آموزش درس یک زبان هفتم | My name

در این مقاله از سری مقالات آموزشی سایت بخون، به سراغ آموزش درس یک زبان هفتم خواهیم رفت. همان‌طور که همه شما می‌دانید، از پایه هفتم یک‌سری دروس مانند زبان انگلیسی به دیگر دروس اضافه شده‌اند. زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است؛ پس هدف از آموزش زبان انگلیسی در پایه هفتم این است که، علاوه‌بر این که در اکثر کشورها می‌توانید برای برقراری ارتباط با سایرین، از آن استفاده کنید؛ با پیشرفت تکنولوژی‌های روز دنیا، یادگیری زبان روز دنیا نیز اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

اما آن چه که در درس یک زبان کلاس هفتم خواهیم آموخت، شامل: یک مقدمه برای یادگیری اساس زبان یعنی، حروف الفبا، اعداد، رنگ‌ها و … خواهد بود. سپس، به سراغ بطن اصلی درس یعنی، آموزش چگونگی سلام، احوال‌پرسی، نحوه معرفی خود و … خواهیم رفت.

شاید در نگاه اول یادگیری یک زبانی غیر از زبان مادری، کاری سخت و طاقت‌فرسا به نظر برسد؛ اما من بعنوان یکی از افرادی که به زبان علاقه زیادی داشته و علاوه‌بر زبان انگلیسی، به یادگیری زبان فرانسه نیز پرداخته‌ام، به شما قول می‌دهم که یادگیری زبان شیرین‌تر از هر درس دیگری خواهد بود؛ به شرطی که، تا انتها مقاله همراه ما بمانید و آموزش این درس را از صفر همراه با تصاویر و ویدئوهایی که برای شما قرار داده‌ایم را، تمام و کمال مطالعه کنید تا ما نیز به شما یک هدیه ارزشمند اعطا کنیم.

آموزش زبان انگلیسی درس اول | Welcome

در مقدمه کتاب درسی زبان پایه هفتم، با بخشی به نام Welcome، به معنا خوش آمدید، درس را شروع خواهیم کرد که در این قسمت، با یک‌سری لغات ساده که در زبان فارسی ما نیز اغلب اوقات استفاده می‌کنیم، روبرو هستیم. در ادمه لیست این لغات به همراه معنی آن‌ها قرار داده شده است:

لغات صفحه 2 زبان هفتم متوسطه اول

در قسمت بعدی از شما خواسته شده است تا هر کدام از لغات ذکر شده در عکس را که از قبل می‌دانستید و یا در زندگی روزمره خود به کار می‌بردید، در کادر قرار داده شده دسته بندی کنید. بعنوان مثال، کلماتی مانند: پست، پلیس، بانک، فوتبال، آمبولانس و … کلماتی هستند که ما در زبان فارسی نیز از آن‌ها اسفاده می‌کنیم. 

آموزش حروف الفبا زبان انگلیسی هفتم | Letters

الفبا انگلیسی شامل 26 حرف است. 5 حرف آن را حروف صدادار که شامل حروف: (A ،E ،I ،O ، U) و 21 حرف دیگر را حروف بی‌صدا که عبارتند از: (B ،C ،D ،F ،G ،H ، J ،K ،L ،M ،N ،P ،Q ،R ،S ،T ،V ،X ،Z ،W ، Y) تشکیل می‌دهد. این حروف به صورت لاتین هستند. الفبا انگلیسی به ترتیب عبارتند از:

 حروف به صورت بزرگ:        A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

  حروف به صورت کوچک:   a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

نکته: گاهی اوقات دو حرف در زبان انگلیسی دارای یک صدا هستند؛ مانند: ph, sh و th که به آن‌ها دیگراف (Digraphs) می‌گویند.

بعنوان مثال: photo, they, she ⇐ شی، دی، فوتو 

سوال: حروف بزرگ چه زمان‌هایی کاربرد دارند! موارد کاربرد حروف بزرگ در زبان انگلیسی به صورت زیر است:

 • حرف اول در هنگام شروع نوشتن یک جمله یا پس از پایان یافتن جمله قبلی با نقطه یا علامت سوال، با حرف بزرگ نوشته می‌شود.
 • کلمه I در اول یا وسط جمله، به صورت حرف بزرگ نوشته می‌شود. بعنوان مثال: I am
 • اسامی خاص و عام نیز با حروف بزرگ آغاز می‌شوند. (البته استثناهایی نیز در این مورد وجود دارد) بعنوان مثال: Mr. Karimi
 • حروف مختصر در زبان انگلیسی نیز به صورت بزرگ نوشته می‌شوند. بعنوان مثال: CD

چند نکته مهم و کاربردی: 

 • توجه داشته باشید که تلفظ حروف J (جِی) و G (جی) در انگلیسی متفاوت می‌باشد.
 • بسیاری از افراد حرف K را بصورت (کا) تلفظ می‌کنند؛ درحالی که تلفظ صحیح این حرف به صورت (کِی) درست است.
 • تلفظ حرف Z در انگلیسی بریتانیایی (زِد) و در انگلیسی آمریکایی (زی) درست است.

♠ حال که با حروف الفبا یک مقدار آشنا شدید، پیشنهاد می‌کنم ویدئو زیر که مربوط به نحوه صحیح تلفظ حروف زبان انگلیسی است را تماشا کنید.

حال که با نحوه  تلفظ حروف آشنا شدید، بهتر است حروف صدادار و بی‌صدا را هم بشناسید. در این قسمت ابتدا در مورد حروف صدادار و سپس حروف بی‌صدا، توضیحاتی را برای شما ارائه خواهیم داد.

 •  حروف صدادار یا مصوت‌ها (Vowel letters)

منظور از حروف صدادار یا حروف واکه، حروفی است که هنگامی که در کلمات به کار می‌روند، صداهای مختلفی تولید می‌کنند و برای تولید این صداها، لب‌ها، حلق و حنجره، باز باقی می‌مانند. این حروف 5 عدد هستند که عبارتند از: 

A a  ⇐ اِی     E e ⇐ ایی     I i ⇐ آی      O o ⇐ اُ     U u ⇐ یو 

نکته: برای درک بهتر، بعنوان مثال حرف A را در نظر بگیرید؛ در کلمه Arm ⇐ صدا آ دارد. در کلمه Taxi ⇐ صدا اَ دارد. در کلمه Name ⇐ صدا اِی دارد. اما بعنوان نمونه حرف B را در نظر بگیرید؛ در انواع کلماتی مانند: BANK, BOOK, blue و … صدا ب دارد.

 • حروف بی‌صدا انگلیسی (consonant letters)

منظور از حروف بی‌صدا حروفی است که در زمان بیان آن‌ها، نفس به هنگام خروج با دهان، لب‌ها، زبان یا دندان‌ها برخورد می‌کند. در انگلیسی 21 حرف بی‌صدا وجود دارد که عبارتند از: 

 B C D  F G H  J K L M N  P Q R S T  V W X Y Z

تدریس درس اول زبان انگلیسی پایه هفتم | Numbers

در زبان انگلیسی اعداد 0 تا 10 کاملأ بی‌قاعده هستند. پس باید این اعداد را به صورت کامل حفظ کنید. برای اعداد 11 تا 19 موضوع کمی متفاوت است، بخشی از این اعداد بی قاعده هستند و بخشی از آن‌ها با قاعده، در واقع اعداد 11، 12، 13، 15 بی‌قاعده هستند و بقیه با اضافه کردن پسوند teen به عدد یک رقمی ساخته می‌شوند.

اما در درس یک زبان هفتم، ما فقط اعداد 0 تا 10 را خواهیم آموخت که به ترتیب عبارتند از: 

 .Zero ,One, Two, Three, Four, Five, Six, Seven, Eight, Nine, Ten 

      .10 ,9 ,8 ,7 ,6 ,5 ,4 ,3 ,2 ,1 ,0

حال که با ترتیب و توالی اعداد 0 تا 10 در زبان انگلیسی آشنا شدید، برای یادگیری تلفظ صحیح و ماندگاری اعداد در ذهنتان، ویدئو زیر را تماشا کنید.

آموزش زبان انگلیسی هفتم از صفر | Colors

افرادی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند، می‌دانند که یادگرفتن اسامی رنگ‌ها در انگلیسی بسیار مهم است؛ چراکه کاربرد بسیار زیادی خواهند داشت و به صورت فراوان مورد استفاده قرار می‌گیرند. یادگیری اسامی رنگ‌ها به انگلیسی کار آسانی است! اگر به صورت اصولی آن را یاد بگیرید. رنگ هم می‌تواند به صورت تنها مورد استفاده قرار بگیرد و هم به صورت یک صفت برای یک چیز دیگر و اشکال مختلف دیگر نیز به کار برده شود.

همان‌گونه که می‌دانید، بهترین کار برای یادگیری رنگ‌ها به زبان انگلیسی این است که، علاوه بر دانستن اسامی رنگ‌ها در انگلیسی تلفظ درست هر کدام از آن‌ها را نیز یاد بگیرید. برای یادگیری تلفظ باید فردی باشد که آن را برای شما تلفظ کرده تا شما بتوانید نحوه درست گفتن رنگ را بدانید. برای این منظور در این قسمت از مقاله قصد داریم اسامی رنگ‌ها در انگلیسی را به شما آموزش داده و تلفظ هر کدام را آموزش دهیم. پس لطفأ ویدئو زیر را با دقت تماشا کنید.

آموزش معنی لغات صفحه 5 زبان هفتم | Classroom Objects

آموزش معنی لغات صفحه 5 زبان هفتم

مکالمه صفحه 6 زبان هفتم | My name

مکالمه صفحه 6 زبان کلاس هفتم

برای تمرین تلفظ صحیح کلمات و اصطلاحات مربوط به مبحث احوال‌پرسی، ویس زیر را گوش دهید.

ترجمه مکالمه صفحه 6 کتاب زبان هفتم | اسم من

معلم: سلام کلاس!

دانش آموزان: سلام معلم.

معلم: از شما ممنونم، لطفأ بنشینید. من معلم انگلیسی شما هستم. اسم من احمد کریمی است. اکنون شما نام هایتان را به من بگویید.

دانش آموز 1: اسم من علی محمدی است.

معلم: حالت چطور است علی؟

دانش آموز 1: خوبم، ممنونم از شما.

معلم: و نام شما چیست؟

دانش آموز 2: نام من …………. است.

در این درس یاد می‌گیریم با افراد دیگر سلام و احوال‌پرسی کنیم، خودمان را معرفی کنیم، اسم و فامیل شخص مقابل خود را بپرسیم. در هر درس تعدادی کلمات و اصطلاحات مهم است که ما باید آن‌ها را یاد بگیریم. آن چه از این مکالمه آموختیم عبارت است از: 

مثلأ برای احوال‌پرسی کلماتی مانند Hello, How are you, How’s it going و … استفاده می‌کنیم که به معنا سلام، حالتان چطور است و اوضاع چطور است، می‌باشند.

در جواب سوالات بالا، می‌توانیم از عباراتی مانند: Fine, Thank’s, Thank you, Good, Great و … استفاده کنیم که همه به معنی ممنونم، خوب هستم، عالی هستم و … می‌باشند.

همچنین برای پرسیدن نام و نام خانوادگی یک فرد، از عباراتی مانند: What’s your name, What’s your first name, What’s your last name و … استفاده می‌کنیم که به معنا اسم شما چیست! اسم کوچک شما چیست و نام خانوادگی شما چیست! می‌باشد.

در این درس شما با واژگان و اصطلاحات دیگری نیز آشنا می‌شوید که در هنگام دیدن دوست خود یا در کل شخص دیگری از آن‌ها باید استفاده کنید.
پس از سلام و احوال‌پرسی، می‌توانید این اصطلاحات را که در ادامه بیان می‌شوند، نیز استفاده کنید؛ اما قبل از این که بریم سراغ مورد بعدی، ابتدا یک توضیح کوچکی درباره تفاوت Miss. Mrs. Ms و Mr خواهیم داد. به خاطر داشته باشید که تمام این القاب را فقط برای احترام به کار می‌بریم.

 • تکلیف .Mr که روشن است؛ اگر دقت کرده باشید، اغلب برای آقایان و پسرها استفاده می‌شود که بهتر است فقط با نام خانوادگی بیان شود. بعنوان مثال: Mr. Ahmadi .

نکته: اما برای خانوم‌ها در به کار بردن Mrs., Miss, Ms. خیلی خیلی دقت کنید. 

 • .Mrs برای خانوم‌های متأهل به کار می‌رود.
 • .Miss را برای دختران دوشیزه و مجرد به کار می‌بریم. 
 • .Ms هم برای دختران و هم برای خانوم‌ها از هر نوع به کار می‌رود.

نکته: هنگام صحبت با خانوم‌ها به کار بردن .Ms مرسوم‌ترین و مودبانه‌ترین لقب است؛ بخصوص در محل کار سعی کنید فقط از این لقب برای خانوم‌ها استفاده کنید و زمانی که مطمئن نیستیم شخص دوشیزه است یا خانم نیز این لقب کاربرد دارد.

مکالمه صفحه 8 زبان هفتم |Can you spell your name

مکالمه صفحه 8 زبان هفتم

برای تمرین تلفظ صحیح کلمات و اصطلاحات مربوط به مبحث پرسیدن نام و آشنایی، ویس زیر را گوش دهید.

ترجمه مکالمه صفحه 8 کتاب زبان هفتم | اسمتان را هجی کنید

معلم: سلام کلاس! من مرادی هستم، معلم انگلیسی شما.

کلاس: سلام خانم مرادی.

معلم: اکنون شما یکی یکی نام‌هایتان را بگویید. شما لطفأ. نام شما چیست؟

کیمیا: من کیمیا کمیجانی هستم.

معلم: ببخشید. شما چگونه اسمتان را هجی می‌گویید؟

کیمیا: کمیجانی، K-O-M-I-J-A-N-I

معلم: ممنونم کیمیا. اکنون شما لطفأ اسمتان را بگویید.

دانش آموز: نام من ……. است.

دومین مکالمه درس با عنوان how do you spell it به معنی چگونه اسم خود را هجی می‌کنید، می‌باشد. اسم و کلمه چطور هجی می‌شود؟ هدف از این بخش این است که بتوانیم کلمات مختلف و به خصوص اسامی افراد را هجی کنیم. هجی کردن به ما کمک می‌کند، کلماتی را که برای اولین بار می‌شنویم به درستی بنویسیم. در بسیاری موارد، وقتی اسم خود را برای نوشته شدن در فرم یا لیستی به دیگران می‌گوییم باید آن را هجی کنیم. اولین قدم برای هجی کردن اسامی، شناختن و یادگیری تلفظ صحیح حروف الفبا انگلیسی است. بعنوان مثال: 

نام من شیدا کبیرعبادی است. که به صورت انگلیسی اگر بخواهیم اسم من را هجی کنیم، بدین صورت خواهد شد:

S – H – E – Y – D – A K – B – I – R E – B – A – D – I

لغات جدید درس 1 زبان هفتم همراه با معنی

لغات جدید درس 1 زبان هفتم همراه با معنی

سخن پایانی

دوستان و همراهان عزیز، به پایان مقاله آموزش درس یک زبان هفتم متوسطه اول رسیدیم. اما این تمام ماجرا نخواهد بود! چرا که در مقالات بعدی به سراغ گام به گام درس یک زبان هفتم خواهیم رفت؛ پس برای مطالعه این مقاله به لینک قرار داده شده مراجعه کنید. سپس به سراغ نمونه سوال درس یک زبان هفتم رفته و تمام سوالاتی که ممکن است توسط دبیران طرح شود را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم؛ پس برای مطالعه نمونه سوالات به لینک نمونه سوال درس یک زبان هفتم مراجعه کنید.

اما شما عزیزان می‌توانید با مراجعه از طریق لینک آموزش زبان هفتم، تمام مقالات آموزشی مربوط به سایر دروس زبان کلاس هفتم را مطالعه نمایید. همچنین برای مطالعه سایر دروس زبان هفتم، لینک قرار داده شده را دنبال نمایید و برای مطالعه مقالات آموزش، گام به گام و نمونه سوال هفتم متوسطه اول، از طریق لینک هفتم اقدام کنید.

اما برای اطلاع از تازه‌ترین مقالات منتشر شده سایت بخون، حتمأ در قسمت خبرنامه سایت ثبت نام کنید و از قسمت ارسال دیدگاه‌های سایت، سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین در صورت تمایل و رضایت خاطر، جهت ارتقا سطح کیفیت مقالات، با رنگی کردن ستاره‌ها، به ما امتیاز داده و موجب قوت قلب و دل‌گرمی ما بخونی‌ها باشید.

سوالات متداول

 1. آیا در آموزش درس یک زبان هفتم تمامی مطالب کتاب درسی بررسی شده است؟
  بله، در این مقاله کلیه مباحث درس یک زبان هقتم با زبانی ساده به همراه تصاویر و ویدئو بیان شده است.
 2. در آموزش درس یک زبان هفتم سوالات کتاب درسی نیز حل شده است؟
  خیر، برای حل سوالات کتاب درسی از مقاله گام به گام درس یک زبان هفتم استفاده کنید.
 3. از چه طریقی می‌توان جزوه این درس از زبان هفتم را دریافت کنیم؟
  شما می‌توانید از قسمت دانلود سایت بخون در انتها مقاله، pdf مطلب را دانلود کنید.
3.2/5 - (72 امتیاز)
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
21 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا