آزمون آیلتس جنرال چیست؟ صفر تا صد آزمون آیلتس جنرال

صفر تا صد آزمون جنرال آیلتس

دوست خوبم سلام؛ در این مقاله از سایت بخون قصد دارم تا در خصوص آزمون IELTS جنرال و چگونگی ثبت نام آزمون IELTS اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهم. در ابتدا در مورد ازمون ایلتس جنرال صحبت خواهم کرد و بعدش درباره ویژگی‌ها، بخش‌های مختلفش و تفاوتش با آزمون جنرال کلاسیک صحبت می‌کنم. در ادامه هم منابع آزمون و نحوه پرداخت هزینه آن را توضیح می‌دهم. تا پایان این مقاله با من همراه باشید و در هر بخش دچار ابهامی شدید سریعا از قسمت نظرات مطرح کنید تا پاسخ خود را دریافت کنید.

مطمئنا برای بسیاری از افرادی که به دنبال مهاجرت هستند، نام آیلتس آشنا خواهد بود و میدانند که شرکت در این آزمون برای سنجش سطح زبان بوده اما برای بعضی افراد سوال است که آزمون آیلتس جنرال چیست؟ در واقع ثبت نام آزمون IELTS دارای انواع مختلفی همچون آکادمیک و جنرال است که تفاوت‌هایی با هم دارند.

با آزمون آیلتس و انواع آن بیشتر آشنا شوید

به طور کلی هر فردی با یک هدف خاص از جمله تحصیلی، کار، سرمایه گذاری و دیگر موارد ممکن است اقدام به مهاجرت کند که در هر حالت سطح زبان مورد نیاز آنها نیز تفاتهایی با هم دارد.

یکی از آزمونهایی که افراد برای این منظور انتخاب میکنند آیلتس نام دارد که انواع مختلفی دارد و ثبت نام آزمون IELTS نیز در تاریخهای مشخصی انجام میشود.

برای کسی که با هدف تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور مهاجرت می‌کند نیازمند تسلط کامل به تمام مهارتهای زبانی است و معمولا نوع آکادمیک را انتخاب میکند. برای آن دسته از افرادی که جهت امور روزانه و کاری به زبان انگلیسی نیاز دارند دریافت مدرک آیلتس جنرال بسیار کاربردی است.

ویژگی های آزمون آیلتس جنرال

با در نظر گرفتن این موضوع که آزمون جنرال برای آموزش عمومی زبان انگلیسی مورد استفاده قرار میگیرد، مهارتهای داوطلب نیز با توجه به تواناییهای او در حوزه مسائل روزمره مورد بررسی قرار میگیرد.

پس مهارتهای زبانی که شما در این نوع از IELTS یاد میگیرید بیشتر برای محیط‌های کاری و اجتماعی کاربرد دارد و به منظور مهاجرت شغلی، تحصیل غیر آکادمیک و اقامت مورد استفاده قرار میگیرد.

بخشهای مختلف آزمون آیلتس جنرال چیست؟

مهارتهای مختلف زبان که شامل Listening، Reading، Writing و Speaking است در انواع آزمونهای آیلتس قابل مشاهده است.

در بخش Listening داوطلبان در مدت زمان 30 دقیقه باید به سوالات هر 4 بخشی که برای این مهارت در نظر گرفته شده است، پاسخ دهند.

سوالات بخش ریدینگ در آیلتس جنرال در مجموع دارای 3 بخش است که در قسمت اول چند متن کوتاه وجود دارد، در بخش دوم 2 مطلب درباره کار دیده میشود.

در نهایت بخش سوم ریدینگ یک متن طولانی‌تر بوده که در مورد موضوعی عمومی بیان شده و شرکت کنندگان باید در زمان مشخصی به سوالات پاسخ دهند.

برای مهارت Writing داوطلبان در آزمون جنرال، باید در Task1 به نوشتن نامه بپردازند و Task2 نیز درباره مقاله است. در آخر برای تکمیل آزمون در بخش Speaking بر اساس یک مصاحبه حضوری، سطح مهارت داوطلبان با توجه به موضوعات مرتبط سنجیده می‌شود.

تفاوتهای آیلتس آکادمیک با آزمون آیلتس جنرال چیست؟

به طور کلی اولین تفاوتی که برای این 2 آزمون در نظر گرفته میشود همان هدف اصلی و نوع استفاده داوطلبان است. از طرفی سوالات مربوط به هر بخش نیز برای آکادمیک متفاوت است، به طوری که ریدینگ آن شامل سوالات و متنهایی میشود که از سطح آسان تا سخت کنار هم قرار میگیرند.

در بخش رایتینگ نیز داوطلبان باید به پاسخ سوالات در مورد جدول، نمودار و دیگر موارد بپردازند که معمولا از نظر بسیاری از افراد، این سوالات در مقایسه با جنرال سخت تر است.

پس در صورتی که برای شما مهم است که بدانید آیلتس جنرال سخت تره یا آکادمیک، میتوان گفت در بخشهای مختلف آزمون آکادمیک شما به سطح مهارت بالاتری نیاز دارید.

با در نظر گرفتن این موارد اگر بخواهید تنها به هدف یافتن شغل یا دیگر روش‌های مهاجرتی به‌جز تحصیل در دانشگاه‌ها برای شرکت در آیلتس اقدام کنید، آزمون جنرال برای شما مناسب‌تر خواهد بود.

تفاوتهای آیلتس آکادمیک با آزمون آیلتس جنرال چیست؟

نکات مهم برای ثبت نام در آزمون آیلتس جنرال چیست؟

از آنجایی که این آزمون در زمانهای مشخصی برگزار میشود بهتر است از قبل آمادگی شرکت در آن را به دست آورید زیرا در صورت عدم قبولی باید هزینه ثبت‌نام را مجددا پرداخت کنید.

با توجه به این موضوع لازم است که مرتب اخبار و اطلاعات مربوط به این آزمون را بررسی کنید تا در صورت وقوع هر نوع تغییری، از آن مطلع شوید.

تا حد امکان سعی کنید که ثبت‌نام آزمون آیلتس جنرال را به ساعات آخر موکول نکنید زیرا امکان دارد به دلیل ترافیک بالای سایت و کاهش سرعت، دچار استرس شوید که در این صورت احتمال خطا برای فرد بالاتر میرود.

منابع آزمون آیلتس جنرال چیست؟

برای افرادی که تمایل داشته باشند در این آزمون شرکت کنند، دستیابی به مهارتهای مختلف نیازمند استفاده از منابع مفید و معتبر است که درصد موفقیت آنها را بالاتر میبرد.

از همین رو در صورتی که به دنبال منابع آیلتس جنرال هستید، موارد زیر می‌تواند به شما در کسب مهارتهای لازم کمک کند:

  • Objective IELTS
  • Top Tips for IELTS
  • Cambridge IELTS 1 TO 17
  • Collins Get Ready for IELTS
  • Cambridge Complete IELTS
  • Official Cambridge Guide IELTS
  • New Insight into IELTS
  • IELTS Trainer Cambridge

پرداخت هزینه آزمون آیلتس جنرال

در صورتی که میخواهید در این آزمون شرکت کنید باید در ابتدا به دنبال یک سایت معتبر برای پرداخت هزینه و ثبت‌نام در آزمون آیلتس جنرال باشید.

در همین راستا ایرانیکارت به شما کمک میکند تا بدون هیچ واسط‌های و به صورت مستقیم، هزینه آزمون آیلتس جنرال را به راحتی پرداخت کنید.

با ایرانیکارت میتوانید یکی از مراکز معتبر برای برگزاری این آزمون را انتخاب کرده و با تکمیل اطلاعات خود نسبت به پرداخت هزینه لازم برای این آزمون اقدام کنید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که به طور کلی هزینه پرداختی شما برای انجام آزمون IELTS General بر اساس دلار محاسبه میشود که با توجه به نوسانات ارز میتواند در هر دوره تفاوت‌هایی داشته باشد.

جمع‌ بندی

برای آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت دارند، دانستن اینکه آزمون آیلتس جنرال چیست و چه تفاوتهایی با نوع آکادمیک دارد بسیار مهم خواهد بود.

معمولا تمامی مهارتهای لازم در خصوص Listening، Reading، Writing و Speaking برای انواع آزمون آیلتس مورد سنجش قرار میگیرد و معمولا سوالات آنها در زمینه مسائل مختلفی مطرح میشود.

برای آن دسته از افرادی که به دنبال مهاجرت تحصیلی و ثبت‌نام در دانشگاههای خارج از کشور باشند، آزمون آکادمیک مناسب است. این در حال است که برای مهاجرت با اهداف کاری و شغلی، می‌توان آزمون جنرال را انتخاب کرد که معمولا سطح آن نیز در مقایسه با آکادمیک راحتتر است.

توجه: وب‌سایت “بخون” مسئولیتی درد قبال محتوای این مقاله ندارد.

1/5 - (1 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا