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا