فیلتر پمپ وکیوم چیست؟ و چگونه کار میکند؟

هدف از فیلترهای پمپ خلاء این است که از ورود یا خروج کثیفی و سایر ذرات به پمپ وکیوم شما جلوگیری کرده و باعث آلودگی قطعات سیستم وکیوم شما نشود.

فیلتر پمپ وکیوم

چرا باید از فیلتر پمپ وکیوم استفاده نمایید؟

فیلترهای خروجی پمپ وکیوم غالباً در پمپ‌های خلاء روغنی پره‌ای یا همان روتاری استفاده می‌شوند. هدف اصلی فیلتر خروجی کاهش یا حذف کامل غبار روغن از پمپ است که اغلب در نتیجه عملکرد پمپ خلاء تولید می شود. اصطلاح “حذف کننده غبار روغن” معمولاً برای توصیف فیلتر اگزوز پمپ خلاء استفاده می شود.

 دلیل تولید بخار روغن در پمپ وکیوم چیست؟

پمپ های خلاء معمولاً به دلایل متعددی بخار روغن تولید می کنند. که این مورد معمولاً از راه اندازی پمپ خلاء در فشارهای بسیار “کم” ناشی می شود. فعالیت پمپ خلاء ممکن است منجر به تولید بخار روغن در فشارهای کاری بیشتر از 1 Torr یا 1000 میکرون شود. بخار روغن اغلب با استفاده از پمپ در یک سیستم دارای نشتی ایجاد میشود. با توجه به مسیرهای پیچیده ای که گاز خلاء هنگام خروج از پمپ باید طی کند، این فرآیند مولکول های نفت را تمیزه می کند.

انواع فیلترهای پمپ وکیوم

فیلترهای پمپ وکیوم در دو دسته مختلف وجود دارند:

  • فیلتر خروجی
  • فیلتر ورودی

اولین گزینه یک فیلتر خروجی استاندارد است که معمولاً یک فیلتر ادغام کننده است که بخار روغن را گرفته و روغن را در پمپ نگه می دارد. هنگامی که روغن “ادغام می شود”، پس از متراکم شدن در قسمت داخلی عنصر فیلتر یا محفظه مربوطه، به پمپ باز می گردد. فیلترهای ورودی پمپ وکیوم معمولاً فیلترهایی با چگالی بالا هستند که ذرات را از درگاه ورودی حذف می کنند.

یک سیستم فیلتر چند مرحله ای اغلب ضروری است. برای حذف تدریجی ذرات و غبار روغن، این سیستم های فیلتر ممکن است شامل دو یا چند مرحله یا لایه فیلتر باشند. یک حذف کننده غبار روغن ممکن است به عنوان اولین فیلتر عمل کند و یک تله زغال چوب یکبار مصرف می تواند به عنوان فیلتر دوم برای حذف ترکیبات آلی فرار از خلاء عمل کند.

چرا فیلتر پمپ وکیوم روغنی اهمیت دارد؟

فیلتر پمپ خلاء مناسب به علت بالا بودن قیمت خرید پمپ وکیوم خشک و قیمت پمپ وکیوم روغنی آنها را در برابر خطرات متعددی از جمله تغییرات شیمیایی، تجمع ذرات، آسیب فیزیکی به اجزای ظریف و غیره محافظت کند. آنها همچنین می توانند خطری را که گرد و غبار و مواد شیمیایی موجود در هوا برای کارکنان محل شما ایجاد می کند کاهش دهند.

توجه: وب‌سایت “بخون” در قبال محتوای این مقاله مسئولیتی ندارد.

امتیاز بدهید!
اگر این مطلب را دوست داشتید برای دوستان خود بفرستید:
عضویت
اطلاع از
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا