دانش‌آموزانی که روش درست مرور نکات و تکنیک‌ها و جمع‌بندی درس‌ها در هفته‌ی آخر کنکور رو بلد بودند، توانستند نتایج خیلی بهتری تو کنکور بگیرن و به هدفشون برسن. طبق گفته‌ی خود این دانش‌آموزان؛ در دوره‌‌هایی خلاصه و در زمانی کوتاه، همه این نکات و تکنیک‌ها رو یاد گرفته بودند. برای دریافت این نکات مخصوص هفته آخر، تو هم میتونی همین الان مشاوره رایگان بگیری:

طرح نظام پرداخت همسان کارکنان دولت، تدوین و در سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد!

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت بخون، در تاریخ 26 ام بهمن ماه سال 1400 وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح نظام پرداخت همسان کارکنان دولت، تدوین و در سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد. به گزارش خبرآنلاین بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری در نشست صمیمی با فرهنگیان «شهرستان تربت حیدریه»، ضمن تقدیر از تلاش صادقانه معلمان و فرهنگیان استان خراسان رضوی در راه علم و دانش و تربیت آینده سازان کشور، اظهار کرد:

نگاه جامعه به معلمان است، اگر معلمان نبودند امروز شاهد حضور دانشمندان ایرانی در حوزه های مختلف هسته‌ای، سلول‌های بنیادین و… نبودیم.

وی با اشاره به جایگاه مهم «رسانه» در نظام آموزشی کشور، تصریح کرد: رسانه‌ها، یکی از ارکان مهم فرآیند تعلیم و تربیت هستند که باید با برجسته‌سازی فعالیت‌های معلمان، اختراعات و نوآوری‌های دانش آموزان و ایثار و نیکوکاری اولیا و خیرین نیک اندیش، در جهت بالندگی جامعه، نقش آفرینی کنند. وزیر آموزش و پرورش افزود:

میزان کار مفید و مؤثر «معلمان» نسبت به سایر کارکنان دولت بیشتر است و این مهم در ایام شیوع ویروس کرونا با توجه به حجم بالا فعالیت آن‌ها در ارائه آموزش‌های مجازی، مضاعف شده است.

نوری به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در حوزه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: میانگین سرانه فضا آموزشی به ازا هر دانش آموز در ابتدا انقلاب کمتر از ۱.۵ متر مربع بوده است که اکنون این عدد به ۵.۲ مترمربع ارتقا یافته است. وی با تأکید بر تغییر روش آموزش در مدارس، از «حافظه محوری» به تربیت دانش آموزان «خلاق» و «کارآفرین»، گفت:

بر اساس سندتحول بنیادین، موظف به تربیت دانش آموزان تمام ساحتی و کارآفرین شده‌ایم و در این راستا، کتاب‌های درسی دانش آموزان به ویژه در مقطع ابتدایی باید مبتنی بر کارآفرینی و در جهت شکوفاسازی خلاقیت دانش آموزان باشند.

نوری، متولی اصلی پیگیری امور پیشکسوتان را سازمان‌های تأمین اجتماعی و بازنشستگی کشوری دانست و گفت: علم به این موضوع، از مسئولیت آموزش و پرورش در جهت تکریم بازنشستگان کم نخواهد کرد و ما خود را در مقابل بازنشستگان فرهنگی، مسئول می دانیم و برای تکریم آنان، تلاش خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به برخی از جزئیات « طرح نظام پرداخت همسان کارکنان دولت» خاطرنشان کرد:

این طرح توسط سازمان امور اداری و استخدامی تهیه و در سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد، برای « طرح رتبه بندی معلمان » نیز در سال آینده ۲۵هزار میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است.

وی درخصوص تغییرات انجام شده در مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان، افزود: در تلاش هستیم با مدیریت صحیح و انجام فعالیت‌های اقتصادی مؤثر، صندوق ذخیره فرهنگیان را به سوددهی مناسب برسانیم. وزیر آموزش و پرورش در پایان با بیان این که شعار اصلی دولت «مردمی سازی» است، تأکید کرد: در راستای این شعار تلاش خواهیم کرد «عدالت آموزشی و تربیتی» و نیز «نصیب برابر آموزشی» را در مناطق کمتر برخوردار، مرزی و عشایری توسعه دهیم.

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:

درباره نویسنده

عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا